Aktualności i ogłoszenia

Projekt realizowany przez Medyczne Koło Naukowe Dietetyków „Eskulap”

Trwająca już od ponad roku pandemia COVID-19 mocno wszystkich zmęczyła i w znaczący sposób wpłynęła na zwyczaje żywieniowe większości z nas. Przejście na pracę i nauczanie w trybie zdalnym spowodowało, że mamy więcej okazji do spożywania posiłków w domu, lecz nie zawsze są one skomponowane w sposób zdrowy.

W istotny sposób zredukowaliśmy swą aktywność fizyczną, co sprzyja nadwadze i otyłości. W czasie pandemii możemy również narzekać na monotonię w swojej diecie, gdyż restauracje pozostają zamknięte.

Członkowie Medycznego Koła Naukowego Dietetyków „Eskulap” funkcjonującego przy Katedrze Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej WSIiZ wychodzą naprzeciw tym problemom, realizując projekt pod nazwą „Dieta w czasie pandemii”, w ramach którego prezentują nietypowe przepisy kulinarne wraz z ich wykonaniem.

Jest to propozycja dań pochodzących z różnych kuchni świata, które na co dzień nie występują w naszej diecie:

Kolejne przepisy kulinarne pojawiać się będą na stronie koła oraz na portalu YouTube. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego kanału i życzymy wielu przyjemnych doznań podczas odkrywania smaków pochodzących z różnych stron świata.

prof. dr hab. n. med. Jan Gmiński
mgr Jakub Tobiasz
Opiekunowie Medycznego Koła Naukowego Dietetyków „Eskulap”

Działaj w kołach naukowych WSIiZ

Co roku na Uczelni funkcjonuje prawie 20 kół naukowych, które pozwalają na zdobycie dodatkowej wiedzy i rozwijanie zainteresowań, ale również na zdobycie aktywności potrzebnych do stypendium Rektora, stypendium ministra a także grantów naukowych.

Pełna lista kół naukowych wraz z kontaktami znajduje się TUTAJ.

Zachęcamy też do obejrzenia filmu, w którym koła prezentują swoją działalność.

Aktualności i ogłoszenia

Stypendium ministra na wyciągnięcie ręki

Drodzy studenci,

zachęcam do starania się o stypendium ministra – wyjątkową i prestiżową nagrodę w wysokości 17.000 zł.

Stypendium ministra otrzymują studenci za znaczące osiągnięcia naukowe, takie jak:

• autorstwo / współautorstwo publikacji naukowych,
  • referaty wygłoszone na konferencjach naukowych,
  • udział w projektach badawczych realizowanych przez uczelnię,
  • nagrody uzyskane w konkursach międzynarodowych.

Aby mieć szansę na to stypendium, należy wcześniej zaplanować działania, które pozwolą na zdobycie w/w aktywności, co nie jest trudne, jednak wymaga zdecydowania i zaangażowania. Już 130 studentów WSIiZ otrzymało to stypendium. Dodam też, że uczelnia wspiera ambitnych studentów, którzy zdecydują się na rozwój naukowy, poprzez finansowanie publikacji i wyjazdów na konferencje oraz pomoc w przygotowaniu dokumentacji. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ. Zainteresowane osoby zapraszam do Działu Nauki (pok. 211), po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym: 17/8661404.
Monika Ślepecka – specjalista ds. nauki

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do korzystania z ProtoLAB

Nauka i rozwój ściśle związane są z współpracą, dzieleniem się wiedzą oraz umiejętnościami. ProtoLab jest przestrzenią ludzi kreatywnych, realizujących własne projekty i pomysły.

To otwarte szkolenia, warsztaty i wydarzenia, a także miejsce spotkań środowiska startupowego, skupiające mentorów z różnych dziedzin. ProtoLAB daje możliwości prototypowania i weryfikacji pomysłów – tu nauka łączy się z biznesem, pasja staje się pracą, a pomysły zamieniają się w biznes.
Szczegółowe informacje o ProtoLAB oraz informacja prasowa PCI.

Diamentowy Grant

Diamentowy Grant to program dla studentów, którzy prowadzą badania naukowe.
Wysokość grantu wynosi do 220 tys. zł (w tym wynagrodzenie nie może przekraczać 2,5 tys. zł miesięcznie), a termin realizacji projektu to maksymalnie 48 miesięcy.

Szczegółowe informacje oraz terminy przyjmowania wniosków ogłaszane są na stronie.
Co roku 100 najlepszych studentów może otrzymać ten grant na własne badania – warto zaznaczyć, Diamentowy Grant otrzymał również student WSIiZ.
Laureaci programu mogą też skrócić ścieżkę kariery naukowej i ubiegać się o doktorat z pominięciem stopnia magistra.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie © 2008-2020