- 26 marca 2021 | Polskie Radio Kraków / red. Paweł SołtysikDlaczego warto studiować projektowanie gier komputerowych?
Jakie zajęcia będą przewidziane na kierunku projektowanie gier komputerowych? Gdzie będą mogli pracować absolwenci? Czym się różni programowanie na kierunku Informatyka od projektowania na kierunku Gier komputerowych? Rozmowa z mgr Łukaszem Bisem, EMBA, Prodziekanem Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.
- 25 marca 2021 | Gazeta Wyborcza / red. Joanna PasterczykRzeszów patrzy w przyszłość
To przełomowy okres dla stolicy Podkarpacia. Jakie perspektywy rozwoju ma Rzeszów? Wypowiedzi rzeszowskich ekspertów w dziedzinie biznesu, ekonomii, oraz miłośników Rzeszowa
- 19 marca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Ola RojekRok pandemii – jak radzą sobie studenci?
W jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na funkcjonowanie uczelni i życie studentów? – Rozmowa o aktualnej sytuacji z Przewodniczącymi Samorządów Studenckich
- 13 marca 2021Jubileusz 25-lecia WSIiZ
W marcu Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania świętowała Jubileusz 25-lecia. Informacje prasowe o powstaniu WSIiZ pojawiły się w wielu mediach. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami zamieszczonymi w gazetach, stacjach radiowych, stacjach telewizyjnych oraz na stronach www.
- 11 marca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Alicja KarłowskaPrzekaz internetowy – co ułatwia, a czego nie może zastąpić w szkolnictwie wyższym?
Jakie są blaski i cienie wykładów online? Co się zmieniło w relacji nauczyciel – uczeń na przestrzeni ostatniego roku? Gościem audycji była dr Iwona Leonowicz-Bukała z Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 10 marca 2021 | Biznes 24Rynek pracy w obliczu pandemii
Z czego wynika spadek popytu na pracę? Czy głównym powodem tego zjawiska jest pandemia i przedłużające się zamknięcie wielu branż? Na jakich pracowników jest obecnie największe zapotrzebowanie na rynku pracy?
- 5 marca 2021 | Polsat News / red. Agnieszka GozdyraJak wygląda sytuacja w Polsce rok po wybuchu pandemii?
Minął rok od wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce. Nadal nie możemy przewidzieć kiedy powróci normalność. Czujemy lęk przed przyszłością, stawiamy pytania „co dalej”? Jak powinniśmy myśleć, by nie popaść w depresję? Jak odnaleźć stabilność psychiczną? Debata z udziałem dr Barbary Przywary, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 26 lutego 2021 | Super Nowości / red. Wioletta KrukPokolenie zarazy. Jakie będzie?
W czasie pandemii odnotowano spadek rocznego przyrostu wiedzy o 60 – 70 proc (wg. Banku Światowego). W jaki sposób wyrwa w edukacji oraz długa izolacja wpłynie na młodych ludzi?
- 26 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Dawid OsyskoCzy prowadzenie biznesu w Polsce Wschodniej może się opłacać? – Opinia ekonomisty WSIiZ
„Przedsiębiorcy nie wiedzą czy przetrwają następne pół roku, a wiadomo, że proces inwestycyjny planuje się na okres w dłuższej perspektywie mającej służyć przez wiele lat”- o preferencyjnych pożyczkach na prowadzenie biznesu w Polsce Wschodniej, przemyśle i rynku pracy opowiadał mgr Artur Chmaj, Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSIiZ.
- 26 lutego 2021 | Gazeta Wyborcza / red. Anna GorczycaJaki jest wpływ lockdownu na pracę naukową kobiet?
„Nasze badania pokazały, że kobiety nie pracują na równych zasadach jak mężczyźni. To może mieć skutki dla karier naukowych całego pokolenia badaczek” – mówi dr Iwona Leonowicz-Bukała z Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, która brała udział w międzynarodowych badaniach wpływu lockdownu na pracę naukową kobiet.
- 3 października 2023mgr Paulina Lechwar
- 3 października 2023mgr Joanna Budzik-Pasło
- 3 października 2023Przed nami wybory – warto wziąć w nich udział!
Powszechne prawo do głosowania to wielki przywilej obywateli państw demokratycznych i jedna z najważniejszych wolności obywatelskich. Nie tylko należy brać udział w wyborach, ale ponadto należy oddawać głos po namyśle, z rozwagą, poczuciem odpowiedzialności za przyszłość Polski – mówi prof. Aleksander Hall w swoim wystąpieniu pt. „Kwadrans dla demokracji”.
- 2 października 2023 | TVP3 Rzeszów / Karolina MałekPOPOŁUDNIE Z TVP3 RZESZÓW – rozmowa z Urszulą Bindugą
O właściwościach jabłek opowiadała w TVP3 Rzeszów Urszula Binduga, Prodziekan ds. Kierunku Dietetyka.
- 2 października 2023Warsztaty matematyczne ks. prof. Michała Hellera w kampusie WSIiZ w Kielnarowej
Tegoroczne warsztaty matematyczne w kampusie WSIiZ w Kielnarowej poświęcone były m.in. kategoryjnej modyfikacji rozmaitości różniczkowalnych, teorii uogólnionych kategoryjnie grup Liego czy ogólnej teorii względności Einsteina. Wzięła w nich udział grupa badaczy z różnych ośrodków naukowych skupiona wokół ks. prof. Michała Hellera.
- 29 września 2023Mgr Artur Zygiert oraz mgr Piotr Legutko obronili rozprawy doktorskie
Kolejni słuchacze Seminarium Doktoranckiego WSIiZ: mgr Artur Zygiert oraz mgr Piotr Legutko dołączyli do grona osób, które obroniły swoje rozprawy doktorskie.
- 29 września 2023Zrównoważony rozwój w gospodarce
- 29 września 2023Digital marketing
- 28 września 2023WSIiZ na Targach Edukacyjnych Perspektywy 2023
O tym dlaczego warto rozpocząć naukę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jakie kryteria należy spełnić w tym przypadku i na wiele innych pytań, odpowiadają maturzystom przedstawiciele uczelni podczas trwających Targów Edukacyjnych Perspektywy 2023. Wydarzenie odbywa się w dniach 28-29 września w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego A0, przy ul. Pigonia 1.
- 28 września 2023Zapraszamy na debatę „Rola polskich samorządów w odbudowie Ukrainy”
Debata poświęcona odbudowie Ukrainy z udziałem polskich samorządów odbędzie się 4 października w siedzibie WSIiZ w Rzeszowie. Wezmą w niej udział: dr hab. Paweł Kowal, prof. ISP PAN i poseł na Sejm, Prezydent WSIiZ, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ oraz prezydenci następujących miast: Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz, Rzeszowa – Konrad Fijołek, Wrocławia – Jacek Sutryk i Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.