- 24 lutego 2022 | Forum Akademickie / dr Joanna WójcikO skutecznym zdalnym nauczaniu
Sukces edukacji zdalnej nie byłby możliwy bez istniejącej niemalże na każdej uczelni grupy entuzjastów e-learningu, którzy wiele lat spędzili na propagowaniu tej formy kształcenia. Taką entuzjastką we WSIiZ jest dr Joanna Wójcik, która doskonale wie, że dobrze przygotowane i przemyślane materiały mogą służyć wiele lat i stanowić wartość dodaną zajęć (niezależnie od trybu ich realizacji). Ciekawe informacje o zdalnym nauczaniu oraz wpływie pandemii na e-learning można znaleźć w Forum Akademickim, które opublikowało artykuł dr Wójcik.
- 22 lutego 2022 | TVP Rzeszów / red. Anna ArciszewskaAkademia 50+ rozpoczyna kolejny semestr działalności
Akademia 50+ zaprasza osoby powyżej 50 roku życia do udziału w zajęciach w semestrze letnim 2021/22. O przygotowanych aktywnościach na nowy semestr opowiadała dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektor Akademii 50+, a Panie Małgorzata Cisek-Kozieł oraz Marianna Krupa przybliżyły widzom aktywności, z jakich mogą korzystać seniorzy.
- 22 lutego 2022 | Polskie Radio Kraków / red. Kamil WszołekWojna cybernetyczna – kto ma najlepszych hakerów?
Czym charakteryzuje się wojna cybernetyczna? Czy Słowianie są dobrymi programistami i hackerami? Które państwo ma największy potencjał cybernetyczny na świecie? Zachęcamy do wysłuchania ciekawej rozmowy pt. Wojna cybernetyczna”. O tajnikach cyber-świata opowiadał dr Mirosław Hajder.
- 20 lutego 2022Międzynarodowe media o Ukrainie – wypowiedzi studentów i pracowników WSIiZ
Grupowanie wojsk rosyjskich przy granicach z Ukrainą, a także późniejszą inwazję śledzi cały świat. Wielu dziennikarzy z różnych kontynentów przyjechało na naszą uczelnię, by porozmawiać z osobami z Ukrainy o tym co dzieje się w ich ojczyźnie.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Łukasz WacławekOszczędzanie – w jaki sposób robić to dobrze?
Drożejące produkty i usługi znacząco wpływają na stan gotówki na kontach Polaków, dlatego dr Jacek Rodzinka, dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ przeanalizował różne możliwości oszczędzania. Czy któreś z nich są sprawdzone i mogą polepszyć majętność Polaków?
- 14 lutego 2022Generał Tomasz Bąk o amerykańskich żołnierzach na Podkarpaciu – opinie eksperckie
Grupowanie się wojsk rosyjskich na granicy Rosji i Białorusi z Ukrainą to sytuacja, na którą zwrócone są oczy całego świata. Decyzją Prezydenta USA – Joe Bidena, na Podkarpacie przyleciało wielu amerykańskich żołnierzy. Gen. bryg. rez. dr hab. inż. Tomasz Bąk, prof. WSIiZ udzielił wywiadów wielu lokalnym mediom na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Czwórka / red. Kamil JasińskiKogo dotyczą cyberzagrożenia – wielkich przedsiębiorstw czy każdego człowieka?
Dr inż. Mirosław Hajder zwracał uwagę słuchaczom Radia Czwórka w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Wskazał także co grozi nam (jako odbiorcom), gdy zaatakowana zostanie wielka korporacja np. bank.
- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoBiografie polskich naukowców
Dr Kamil Łuczaj, socjolog z Instytutu Analiz Edukacji WSIiZ, na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiadał o rozpoczynających się badaniach, w których przeanalizuje materiały autobiograficzne pozostawione przez polskich naukowców pracujących w krajach zachodnich.
- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoStereotypy na temat płci nadal istnieją i wpływają na lukę płacową
Jak podają ostatnie badania publikowane w magazynie „Science” – już małe dziewczynki wierzą w stereotypy nt. płci. Socjolog, dr Barbara Przywara, zauważa, że im wyżej w hierarchii płacowej znajdują się kobiety i mężczyźni, tym ta luka płacowa pomiędzy nimi jest większa.
- 4 lutego 2022 | Super Nowości / red. Wioletta KrukDemoralizacja w obozie władzy
Polska potrzebuje nowej propaństwowej i demokratycznej prawicy – uważa prof. Aleksander Hall, historyk i publicysta. W wywiadzie opublikowanym na łamach Super Nowości podkreśla na jakich wartościach powinna zostać zbudowana nowa prawica, czy powstanie nowej partii przed wyborami będzie jeszcze możliwe, a także opowiada o tym, ile w obecnej sytuacji jest winy… opozycji.
- 6 grudnia 2023Finał 10. edycji konkursu „WSIiZ ma Talent”
- 6 grudnia 2023Wizyta przedstawiciela firmy Trans.eu na kierunku Logistyka
Studenci kierunku Logistyka, w ramach uczelnianego projektu „Loża Biznesu”, mieli okazję spotkać się z przedstawicielem firmy Trans.eu Group S.A. – Wojciechem Pawelskim, Kierownikiem Zarządzania Projektami. Główna działalność Trans.eu Group S.A. polega na tworzeniu i rozwijaniu platformy dla branży logistycznej o nazwie TransEU. Firma oferuje również kompleksowe usługi prawne, finansowe, rekrutacyjne i brokerskie dla branży logistycznej. Spotkanie odbyło się 27 listopada br.
- 6 grudnia 2023Musimy wspólnie działać: podsumowanie I Ogólnopolskiej Debaty „Nasza planeta – nasza wspólna przyszłość”
Ponad 200 osób wzięło udział w I Ogólnopolskiej Debacie „Nasza planeta – nasza wspólna przyszłość”, podczas której o niezbędnych dla rolnictwa i klimatu rozwiązaniach rozmawiali naukowcy, aktywiści, politycy, samorządowcy, przedstawiciele sektora rolniczego, ekolodzy oraz młodzież. To bardzo cenne, że wielość punktów widzenia pozwoliła przyjrzeć się omawianym zagadnieniom w sposób kompleksowy, uwzgledniający różne interesy i perspektywy – ocenili uczestnicy spotkania. Organizatorem debaty, która odbyła się 5 grudnia br., była Wyższa Szkoła informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Koalicja Klimatyczna.
- 6 grudnia 2023Spotkanie instytucji posiadających europejskie wyróżnienie „HR Excellence in Research”
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej była organizatorem spotkania dla polskich instytucji, które posiadają europejskie wyróżnienie „HR Excellence in Research”. W trakcie wydarzenia, które odbyło się 5 grudnia br., zostały omówione najnowsze rozwiązania i inicjatywy europejskie wspierające rozwój zawodowy naukowców, a także dokonania polskich jednostek w tym zakresie.
- 6 grudnia 2023Wystawa „Eco poster in UITM”
- 5 grudnia 2023Dr inż. Leszek Gajecki
- 5 grudnia 2023Debata „Nasza planeta – nasza wspólna przyszłość”
- 5 grudnia 2023Biuro Zrównoważonego Rozwoju
Zadaniem biura jest realizacja Strategii Zrównoważonego Rozwoju WSIiZ oraz monitorowanie wszystkich projektów związanych są ze zrównoważonym rozwojem, jakie są realizowane na Uczelni. Są to działania skupione w trzech obszarach:
- 4 grudnia 2023Dr Konrad Szocik weźmie udział w konferencji Technologia-Biznes-Inwestycje w PCI
Dr Konrad Szocik weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt. „Czy trzeba polecieć w kosmos, żeby zrobić tam biznes?” w ramach konferencji Technologia-Biznes-Inwestycje w Podkarpackim Centrum Innowacji. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia br.