- 25 lutego 2021 | Super Nowości / red. Kamil LechW Polsce ceny rosną najszybciej w Unii Europejskiej
O tym, że inflacja w Polsce jest wysoka wiadomo od dawna. Konsumenci każdego dnia obserwują wysokie ceny produktów żywnościowych w tym m.in. warzyw i owoców, nabiału, wędlin czy mięs. Z czego wynika tak wysoki wzrost inflacji, czy ceny produktów i usług nadal będą rosły? – Wypowiedź mgr Dominika Łazarza, ekonomisty współpracującego z WSIiZ.
- 18 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Bernadeta SzczyptaCo zrobić, by lepiej odnaleźć się na rynku pracy?
O projekcie „Uczelnia otwarta dla nastolatków”, realizowanym dla młodzieży z Podkarpacia, na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiadała Agnieszka Cieśla z Biura Karier WSIiZ.
- 12 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaCzy w popandemicznej rzeczywistości powrócą podróże biznesowe?
Jak poradzi sobie branża hotelarka po trwającym lockdownie? Kiedy będziemy mogli korzystać z urządzenia COVID Detector do wykrawania koronawirusa? Co musi się stać, zanim produkt podkarpackiej firmy zostanie wdrożony na rynek? – Rozmowa z mgr Arturem Chmajem, Dyrektorem Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości.
- 10 lutego 2021 | Polsat SportKolejny sukces Aleksandra Śliwki. Zdobył tytuł magistra
Aleksander Śliwka, reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn, Mistrz Świata z 2018 roku, na piątkę obronił pracę magisterską w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jakim studentem był siatkarz? – Opinia dr Agaty Gemzik-Salwach, Dziekana Kolegium Zarządzania.
- 10 lutego 2021 | pulshr.plPoczątek roku nie sprzyja przedsiębiorcom. Nastroje w dół
Na rynku pracy widoczny jest mniejszy entuzjazm, zarówno pod względem potencjalnych rekrutacji, jak i podwyżek. Czy koniunktura dla polskich przedsiębiorstw znalazła się pod presją trwającej pandemii i związanych z nią restrykcji? Zachęcam do przeczytania artykułu zawierającego dane z comiesięcznej analizy ekspertów z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 5 lutego 2021 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Ula SobolBarbara Przywara: Zachowujmy rozsądek i życzliwość wobec innych. To my mamy pokonać pandemię, a nie ona nas
W jaki sposób trwająca od roku pandemia zmieniła nasze życie? Czy istnieje jakikolwiek pozytywny czynnik, który wynika z bieżącej sytuacji epidemiologicznej? – O pandemicznej rzeczywistości, utrzymującym się niepokoju i nadziei na lepsze jutro opowiada dr Barbara Przywara, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej
- 29 stycznia 2021 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Joanna PasterczykŻycie studenckie umarło?
Jak wygląda nauka i sesja w trakcie pandemii? Czy studenci tęskną za Uczelnią? Zapraszam do zapoznania się z artykułem porównującym sytuację studentów studiujących w rzeszowskich uczelniach.
- 29 stycznia 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekZ ekonomicznego punktu widzenia: wymiana piecy, solidarność samorządowa i klaster kosmiczny na Poskarpaciu
W jaki sposób wymiana piecy tzw. „kopciuchów” przyczynia się do zwiększenia zatrudnienia? Dzięki czemu tempo odbudowy infrastruktury w gminach dotkniętych ubiegłoroczną powodzią błyskawiczną na Podkarpaciu było aż tak duże? Czy klaster kosmiczny na Podkarpaciu ma rację bytu? – wyjaśnia dr Jacek Rodzinka, Dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.
- 28 stycznia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczCzy nasz mózg potrafi być wielozadaniowy?
Co można zrobić, by mózg lepiej pracował? Czy potrafimy być wielozadaniowi? Rozmowa z mgr Anną Kampinos z Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ o podzielności i przerzutności uwagi oraz o występowaniu różnic w funkcjonowaniu męskiego i kobiecego mózgu.
- 18 stycznia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCzy wyobrażają sobie Państwo życie człowieka poza ziemską planetą?
Człowiek w kosmosie to nie tylko inny byt, to także sfera… wartości, etyki, emocji. Czy zasady moralne obowiązujące tu na ziemi, będą respektowane także w kosmosie? Jak dylematy będą mieć ludzie szukający dla siebie miejsca w kosmosie? – Na te pytania odpowiadał dr Konrad Szocik, Adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych WSIiZ.
- 26 września 2023WSIiZ współwydawcą nowej książki o. Ludwika Wiśniewskiego pt. „Czarne z białym”
„Czarne z białym. Zapiski nieoczywiste” to nowość wydawnicza, która ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Książka zawiera przenikliwe, inspirujące i wymykające się schematom teksty o. Ludwika Wiśniewskiego, znanego polskiego dominikanina, rekolekcjonisty, duszpasterza akademickiego i działacza opozycji antykomunistycznej.
- 25 września 2023Najbardziej popularne studia podyplomowe we WSIiZ
Big Data – technologie analizy danych, Inżynieria oprogramowania oraz Monitorowanie i koordynacja badan klinicznych – te kierunki studiów podyplomowych we WSIiZ cieszą się w tym roku największą popularnością wśród przyszłych słuchaczy. Zajęcia na studiach podyplomowych, podobnie jak studiach I i II stopnia, ruszają już w październiku, w tym miesiącu mija też termin zapisów.
- 25 września 2023Kosmetyki naturalne w roli głównej. Debata na WSIZ w Rzeszowie – informacje medialne
Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi z roku na rok rośnie i producenci kosmetyków naturalnych sięgają po coraz bardziej zaawansowane metody, aby pozyskiwać właściwe surowce kosmetyczne. Ważna jest dla nich również ocena bezpieczeństwa tychże surowców i naukowa weryfikacja skuteczności działania nowych preparatów, stąd konieczność ścisłej współpracy z naukowcami. O naturalnych kosmetykach rozmawiano podczas II edycji międzynarodowej konferencji naukowej Natural Cosmetics International Meeting, która odbyła się w dniach od 20 do 22 września w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 22 września 2023Kosmetyki naturalne w roli głównej – relacja z II edycji Natural Cosmetics International Meeting
Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi z roku na rok rośnie i producenci kosmetyków naturalnych sięgają po coraz bardziej zaawansowane metody, aby pozyskiwać właściwe surowce kosmetyczne. Ważna jest dla nich również ocena bezpieczeństwa tychże surowców i naukowa weryfikacja skuteczności działania nowych preparatów, stąd konieczność ścisłej współpracy z naukowcami. O naturalnych kosmetykach rozmawiano podczas II edycji międzynarodowej konferencji naukowej Natural Cosmetics International Meeting, która odbyła się w dniach od 20 do 22 września w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 22 września 2023Mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill obronili rozprawy doktorskie
Kolejni słuchacze Seminarium Doktoranckiego WSIiZ: mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill – dołączyli do grona osób, które obroniły swoje rozprawy doktorskie.
- 21 września 2023Dlaczego bioróżnorodność jest ważna w wytwarzaniu żywności? – relacja z pierwszego wykładu V edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”
Dlaczego bez bioróżnorodności nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa żywnościowego? Na to i inne pytania odpowiedziała dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ podczas swojego wykładu pt. „Nie będzie żywności bez bioróżnorodności”, który został zrealizowany w ramach cyklu „Przybij Piątkę Nauce”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Wyzwania cywilizacyjne”.
- 20 września 2023Nie będzie żywności bez bioróżnorodności
- 20 września 2023Mgr Michał Wichrowski poprowadził Kongres Regionalny Rynku Lotniczego w Zielonej Górze
Mgr Michał Wichrowski był moderatorem Kongresu Regionalnego Rynku Lotniczego, który odbył się 15 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była partnerem wydarzenia. Kongres był zorganizowany w celu podkreślenia roli regionalnych portów lotniczych na rynku usług lotniczych.
- 20 września 2023Co motywuje ludzi do uczestnictwa w hackathonie i jak je wygrywać?
Warto zacząć od odpowiedzi na proste pytanie – czym są hackathony? Ogólnie przyjmuje się, że jest to narzędzie lub metoda rozwoju pomysłów i innowacji, w której uczestnicy stawiają czoła konkretnemu wyzwaniu lub grupie wyzwań w wyznaczonym czasie, a ważnym wyróżnikiem tej metody jest współpraca oraz rywalizacja.
- 20 września 2023Mgr Kinga Bajorek