- 3 czerwca 2020 | Polskie Radio Rzeszów / red. Jerzy PasierbCzy istnieją możliwości polubownego rozwiązania protestów w USA?
Rozmowa z generałem Tomaszem Bąkiem z Katedry Zarządzania WSIiZ
- 28 maja 2020 | Radio VIA / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaCzy bon turystyczny zapowiadany przez rząd może uratować rodzimą gospodarkę?
Rozmowa z dr Krzysztofem Szparą z Kolegium Zarządzania (Dziekanem Kolegium Medycznego)
- 26 maja 2020 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiO czym opowiada książka pt. „Maryla i Debora”?
Rozmowa z Magdaleną Mosiężną, specjalistką z Działu Kadr WSIiZ, autorką książki „Maryla i Debora”
- 26 maja 2020 | Supernowości / red. Wioletta KrukGdy rodzi się dziecko, nic już nie jest takie samo
Rozmowa z dr Barbarą Przywarą, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ
- 20 maja 2020 | Gazeta Wyborcza / red. Joanna PasterczykNa czym oszczędzają młodzi Polacy?
Analiza mgr Dominika Łazarza, ekonomisty z Katedry Zarządzania WSIiZ
- 20 maja 2020 | Polskie Radio Rzeszów / red. Alicja KarłowskaJaką rolę odgrywały media społecznościowe w różnych etapach rozwoju pandemii koronawirusa?
Rozmowa z dr Iwoną Leonowicz-Bukałą z Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ
- 12 maja 2020 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaJak zmieni się gospodarka po czasie pandemii?
Rozmowa z dr Mirosławą Brają z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ
- 8 maja 2020 | TVP RZESZÓWEkonomia kontra rzeczywistość. – Jak będzie wyglądała nowa normalność w czasach pandemii koronawirusa?
Rozmowa z dr Jackiem Rodzinką, dyrektora ds. Rozwoju Komercji Instytutu Rozwoju Badań i Analiz Finansowych
- 8 maja 2020 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Andrzej PięsOd wspólnoty węgla i stali. Tak hartowała się Unia Europejska
Rozmowa z dr hab. Marcinem Szewczykiem, prof.WSIiZ, ekspertem Komisji Europejskiej, członkiem unijnego zespołu eksperckiego Team Europe
- 21 kwietnia 2020 | TVP RZESZÓWCzy koronawirus zagraża sektorowi IT?
Rozmowa z dr Lucjanem Hajderem, dyrektorem Centrum Usług Informatycznych WSIiZ
- 24 maja 2022Zmiany we Władzach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Od 1 czerwca br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zyska Wiceprezydenta, będzie nim obecny Rektor Uczelni dr Wergiliusz Gołąbek. Rektorem WSIiZ zostanie dr hab. Andrzej Rozmus, Prorektorem ds. Nauczania – dr Małgorzata Gosek a Prorektorem ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej pozostaje dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka.
- 24 maja 2022Dzień Afrykański 2022 we WSIiZ
Opowieści, prezentacja regionalnych instrumentów oraz wspólne tańce i zabawa – w niezwykle przyjemnej atmosferze upłynął plenerowy Dzień Afrykański w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Spotkanie było okazją do lepszego poznania się Międzynarodowej Społeczności WSIiZ.
- 24 maja 2022Nauka języka i inne możliwości dla uchodźców z Ukrainy
Nauka języka polskiego i rozmówki w języku angielskim, a także malowanie twarzy i wyjście na kręgle – to propozycje dla ukraińskich dzieci. Dorośli nadal mogą korzystać z porad prawnych i psychologicznych oraz brać udział w kursach językowych. W tym tygodniu w ramach działającej we WSIiZ świetlicy „Przyjdź i odpocznij, Nauka, relaks, zabawa” zaplanowane są także pokazy filmowe, strefa relaksu przy kawie i posiłku oraz możliwość korzystania ze stanowisk komputerowych.
- 23 maja 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoJaka przyszłość czeka produkcję żywności?
Jakie formy produkcji żywności istnieją obecnie, czy mają one wpływ na środowisko i zdrowie konsumenta? Czym są farmy wertykalne i jak taka uprawa wygląda? Czy w celu zapewnienia odpowiedniej ilości żywności w skali świata będziemy musieli opracować alternatywne modele produkcji? Zachęcamy do odsłuchania wywiadu z prof. Janem Krupą na temat przyszłości produkcji żywności.
- 23 maja 2022Wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza – zapraszamy 6 czerwca br. do Auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego
„Polska wkroczyła w niebezpieczny zakręt swojej historii. Uniknięcie wielkiego historycznego upadku wymaga jak największej liczby dobrze poinformowanych obywateli” – przekonuje prof. Leszek Balcerowicz. Jego wykład otwarty we WSIiZ nosi tytuł: „Scenariusze dla Polski”.
- 23 maja 2022WSIiZ patronem honorowym Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania objęła patronatem honorowym VII edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów. W wydarzeniu weźmie udział kilkunastu reprezentantów WSIiZ – siedmiu z nich współorganizuje konferencję, a czterech zaprezentuje w konkursie stworzoną przez siebie aplikację.
- 23 maja 2022Student WSIiZ z wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie
Tobiasz Ciemierkiewicz, student pierwszego roku Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej, otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Komiksowym pt. „Legendy i baśnie z krajów Europy Karpat”.
- 23 maja 2022Bioetyczny panel dyskusyjny z udziałem dr Szocika
Uniwersytet Toronto zaprosił dr Konrada Szocika z Katedry Nauk Społecznych WSIiZ do udziału w panelu dyskusyjnym online pod tytułem „Interstellar Health: Medicine to New Heights”.
- 23 maja 2022Letnia Graduacja we WSIiZ – witamy kolejnych Absolwentów!
Do grona społeczności Absolwentów WSIiZ dołączyło kolejnych kilkaset osób. Są to tegoroczni absolwenci kierunków: Informatyka (studia I stopnia inżynierskie), Filologia (studia I stopnia licencjackie), Logistyka (studia I stopnia inżynierskie), Fizjoterapia (studia II stopnia). Wszystkim magistrom, inżynierom oraz licencjatom serdecznie gratulujemy!
- 19 maja 2022Edukacja medialna jest naszym prawem
W świecie dezinformacji, fake newsów i informacyjnych baniek trzeba włożyć sporo wysiłku, żeby zachować rzeczowy ogląd sytuacji. Trudno o to dbać, skoro nikt z nas nie był uczony, jak odróżniać manipulację medialną od prawdy, gdzie weryfikować fakty, oraz co warto, a czego nie warto podawać dalej. Spędzamy większość dnia w świecie online, którego wielu z nas nie rozumie, stając się obiektem działań, których nie jesteśmy świadomi. Jeśli w tym świecie wciąż mamy wątpliwości, czy warto wdrażać edukację medialną w kształceniu dzieci i młodzieży, to chyba czas na rewizję podejścia. Mamy prawo wiedzieć, kto i jak na nas wpływa.