- 28 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaCzy długi w branży fitness uda się zniwelować?
W jaki sposób branża fitness poradzi sobie z zadłużeniem spowodowanym lockdownem? Kopalnia Turów – czy spór o istnienie kopalni może zostać zażegany? Dlaczego do tej pory nie udało się wdrożyć „zielonej energii”? Czy zaniechania z lat poprzednich zemszczą się i będziemy musieli importować energię? Rozmowa z mgr Arturem Chmajem, Dyrektorem Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSiIZ.
- 27 maja 2021 | FORBES / red. Krzysztof DomaradziDRONEHUB – Latający świat Vadyma Melnyka
Kim jest Vadym Melnyk i dlaczego studiował we WSIiZ? Jak prosperuje założona przez niego firma Dronehub?
- 26 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaRynek pracy kontra kobiety po urlopie macierzyńskim – jak radzą sobie mamy?
Matki po okresie macierzyństwa chcą wrócić na rynek pracy i szukają elastycznych form zatrudnienia – mówiła na antenie Radia VIA ekonomistka dr Mirosława Braja, Kierownik Ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy WSIiZ.
- 19 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Dawid OsyskoNowy Ład czy stary nieład? Rozmowa o założeniach nowo wdrażanego rządowego programu
Demografii nie można oszukać i jako społeczeństwo bardzo szybko się starzejemy. Dlatego konieczna jest dłuższa aktywność zawodowa. Nie ma innej drogi niż ciężka praca, żeby zapewnić sobie godną emeryturę – o założeniach Nowego Ładu i wątkach ekonomicznych rządowego programu opowiadał mgr Artur Chmaj, Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSIiZ.
- 19 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiJak kształtuje się aktualna sytuacja na rynku pracy?
Jak wygląda rynek pracy po okresie intensywnej izolacji spowodowanej pandemią Covid-19? Mamy kryzys czy raczej pojawiły się nowe szanse? W jakim kierunku idą zmiany? Rozmowa m.in. z dr hab. Robretem Paterem, prof. WSIiZ, Kierownikiem Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 18 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczJakie innowacyjne techniki diagnozowania raka skóry opracowują naukowcy WSIiZ?
Jak wygląda przygotowanie aplikacji do diagnostyki chorób skórnych? W jaki sposób lekarze będą mogli korzystać z efektów pracy polskich i niemieckich naukowców? Rozmowa z dr Łukaszem Piątkiem z Katedry Sztucznej Inteligencji WSIiZ, o realizacji projektu naukowego, wykorzystującego technologie cyfrowe do automatycznego rozpoznawania raka skóry.
- 14 maja 2021 | Radio VIA / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaJak wygląda obraz współczesnej polskiej rodziny?
Jaki model rodziny obowiązuje obecnie? Czy szczęście rodzinne jest najważniejszą wartością w życiu? Jak młodzi ludzie chcą, by wyglądała ich rodzina? Rozmowa z dr Barbarą Przywarą, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 11 maja 2021 | VIP BIZNES & STYL / red. Aneta GierońŻaden kraj nie jest w stanie funkcjonować bez rozwoju nauki. To droga donikąd!
Czy pandemia jeszcze bardziej podkreśliła różnice kulturowe pomiędzy różnymi regionami świata, a tym samym pogłębiła bariery komunikacyjne, które już istniały? O nauce, kulturze i religii –
rozmowa z dr hab. Anną Siewierską-Chmaj , prof. WSE, rektorką Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, wykładowczynią WSIiZ oraz dr. hab. Piotrem Kłodkowskim, prof. UJ, orientalistą z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - 11 maja 2021 | Super NowościCzekają nas horrendalne rachunki za prąd?
Energia elektryczna w Polsce będzie jeszcze droższa. Wszystko przez kolejne rekordowe opłaty za uprawnienia do emisji CO2. Efekt? Według ekspertów, 4-osobowa rodzina zapłaci za prąd o 176,8 zł rocznie więcej niż obecnie. Dlaczego ceny rosną tak gwałtownie? Wypowiedź Dominika Łazarza, ekonomisty WSIiZ.
- 9 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Alicja KarłowskaJak Kościół poradził sobie w czasie pandemii?
Wywiad z prof. Andrzejem Adamskim, Kierownikiem Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIZ na temat badań dotyczących transmisji mszy świętych online w dobie pandemii.
- 3 lutego 2023Sukcesy studentów reprezentujących KU AZS WSIiZ na sportowych arenach akademickich
W styczniu studenci KU AZS WSIiZ z sukcesami reprezentowali uczelnię w trakcie Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego. Sportowcy zdobyli srebrny medal w badmintonie oraz sześć dodatkowych punktów w ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn, które zostaną doliczone do współzawodnictwa generalnego Uczelni Wyższych na Podkarpaciu.
- 3 lutego 2023Prace dr Patrycji Longawy oraz studentki WSIiZ zakwalifikowane do II etapu konkursu Satyrykon 2023
Prace dr Patrycji Longawy oraz jej studentki – Moniki Stopyry znalazły się w drugim etapie konkursu Satyrykon 2023. Kolejny jego etap związany jest z Międzynarodową Wystawą SATYRYKON – Legnica 2023.
- 3 lutego 2023Zapraszamy na wykład on-line dra Łukasza Lamży pt. „Jak czytać naturę?”
Dostrzegając współczesne wyzwania dla społeczeństwa i środowiska naturalnego, w ramach IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” zapraszamy do wysłuchania kolejnego z wykładów, poświęconego tematyce zrównoważonego rozwoju. Hasłem przewodnim IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” jest „Razem na rzecz lepszego jutra”.
- 2 lutego 2023Zmiany klimatyczne a eksploracja kosmosu
W czasopismie Futures ukazał się artykuł dra Konrada Szocika z WSIiZ oraz Michaela J. Reissa z University College London pod tytułem: Why space exploitation may provide sustainable development: Climate ethics and the human future as a multi-planetary species. Publikacja powstała w ramach pobytu naukowego dra Szocika na Uniwersytecie Yale w ramach stypendium im. Bekkera z NAWA.
- 2 lutego 2023Ruszył program Start IT – Cisco4Ukraine. 10 tysięcy osób będzie mogło rozwinąć kompetencje cyfrowe – informacje medialne
Program Start IT – Cisco4Ukraine został zaprojektowany z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować swoje umiejętności cyfrowe. Celem programu jest przeszkolenie 10 000 osób w ciągu najbliższych 2 lat. Start IT jest częścią programu Cisco Country Digital Acceleration (CDA) w Polsce. Kursy w ramach programu są prowadzone w języku ukraińskim i obejmują dwa obszary: Cyberbezpieczeństwo i Programowanie. Wkrótce dołączą do nich kolejne: Analiza Danych i Sieci Komputerowe. Inauguracja programu połączona z debatą „NOWOCZESNA UKRAINA – EDUKACJA, GOSPODARKA, TECHNOLOGIE” odbyła się 1 lutego 2022 r. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 2 lutego 2023Adaptacja kulturowa
- 2 lutego 2023LB Club – Leading in Business
- 1 lutego 202310 tysięcy ukraińskich uchodźców może skorzystać z bezpłatnych kursów IT! Razem z Cisco Networking Academy zainaugurowaliśmy program Start IT – Cisco4Ukraine
Program Start IT – Cisco4Ukraine został zaprojektowany z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować swoje umiejętności cyfrowe. Celem programu jest przeszkolenie 10 000 osób w ciągu najbliższych 2 lat. Start IT jest częścią programu Cisco Country Digital Acceleration (CDA) w Polsce. Inauguracja programu połączona z debatą „NOWOCZESNA UKRAINA – EDUKACJA, GOSPODARKA, TECHNOLOGIE” odbyła się 1 lutego 2022 r.
- 1 lutego 2023Sukcesy studentki WSIiZ w dwóch konferencjach naukowych
Aleksandra Niemiec, studentka pierwszego roku studiów II stopnia na kierunku Projektowanie graficzne, została wyróżniona podczas dwóch konferencji naukowych – XI Edycji Konferencji „Badania Naukowe z Perspektyw Studenta” zorganizowanej przez Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz V Uczelnianego Seminarium Marketingowego Marketing Box na Wydziale Zarządzania Politechnki Rzeszowskiej. Studentka przedstawiła prezentacje dotyczące komunikacji wizualnej.