Program Start IT – Cisco4Ukraine został zaprojektowany z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować swoje umiejętności cyfrowe. Celem programu jest przeszkolenie 10 000 osób w ciągu najbliższych 2 lat. Start IT jest częścią programu Cisco Country Digital Acceleration (CDA) w Polsce. Kursy w ramach programu są prowadzone w języku ukraińskim i obejmują dwa obszary: Cyberbezpieczeństwo i Programowanie. Wkrótce dołączą do nich kolejne: Analiza Danych i Sieci Komputerowe. Inauguracja programu połączona z debatą „NOWOCZESNA UKRAINA – EDUKACJA, GOSPODARKA, TECHNOLOGIE” odbyła się 1 lutego 2022 r. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.

Relacje medialne w mediach zagranicznych:

ОЧІ. НОВИНИ. 01.02.2023. ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ (od 15.48-16.30)

WWW:
First on CNN: Ahead of World Refugee Day, dozens of big companies pledge to hire and train over 250,000 refugees in Europe (edition.cnn.com)

Over 40 Companies Commit to Provide Jobs & Training to More Than 250,000 Ukrainian and Other Refugees at Tent European Business Summit (tent.org)

Десятки великих компаній обіцяють найняти та навчити понад 250 000 біженців у Європі (4studio.com.ua)

УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ БЕЗКОШТОВНО НАВЧАТИСЯ У СФЕРІ IT. ЩО ПРОПОНУЮТЬ (tvoemisto.tv)

Start IT. Cisco4Ukaine: безкоштовне онлайн-навчання у сфері IT для українців (portal.lviv.ua)

Польський університет отримав нагороду за безкоштовне навчання українців у сфері ІТ (portal.lviv.ua)

Relacje medialne w mediach polskich:

Telewizja:

Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ (rzeszow.tvp.pl)