- 3 czerwca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoW jaki sposób rozwija się technologia w zakresie edukacji?
Czy nauka zdalna zostanie z nami na dłużej? Jak rozwija się technologia w edukacji szkolonej? Gościem audycji „Science – Radiowe Odkrycia” była dr Joanna Wójcik z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Kierownik Sekcji ds. e-learningu, która opowiedziała o aplikacjach mobilnych i platformach internetowych z kursami on-line jako narzędziach pracy dla nauczycieli.
- 31 maja 2021 | VIP BIZNES & STYLInformacja i telekomunikacja – inteligentne specjalizacje Podkarpacia dla Przemysłu 4.0
Już ponad 80 proc. z pięciuset najbardziej znaczących dla świata firm czerpie zyski z danych i oprogramowania. Rozwój IT to konieczność wobec spełniającej się właśnie czwartej rewolucji przemysłowej. Jak jest na nią przygotowane Podkarpacie? Czy szeroko pojęta automatyzacja i robotyzacja będzie obejmować coraz więcej obszarów naszego życia? – Opinia dr Arkadiusza Lewickiego, zastępcy kierownika Katedry Zastosowań Systemów Informatycznych WSIiZ.
- 28 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaCzy długi w branży fitness uda się zniwelować?
W jaki sposób branża fitness poradzi sobie z zadłużeniem spowodowanym lockdownem? Kopalnia Turów – czy spór o istnienie kopalni może zostać zażegany? Dlaczego do tej pory nie udało się wdrożyć „zielonej energii”? Czy zaniechania z lat poprzednich zemszczą się i będziemy musieli importować energię? Rozmowa z mgr Arturem Chmajem, Dyrektorem Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSiIZ.
- 27 maja 2021 | FORBES / red. Krzysztof DomaradziDRONEHUB – Latający świat Vadyma Melnyka
Kim jest Vadym Melnyk i dlaczego studiował we WSIiZ? Jak prosperuje założona przez niego firma Dronehub?
- 26 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaRynek pracy kontra kobiety po urlopie macierzyńskim – jak radzą sobie mamy?
Matki po okresie macierzyństwa chcą wrócić na rynek pracy i szukają elastycznych form zatrudnienia – mówiła na antenie Radia VIA ekonomistka dr Mirosława Braja, Kierownik Ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy WSIiZ.
- 19 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Dawid OsyskoNowy Ład czy stary nieład? Rozmowa o założeniach nowo wdrażanego rządowego programu
Demografii nie można oszukać i jako społeczeństwo bardzo szybko się starzejemy. Dlatego konieczna jest dłuższa aktywność zawodowa. Nie ma innej drogi niż ciężka praca, żeby zapewnić sobie godną emeryturę – o założeniach Nowego Ładu i wątkach ekonomicznych rządowego programu opowiadał mgr Artur Chmaj, Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSIiZ.
- 19 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiJak kształtuje się aktualna sytuacja na rynku pracy?
Jak wygląda rynek pracy po okresie intensywnej izolacji spowodowanej pandemią Covid-19? Mamy kryzys czy raczej pojawiły się nowe szanse? W jakim kierunku idą zmiany? Rozmowa m.in. z dr hab. Robretem Paterem, prof. WSIiZ, Kierownikiem Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 18 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczJakie innowacyjne techniki diagnozowania raka skóry opracowują naukowcy WSIiZ?
Jak wygląda przygotowanie aplikacji do diagnostyki chorób skórnych? W jaki sposób lekarze będą mogli korzystać z efektów pracy polskich i niemieckich naukowców? Rozmowa z dr Łukaszem Piątkiem z Katedry Sztucznej Inteligencji WSIiZ, o realizacji projektu naukowego, wykorzystującego technologie cyfrowe do automatycznego rozpoznawania raka skóry.
- 14 maja 2021 | Radio VIA / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaJak wygląda obraz współczesnej polskiej rodziny?
Jaki model rodziny obowiązuje obecnie? Czy szczęście rodzinne jest najważniejszą wartością w życiu? Jak młodzi ludzie chcą, by wyglądała ich rodzina? Rozmowa z dr Barbarą Przywarą, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 11 maja 2021 | VIP BIZNES & STYL / red. Aneta GierońŻaden kraj nie jest w stanie funkcjonować bez rozwoju nauki. To droga donikąd!
Czy pandemia jeszcze bardziej podkreśliła różnice kulturowe pomiędzy różnymi regionami świata, a tym samym pogłębiła bariery komunikacyjne, które już istniały? O nauce, kulturze i religii –
rozmowa z dr hab. Anną Siewierską-Chmaj , prof. WSE, rektorką Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, wykładowczynią WSIiZ oraz dr. hab. Piotrem Kłodkowskim, prof. UJ, orientalistą z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- 22 września 2023Kosmetyki naturalne w roli głównej – relacja z II edycji Natural Cosmetics International Meeting
Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi z roku na rok rośnie i producenci kosmetyków naturalnych sięgają po coraz bardziej zaawansowane metody, aby pozyskiwać właściwe surowce kosmetyczne. Ważna jest dla nich również ocena bezpieczeństwa tychże surowców i naukowa weryfikacja skuteczności działania nowych preparatów, stąd konieczność ścisłej współpracy z naukowcami. O naturalnych kosmetykach rozmawiano podczas II edycji międzynarodowej konferencji naukowej Natural Cosmetics International Meeting, która odbyła się w dniach od 20 do 22 września w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 22 września 2023Mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill obronili rozprawy doktorskie
Kolejni słuchacze Seminarium Doktoranckiego WSIiZ: mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill – dołączyli do grona osób, które obroniły swoje rozprawy doktorskie.
- 21 września 2023Dlaczego bioróżnorodność jest ważna w wytwarzaniu żywności? – relacja z pierwszego wykładu V edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”
Dlaczego bez bioróżnorodności nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa żywnościowego? Na to i inne pytania odpowiedziała dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ podczas swojego wykładu pt. „Nie będzie żywności bez bioróżnorodności”, który został zrealizowany w ramach cyklu „Przybij Piątkę Nauce”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Wyzwania cywilizacyjne”.
- 20 września 2023Nie będzie żywności bez bioróżnorodności
- 20 września 2023Mgr Michał Wichrowski poprowadził Kongres Regionalny Rynku Lotniczego w Zielonej Górze
Mgr Michał Wichrowski był moderatorem Kongresu Regionalnego Rynku Lotniczego, który odbył się 15 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była partnerem wydarzenia. Kongres był zorganizowany w celu podkreślenia roli regionalnych portów lotniczych na rynku usług lotniczych.
- 20 września 2023Co motywuje ludzi do uczestnictwa w hackathonie i jak je wygrywać?
Warto zacząć od odpowiedzi na proste pytanie – czym są hackathony? Ogólnie przyjmuje się, że jest to narzędzie lub metoda rozwoju pomysłów i innowacji, w której uczestnicy stawiają czoła konkretnemu wyzwaniu lub grupie wyzwań w wyznaczonym czasie, a ważnym wyróżnikiem tej metody jest współpraca oraz rywalizacja.
- 20 września 2023Mgr Kinga Bajorek
- 20 września 2023 | Radio 357 / -POPOŁUDNIÓWKA 357
Rozmowa z Dominikiem Łazarzem w na antenie Radia 357.
- 19 września 2023WSIiZ gości grupę studentów z Indonezji w ramach programu IISMA
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przywitała grupę 10 studentów z Indonezji w ramach Indonezyjskich Międzynarodowych Nagród Mobilności Studentów (IISMA). Jest to program stypendialny rządu Republiki Indonezji, który ma na celu finansowanie indonezyjskich studentów w ramach programów mobilności na najlepszych uniwersytetach i renomowanych kierunkach studiów za granicą. Dzięki IISMA studenci mogą spędzić jeden semestr w najlepszych uczelniach partnerskich za granicą.