- 5 sierpnia 2021 | Rzeszów NewsCentrum Studiów Podyplomowych WSIiZ uruchomiło nowe kierunki
Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ w Rzeszowie w roku akademickim 2021/22 otworzyło trzy nowe kierunki kształcenia. Są to: transport i spedycja, asystent medyczny oraz cyberbezpieczeństwo. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc.
- 4 sierpnia 2021 | Super Nowości / red. Wioletta KrukMimo pandemii przybywa nam milionerów
Gdzie na Podkarpaciu mieszka najwięcej milionerów? Czy trudny, pandemiczny rok dał im się we znaki? – Wypowiedź Dominika Łazarza, ekonomisty WSIiZ.
- 3 sierpnia 2021 | Super Nowości / red. Wioletta KrukRzeszów straci na Polskim Ładzie prawie 90 mln
Od stycznia 2022 roku Rząd RP planuje wprowadzić program „Polski Ład”- jaki będzie jego efekt? Czy samorządy stracą miliony, a tym samym my wszyscy mocno odczujemy tę zmianę? – ocena Dominika Łazarza, ekonomisty Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
- 30 lipca 2021 | Gazeta Polska CodziennieZaczyna brakować fachowców
Jak wygląda rynek pracy po kilku miesiącach od uwolnienia gospodarki z lockdownu? Czy pracownikom łatwo jest znaleźć pracę? Wyniki najnowszego Barometru Ofert Pracy przygotowanego przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ
- 20 lipca 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekUciekli przed reżimem Łukaszenki, chcą studiować w Polsce
Musieli przerwać studia i wyjechać z Białorusi, gdzie groziło im aresztowanie za udział w protestach przeciw reżimowi Aleksandra Łukaszenki. 30 uczestników Programu Stypendialnego im. Konstantego Kalionowskiego, odebrało dyplomy ukończenia kursu języka polskiego. Młodzi ludzie uczyli się w Centrum Kultury i Języka Polskiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Teraz czeka ich wybór uczelni i studia w naszym kraju.
- 16 lipca 2021 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Andrzej PlęsDlaczego młodzież z Białorusi uczy się w Polsce?
Co sprawiło, że grupa młodych osób białoruskiego pochodzenia rozpoczęła naukę we WSIiZ? Dlaczego WSIiZ zorganizował dla nich wykład i zajęcia o wolności i praworządności? Wypowiedzi dwójki uczniów – Karoliny i Stefana oraz prowadzącego wykład – Dominika Łazarza z punktu EUROPE DIRECT.
- 9 lipca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Szymon TarandaJakie ekotrendy są wdrażane w gastronomii?
W audycji „Po pierwsze gospodarka” rozmawiano m.in. o ekotrendach oraz o metodach zarządzania w usługach gastronomicznych w czasie pandemii. Gościem programu był prof. Jan Krupa z Katedry Zarządzania WSIiZ, którego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki jakości żywności w sektorze produkcji i obrocie oraz w branży usług turystycznych.
- 9 lipca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Jerzy PasierbCzy należy podwyższyć stopy procentowe?
Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Czy podwyżka stóp procentowych mogłaby zmniejszyć wysoką inflację? Rozmowa z dr. Jackiem Rodzinką, Dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.
- 2 lipca 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekJakie wydatki zostały zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego?
Rozmowa z Markiem Cierpiał-Wolanem i dr Jackiem Rodzinką – Dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ na temat budżetu RPO woj. podkarpackiego, Centrum Usług Społecznych w Gminie Tryńcza i awansu Korony Rzeszów do 3 ligi.
- 2 lipca 2021 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Ula SobolJak przebiegała kampania prezydencka w Rzeszowie?
Czy wynik przedterminowych wyborów w Rzeszowie może być zaskoczeniem? Co takiego ma w sobie Konrad Fijołek, że zyskał poparcie tylu wyborców? O wynikach wyborów rozmawiano z dr Barbarą Przywarą, Prodziekanem Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 27 marca 2025Siła jest w nas – spotkanie z dr Ewą Woydyłło i Katarzyną Nosowską
Do czego służy nam siła, która jest w nas? Czy człowiek jest zdolny do przekraczania siebie? Jak odnaleźć swoją siłę oraz jak dbać o jej regenerację? To tylko część kwestii, jakie zostały poruszone podczas wczorajszego, niezwykłego spotkania z dr Ewą Woydyłło oraz Katarzyną Nosowską. Bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie, sala koncertowa Filharmonii Podkarpackiej wypełniła się po brzegi, a spotkanie pozostanie w pamięci publiczności na długo.
- 27 marca 2025Film „Góra” dr Mikołaja Birka zakwalifikował się do międzynarodowego festiwalu animacji Athens Animfest
Athens Animfest to międzynarodowy festiwal animacji, do którego zakwalifikowana została krótkometrażowa animacja wykładowcy WSIiZ – dra Mikołaja Birka. Film „Góra” był już prezentowany także na innych festiwalach, m.in. na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu.
- 27 marca 2025 | Radio Złote PrzebojeO odmładzającej sile Akademii 50+
Dr Monika Struck-Peregończyk w wywiadzie na antenie radia opowiadała o korzyściach, jakie niesie ze sobą przynależność do Akademii 50+. Zwróciła uwagę, że uczestnictwo w Akademii to doskonała okazja, by rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w różnych dziedzinach. Uczestnicy mają szansę nauczyć się języków obcych, co nie tylko pozwala na poszerzenie horyzontów, ale również sprzyja aktywizacji umysłowej. Ponadto, Akademia 50+ oferuje kursy podnoszące umiejętności komputerowe, co jest szczególnie cenne w dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie. Ważnym atutem uczestnictwa w Akademii jest także możliwość nawiązania nowych znajomości i spotkania osób w podobnym wieku, które mają wspólne pasje i zainteresowania. To świetna okazja do integracji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego odkrywania nowych, ciekawych tematów.
- 27 marca 2025Jakie znaczenie dla mózgu ma dieta, czyli najnowszy wykład w ramach projektu Akademia Zdrowia 50+
Serdecznie zapraszamy na najnowszy wykład w ramach projektu Akademia Zdrowia 50+. Spotkanie pt. „Dieta wspomagająca procesy poznawcze – co jeść aby mózg był sprawny i młody” odbędzie się 2 kwietnia br. o godzinie 17.00 w auli głównej im. prof. Jerzego Chłopeckiego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 26 marca 2025Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek Polska!
Podkarpackie szkoły podstawowe i przedszkola w dniach 2-9 kwietnia 2025 roku mogą wziąć udział w akcji czytelniczej pt. „III Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek Polska!”. Organizatorem akcji jest EUROPE DIRECT Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie działający w sieci informacyjnej Komisji Europejskiej.
- 26 marca 2025Rzeszów stolicą innowacji naukowych – przed nami Dni Narodowego Centrum Nauki
Rzeszów stanie się stolicą innowacji naukowych za sprawą kolejnej edycji Dni Narodowego Centrum Nauki. To prestiżowe wydarzenie, organizowane cyklicznie w różnych częściach Polski, tym razem zawita do stolicy Podkarpacia. WSIiZ jest uczelnią partnerską tego wydarzenia. Dni NCN odbędą się w dniach 12–13 maja br.
- 26 marca 2025Natural Cosmetics International Meeting – odkryj z nami tajemnice naturalnych kosmetyków
Zapraszamy na jedyną w Polsce międzynarodową konferencję naukową poświęconą w całości tematyce naturalnych kosmetyków. Kolejna, trzecia już edycja konferencji Natural Cosmetics International Meeting odbędzie w dniach 17-19 września 2025 w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.
- 26 marca 2025Cyberzagrożenia zmieniają się z minuty na minutę
Szyfrowanie i wycieki danych, ataki ransomware, blokada sieci, kradzież patentów – każdego dnia, każda firma na świecie, narażona jest na cyberataki. O faktach i mitach na temat cyberzagrożeń, o utworzeniu Centrum Cyberbezpieczeństwa WSIiZ oraz o nowym kierunku studiów, rozmawiamy z Arturem Wojciechowskim, Dyrektorem Centrum Cyberbezpieczeństwa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 25 marca 2025Wykłady dra Martina Braddocka
- 25 marca 2025 | Radio 357 / Grażyna BochenekCzy kobiety w nauce mają szanse na równi z mężczyznami?
Dr Iwona Leonowicz-Bukała, dr Monika Struck-Peregończyk i dr Olga Kurek-Ochmańska, wykładowczynie Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gościły na radiowej antenie. Mówiły o szansach kobiet w nauce i przyczynach dysproporcji w tytułach naukowych kobiet i mężczyzn. Przedstawiły także wnioski wynikające z międzynarodowego badania COVID G.A.P., poświęconego produktywności kobiet i mężczyzn w czasie pandemii.