Podstawą dobrej dydaktyki jest prowadzenie badań naukowych na wysokim poziomie. Nasza Uczelnia promuje rozwój naukowy naszej kadry w kierunku prowadzenia działalności publikacyjnej i projektowej na światowym poziomie, w ścisłej współpracy z naukowcami z wielu innych państw.
Prorektor WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej
dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ
Idea inżynierii neuromorficznej jest ściśle związana z rozwojem urządzeń procesorowych i architektur obliczeniowych. Każdy nowoczesny komputer, tablet i smartfon posiada procesor – uniwersalne urządzenie przeznaczone do wykonywania różnorodnych programów.
Przykładamy dużą wagę do badań naukowych, ich wkładu w rozwój polskiej nauki i wpływu na życie ludzie. Audyty ministerialne, nasi partnerzy biznesowi oraz ogólnopolskie i międzynarodowe rankingi – jak na przykład U-Multirank – każdego roku wysoko oceniają nasze badania.
Profesjonalna kadra to podstawa sukcesu Uczelni. Jej przedstawiciele wyróżniają się badaniami naukowymi na najwyższym poziomie i umiejętnością dotarcia do studenta z trudnymi tematami.
Posiadamy laboratoria naukowo-badawcze wyposażone w nowoczesną aparaturę, umożliwiającą prowadzenie badań na wysokim poziomie. Dzięki nim łączymy teorię z praktyką, co na współczesnym rynku pracy oraz w kontaktach nauki z biznesem ma coraz istotniejsze znaczenie.
Nasi naukowcy, często współpracujący z najzdolniejszymi studentami aktywnie współpracują ze światem biznesu. Wspólnie tworzymy projekty, mające realny wpływ na rozwój przedsiębiorstw i gospodarkę.
Nasi naukowcy, często współpracujący z najzdolniejszymi studentami aktywnie współpracują ze światem biznesu. Wspólnie tworzymy projekty, mające realny wpływ na rozwój przedsiębiorstw i gospodarkę.
KOMISJA DS. ETYKI BADAŃ NAUKOWYCH
Komisje etyczne są nieodzowne przy badaniach ingerujących w organizm człowieka lub dotykających kwestii wrażliwych. Komisja ułatwia naukowcom przygotowanie projektów badawczych zgodnie z uniwersalnymi standardami etycznymi.