- 31 stycznia 2022 | Rzeczpospolita / red. Ewa BednarzNowe kompetencje dają większe możliwości na rynku pracy
Studia podyplomowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Przybywa też kierunków, na których można poszerzać wiedzę lub zdobyć nową. – Zachęcamy do zapoznania się z artykułem wskazującym na WSIiZ jako uczelnię, która posiada akredytacją ACCA i dzięki temu kształci międzynarodowych specjalistów z zakresu: finansów, rachunkowości i zarządzania.
- 28 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekPlanowane inwestycje – kość niezgody czy konieczne przedsięwzięcia?
Przebieg obwodnicy Tyczyna, modernizacja hali targowej w Rzeszowie i przyległych jej terenów oraz wybudowanie stoku narciarskiego w Komańczy to tematyka magazynu „Kopisto 6”. Dr Jacek Rodzinka, Dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych, oraz prof. Krzysztof Prendecki z Politechniki Rzeszowskiej analizowali planowane inwestycje pod kątem ekonomicznym i społecznym.
- 28 stycznia 2022Debata wokół książki prof. Aleksandra Halla „Anatomia władzy i nowa prawica” – relacje medialne
W jaką stronę pójdzie polska polityka? Czy istnieje antidotum na skłóconych Polaków? We WSIiZ odbyła się debata wokół najnowszej książki prof. Aleksandra Halla „Anatomia władzy i nowa prawica”. Poza autorem w spotkaniu wzięli udział politolodzy: dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, prof. UR oraz dr hab. Rafał Matyja, prof. UEK.
- 28 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCo zaprezentuje Podkarpacie na EXPO 2020 w Dubaju?
Na wystawie Expo 2020 w Dubaju województwo podkarpackie chce zaprezentować swój potencjał gospodarczy, przez pryzmat innowacyjnych firm. Rozmowa z Łukaszem Bisem, ambasadorem strefy „Gospodarka, Nauka, Technologia” oraz pełnomocnikiem Dziekana Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ds. rozwoju kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna.
- 26 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Jerzy PasierbJak bardzo prawdopodobna jest inwazja na Ukrainę?
Możliwy konflikt zbrojny na Ukrainie to temat elektryzujący zwłaszcza nas – mieszkańców Podkarpacia, którzy graniczymy z tym krajem. Generał Tomasz Bąk, ekspert ds. bezpieczeństwa i terroryzmu, uważa, że jest to pokaz siły ze strony Rosji, która chce zablokować ewentualne członkostwo Ukrainy w NATO.
- 25 stycznia 2022 | Biznes&StylPPWB – Twój biznes to twój rozwój
Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu to przede wszystkim rozwój. Rozwój skierowany nie tylko na MŚP z regionu. Na czym polega oferta Platformy? – Na pytania dotyczące projektu odpowiadał Grzegorz Karpiuk, pełniący rolę Koordynatora Projektu.
- 22 stycznia 2022 | Polsat News / red. Grzegorz JankowskiInwazja rosyjska na Ukrainę – czy to realny scenariusz?
Prof. Aleksander Hall uważa, że nie można rządzić bagnetami. Profesor jest zdania, że rosyjskie działania chcą wymusić na Zachodzie i Stanach Zjednoczonych, że Ukrainy nigdy w NATO i UE nie będzie.
- 21 stycznia 2022Jubileuszowy finał WOŚP z udziałem WSIiZ
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przyłączyła się do 30. finału Wielkiej Orkiestry Światowej Pomocy.
- 21 stycznia 2022 | Forum Akademickie / Justyna Berniak-WoźnyWielokulturowość uczelni a kariery absolwentów
Kompetencje międzykulturowe znalazły się wśród 10 najważniejszych kompetencji przyszłości zdefiniowanych przez amerykański think tank Institute for the Future – pisze na łamach Forum Akademickiego dr Justyna Berniak-Woźny. Czy istnieje związek pomiędzy wielokulturowością grup studenckich a innowacyjnością i zarobkami absolwentów?
- 21 stycznia 2022„Jak uzdrowić polską politykę?”
Jak przezwyciężyć konflikt światopoglądowy? Czy w Polsce potrzebna jest nowa partia polityczna? Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o najnowszej książce prof. Aleksandra Halla pt. „Anatomia władzy i nowa prawica”.
- 22 września 2023Kosmetyki naturalne w roli głównej – relacja z II edycji Natural Cosmetics International Meeting
Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi z roku na rok rośnie i producenci kosmetyków naturalnych sięgają po coraz bardziej zaawansowane metody, aby pozyskiwać właściwe surowce kosmetyczne. Ważna jest dla nich również ocena bezpieczeństwa tychże surowców i naukowa weryfikacja skuteczności działania nowych preparatów, stąd konieczność ścisłej współpracy z naukowcami. O naturalnych kosmetykach rozmawiano podczas II edycji międzynarodowej konferencji naukowej Natural Cosmetics International Meeting, która odbyła się w dniach od 20 do 22 września w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 22 września 2023Mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill obronili rozprawy doktorskie
Kolejni słuchacze Seminarium Doktoranckiego WSIiZ: mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill – dołączyli do grona osób, które obroniły swoje rozprawy doktorskie.
- 21 września 2023Dlaczego bioróżnorodność jest ważna w wytwarzaniu żywności? – relacja z pierwszego wykładu V edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”
Dlaczego bez bioróżnorodności nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa żywnościowego? Na to i inne pytania odpowiedziała dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ podczas swojego wykładu pt. „Nie będzie żywności bez bioróżnorodności”, który został zrealizowany w ramach cyklu „Przybij Piątkę Nauce”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Wyzwania cywilizacyjne”.
- 20 września 2023Nie będzie żywności bez bioróżnorodności
- 20 września 2023Mgr Michał Wichrowski poprowadził Kongres Regionalny Rynku Lotniczego w Zielonej Górze
Mgr Michał Wichrowski był moderatorem Kongresu Regionalnego Rynku Lotniczego, który odbył się 15 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była partnerem wydarzenia. Kongres był zorganizowany w celu podkreślenia roli regionalnych portów lotniczych na rynku usług lotniczych.
- 20 września 2023Co motywuje ludzi do uczestnictwa w hackathonie i jak je wygrywać?
Warto zacząć od odpowiedzi na proste pytanie – czym są hackathony? Ogólnie przyjmuje się, że jest to narzędzie lub metoda rozwoju pomysłów i innowacji, w której uczestnicy stawiają czoła konkretnemu wyzwaniu lub grupie wyzwań w wyznaczonym czasie, a ważnym wyróżnikiem tej metody jest współpraca oraz rywalizacja.
- 20 września 2023Mgr Kinga Bajorek
- 20 września 2023 | Radio 357 / -POPOŁUDNIÓWKA 357
Rozmowa z Dominikiem Łazarzem w na antenie Radia 357.
- 19 września 2023WSIiZ gości grupę studentów z Indonezji w ramach programu IISMA
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przywitała grupę 10 studentów z Indonezji w ramach Indonezyjskich Międzynarodowych Nagród Mobilności Studentów (IISMA). Jest to program stypendialny rządu Republiki Indonezji, który ma na celu finansowanie indonezyjskich studentów w ramach programów mobilności na najlepszych uniwersytetach i renomowanych kierunkach studiów za granicą. Dzięki IISMA studenci mogą spędzić jeden semestr w najlepszych uczelniach partnerskich za granicą.