Mgr Blanka Martowska

Asystent Dziekna Kolegium Medycznego.

Asystent Podziekana ds. kierunku Fizjoterapia.

Asystent w Katedrze Fizjoterapii.

Zatrudniona w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od 2015 roku.

Doktorantka I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (od 2019). Absolwentka studiów magisterskich kierunku Fizjoterapia (Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Medyczny, rok 2010) oraz kierunku Biologia eksperymentalna (Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Biologiczno-Rolniczy, rok 2009). 

Jej praca zawodowa i zainteresowania skupiają się na terapii pacjentów po zabiegach ortopedycznych. Interesuje się zagadnieniami związanymi z rehabilitacją ortopedyczną i neurologiczną. Szczególnie bliska jest jej tematyka schorzeń kręgosłupa i krążka międzykręgowego a także terapia pacjentów po zabiegach rekonstrukcyjnych aparatu więzadłowego i endoprotezoplastykach stawów.

Od 2009 roku czynnie angażuje się w pomoc osobom niepełnosprawnym, w szczególności dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym, będąc członkiem Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Porażeniem Mózgowym „Daj szansę”.W latach 2010-2015 fizjoterapeuta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w zespole Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

 

Prowadzone przedmioty:

Anatomia człowieka, Fizjoterapia kliniczna w dysfunkcjach narządu ruchu w ortopedii, traumatologii i medycynie sportowej, Metody specjalne fizjoterapii, Terapia manualna.

Materiały dla studentów dostępne są na platformie BlackBoard.

 

DANE KONTAKTOWE

Mgr Blanka Martowska
Katedra Fizjoterapii
e-mail: bmartowska@wsiz.edu.pl
36-020 Tyczyn, Kielnarowa 386a,
p. KA 110 a/2
tel.: 017/ 866 14 54


KONSULTACJE

W związku z panującym stanem zagrożenia epidemicznego konsultacje dla studentów prowadzone są w formie zdalnej: za pomocą narzędzia CISCO Webex Meetings w ramach funkcji „Pokój osobisty”. W celu skorzystania z konsultacji należy dołączyć do „Pokoju osobistego” w wyznaczonych przez wykładowcę terminach. Link do „Pokoju” jest identyczny dla każdego z nauczycieli, przy czym ostatni człon linku to pierwsza litera imienia i nazwisko danego nauczyciela (bez polskich znaków), np. https://wsiz.webex.com/meet/jkowalski
W uzasadnionych przypadkach konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibie Uczelni, po uprzednim umówieniu się z nauczycielem.

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2,
35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11
fax: +48 17 866 12 22
e-mail: wsiz@wsiz.edu.pl

Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie © 2008-2021