- 29 czerwca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Szymon TarandaJakie ekotrendy można zaobserwować w branży gastronomicznej?
Co się zmieniło przez półtora roku branży gastronomicznej? Czym są ekotrendy i które z nich możemy zaobserwować w lokalach? Jakie metody zarządzania najlepiej sprawdzały się w gastronomii w czasie pandemii? Wywiad z prof. Janem Krupą z Katedry Zarządzania WSIZ na temat branży gastronomicznej w czasie pandemii.
- 25 czerwca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaJak wygląda sytuacja finansowa podkarpackich samorządów?
W jaki sposób samorządy „przeżyły” pandemię? Które gminy poradziły sobie najlepiej z pandemicznym wyzwaniem? Co dokładnie można odczytać z analiz opracowanych przez Instytut Badań i Analiz Finansowych WSIiZ? O szczegółach raportu opowiadał dr Wojciech Misiąg, prof. WSIiZ – Dyrektor Generalny IBAF.
- 23 czerwca 2021 | Radio VIA / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaJaka jest rola ojca we współczesnej rodzinie?
Jaki jest współczesny model rodziny? Czym powinien zajmować się tata? Czy ojciec ma wpływ na kształtowanie osobowości dziecka? Rozmowa m.in. z dr Barbarą Przywarą, Prodziekanem Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 14 czerwca 2021 | Dziennik Polski / red. Paulina SzymczewskaUczelnie kuszą atrakcyjnymi nowościami
Bioinformatyka, geopolityka, psychologia zwierząt, etno-lingwistyka, komunikacja cyfrowa, archikultura – to tylko niektóre z mnóstwa ciekawych nowości, które zaoferują w nadchodzącym roku akademickim uczelnie wyższe. Jaką ofertę przygotowała WSIiZ w Rzeszowie?
- 11 czerwca 2021 | Gazeta Wyborcza / red. Rafał BolanowskiBrakuje wizji miasta
Ta kampania miała zakończyć się miesiąc temu, ale data wyborów została przesunięta. Jak oceniają ją politolodzy? Kto wypadł najlepiej? Wypowiedzi dr hab. Agaty Jurkowskiej-Gomułki. prof. WSiiZ, Prorektor WSIiZ ds. Nauki oraz dr Anny Siewierskiej-Chmaj, Rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, wykładowczyni WSIiZ.
- 11 czerwca 2021 | Gazeta Wyborcza / red. Magdalena MachProf. Anna Siewierska-Chmaj: Każda niedziela działała na korzyść Ewy Leniart, mocno poparł ją Kościół
Każda dodatkowa niedziela działa na korzyść pani Ewy Leniart, ponieważ dość mocno Kościół w Rzeszowie opowiedział się po stronie kandydatki PiS, co akurat może mieć znaczenie, aczkolwiek nie przeważające, bo jednak w drugiej turze wydaje mi się, że zwycięstwo pana Konrada Fijołka jest przesądzone – mówi w podcaście „Bitwa o Rzeszów” prof. Anna Siewierska-Chmaj, politolog, rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, z pochodzenia rzeszowianka.
- 10 czerwca 2021 | Nowiny / red. Andrzej PlęsGdzie na Podkarpaciu żyje się najbardziej komfortowo?
Nie ma bogatej, ale znerwicowanej pracą północy Podkarpacia i nie ma biednego, acz sielankowego południa regionu. Upada mit o cywilizacyjnym podziale województwa. „Ranking jakości życia w województwie podkarpackim” – brzmi tytuł jednej z części raportu o finansach państwa i samorządów, sporządzonego przez naukowców Instytutu Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 10 czerwca 2021 | Biznes 24Wieczór na żywo: Coraz więcej ofert pracy
Jak wynika z Barometru Ofert Pracy przygotowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych: w maju liczba ofert zatrudnienia mocno wzrosła m.in. za sprawą odmrożenia sektora usług. Jak pobudzenie gospodarki (po zniesieniu lockdownu) wpływa na rynek pracy? Jakie miejsca pracy są najczęściej tworzone? – Rozmowa m.in. z dr hab. Robertem Paterem, prof. WSIiZ, Kierownikiem Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 10 czerwca 2021 | fxmag.plBarometr ofert pracy mocno wystrzelił w górę! W tych zawodach liczba ofert zatrudnienia znacząco wzrosła
Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w samym maju, po dłuższej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, mocno wystrzelił w górę. Jakie zmiany nastąpiły na rynku pracy?
- 10 czerwca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Szymon TarandaChroń się przed wyłudzeniem danych osobowych!
Wakacje to, jak co roku, żniwa dla oszustów, pragnących wyłudzić nasze dane osobowe. Taka kradzież może być nawet bardziej dotkliwa niż kradzież rzeczy materialnej. Przestępcy wykorzystują nowe i modyfikują wcześniej stosowane sposoby, żeby wejść w posiadanie wrażliwych danych. Jakie są sposoby na uniknięcie takich kłopotów? – Wypowiedź Wojciech Szymański, ekspert w dziedzinie e-commerce, wykładowca m.in. Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 28 marca 2023Studenci WSIiZ w finale I Uczelnianych Igrzysk Zarządzania Projektami
W dniu 25 br. w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyły się półfinały I Uczelnianych Igrzysk z Zarządzania Projektami, organizowane przez PMI PC Oddział Podkarpacie. Drużyna z Finansowego Koła Naukowego FLOW, która reprezentowała WSIiZ zajęła trzecie miejsce i dostała się do ścisłego finału.
- 28 marca 2023Mgr Patrycja Trojnar
- 28 marca 2023ICN Polfa S.A. partnerem dla kierunku Biomedycyna
Objęcie partnerstwem kierunku Biomedycyna przez ICN Polfa S.A. pozwoli na prowadzenie przez specjalistów Firmy wybranych zajęć ze studentami, udział pracowników Firmy w przeglądzie i aktualizacji efektów uczenia i programów studiów dla kierunku Biomedycyna, a także na przyjmowanie studentów na praktyki (i/lub staże) do ICN Polfa na wspólnie określonych warunkach.
- 28 marca 2023Dr hab. Stefan Markowski, prof. WSIiZ
- 28 marca 2023Koło Twórczych Działań Warsztatowych
- 28 marca 2023 | Rzeczpospolita / Aleksander HallPrzepis na przegraną – opinia prof. Aleksandra Halla
Polskiej opozycji potrzebny jest możliwie najsilniejszy ośrodek polityczny, który będzie się przeciwstawiał próbom dekonstrukcji naszej kultury i świadomości narodowej – mówi historyk i polityk, prof. Aleksander Hall w Rzeczpospolitej.
- 28 marca 2023Dwa nowe numery czasopisma Studia Humana
W związku z 75. rocznicą Dnia Niepodległości Indii redakcja Studia Humana przygotowała dwa specjalne numery czasopisma.
- 27 marca 2023mgr Natalia Puschhaus
- 27 marca 2023Profesorowie Jan Miodek i Jerzy Bralczyk o współczesności i przyszłości języka polskiego
Jak wygląda współczesna polszczyzna, co jest w niej poprawne a co nie, oraz jak język polski może wyglądać w przyszłości? Rozważania o języku, którym posługujemy się każdego dnia, snuć będą prof. Jan Miodek i prof. Jerzy Bralczyk podczas spotkania pt. „O współczesności i przyszłości języka polskiego”, które odbędzie się w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.
- 24 marca 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Karol SkrobaczScience – radiowe odkrycia – rozmowa z Urszulą Bindugą
Temat słodzików w Polskim Radiu Rzeszów podjęła mgr Urszula Binduga.