- 21 stycznia 2022 | Forum Akademickie / Justyna Berniak-WoźnyWielokulturowość uczelni a kariery absolwentów
Kompetencje międzykulturowe znalazły się wśród 10 najważniejszych kompetencji przyszłości zdefiniowanych przez amerykański think tank Institute for the Future – pisze na łamach Forum Akademickiego dr Justyna Berniak-Woźny. Czy istnieje związek pomiędzy wielokulturowością grup studenckich a innowacyjnością i zarobkami absolwentów?
- 21 stycznia 2022„Jak uzdrowić polską politykę?”
Jak przezwyciężyć konflikt światopoglądowy? Czy w Polsce potrzebna jest nowa partia polityczna? Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o najnowszej książce prof. Aleksandra Halla pt. „Anatomia władzy i nowa prawica”.
- 21 stycznia 2022 | Gazeta Wyborcza / red. Rafał BolanowskiRosja zaatakuje Ukrainę? Gen. Tomasz Bąk: Putin jest z jednej strony przebiegły i sprytny, ale z drugiej szalony
Tomasz Bąk, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Co zdaniem byłego dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie wydarzy się w najbliższym czacie? Czy czeka nas konflikt zbrojny za wschodnią granica Polski, a zarazem Podkarpacia?
- 21 stycznia 2022 | Rzeczpospolita / red. Anita BłaszczakRekrutacyjna gorączka trwa i nie szybko minie
Miniony rok był rekordowy pod względem liczby wakatów ogłoszonych w internecie. Największy od trzech lat wybór ofert mieli też bezrobotni w urzędach pracy. Jak podkreśla dr hab. Robert Pater, prof WSIiZ – Nigdy wcześniej firmy nie ogłaszały w internecie tak wielu wakatów jak w 2021 r. – Zaznacza także, że: barometr uwzględnia tylko oferty dotyczące wolnych miejsc pracy (nie obejmuje np. ofert pracy dla freelancerów), których liczba od maja zeszłego roku wystrzeliła w górę.
- 20 stycznia 2022Co się stanie gdy wyłączą nam internet? – relacje radiowe
Dlaczego boimy się życia offline? Dr Barbara Przywara, zajmująca się naukowo socjologią internetu, wyjaśniła w rozgłośniach radiowych skąd biorą się nasze obawy oraz podpowiadała, w jaki sposób możemy zadbać o zachowanie cyfrowego dobrostanu w naszym życiu.
- 19 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Grzegorz BoratynRynek pracy – jak zaczyna się obecny rok?
W jaki sposób pandemia wpłynęła na rynek pracy? Czy przyniosła ona jakieś korzyści dla pracowników? Co oferuje pracownikom rynek pracy, a czego od nich potrzebuje? „Gościem Telewizji Rzeszów” był dr hab. Robert Pater, prof. WSIiZ.
- 14 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaLiczba ofert pracy znacząco wzrosła
Dlaczego liczba ofert pracy znacząco wzrosła w ubiegłym roku? Pracownicy z jakich sektorów najłatwiej mogą znaleźć zatrudnienie? Do czego służy Barometr Ofert Pracy?- Zaparzamy do wysłuchania rozmowy z dr hab. Robertem Paterem, prof. WSIiZ.
- 14 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Grzegorz BoratynCzy rząd chce sobie kupić trochę czasu?
Artur Chmaj, ekonomista z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ był „Gościem Telewizji Rzeszów”. Ekonomista opowiadał o inflacji, spirali cenowo-płacowej, obniżonym podatku VAT oraz możliwych zrachowaniach rządu po 31. lipca 2022r.
- 13 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczEkologia a uczelnie wyższe. Co zrobić, by być bardziej eko?
Jakie inicjatywy należy podjąć, by uczelnie i inne instytucje były bardziej ekologiczne? – Wywiad z dr Justyną Berniak-Woźny, adiunktem w Katedrze Zarządzania WSIZ na temat rozwiązań ekologicznych z zakresu zrównoważonego rozwoju pod kątem wdrażania ich w placówkach edukacyjnych.
- 12 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiJak rozpoznać fałszywe informacje w Internecie?
Czy świat nauki oddał pole siejącym dezinformację użytkownikom mediów społecznościowych? Jak oddzielić prawdziwą informację medyczną od fałszywej? Dyskusja z udziałem prof. dr hab. Tomasza Gobana-Klasa z Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ i dr Jarosław Kinal z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
- 7 czerwca 2023„The Bioethics of Space Exploration. Human Enhancement and Gene Editing in Future Space Missions” – nowa książka dr Konrada Szocika
W Oxford University Press ukazała się nowa książka autorstwa Konrada Szocika pod tytułem „The Bioethics of Space Exploration. Human Enhancement and Gene Editing in Future Space Missions”. Monografia jest głównym rezultatem pobytu dr Konrada Szocika na Uniwersytecie Yale w latach 2021-2022 finansowanego ze stypendium im. Mieczysława Bekkera z NAWA. Jest to pierwsza książka na świecie, która poświęcona jest bioetyce środowiska misji kosmicznych.
- 7 czerwca 2023Studenci WSIiZ zajęli 3 miejsce w Konkursie Młodych Inżynierów
Aplikacja pt. „Better World – help refugees” stworzona przez studentów WSIiZ: Mateusza Partykę, Gabrielę Nowak, Pawła Sołtysa i Macieja Wojturskiego zdobyła 3 miejsce w VII Ogólnopolskiej Konferencji i Konkursie Młodych Inżynierów.
- 7 czerwca 2023 | Onet.pl / Bartłomiej JejdaOtwierała Polakom drzwi do wielkiej sławy. Po latach przemówiła – rozmowa z Magdaleną Louis
Magdalena Louis to postać doskonale znana kibicom żużla przełomu wieków. Przez dekadę była promotorką klubu Ipswich Witches, w którym swego czasu ramię w ramię startowali wielcy rywale – Tomasz Gollob i Tony Rickardsson. To za jej sprawą polscy żużlowcy zaczęli pojawiać się w lidze brytyjskiej. Kilkanaście lat temu odcięła się jednak od czarnego sportu i zajęła zupełnie inną działalnością. Zwykle odmawia rozmów, jednak dla nas zrobiła wyjątek. Rozmowa z Magdaleną Louis, Dyrektorem do spraw współpracy i rekrutacji międzynarodowej we WSIiZ.
- 6 czerwca 2023Studenci WSIiZ uzyskali prestiżowe certyfikaty TÜV NORD
48 studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z kierunków: Logistyka oraz Zarządzanie uzyskało prestiżowe certyfikaty – Specjalista ds. zarządzania jakością i Specjalista ds. łańcucha dostaw. Certyfikaty zostały wydane w ramach współpracy z międzynarodowym koncernem TÜV NORD.
- 6 czerwca 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Adam GłaczyńskiBadania kliniczne – postęp medycyny, szansa dla pacjentów – rozmowa z dr Marleną Krawczyk-Suszek
O specyfice badań klinicznych, pacjentach, którzy biorą w nich udział, a także naukowcach prowadzących takie badania w Polskie Radio Rzeszów mówi dr Marlena Krawczyk-Suszek, pełnomocnik rektora ds. rozwoju Kolegium Medycznego WSIiZ.
- 6 czerwca 2023Infografika – efektywna forma przekazu informacji we współczesnym świecie
We współczesnym świecie odbiorca otaczany jest dużą ilością informacji, również w formie wizualnej. Niestety nadmiar komunikatów sprawia, że nie wszystkie są zauważalne. Nadawcy komunikatów informacyjnych i reklamowych coraz częściej poszukują innowacyjnych rozwiązań, by zwrócić uwagę odbiorców i przyczynić się do większej skuteczności w przekazywaniu treści. Jedną z form stosunkowo nowych i wciąż rozwijających się jest infografika, która w świecie społeczeństwa informacyjnego i erze obrazu może być narzędziem do efektywnego przekazywania informacji.
- 6 czerwca 2023I miejsce mgr Anny Lichtarskiej podczas Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych w Białej Podlaskiej
Mgr Anna Lichtarska wygłosiła prelekcję podczas Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych pt. „Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców”, zdobywając pierwsze miejsce za najlepsze wystąpienie. Wydarzenie dedykowane studentom i zeszłorocznym absolwentom szkół wyższych odbyło się w dniu 2 czerwca br. i zostało zorganizowane przez Wydział Wychowania Fizycznego i Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – Filia w Białej Podlaskiej.
- 5 czerwca 2023Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 dla studentów rocznego kursu nauki języka angielskiego Foundation Year
W Akademickim Klubie IQ odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego dla studentów rocznego kursu nauki języka angielskiego Foundation Year. Podczas wydarzenia rozdano certyfikaty uczestnikom kursu oraz wręczono nagrody dla najbardziej aktywnych studentów.
- 5 czerwca 2023Prof. Tadeusz Pomianek o systemie produkcji żywności na konferencji w Sejmie RP
Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dr hab. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, na konferencji „Przyszłość polskiego rolnictwa – Konieczne zmiany” wygłosił referat „System produkcji żywności do kapitalnego remontu”. Konferencja odbyła się 5 czerwca 2023 roku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.
- 5 czerwca 2023Wschód Kultury. Europejski Stadion Kultury 2023 w Rzeszowie
W dniach 23 – 25 czerwca br. w Rzeszowie odbędzie się 13. edycja największego na Podkarpaciu interdyscyplinarnego festiwalu kulturalnego „Wschód Kultury. Europejski Stadion Kultury”. To kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń, w tym Koncert Główny w Parku Sybiraków z kolektywami gwiazd z Polski i zagranicy.