- 29 września 2022WSIiZ podpisał Kartę Różnorodności i stawia na zrównoważony rozwój – relacje medialne
WSIiZ dołączył do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności. Jest to międzynarodowa inicjatywa realizowana w 18 krajach Unii Europejskiej (w Polsce od 2012 roku). Jej celem promowanie różnorodności i równych szans w zatrudnieniu – bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, wiek, niepełnosprawność czy religię. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi.
- 21 września 2022 | Super Nowości / Kinga SiewierskaNa czym oszczędzamy w sklepach?
Rosnąca inflacja i wysokie ceny w sklepach sprawiły, że konsumenci rezygnują z zakupu niektórych produktów. Na czele znalazły się słodycze i słone przekąski. Na krótką metę nie ma genialnej rady, co konsumenci powinni robić. Trzeba oszczędzać lub kupować tańsze zamienniki. – mówi mgr ekonomii Artur Chmaj, wykładowca w Katedrze Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 20 września 2022 | forumakademickie.pl / dr hab. Robert Pater, prof. WSIiZCzterodniowy tydzień pracy? Tak, ale…
Wizja czterodniowego dnia pracy, nie da się ukryć, jest pomysłem wspaniałym. Dr hab. Robert Pater, prof. WSIiZ zajął się rozważaniami nad propozycją czterodniowego dnia pracy. Przekonuje, że jedną z największych obaw we wdrożeniu tego pomysłu jest utrata wydajności.
- 20 września 2022Konferencja InternetBeta w Kielnarowej. Czternasta edycja za nami – informacje medialne
W tegorocznej konferencji InternetBeta (14 – 16 września 2022 r., w kampusie WSIiZ w Kielnarowej) wzięło udział ponad 80 prelegentek i prelegentów. Byli to głównie eksperci z obszaru internetu i nowych mediów. Uczestnikami wydarzenia byli specjaliści z branży e-commerce, agencji digital i startupów, inwestorzy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządów, a także youtuberzy, blogerzy i influencerzy. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi.
- 17 września 2022Spadł barometr ofert pracy w sierpniu – informacje medialne
W sierpniu spadła liczba publikowanych ofert pracy o 12,1 pkt. do 361,8 pkt. – podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 15 września 2022 | redakcja@rzeszow-news.pl / redakcja@rzeszow-news.plW Rzeszowie nauczyły się języka chińskiego
Kierunek Filologia angielska z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, pozwala studentom na naukę języka chińskiego. Dzięki temu mogą prowadzić swobodne rozmowy w tym trudnym do nauczenia języku dla Europejczyków.
- 15 września 2022Niepublicznym szkołom grozi kryzys – informacje medialne
Coraz wyższe rachunki, inflacja, malejące zainteresowanie kandydatów studiami – to problemy z którymi aktualnie muszą mierzyć się uczelnie niepubliczne.
- 17 sierpnia 2022W lipcu spadła liczba ofert pracy – informacje medialne
W lipcu br. spadła liczba ofert pracy. Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przeanalizowali rynek pracy pod kątem dostępnych wakatów. Trudniejsza sytuacja niż podczas dekoniunktury koronawirusa może być zauważalna w usługach oraz w produkcji dóbr trwałego użytku, a także w nieruchomościach i budownictwie.
- 10 sierpnia 2022Ponad 50 – procentowy wzrost liczby kandydatów na studia w WSIiZ – informacje medialne
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie studia chce rozpocząć ponad 50 procent więcej osób niż w zeszłym roku. Największym zainteresowaniem kandydatów wśród studiów I stopnia cieszyły się m.in. informatyka, programowanie, logistyka, zarządzanie oraz grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Na studiach II stopnia najchętniej wybierane było zarządzanie.
- 3 sierpnia 2022Dobre wyniki ewaluacji WSIiZ i rzeszowskich uczelni – informacje medialne
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki tzw. ewaluacji czyli oceny jakości działalności naukowej uczelni. Na jej podstawie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora oraz doktora habilitowanego w naukach medycznych oraz ekonomii i finansach. Ponadto w naukach o komunikacji społecznej i mediach otrzymała możliwość nadawania w tej dyscyplinie nie tylko stopnia doktora (jak miało to miejsce do tej pory), ale również doktora habilitowanego.
- 27 stycznia 2023Wojna w Ukrainie oczami korespondenta. Spotkanie i dyskusja wokół książki „Opór” Pawła Pieniążka z udziałem Wojciecha Jagielskiego
Paweł Pieniążek w swojej książce „Opór” relacjonuje, jak wyglądało życie Ukraińców w przededniu wybuchu wojny i jak zmieniło się ono po 24 lutego 2022 roku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół najnowszej książki autora, które odbędzie się 22 lutego br. we WSIiZ. W spotkaniu weźmie udział również reporter i były korespondent wojenny Wojciech Jagielski.
- 26 stycznia 2023 | Super Nowości / Grzegorz KrólOlej droższy o 51 procent, masło o 40. Taniej na razie nie będzie
Rok do roku codzienne zakupy podrożały o ponad 19 procent. Wśród produktów liderem został olej, którego cena podskoczyła o ponad połowę. Temat inflacji w Polsce podjął Dominik Łazarz, ekspert ds. UE Europe Direct WSIiZ w Rzeszowie i Europe Direct w Gdańsku.
- 26 stycznia 2023Inżynieria oprogramowanie w bezpiecznych sieciach
- 26 stycznia 2023Zrównoważony rozwój i środowisko
- 25 stycznia 2023Za nami pierwsze w Rzeszowie spotkanie TEDx na temat klimatu – informacje medialne
W Rzeszowie po raz pierwszy zagościł TEDx Rzeszów Countdown. Wobec zmian klimatycznych nie jesteśmy bezradni, a każda i każdy z nas może przyczynić się do zmian na lepsze. Taki wniosek płynie z pierwszego zorganizowanego w Rzeszowie spotkanie TEDx Countdown. Temat spotkania brzmiał „Klimat to ludzie”. Wydarzenie odbyło się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 25 stycznia 2023Praca socjalna
- 25 stycznia 2023 | Gospodarka Podkarpacka / AdminDr inż. Magdalena Biesiadecka ekspertem w programie startupowym Shesnnovation Academy
Inauguracja IV edycji programu startupowego dla kobiet w technologiach „Shesnnovation Academy” odbyła się 13 stycznia br. w Warszawie. Celem programu jest wspieranie kobiet w rozwoju własnych firm technologicznych. Jedną z mentorek została dr inż. Magdalena Biesiadecka, adiunkt w Katedrze Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych oraz dyrektor Centrum Badań i Usług Biomedycznych, współzałożycielka i prezes spółki Orcideo.
- 25 stycznia 2023Praktycy z firmy Cisco
- 25 stycznia 2023Przyznanie finansowania w ramach konkursu OPUS 22 LAP dla Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych
Projekt badawczy pt. „Charakterystyka właściwości antyoksydacyjnych i chemoprewencyjnych polskich miodów odmianowych z wykorzystaniem modeli trawienia i absorpcji w przewodzie pokarmowym”, którego współautorkami są badaczki z Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych WSIiZ, otrzymał finansowanie Narodowego Centrum Nauki (NCN) w kwocie ponad 638 tysięcy złotych. Projekt ten oprócz NCN otrzymał również pozytywną opinię niemieckiego German Research Foundation (DFG).
- 25 stycznia 2023Wszyscy mamy moc zmiany klimatu na lepsze czyli TEDx Rzeszów Countdown
Wobec zmian klimatycznych nie jesteśmy bezradni, a każda i każdy z nas może przyczynić się do zmian na lepsze! Taki wniosek płynie z pierwszego zorganizowanego w Rzeszowie spotkanie TEDx Countdown. Temat spotkania brzmiał „Klimat to ludzie”.