- 25 lutego 2021Seniorzy seniorom – na czym polega projekt „Fachowcy na start”?
„Fachowcy na start” – pod taką nazwą ruszyła akcja Klubu Sportowego, który działa przy Akademii 50+. Dlaczego powstał taki projekt i kto dokładnie może z niego korzystać? – O inicjatywie „Fachowcy na start” opowiadają przedstawiciele Klubu Sportowego Akademia 50+.
- 25 lutego 2021 | Super Nowości / red. Kamil LechW Polsce ceny rosną najszybciej w Unii Europejskiej
O tym, że inflacja w Polsce jest wysoka wiadomo od dawna. Konsumenci każdego dnia obserwują wysokie ceny produktów żywnościowych w tym m.in. warzyw i owoców, nabiału, wędlin czy mięs. Z czego wynika tak wysoki wzrost inflacji, czy ceny produktów i usług nadal będą rosły? – Wypowiedź mgr Dominika Łazarza, ekonomisty współpracującego z WSIiZ.
- 18 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Bernadeta SzczyptaCo zrobić, by lepiej odnaleźć się na rynku pracy?
O projekcie „Uczelnia otwarta dla nastolatków”, realizowanym dla młodzieży z Podkarpacia, na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiadała Agnieszka Cieśla z Biura Karier WSIiZ.
- 12 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaCzy w popandemicznej rzeczywistości powrócą podróże biznesowe?
Jak poradzi sobie branża hotelarka po trwającym lockdownie? Kiedy będziemy mogli korzystać z urządzenia COVID Detector do wykrawania koronawirusa? Co musi się stać, zanim produkt podkarpackiej firmy zostanie wdrożony na rynek? – Rozmowa z mgr Arturem Chmajem, Dyrektorem Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości.
- 10 lutego 2021 | Polsat SportKolejny sukces Aleksandra Śliwki. Zdobył tytuł magistra
Aleksander Śliwka, reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn, Mistrz Świata z 2018 roku, na piątkę obronił pracę magisterską w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jakim studentem był siatkarz? – Opinia dr Agaty Gemzik-Salwach, Dziekana Kolegium Zarządzania.
- 10 lutego 2021 | pulshr.plPoczątek roku nie sprzyja przedsiębiorcom. Nastroje w dół
Na rynku pracy widoczny jest mniejszy entuzjazm, zarówno pod względem potencjalnych rekrutacji, jak i podwyżek. Czy koniunktura dla polskich przedsiębiorstw znalazła się pod presją trwającej pandemii i związanych z nią restrykcji? Zachęcam do przeczytania artykułu zawierającego dane z comiesięcznej analizy ekspertów z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 5 lutego 2021 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Ula SobolBarbara Przywara: Zachowujmy rozsądek i życzliwość wobec innych. To my mamy pokonać pandemię, a nie ona nas
W jaki sposób trwająca od roku pandemia zmieniła nasze życie? Czy istnieje jakikolwiek pozytywny czynnik, który wynika z bieżącej sytuacji epidemiologicznej? – O pandemicznej rzeczywistości, utrzymującym się niepokoju i nadziei na lepsze jutro opowiada dr Barbara Przywara, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej
- 29 stycznia 2021 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Joanna PasterczykŻycie studenckie umarło?
Jak wygląda nauka i sesja w trakcie pandemii? Czy studenci tęskną za Uczelnią? Zapraszam do zapoznania się z artykułem porównującym sytuację studentów studiujących w rzeszowskich uczelniach.
- 29 stycznia 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekZ ekonomicznego punktu widzenia: wymiana piecy, solidarność samorządowa i klaster kosmiczny na Poskarpaciu
W jaki sposób wymiana piecy tzw. „kopciuchów” przyczynia się do zwiększenia zatrudnienia? Dzięki czemu tempo odbudowy infrastruktury w gminach dotkniętych ubiegłoroczną powodzią błyskawiczną na Podkarpaciu było aż tak duże? Czy klaster kosmiczny na Podkarpaciu ma rację bytu? – wyjaśnia dr Jacek Rodzinka, Dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.
- 28 stycznia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczCzy nasz mózg potrafi być wielozadaniowy?
Co można zrobić, by mózg lepiej pracował? Czy potrafimy być wielozadaniowi? Rozmowa z mgr Anną Kampinos z Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ o podzielności i przerzutności uwagi oraz o występowaniu różnic w funkcjonowaniu męskiego i kobiecego mózgu.
- 28 marca 2023Studenci WSIiZ w finale I Uczelnianych Igrzysk Zarządzania Projektami
W dniu 25 br. w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyły się półfinały I Uczelnianych Igrzysk z Zarządzania Projektami, organizowane przez PMI PC Oddział Podkarpacie. Drużyna z Finansowego Koła Naukowego FLOW, która reprezentowała WSIiZ zajęła trzecie miejsce i dostała się do ścisłego finału.
- 28 marca 2023Mgr Patrycja Trojnar
- 28 marca 2023ICN Polfa S.A. partnerem dla kierunku Biomedycyna
Objęcie partnerstwem kierunku Biomedycyna przez ICN Polfa S.A. pozwoli na prowadzenie przez specjalistów Firmy wybranych zajęć ze studentami, udział pracowników Firmy w przeglądzie i aktualizacji efektów uczenia i programów studiów dla kierunku Biomedycyna, a także na przyjmowanie studentów na praktyki (i/lub staże) do ICN Polfa na wspólnie określonych warunkach.
- 28 marca 2023Dr hab. Stefan Markowski, prof. WSIiZ
- 28 marca 2023Koło Twórczych Działań Warsztatowych
- 28 marca 2023 | Rzeczpospolita / Aleksander HallPrzepis na przegraną – opinia prof. Aleksandra Halla
Polskiej opozycji potrzebny jest możliwie najsilniejszy ośrodek polityczny, który będzie się przeciwstawiał próbom dekonstrukcji naszej kultury i świadomości narodowej – mówi historyk i polityk, prof. Aleksander Hall w Rzeczpospolitej.
- 28 marca 2023Dwa nowe numery czasopisma Studia Humana
W związku z 75. rocznicą Dnia Niepodległości Indii redakcja Studia Humana przygotowała dwa specjalne numery czasopisma.
- 27 marca 2023mgr Natalia Puschhaus
- 27 marca 2023Profesorowie Jan Miodek i Jerzy Bralczyk o współczesności i przyszłości języka polskiego
Jak wygląda współczesna polszczyzna, co jest w niej poprawne a co nie, oraz jak język polski może wyglądać w przyszłości? Rozważania o języku, którym posługujemy się każdego dnia, snuć będą prof. Jan Miodek i prof. Jerzy Bralczyk podczas spotkania pt. „O współczesności i przyszłości języka polskiego”, które odbędzie się w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.
- 24 marca 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Karol SkrobaczScience – radiowe odkrycia – rozmowa z Urszulą Bindugą
Temat słodzików w Polskim Radiu Rzeszów podjęła mgr Urszula Binduga.