- 1 marca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Barbara KozłowskaŚrodki czyszczące często zawierają szkodliwe substancje
Sok z cytryny, soda i ocet – posiadając tylko trzy produkty będziemy stanie wyczyścić cały dom! Uliana Hojan i Tomasz Bujak informowali na antenie Radia Rzeszów po jakie produkty czyszczące należy sięgać.
- 27 lutego 2022 | RzeczpospolitaWSIiZ z prestiżowym Certyfikatem Doskonałości Kształcenia
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to pierwsza i jedyna w Polsce uczelnia niepubliczna, która otrzymała od Polskiej Komisji Akredytacyjnej Certyfikat Doskonałości Kształcenia. Profesor Andrzej Rozmus w wypowiedziach dla Rzeczpospolitej zaznacza, że uzyskanie tego certyfikatu, to sukces całej uczelni.
- 26 lutego 2022Generał Tomasz Bąk o wojnie na Ukrainie
Generał Tomasz Bąk analizuje zachowanie rosyjskich i ukraińskich żołnierzy w trakcie toczącej się wojny. Która armia ma większą szansę na zwycięstwo?
- 25 lutego 2022 | Gazeta Wyborcza / red. Dominika WielowieyskaProf. Hall: „Platforma już za daleko zabrnęła na lewo”
Profesor Aleksander Hall na łamach „Gazety Wyborczej” analizuje sytuację w polskie polityce. Jak ocenia rodzime patie polityczne? Czy dostrzega miejsce, w którym mogłaby się ukształtować nowa prawica?
- 24 lutego 2022 | Forum Akademickie / dr Joanna WójcikO skutecznym zdalnym nauczaniu
Sukces edukacji zdalnej nie byłby możliwy bez istniejącej niemalże na każdej uczelni grupy entuzjastów e-learningu, którzy wiele lat spędzili na propagowaniu tej formy kształcenia. Taką entuzjastką we WSIiZ jest dr Joanna Wójcik, która doskonale wie, że dobrze przygotowane i przemyślane materiały mogą służyć wiele lat i stanowić wartość dodaną zajęć (niezależnie od trybu ich realizacji). Ciekawe informacje o zdalnym nauczaniu oraz wpływie pandemii na e-learning można znaleźć w Forum Akademickim, które opublikowało artykuł dr Wójcik.
- 22 lutego 2022 | TVP Rzeszów / red. Anna ArciszewskaAkademia 50+ rozpoczyna kolejny semestr działalności
Akademia 50+ zaprasza osoby powyżej 50 roku życia do udziału w zajęciach w semestrze letnim 2021/22. O przygotowanych aktywnościach na nowy semestr opowiadała dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektor Akademii 50+, a Panie Małgorzata Cisek-Kozieł oraz Marianna Krupa przybliżyły widzom aktywności, z jakich mogą korzystać seniorzy.
- 22 lutego 2022 | Polskie Radio Kraków / red. Kamil WszołekWojna cybernetyczna – kto ma najlepszych hakerów?
Czym charakteryzuje się wojna cybernetyczna? Czy Słowianie są dobrymi programistami i hackerami? Które państwo ma największy potencjał cybernetyczny na świecie? Zachęcamy do wysłuchania ciekawej rozmowy pt. Wojna cybernetyczna”. O tajnikach cyber-świata opowiadał dr Mirosław Hajder.
- 20 lutego 2022Międzynarodowe media o Ukrainie – wypowiedzi studentów i pracowników WSIiZ
Grupowanie wojsk rosyjskich przy granicach z Ukrainą, a także późniejszą inwazję śledzi cały świat. Wielu dziennikarzy z różnych kontynentów przyjechało na naszą uczelnię, by porozmawiać z osobami z Ukrainy o tym co dzieje się w ich ojczyźnie.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Łukasz WacławekOszczędzanie – w jaki sposób robić to dobrze?
Drożejące produkty i usługi znacząco wpływają na stan gotówki na kontach Polaków, dlatego dr Jacek Rodzinka, dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ przeanalizował różne możliwości oszczędzania. Czy któreś z nich są sprawdzone i mogą polepszyć majętność Polaków?
- 14 lutego 2022Generał Tomasz Bąk o amerykańskich żołnierzach na Podkarpaciu – opinie eksperckie
Grupowanie się wojsk rosyjskich na granicy Rosji i Białorusi z Ukrainą to sytuacja, na którą zwrócone są oczy całego świata. Decyzją Prezydenta USA – Joe Bidena, na Podkarpacie przyleciało wielu amerykańskich żołnierzy. Gen. bryg. rez. dr hab. inż. Tomasz Bąk, prof. WSIiZ udzielił wywiadów wielu lokalnym mediom na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej.
- 4 grudnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Barbara KozłowskaMgr Maryna Kuzmyn o inteligencji emocjonalnej i regulowaniu stresu
Mgr Maryna Kuzmyn – psycholożka i terapeutka traumy, pracująca w Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Wsparcia Psychologicznego we WSIiZ, była gościem podczas audycji „Szlachetne zdrowie” prowadzonej przez Barbarę Kozłowską w Polskim Radiu Rzeszów. Podczas audycji mówiła o tym czym jest inteligencja emocjonalna, 5 kluczowych obszarach inteligencji emocjonalnej, takich jak: samoświadomość, samoregulacja, empatia, motywacja i umiejętności społeczne. Polecała również techniki oddechowe, które pomagają w regulowaniu emocji i stresu np. świadome oddychanie. To pomaga w skupieniu się na tym co jest tu i teraz oraz w odcięciu się od bodźców zewnętrznych.
- 4 grudnia 2024Mateusz Liput
- 4 grudnia 2024WSIiZ partnerem międzynarodowego projektu wsparcia podwójnej transformacji
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została partnerem międzynarodowego projektu Fostering Dual Green and Digital Transitions through Education and Innovation in the Neighbourhood East, Central Asia, and Asia – w skrócie GreenTech Horizons. Projekt finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus Plus (akcja Capacity Building in the field of higher education). Liderem projektu jest Uniwersytet w Nowym Sadzie.
- 4 grudnia 2024Write for Rights 2024 – Dołącz do największej akcji na rzecz praw człowieka
Zapraszamy na coroczną edycję „Maratonu Pisania Listów” organizowaną przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Humanus w ramach globalnego ruchu Amnesty International. W dniach 3-10 grudnia 2024 roku spotykamy się na WSIiZ, aby wspólnie pisać listy, które mogą zmienić życie tych, których prawa zostały złamane.
- 3 grudnia 2024Koala Marketing partnerem Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ
Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nawiązało współpracę z podkarpacką agencją marketingową Koala Marketing. Otwiera to nowe perspektywy dla studentów, naukowców i praktyków. Wspólne działania mają na celu zbliżenie środowiska akademickiego do realiów współczesnego rynku marketingowego, łącząc wiedzę teoretyczną z doświadczeniem zawodowym.
- 3 grudnia 2024Obrony doktorskie – listopad 2024
- 3 grudnia 2024Listopadowe obrony doktorskie
W listopadzie 2024 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się 6 obron rozpraw doktorskich przygotowanych w ramach Seminarium doktoranckiego w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Był to intensywny czas dla promotorów, recenzentów, a w szczególności doktorantów.
- 3 grudnia 2024Seminarium Naukoznawcze – wykład dra hab. Stanisława Domoradzkiego, prof. UR
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Seminarium Naukoznawcze – wykładów organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w roku akademickim 2024/2025. Będzie to wykład dra hab. Stanisława Domoradzkiego, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, pt. „Z historii zastosowań matematyki w ośrodkach matematycznych Krakowa, Lwowa, Poznania, Warszawy i Wilna w okresie międzywojennym”, który odbędzie się 11 grudnia 2024 roku.