- 29 grudnia 2022Dr Wergiliusz Gołąbek, Wiceprezydent WSIiZ, Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa – informacje medialne
„Jego działalność i osiągnięcia przynoszą zaszczyt Miastu Rzeszów” – tak brzmi fragment uzasadnienia, na bazie którego Rada Miasta Rzeszowa na sesji w dniu 29 grudnia 2022 r. przyjęła Uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla wieloletniego Rektora WSIiZ, obecnie Wiceprezydenta Uczelni, dra Wergiliusza Gołąbka. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 24 grudnia 2022 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / Wioletta KrukJak Polacy spędzą święta bez lockdownu?
O tym jak pandemia zmieniła świąteczne zwyczaje Polaków opowiedziała dr Barbara Przywara, socjolog z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
- 23 grudnia 2022Studenci z różnych zakątków świata wzięli udział w „Wigilii po polsku” – informacje medialne
Ponad 100 studentów z różnych zakątków świata miało okazję wziąć udział w „Wigilii po polsku” zorganizowanej przez Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych WSIiZ. W tym roku wydarzenie miało formę świątecznego quizu. Studenci po wybraniu prawidłowej odpowiedzi, mogli wysłuchać opowieści o tradycjach i zwyczajach. Były też występy artystyczne i tańce. Goście mieli okazję spróbować polskich potraw świątecznych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 22 grudnia 2022Co obejrzeć na święta? Świąteczne rekomendacje filmowe WSIiZ – informacje medialne
Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja na wyciszenie i rodzinne spotkania. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie zaprasza na swój kanał YouTube, gdzie znajdują się m.in. relacje filmowe z wykładów otwartych organizowanych przez uczelnię w ostatnich latach.
- 20 grudnia 2022Zagraniczni studenci WSIiZ opowiedzieli o świętach w swoich krajach – informacje medialne
Dla niektórych było to pierwsze Boże Narodzenie w Polsce, a inni kolejny już raz spędzili je w gronie przyjaciół, z dala od rodziny. Z najbliższymi połączyli się online i złożyli sobie życzenia. Studenci WSIiZ z różnych zakątków świata m.in. z Nigerii czy Zimbabwe opowiedzieli czego będzie im te święta najbardziej brakować.
- 19 grudnia 2022WSIiZ drugą uczelnią w Polsce w rankingu UI GreenMetric – informacje medialne
W międzynarodowym rankingu UI GreenMetric Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazła się na drugim miejscu wśród polskich uczelni – rok temu była na miejscu trzecim. Ranking uwzględnia rozwiązania ekologiczne oraz z zakresu zrównoważonego rozwoju, a zestawienie obejmuje 1050 uczelni z całego świata.
- 14 grudnia 2022 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / Wioletta KrukCzy Wszechświat miał początek? Inauguracja cyklu Wielkie Pytania w Nauce
Czy Wszechświat miał początek, a może wszechświaty trwają jedne po drugich? Czy w zrozumieniu najtrudniejszych naukowych zagadnień pomoże człowiekowi sztuczna inteligencja? Te rozważania były tematem pierwszego spotkania inaugurującego VII edycję cyklu „Wielkie pytania w nauce”. Publiczność zgromadzona w Filharmonii Podkarpackiej wysłuchała wystąpień dwóch fizyków: prof. Krzysztofa Meissnera oraz dr. Tomasza Rożka.
- 13 grudnia 2022Za nami 9. edycja konkursu „WSIiZ ma Talent” – informacje medialne
9. edycja Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent” za nami. Wielki finał tego wydarzenia odbywał się 7 grudnia w Klubie IQ. O tytuł najbardziej utalentowanego studenta WSIiZ walczyło 20 uczestników. Byli to piosenkarze, tancerze, raperka oraz wirtuozi gry na instrumentach. Nagrodę główną w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym „WSIiZ ma Talent” zdobyła studentka Informatyki Oluwanifemi Okugbe z Nigerii, która zaśpiewała autorski utwór „I want it”.
- 6 grudnia 2022 | TVP3 Rzeszów / Grzegorz BoratynCzy media są dziś wyłącznie internetowe?
Czy media są dziś wyłącznie internetowe? Czy sieć pożarła style i gatunki dziennikarskie i wymusza swój format? Czy social media wymagają regulacji prawnych? Jaki będzie kolejny krok cyfrowej rewolucji? Te i inne kwestie podjęła dr Iwona Leonowicz-Bukała w programie Konkrety i Opinie w TVP3 Rzeszów.
- 2 grudnia 2022 | Rzeszów Nasze Miasto / Andrzej PlęsWSIiZ wprowadza plan bezwzględnej równości kobiet i mężczyzn
Włączenie problematyki równości płci do badań i dydaktyki, zapewnienie zrównoważonej reprezentacji płci w kadrze zarządzającej uczelni, zapobieganie i zwalczanie dyskryminacji ze względu na płeć – to strategiczne cele wprowadzanego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Planu Równości Płci.
- 2 kwietnia 2025 | Polskie Radio Rzeszów / Justyna PiekłoJak technologie cyfrowe wspierają rozwój kobiet?
Inż. Ewa Basara, Kierownik Działu Rozwoju i Koordynacji Projektów IT w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, mówiła na radiowej antenie o tym, jaki jest udział kobiet w wieku 55+ w świecie cyfrowym. Wyjaśniła także, jak kompetencje cyfrowe wspierają integrację, aktywizację i rozwój osobisty kobiet, oraz jak i gdzie podnoszą jakość ich życia. Mówiła także o tym, gdzie i jak można zdobywać kompetencje cyfrowe.
- 2 kwietnia 2025I Biennale im. prof. Wiktora Zina. Zgłoś swoje prace!
Potrafił wydobyć piękno ukryte nawet w rozpadającej się chałupie. Kochał swój rodzinny Hrubieszów, do którego przyjeżdżał nawet wtedy, kiedy był generalnym konserwatorem zabytków, a do tego, jak nikt inny opowiadał o najpiękniejszych architektonicznie i pejzażowo zakątkach Polski. Mowa tu o prof. Wiktorze Zinie, którego setną rocznicę urodzin Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będzie świętować poprzez twórczy dialog z jego dorobkiem.
- 2 kwietnia 2025Inauguracja Akademii Liderów Zmian – „Kompleksowo o ESG”
We WSIiZ zainaugurowano Akademię Liderów Zmian, inicjatywę skierowaną do słuchaczy i absolwentów studiów podyplomowych Menedżer ESG oraz studentów kierunku Zrównoważony rozwój w gospodarce we WSIiZ w Rzeszowie. Inicjatywa tworzy przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze przywództwa, z naciskiem na zrównoważony rozwój i ESG.
- 1 kwietnia 2025Plakat prof. Patrycji Longawy z wyróżnieniem honorowym w konkursie „Teatropolis”
Dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ, do długiej listy swoich artystycznych osiągnięć dopisała kolejny punkt. Tym razem wykładowczyni Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie towarzyszącemu Festiwalowi Sztuki Aktorskiej „Teatropolis”.
- 1 kwietnia 2025„Teoria i praktyka w medycynie” – zapraszamy na kolejne Seminarium Naukoznawcze
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Seminarium Naukoznawcze – wykładów organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w roku akademickim 2024/2025. Będzie to wykład dr hab. n. med. Agnieszki Gali-Błądzińskiej, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, pt. „Teoria i praktyka w medycynie”, który odbędzie się 9 kwietnia 2025 roku.
- 31 marca 2025 | Kurier Rzeszowski / Justyna KozłowskaSpotkanie z dr Ewą Woydyłło i Katarzyną Nosowską – siła jest w nas
Dr Ewa Woydyłło oraz Katarzyna Nosowska, na spotkaniu w Filharmonii Podkarpackiej, mówiły m.in. o tym – do czego służy nam siła, która jest w nas? Czy człowiek jest zdolny do przekraczania siebie? Jak odnaleźć swoją siłę oraz jak dbać o jej regenerację? To niezwykłe spotkanie odbyło się 26 marca br. Bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie, sala koncertowa Filharmonii wypełniła się po brzegi, a spotkanie pozostanie w pamięci publiczności na długo.
- 31 marca 2025Wykładowczynie WSIiZ na międzynarodowej konferencji naukowej w Austrii
Dziekan Kolegium Medycznego, dr hab. Katarzyna Gaweł-Bęben, prof. WSIiZ, wygłosiła referat podczas PhytoValley – Austriackiego Szczytu Produktów Naturalnych – Nauka i technologia stojąca za fitofarmacją, fitokosmetykami i fitoodżywianiem. Dwie inne wykładowczynie naszej uczelni zaprezentowały badania naukowe w formie posterów.
- 29 marca 2025Mgr Karolina Kuśnierz
- 27 marca 2025Siła jest w nas – spotkanie z dr Ewą Woydyłło i Katarzyną Nosowską
Do czego służy nam siła, która jest w nas? Czy człowiek jest zdolny do przekraczania siebie? Jak odnaleźć swoją siłę oraz jak dbać o jej regenerację? To tylko część kwestii, jakie zostały poruszone podczas wczorajszego, niezwykłego spotkania z dr Ewą Woydyłło oraz Katarzyną Nosowską. Bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie, sala koncertowa Filharmonii Podkarpackiej wypełniła się po brzegi, a spotkanie pozostanie w pamięci publiczności na długo.
- 27 marca 2025Film „Góra” dra Mikołaja Birka zakwalifikował się do międzynarodowego festiwalu animacji Athens Animfest
Athens Animfest to międzynarodowy festiwal animacji, do którego zakwalifikowana została krótkometrażowa animacja wykładowcy WSIiZ – dra Mikołaja Birka. Film „Góra” był już prezentowany także na innych festiwalach, m.in. na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu.