- 26 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Jerzy PasierbJak bardzo prawdopodobna jest inwazja na Ukrainę?
Możliwy konflikt zbrojny na Ukrainie to temat elektryzujący zwłaszcza nas – mieszkańców Podkarpacia, którzy graniczymy z tym krajem. Generał Tomasz Bąk, ekspert ds. bezpieczeństwa i terroryzmu, uważa, że jest to pokaz siły ze strony Rosji, która chce zablokować ewentualne członkostwo Ukrainy w NATO.
- 25 stycznia 2022 | Biznes&StylPPWB – Twój biznes to twój rozwój
Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu to przede wszystkim rozwój. Rozwój skierowany nie tylko na MŚP z regionu. Na czym polega oferta Platformy? – Na pytania dotyczące projektu odpowiadał Grzegorz Karpiuk, pełniący rolę Koordynatora Projektu.
- 22 stycznia 2022 | Polsat News / red. Grzegorz JankowskiInwazja rosyjska na Ukrainę – czy to realny scenariusz?
Prof. Aleksander Hall uważa, że nie można rządzić bagnetami. Profesor jest zdania, że rosyjskie działania chcą wymusić na Zachodzie i Stanach Zjednoczonych, że Ukrainy nigdy w NATO i UE nie będzie.
- 21 stycznia 2022Jubileuszowy finał WOŚP z udziałem WSIiZ
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przyłączyła się do 30. finału Wielkiej Orkiestry Światowej Pomocy.
- 21 stycznia 2022 | Forum Akademickie / Justyna Berniak-WoźnyWielokulturowość uczelni a kariery absolwentów
Kompetencje międzykulturowe znalazły się wśród 10 najważniejszych kompetencji przyszłości zdefiniowanych przez amerykański think tank Institute for the Future – pisze na łamach Forum Akademickiego dr Justyna Berniak-Woźny. Czy istnieje związek pomiędzy wielokulturowością grup studenckich a innowacyjnością i zarobkami absolwentów?
- 21 stycznia 2022„Jak uzdrowić polską politykę?”
Jak przezwyciężyć konflikt światopoglądowy? Czy w Polsce potrzebna jest nowa partia polityczna? Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o najnowszej książce prof. Aleksandra Halla pt. „Anatomia władzy i nowa prawica”.
- 21 stycznia 2022 | Gazeta Wyborcza / red. Rafał BolanowskiRosja zaatakuje Ukrainę? Gen. Tomasz Bąk: Putin jest z jednej strony przebiegły i sprytny, ale z drugiej szalony
Tomasz Bąk, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Co zdaniem byłego dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie wydarzy się w najbliższym czacie? Czy czeka nas konflikt zbrojny za wschodnią granica Polski, a zarazem Podkarpacia?
- 21 stycznia 2022 | Rzeczpospolita / red. Anita BłaszczakRekrutacyjna gorączka trwa i nie szybko minie
Miniony rok był rekordowy pod względem liczby wakatów ogłoszonych w internecie. Największy od trzech lat wybór ofert mieli też bezrobotni w urzędach pracy. Jak podkreśla dr hab. Robert Pater, prof WSIiZ – Nigdy wcześniej firmy nie ogłaszały w internecie tak wielu wakatów jak w 2021 r. – Zaznacza także, że: barometr uwzględnia tylko oferty dotyczące wolnych miejsc pracy (nie obejmuje np. ofert pracy dla freelancerów), których liczba od maja zeszłego roku wystrzeliła w górę.
- 20 stycznia 2022Co się stanie gdy wyłączą nam internet? – relacje radiowe
Dlaczego boimy się życia offline? Dr Barbara Przywara, zajmująca się naukowo socjologią internetu, wyjaśniła w rozgłośniach radiowych skąd biorą się nasze obawy oraz podpowiadała, w jaki sposób możemy zadbać o zachowanie cyfrowego dobrostanu w naszym życiu.
- 19 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Grzegorz BoratynRynek pracy – jak zaczyna się obecny rok?
W jaki sposób pandemia wpłynęła na rynek pracy? Czy przyniosła ona jakieś korzyści dla pracowników? Co oferuje pracownikom rynek pracy, a czego od nich potrzebuje? „Gościem Telewizji Rzeszów” był dr hab. Robert Pater, prof. WSIiZ.
- 2 czerwca 2023Wykonywanie zawodu ratownika medycznego w świetle ustawy o zawodzie ratownika medycznego i samorządzie ratowników medycznych – nowa książka dr Małgorzaty Paszkowskiej
W książce przedstawiono organizację Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz zasady wykonywania zawodu ratownika medycznego po wejściu w życie ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych. Jest to pierwsze omówienie powyższej ustawy w postaci publikacji zwartej. Publikacja w zamierzeniu autorki ma stanowić przejrzyste kompendium wiedzy o zawodzie – w aspekcie organizacyjnym i ustawowym – dla każdej osoby wykonującej zawód ratownika medycznego oraz dla zarządzających ratownictwem medycznym.
- 2 czerwca 2023Prace dr Patrycji Longawy oraz studentki WSIiZ w konkursie Bolivia Poster Biennial BICeBé 2023
Prace dr Patrycji Longawy oraz Moniki Stopyry, studentki kierunku Projektowanie Graficzne, dostały się do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów plakatowych na świecie – Bolivia Poster Biennial BICeBé 2023.
- 2 czerwca 2023Prace studentów WSIiZ w finale konkursu IV. Konfrontacje Plakatu Studenckiego
Dr Patrycja Longawa do konkursu zgłosiła 10 plakatów studentów, które powstały podczas jej zajęć. Do ścisłego finału i wystawy plakatów oraz konkursu głównego „Międzynarodowe Konfrontacje Plakatu Studenckiego” w Tarnowie dostali się Martyna Zajdel, absolwentka kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna oraz Dominik Kamiński, student kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna.
- 2 czerwca 2023„Co i dlaczego musimy zmienić w systemie produkcji żywności?” – zapraszamy na wykład prof. Zbigniewa Karaczuna
Prelegentem ostatniego wykładu realizowanego w ramach IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” będzie prof. Zbigniew Karaczun. W czasie spotkania Profesor zaprezentuje zmiany, jakie powinny zostać podjęte w procesie produkcji rolnej, aby zapewnić nam w średniej i dłuższej perspektywie bezpieczeństwo żywnościowe.
- 1 czerwca 2023Znamy laureatów konkursu „Młodzi dziennikarze dla planety”
Uczniowie z Rzeszowa, Mielca i Dynowa zostali laureatami pierwszej edycji konkursu „Młodzi dziennikarze dla planety”. Ich prace nawiązywały do pozytywnych działań proekologicznych prowadzonych w najbliższej okolicy, ale także odnosiły się do degradacji środowiska wynikającej z aktywności człowieka.
- 1 czerwca 2023Za nami Dzień Otwarty dwóch kierunków – Zrównoważony rozwój i Biomedycyna
Blisko 200 osób wzięło udział w Dniu Otwartym dwóch kierunków – Zrównoważony rozwój i Biomedycyna, który został zorganizowany w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej. Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji m.in. warsztatów tematycznych, prezentacji kierunków i kół naukowych, konkursów z nagrodami oraz konsultacji z Działem Rekrutacji.
- 1 czerwca 2023Dr hab. Katarzyna Gaweł-Bęben wzięła udział w konferencji naukowej Cosm’Innov w Orleanie (Francja)
Dr hab. Katarzyna Gaweł Bęben, prof. WSIZ uczestniczyła w konferencji naukowej Cosm’Innov w Orleanie (Francja). Cosm’Innov to międzynarodowy kongres mający na celu ustalenie aktualnego stanu badań nad kosmetykami, promowanie najnowszych odkryć naukowych i powiązanie ich z głównymi wyzwaniami przemysłu kosmetycznego. Łącząc publiczne i prywatne podmioty badawcze, przyczynia się do rozwoju partnerstwa i transferu technologii w celu tworzenia przyszłości kosmetyków. Konferencja odbyła się w dniach 22-25 maja br.
- 31 maja 2023Współpraca z Grupą Wanicki – autoryzowanym dealerem DAF
Prowadzenie wybranych zajęć praktycznych dla studentów w serwisie DAF w Trzcianie oraz w siedzibie uczelni, udostępnienie materiałów szkoleniowych dla studentów przez partnera, współpraca w zakresie praktyk studenckich oraz realizacja konkretnych tematów prac dyplomowych związanych z pracą serwisu samochodów ciężarowych – to główne założenia umowy o współpracy podpisanej między władzami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a Grupą Wanicki.
- 31 maja 2023Współpraca partnerska z Kliniken Beelitz GmbH
- 31 maja 2023Green Bike WSIiZ: w kampusie w Kielnarowej możemy bezpłatnie wypożyczyć elektryczny rower!
Od 1 czerwca studenci, pracownicy WSIiZ oraz uczniowie ALO będą mogli bezpłatnie korzystać z wypożyczalni rowerów Green Bike. Wypożyczalnia jest zlokalizowana w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej. W ofercie jest sześć rowerów elektrycznych marki Ecobike Traffic.