- 6 listopada 2023W WSIiZ w Rzeszowie powstała gra szerząca wiedzę o mitologii skandynawskiej – informacje medialne
W ramach jednej z prac licencjackich obronionych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała gra karciana „Mito Starcie”, szerząca wiedzę o mitologii skandynawskiej.
- 3 listopada 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Alicja KarłowskaPisma i znaki: dar czasu, radość życia – rozmowa z dr Barbarą Przywarą
Czy potrafimy cieszyć się danym nam czasem? A może ciągle toczymy nierówną walkę z przemijaniem, koncentrując na tym swoje myśli i wysiłek? W najnowszym wydaniu audycji Pisma i znaki – rozmowa o emocjach, pragmatyzmie i ludzkiej skończoności. Gościem programu była dr Barbara Przywara – Prorektorka ds. Nauczania we WSIiZ, socjolog, medioznawca.
- 31 października 2023 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / Rafał BolanowskiWszystkich Świętych zero waste? Na razie to święto sprzedawców plastiku. Ekolożka: Liczy się pamięć, nie czas wypalania znicza
Problemom ekologicznym współczesnego świata można skutecznie przeciwdziałać na poziomie systemowym i jednostkowym. Całkowita wymiana na rynku plastikowych wkładów i zniczy na opakowania szklane wielokrotnego użytku, jak dawniej bywało z wymianą w sklepie, byłaby skutecznym rozwiązaniem zero waste – uważa dr Oksana Balanda z Katedry Bioróżnorodności i Zrównoważonego Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ale jak zmienić przyzwyczajenia Polaków?
- 29 października 2023Firma Sii partnerem kierunku Informatyka we WSIiZ – informacje medialne
Objęcie przez Sii partnerstwa nad kierunkiem Informatyka, wzajemna wymiana doświadczeń, realizacja wspólnych celów, organizacja wspólnych przedsięwzięć o charakterze biznesowym oraz szkoleniowym – to główne założenia umowy o współpracy podpisanej między władzami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a firmą Sii.
- 28 października 2023 | SuperNowości24.pl / Kinga DereniowskaProf. Andrzej Głowacki: w Rzeszowie potrzebny jest efekt wow
Czy miasto może być żywą galerią? Czy pomnik Tadeusza Nalepy, najsłynniejszego muzyka z Rzeszowa, powinien być interaktywny? A może powinno być tutaj święto wiosny? Swoimi pomysłami na kulturę dzieli się prof. dr hab. Andrzej Głowacki, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Krakowa w latach 1999 -2000 r.
- 27 października 2023 | Gospodarka Podkarpacka / -Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie członkiem Programu Pracodawca DIMAQ
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie działa Centrum Egzaminacyjne Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, a studenci kierunku Digital Marketing mogą w trakcie studiów bezpłatnie uzyskać prestiżowy certyfikat kwalifikacji zawodowych Digital Marketing Qualification DIMAQ. Teraz także sama uczelnia może posługiwać się certyfikatem Pracodawca DIMAQ.
- 27 października 2023 | TVP3 Rzeszów / Konrad DudekO świecie nauki i biznesu – rozmowa z drem Jackiem Rodzinką
Rozmowa z dr Jackiem Rodzinką, ekonomistą z WSIZ oraz mgr Arturem Polakiewiczem, socjologiem z Politechniki Rzeszowskiej na temat funkcjonowania Podkarpackiego Centrum Innowacji.
- 17 października 2023W kampusie WSIiZ w Kielnarowej uroczyście zainaugurowano po raz 28. rok akademicki
Zgodnie z uczelnianą tradycją w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej uroczyście zainaugurowano 28. rok akademicki. Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczyna wraz ze słuchaczami podyplomowymi 6 200 studentów, w tym 1 600 studentów zagranicznych z blisko 50 krajów.
- 16 października 2023 | LE FIGARO / -Wielką misją polskich polityków musi być pojednanie Polaków między sobą i z Europą – rozmowa z prof. Aleksandrem Hallem
Wykładowca WSIiZ, polski polityk i historyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych, działacz opozycji w PRL, współzałożyciel Ruchu Młodej Polski, uważa, że dla koalicji opozycji najważniejsze jest zwycięstwo w wyborach, położenie kresu budowie autorytarnego Państwa Partii rządzącej PiS.
- 9 października 2023 | Rzeczpospolita / prof. Tadeusz PomianekProf. Tadeusz Pomianek, Prezydent WSIiZ, o tym jak uwolnić polski potencjał w „Rzeczpospolitej”
Reforma systemu oświaty, zmiany w energetyce i rolnictwie – o najważniejszych i najpilniejszych wyzwaniach dla Polski pisze Prezydent WSIiZ, prof. Tadeusz Pomianek w „Rzeczpospolitej”.
- 17 września 202416. edycja InternetBeta – informacje medialne
Umiejętna komunikacja, zastosowanie sztucznej inteligencji, etyka i aspekty psychologiczne funkcjonowania w świecie cyfrowym – to główne wątki podejmowane podczas 16. edycji Konferencji InternetBeta. To jedna z najważniejszych konferencji w Polsce poświęconych branży internetowej i nowym technologiom. Wykłady i prezentacje odbywały się w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 17 września 2024Przedstawicielki Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki z wizytą na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu
W dniach 2-6 września br. przedstawicielki Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki WSIiZ – dr hab. Anna Tabęcka-Łonczyńska, prof. WSIiZ, oraz mgr inż. Dominika Szlachcikowska odbyły wizytę stażową na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Przedmiotem spotkania było omówienie dalszych kierunków oraz zacieśnienie współpracy z zespołem Katedry Chemii Organicznej.
- 17 września 2024Dołącz do Rady Samorządu Studenckiego – trwają wybory uzupełniające
Drodzy Studenci, jeśli chcecie uczestniczyć w organizacji ciekawych wydarzeń oraz mieć realny wpływ na to, co dzieje się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Jeśli chcecie być częścią samorządowej społeczności – to weźcie udział w wybory uzupełniające do Samorządu Studenckiego.
- 17 września 2024Karolina Zagrodnik
- 17 września 2024Jakub Boratyn
- 17 września 2024Dr Zofia Matusiewicz i dr inż. Teresa Mroczek z WSIiZ przedstawiły swoje prace na międzynarodowych konferencjach
Dr Zofia Matusiewicz na International Conference on Information Systems Development (ISD 2024), która odbyła się w Gdańsku, przedstawiła dwie prace, których jest współautorką. Dr Zofia Matusiewicz oraz dr inż. Teresa Mroczek uczestniczyły i zaprezentowały swoje prace także na w 28th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems (KES 2024) w Sewilli.
- 13 września 2024InternetBeta opanowała Kampus WSIiZ w Kielnarowej po raz szesnasty
Kampus WSIiZ w Kielnarowej w dniach 11-13 września br. zamienił się w centrum digital marketingu, biznesu oraz networkingu. 16. edycja Konferencji InternetBeta to ponad 80 prelegentów i około 300 uczestników, to mnóstwo ciekawych prelekcji, a także warsztaty i panele dyskusyjne.
- 12 września 2024Polek portret własny – posłuchaj nowego podcastu
Co to znaczy być dziś Polką i jakie główne problemy dotykają kobiet w naszym kraju? Czy jesteśmy w momencie przełomowym? Rozmowa Joanny Kuciel-Frydryszak, s. Małgorzaty Chmielewskiej i dr hab. prof. UR Anny Siewierskiej, podczas spotkania „Polek portret własny”, które odbyło się w kwietniu 2024 roku w ramach V edycji cyklu „W labiryncie świata”, jest teraz dostępna w formie podcastu.
- 11 września 2024WSIiZ otrzymał 2 patenty na wynalazki opracowane przez pracowników Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych
Początkiem sierpnia 2024 r. Urząd Patentowy RP przyznał Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dwa patenty na wynalazki będące efektem projektu realizowanego w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Projekt realizowany był przez pracowników Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych: dr hab. Zofię Nizioł-Łukaszewską, prof. WSIiZ, mgr Martynę Zagórską-Dziok, mgr Aleksandrę Ziemlewską, mgr Tomasza Bujaka oraz prof. Tomasza Wasilewskiego i dr Aleksandrę Filipowicz-Rachwał.
- 11 września 2024Uroczystość nadania pielęgniarskiego czepka dla Absolwentek i Absolwentów pielęgniarstwa we WSIiZ
Druga w historii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uroczystość nadania symbolicznego Białego Czepka odbędzie się 20 września 2024 r. (piątek) o godz. 13.00 w Auli KM8 w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Ten dzień będzie szczególnie ważny dla naszej społeczności akademickiej, bo tytuł licencjata zostanie nadany nie tylko absolwentom i absolwentkom ścieżki polskojęzycznej, ale również anglojęzycznej.