- 21 marca 2024 | Dlapilota.pl / bnPort Lotniczy Warszawa-Modlin kolejnym partnerem kierunku Aviation Management WSIiZ w Rzeszowie
Studenci kierunku Aviation Management we WSIiZ zyskują dostęp do kolejnych specjalistów z branży lotniczej. W dniu 18 marca br. WSIiZ podpisała umowę z Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa-Modlin. W ramach partnerstwa przewiduje się szereg działań, m.in. konsultacje dotyczące efektów uczenia się, planów studiów i programów kształcenia dla ścieżek lotniczych.
- 14 marca 2024 | Perspektywy Newsletter Akademicki / bnCertyfikat DIMAQ Student – jakie jest jego znaczenie?
Rynek pracy jest coraz bardziej wymagający i konkurencyjny, a pracodawcy oczekują od kandydatów nie tylko wykształcenia, ale także umiejętności. Jak się wyróżnić spośród innych oraz pokazać swoją wartość i potencjał? Jedną z takich możliwości daje certyfikat DIMAQ Student. O znaczeniu tego dokumentu mówią między innymi Łukasz Bis, EMBA, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Digital Marketing w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, oraz Oskar Gawroński, student WSIiZ.
- 8 marca 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Anna LeśniewskaMgr Artur Chmaj o kondycji polskiej gospodarki.
Artur Chmaj był gościem audycji Polskiego Radia Rzeszów, w której poruszono tematy takie jak: inflacja w Polsce, inwestowanie środków z KPO, handel z Ukrainą i Rosją. Dodatkowo rozmawiano o umiejętnościach kobiet w zarządzaniu budżetem domowym.
- 1 marca 2024 | TVP Rzeszów / Konrad DudekDr Jacek Rodzinka o planowanych zmianach na Placu Balcerowicza w Rzeszowie
O planach zagospodarowania przestrzennego Placu Balcerowicza rozmawiali dr hab. Marek Cierpiał-Wolan, prof. UR., dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, oraz dr Jacek Rodzinka, ekonomista z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
- 28 lutego 2024 | Adam Głaczyński / Polskie Radio RzeszówDr Marlena Krawczyk-Suszek o badaniu leków
Dr Marlena Krawczyk, pełnomocniczka Rektora ds. rozwoju Kolegium Medycznego, opowiedziała o nowoczesnym procesie prowadzenia badań klinicznych, dzięki którym leki stają się coraz bezpieczniejsze.
- 26 lutego 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Adam GłaczyńskiDr hab. Anna Tabęcka-Łonczyńska, prof. WSIiZ, o walce z depresją
Dr hab. Anna Tabęcka-Łonczyńska, prof. WSIiZ, opowiedziała o sposobach walki z depresją, w tym o terapii elektrowstrząsowej, która jest mniej szkodliwa od leczenia farmakologicznego, oraz może być stosowana np. u kobiet w ciąży. Poruszono również kwestie potrzeby ciągłego rozwoju badań nad leczeniem depresji w związku ze skalą występowania tej choroby.
- 22 lutego 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Zuzanna JaroszNowy podcast studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania
O nowym cyklu podcastów pt. „Intro Pasje” opowiedziała Anna Rasińska studentka kierunku Projektowanie graficzne oraz inicjatorka pomysłu stworzenia cyklu. Podcast realizowany jest przez intro.media, czyli grupę medialną studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Do wzięcia udziału w nagraniach może zgłosić się każda osoba, która jest chętna opowiedzieć o swoich pasjach.
- 22 lutego 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Bernardeta SzczyptaKonkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Młodzi dla Planety”.
Od 1 marca do 28 kwietnia br. można zgłaszać prace do konkursu pt. „Młodzi dla Planety”, który ma na celu zaangażowanie młodych osób w projekty ekologiczne. O szczegółach projektów, które można zgłaszać do konkursu, opowiedziała Ewa Nowak-Koprowicz z Biura Zrównoważonego Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
- 21 lutego 2024 | Radio 357 / Maria KornagaMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
O swoich krajach, potrawach, tęsknocie za domem opowiedzieli w swoim ojczystym języku studenci WSIiZ pochodzący z Zimbabwe i Kazachstanu. Audycja odbyła się w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
- 15 lutego 2024 | Green REV Institute / Morgan JanowiczProf. Tadeusz Pomianek o zagrożeniach, wyzwaniach dla klimatu i środowiska
O zagrożeniach, wyzwaniach dla klimatu i środowiska, ale także nadziei w kontekście rolnictwa i systemu żywności mówił Prezydent WSIiZ prof. Tadeusz Pomianek w rozmowie z Morgan Janowicz z Green REV Institute.
- 17 września 202416. edycja InternetBeta – informacje medialne
Umiejętna komunikacja, zastosowanie sztucznej inteligencji, etyka i aspekty psychologiczne funkcjonowania w świecie cyfrowym – to główne wątki podejmowane podczas 16. edycji Konferencji InternetBeta. To jedna z najważniejszych konferencji w Polsce poświęconych branży internetowej i nowym technologiom. Wykłady i prezentacje odbywały się w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 17 września 2024Przedstawicielki Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki z wizytą na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu
W dniach 2-6 września br. przedstawicielki Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki WSIiZ – dr hab. Anna Tabęcka-Łonczyńska, prof. WSIiZ, oraz mgr inż. Dominika Szlachcikowska odbyły wizytę stażową na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Przedmiotem spotkania było omówienie dalszych kierunków oraz zacieśnienie współpracy z zespołem Katedry Chemii Organicznej.
- 17 września 2024Dołącz do Rady Samorządu Studenckiego – trwają wybory uzupełniające
Drodzy Studenci, jeśli chcecie uczestniczyć w organizacji ciekawych wydarzeń oraz mieć realny wpływ na to, co dzieje się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Jeśli chcecie być częścią samorządowej społeczności – to weźcie udział w wybory uzupełniające do Samorządu Studenckiego.
- 17 września 2024Karolina Zagrodnik
- 17 września 2024Jakub Boratyn
- 17 września 2024Dr Zofia Matusiewicz i dr inż. Teresa Mroczek z WSIiZ przedstawiły swoje prace na międzynarodowych konferencjach
Dr Zofia Matusiewicz na International Conference on Information Systems Development (ISD 2024), która odbyła się w Gdańsku, przedstawiła dwie prace, których jest współautorką. Dr Zofia Matusiewicz oraz dr inż. Teresa Mroczek uczestniczyły i zaprezentowały swoje prace także na w 28th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems (KES 2024) w Sewilli.
- 13 września 2024InternetBeta opanowała Kampus WSIiZ w Kielnarowej po raz szesnasty
Kampus WSIiZ w Kielnarowej w dniach 11-13 września br. zamienił się w centrum digital marketingu, biznesu oraz networkingu. 16. edycja Konferencji InternetBeta to ponad 80 prelegentów i około 300 uczestników, to mnóstwo ciekawych prelekcji, a także warsztaty i panele dyskusyjne.
- 12 września 2024Polek portret własny – posłuchaj nowego podcastu
Co to znaczy być dziś Polką i jakie główne problemy dotykają kobiet w naszym kraju? Czy jesteśmy w momencie przełomowym? Rozmowa Joanny Kuciel-Frydryszak, s. Małgorzaty Chmielewskiej i dr hab. prof. UR Anny Siewierskiej, podczas spotkania „Polek portret własny”, które odbyło się w kwietniu 2024 roku w ramach V edycji cyklu „W labiryncie świata”, jest teraz dostępna w formie podcastu.
- 11 września 2024WSIiZ otrzymał 2 patenty na wynalazki opracowane przez pracowników Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych
Początkiem sierpnia 2024 r. Urząd Patentowy RP przyznał Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dwa patenty na wynalazki będące efektem projektu realizowanego w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Projekt realizowany był przez pracowników Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych: dr hab. Zofię Nizioł-Łukaszewską, prof. WSIiZ, mgr Martynę Zagórską-Dziok, mgr Aleksandrę Ziemlewską, mgr Tomasza Bujaka oraz prof. Tomasza Wasilewskiego i dr Aleksandrę Filipowicz-Rachwał.
- 11 września 2024Uroczystość nadania pielęgniarskiego czepka dla Absolwentek i Absolwentów pielęgniarstwa we WSIiZ
Druga w historii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uroczystość nadania symbolicznego Białego Czepka odbędzie się 20 września 2024 r. (piątek) o godz. 13.00 w Auli KM8 w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Ten dzień będzie szczególnie ważny dla naszej społeczności akademickiej, bo tytuł licencjata zostanie nadany nie tylko absolwentom i absolwentkom ścieżki polskojęzycznej, ale również anglojęzycznej.