- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoBiografie polskich naukowców
Dr Kamil Łuczaj, socjolog z Instytutu Analiz Edukacji WSIiZ, na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiadał o rozpoczynających się badaniach, w których przeanalizuje materiały autobiograficzne pozostawione przez polskich naukowców pracujących w krajach zachodnich.
- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoStereotypy na temat płci nadal istnieją i wpływają na lukę płacową
Jak podają ostatnie badania publikowane w magazynie „Science” – już małe dziewczynki wierzą w stereotypy nt. płci. Socjolog, dr Barbara Przywara, zauważa, że im wyżej w hierarchii płacowej znajdują się kobiety i mężczyźni, tym ta luka płacowa pomiędzy nimi jest większa.
- 4 lutego 2022 | Super Nowości / red. Wioletta KrukDemoralizacja w obozie władzy
Polska potrzebuje nowej propaństwowej i demokratycznej prawicy – uważa prof. Aleksander Hall, historyk i publicysta. W wywiadzie opublikowanym na łamach Super Nowości podkreśla na jakich wartościach powinna zostać zbudowana nowa prawica, czy powstanie nowej partii przed wyborami będzie jeszcze możliwe, a także opowiada o tym, ile w obecnej sytuacji jest winy… opozycji.
- 31 stycznia 2022 | Rzeczpospolita / red. Ewa BednarzNowe kompetencje dają większe możliwości na rynku pracy
Studia podyplomowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Przybywa też kierunków, na których można poszerzać wiedzę lub zdobyć nową. – Zachęcamy do zapoznania się z artykułem wskazującym na WSIiZ jako uczelnię, która posiada akredytacją ACCA i dzięki temu kształci międzynarodowych specjalistów z zakresu: finansów, rachunkowości i zarządzania.
- 28 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekPlanowane inwestycje – kość niezgody czy konieczne przedsięwzięcia?
Przebieg obwodnicy Tyczyna, modernizacja hali targowej w Rzeszowie i przyległych jej terenów oraz wybudowanie stoku narciarskiego w Komańczy to tematyka magazynu „Kopisto 6”. Dr Jacek Rodzinka, Dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych, oraz prof. Krzysztof Prendecki z Politechniki Rzeszowskiej analizowali planowane inwestycje pod kątem ekonomicznym i społecznym.
- 28 stycznia 2022Debata wokół książki prof. Aleksandra Halla „Anatomia władzy i nowa prawica” – relacje medialne
W jaką stronę pójdzie polska polityka? Czy istnieje antidotum na skłóconych Polaków? We WSIiZ odbyła się debata wokół najnowszej książki prof. Aleksandra Halla „Anatomia władzy i nowa prawica”. Poza autorem w spotkaniu wzięli udział politolodzy: dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, prof. UR oraz dr hab. Rafał Matyja, prof. UEK.
- 28 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCo zaprezentuje Podkarpacie na EXPO 2020 w Dubaju?
Na wystawie Expo 2020 w Dubaju województwo podkarpackie chce zaprezentować swój potencjał gospodarczy, przez pryzmat innowacyjnych firm. Rozmowa z Łukaszem Bisem, ambasadorem strefy „Gospodarka, Nauka, Technologia” oraz pełnomocnikiem Dziekana Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ds. rozwoju kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna.
- 26 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Jerzy PasierbJak bardzo prawdopodobna jest inwazja na Ukrainę?
Możliwy konflikt zbrojny na Ukrainie to temat elektryzujący zwłaszcza nas – mieszkańców Podkarpacia, którzy graniczymy z tym krajem. Generał Tomasz Bąk, ekspert ds. bezpieczeństwa i terroryzmu, uważa, że jest to pokaz siły ze strony Rosji, która chce zablokować ewentualne członkostwo Ukrainy w NATO.
- 25 stycznia 2022 | Biznes&StylPPWB – Twój biznes to twój rozwój
Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu to przede wszystkim rozwój. Rozwój skierowany nie tylko na MŚP z regionu. Na czym polega oferta Platformy? – Na pytania dotyczące projektu odpowiadał Grzegorz Karpiuk, pełniący rolę Koordynatora Projektu.
- 22 stycznia 2022 | Polsat News / red. Grzegorz JankowskiInwazja rosyjska na Ukrainę – czy to realny scenariusz?
Prof. Aleksander Hall uważa, że nie można rządzić bagnetami. Profesor jest zdania, że rosyjskie działania chcą wymusić na Zachodzie i Stanach Zjednoczonych, że Ukrainy nigdy w NATO i UE nie będzie.
- 17 września 202416. edycja InternetBeta – informacje medialne
Umiejętna komunikacja, zastosowanie sztucznej inteligencji, etyka i aspekty psychologiczne funkcjonowania w świecie cyfrowym – to główne wątki podejmowane podczas 16. edycji Konferencji InternetBeta. To jedna z najważniejszych konferencji w Polsce poświęconych branży internetowej i nowym technologiom. Wykłady i prezentacje odbywały się w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 17 września 2024Przedstawicielki Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki z wizytą na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu
W dniach 2-6 września br. przedstawicielki Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki WSIiZ – dr hab. Anna Tabęcka-Łonczyńska, prof. WSIiZ, oraz mgr inż. Dominika Szlachcikowska odbyły wizytę stażową na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Przedmiotem spotkania było omówienie dalszych kierunków oraz zacieśnienie współpracy z zespołem Katedry Chemii Organicznej.
- 17 września 2024Dołącz do Rady Samorządu Studenckiego – trwają wybory uzupełniające
Drodzy Studenci, jeśli chcecie uczestniczyć w organizacji ciekawych wydarzeń oraz mieć realny wpływ na to, co dzieje się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Jeśli chcecie być częścią samorządowej społeczności – to weźcie udział w wybory uzupełniające do Samorządu Studenckiego.
- 17 września 2024Karolina Zagrodnik
- 17 września 2024Jakub Boratyn
- 17 września 2024Dr Zofia Matusiewicz i dr inż. Teresa Mroczek z WSIiZ przedstawiły swoje prace na międzynarodowych konferencjach
Dr Zofia Matusiewicz na International Conference on Information Systems Development (ISD 2024), która odbyła się w Gdańsku, przedstawiła dwie prace, których jest współautorką. Dr Zofia Matusiewicz oraz dr inż. Teresa Mroczek uczestniczyły i zaprezentowały swoje prace także na w 28th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems (KES 2024) w Sewilli.
- 13 września 2024InternetBeta opanowała Kampus WSIiZ w Kielnarowej po raz szesnasty
Kampus WSIiZ w Kielnarowej w dniach 11-13 września br. zamienił się w centrum digital marketingu, biznesu oraz networkingu. 16. edycja Konferencji InternetBeta to ponad 80 prelegentów i około 300 uczestników, to mnóstwo ciekawych prelekcji, a także warsztaty i panele dyskusyjne.
- 12 września 2024Polek portret własny – posłuchaj nowego podcastu
Co to znaczy być dziś Polką i jakie główne problemy dotykają kobiet w naszym kraju? Czy jesteśmy w momencie przełomowym? Rozmowa Joanny Kuciel-Frydryszak, s. Małgorzaty Chmielewskiej i dr hab. prof. UR Anny Siewierskiej, podczas spotkania „Polek portret własny”, które odbyło się w kwietniu 2024 roku w ramach V edycji cyklu „W labiryncie świata”, jest teraz dostępna w formie podcastu.
- 11 września 2024WSIiZ otrzymał 2 patenty na wynalazki opracowane przez pracowników Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych
Początkiem sierpnia 2024 r. Urząd Patentowy RP przyznał Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dwa patenty na wynalazki będące efektem projektu realizowanego w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Projekt realizowany był przez pracowników Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych: dr hab. Zofię Nizioł-Łukaszewską, prof. WSIiZ, mgr Martynę Zagórską-Dziok, mgr Aleksandrę Ziemlewską, mgr Tomasza Bujaka oraz prof. Tomasza Wasilewskiego i dr Aleksandrę Filipowicz-Rachwał.
- 11 września 2024Uroczystość nadania pielęgniarskiego czepka dla Absolwentek i Absolwentów pielęgniarstwa we WSIiZ
Druga w historii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uroczystość nadania symbolicznego Białego Czepka odbędzie się 20 września 2024 r. (piątek) o godz. 13.00 w Auli KM8 w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Ten dzień będzie szczególnie ważny dla naszej społeczności akademickiej, bo tytuł licencjata zostanie nadany nie tylko absolwentom i absolwentkom ścieżki polskojęzycznej, ale również anglojęzycznej.