- 16 marca 2023Barometr Ofert Pracy w lutym spadł o 3,4 pkt – informacje medialne
Barometr Ofert Pracy w lutym spadł w Polsce o 3,4 pkt do 314,3 pkt – podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 15 marca 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Roman AdamskiPolski system emerytalny. Co dalej? – rozmowa z dr Jackiem Rodzinką
Temat systemu emerytalnego i wyzwań stojących przed naszą przyszłością finansowa podjął dr Jacek Rodzinka podczas audycji „Jestem za, jestem przeciw” w Polskim Radiu Rzeszów.
- 11 marca 2023Zwycięzcy V Przeglądu Prac Graficznych „Deadline” – informacje medialne
Na tegoroczny przegląd zgłoszonych zostało ponad 120 prac, z czego jury wyłoniło 30 prac: 27 grafik oraz 3 animacje. W obu kategoriach najlepsi okazali się studenci z III roku grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej. Przegląd jest zbiorem najlepszych, wyselekcjonowanych przez dydaktyków WSIiZ, prac studentów i absolwentów. Zwycięstwo w kategorii grafika przypadło Monice Paterek, a wyróżnienie honorowe w tej samej kategorii otrzymała Julia Kosmecka. Zwycięzcą w kategorii animacja został Adrian Kantor. Wszystkie zakwalifikowane do przeglądu prace można oglądać w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej.
- 10 marca 2023Największe firmy z branży lotniczej w regionie szukają ludzi do pracy. Zarówno z doświadczeniem jak i bez niego – informacje medialne
Firmy z branży lotniczej swoje oferty prezentowały podczas Dni Kariery, które odbyły się 9 marca br. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wydarzenie było dla uczniów szkół średnich i studentów okazją do poznania warunków zatrudnienia, ale też odbywania praktyk czy staży w takich firmach jak Pratt&Whitney czy Boeing.
- 10 marca 2023Rzeszowska WSIiZ rozpoczęła współpracę z IAB Polska – informacje medialne
Objęcie przez IAB Polska partnerstwa strategicznego nad kierunkiem Digital Marketing, współpraca w obszarze certyfikacji DIMAQ oraz realizacja wspólnych projektów i przedsięwzięć o różnym charakterze (w tym warsztatów i szkoleń) – to główne założenia umowy o współpracy podpisanej między władzami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz IAB Polska. Umowa została podpisana w siedzibie WSIiZ w dniu 8 marca br.
- 8 marca 2023Pozycja kobiet na rynku pracy jest coraz mocniejsza
Temat pozycji kobiet na rynku pracy podjęła dr Barbara Przywara, socjolog, prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 7 marca 2023 | BiznesiStyl / Aneta GierońWierzyłem i wierzę, że nauka to źródło awansu oraz radości! Wywiad z dr Wergiliuszem Gołąbkiem
Z dr Wergiliuszem Gołąbkiem, wiceprezydentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa, rozmawiała Aneta Gieroń.
- 1 marca 2023 | TVP3 Rzeszów / Grzegorz BoratynEkonomista mgr Artur Chmaj o możliwych przyczynach zamknięcia Browaru w Leżajsku
O możliwych przyczynach zamknięcia Browaru w Leżajsku oraz o tym czy politycy, samorządowcy, pracownicy i piwosze mają w rzeczywistości gospodarki globalnej możliwość uratowania browaru, mówił w TVP3 Rzeszów mgr Artur Chmaj, ekonomista z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 23 lutego 2023Wojna w Ukrainie oczami korespondenta. Paweł Pieniążek i Wojciech Jagielski na spotkaniu z okazji premiery książki „Opór” – informacje medialne
O realiach wojny toczącej się w Ukrainie oraz o pracy korespondentów wojennych opowiedzieli Paweł Pieniążek oraz Wojciech Jagielski. Spotkanie i dyskusja odbyła się z okazji premiery najnowszej książki Pawła Pieniążka pt. „Opór” w przededniu rocznicy rosyjskiej agresji. Moderatorem dyskusji był red. Jacek Stawiski. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu „W labiryncie świata”. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 22 lutego 2023Akademia 50+WSIiZ znowu rekrutuje – informacje medialne
Akademia 50+ rozpoczęła rekrutację na semestr letni. To jednostka powstała w 2011 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a jej celem jest zwiększanie aktywności oraz poszerzanie wiedzy osób powyżej 50. roku życia.
- 13 czerwca 2025Wakanda, Talokan i siła opowieści. Jak kino Marvela inspiruje do rozmowy o kulturze, tożsamości i przyszłości
Czy filmy Marvela mogą być punktem wyjścia do rozmowy o kolonializmie, żałobie, sile kobiet i przyszłości planety? Uczestnicy seminarium Africanfuturism: Speculative Futures and Resistance, które odbyło się 11 czerwca 2025 roku w Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, nie mają co do tego wątpliwości – tak. Wydarzenie zorganizowane przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Humanus (sekcja Black Studies) pokazało, że popkultura może być doskonałym pretekstem do głębokiej refleksji nad współczesnym światem.
- 13 czerwca 2025Badaczki z WSIiZ na międzynarodowej konferencji PSE Young Scientists Meeting we Wrocławiu
Aktywny i inspirujący tydzień mają za sobą badaczki z Katedry Kosmetologii WSIiZ, które reprezentowały uczelnię podczas prestiżowej konferencji naukowej PSE Young Scientists Meeting we Wrocławiu. Wydarzenie było okazją do prezentacji wyników badań, nawiązania międzynarodowych kontaktów i budowania pozycji Kolegium Medycznego WSIiZ na naukowej mapie Polski.
- 12 czerwca 2025Estrada Rzeszowska i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
– To dla nas zaszczyt móc współpracować z tak prestiżową uczelnią, a także wspierać młode talenty i wspólnie kreować przyszłość kultury w Rzeszowie – powiedział dyrektor Estrady Rzeszowskiej podczas podpisania umowy partnerskiej z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 12 czerwca 2025Ekrany kontra dzieciństwo. Cienie ery cyfrowej
Obecność dzieci i młodzieży w świecie wirtualnym od lat interesuje badaczy. Na przestrzeni lat raporty dostarczają coraz to nowych analiz i wniosków, głównie w zakresie niebezpieczeństw. Działania te mają na celu scharakteryzowanie czynników wpływających na ryzykowne zachowania młodych ludzi, a co za tym idzie, znalezieniu odpowiednich środków dla przeciwdziałania ich negatywnym skutkom.
- 11 czerwca 2025Twoje talenty i pasje są ważne. W WSIiZ pomożemy Ci je rozwinąć i pokazać światu
Studia to nie tylko wykłady i egzaminy. To przede wszystkim czas odkrywania siebie, rozwijania pasji i budowania przyszłości. We WSIiZ stworzyliśmy przestrzeń, w której możesz w pełni wykorzystać swój potencjał – artystyczny, naukowy, sportowy, społeczny czy zawodowy.
- 11 czerwca 2025Naukowcy WSIiZ o roli PSZOK w gospodarce cyrkularnej. Wystąpienie na konferencji w Krakowie
Dr hab. Agata Gemzik-Salwach, prof. WSIiZ wraz z Mariuszem Piaseckim, doktorantem WSIiZ, wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Ekonomia Społeczna 2025: Od edukacji do transformacji: ekonomia społeczna i eko-obywatelstwo, która odbyła się 3 czerwca w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
- 11 czerwca 2025Bezpieczeństwo żywnościowe. Za nami V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego.
Bezpieczeństwo żywnościowe – za nami V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego, którego uczestnicy mieli za zadanie zaprojektowanie plakatu na temat bezpieczeństwa żywnościowego będącego jednym z priorytetów programu polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
- 11 czerwca 2025Student Grafiki i produkcji multimedialnej doceniony przez Rektora za wyniki sportowe
Pływa od dziecka, ale po raz pierwszy pod okiem doświadczonych trenerów dopiero od rozpoczęcia studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Mowa tu o Mateuszu Cyzio, studencie II roku Grafiki i produkcji multimedialnej, który regularnie odnotowuje sukcesy podczas zawodów pływackich.
- 9 czerwca 2025Pobyt dr Pauli Wieczorek w Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie
W dniach 26 maja – 2 czerwca 2025 roku dr Paula Wieczorek z Zakładu Filologii Angielskiej WSIiZ odbyła pobyt naukowy na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” – jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni w Europie. Wyjazd związany był z realizacją projektu badawczego Dekolonizacja wyobraźni: Afrofuturyzm, kobiety i ekologiczny opór w narracjach spekulatywnych.
- 9 czerwca 2025 | „Po co to eko” / Marta Zwolińska-BudniokPrezydent WSIiZ o tym, jakie działania podejmuje na rzecz bezpieczeństwa żywności
W trakcie kongresu „Miasta dla Suwerenności Żywnościowej” Marta Zwolińska-Budniok, założycielka „Po co to eko” przygotowywała podcast, w którym znalazły się wypowiedzi prof. Tadeusza Pomianka. Prezydent WSIiZ mówił m.in.: o tym, jakie działania podejmuje na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego. W podcaście usłyszymy także: Alicję Wójcik, koordynatorkę Kongresu z CoopTech Hub, Katarzynę Banul Wójcikowską z Instytutut Strategii Żywnościowych Grunt, prof. Paulinę Kramarz z UJ, prof. Tadeusza Pomianka z WSIiZ w Rzeszowie, Monikę Kubisz z Urzędu Miasta w Rybniku, Damiana Micyka – rolnika i Wiolettę Olejarczyk, związaną z ruchami Agroekologicznymi. Na zakończenie także kilka słów od Joanny Erbel.