- 26 czerwca 2023International Day w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – informacje medialne
Występ afrykańskiego chóru „International Voices”, marokański taniec brzucha, indyjski taniec ludowy Aaja nachle oraz pokaz tradycyjnych strojów z różnych części świata – tak wyglądał International Day w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Prawie 300 osób zgromadziło się po to, aby dołączyć do wspólnej zabawy wśród międzynarodowej społeczności WSIiZ. To było z pewnością najbardziej międzynarodowe wydarzenie na Podkarpaciu, a może nawet i w Polsce – oceniali uczestnicy. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 22 czerwca 20235 uli stanęło na terenie kampusu WSIiZ w Kielnarowej – informacje medialne
W kampusie WSIiZ w Kielnarowej stanęło 5 uli, zamieszkanych przez pszczoły z gatunku Buckfast. Powstanie pasieki wpisuje się w realizowaną przez uczelnię Strategię Zrównoważonego Rozwoju i ma zwrócić uwagę społeczności akademickiej na rolę i znaczenie pszczół dla ekosystemu i życia człowieka. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 20 czerwca 2023 | Nauka. To Lubię / Tomasz Rożek i Maciej KaweckiCzy astronauci wrócą z Marsa? – rozmowa z drem Konradem Szocikiem
Czy podróże kosmiczne są etyczne? Jakie zagrożenia w tym zakresie mogą nas czekać? Czy do osiedlenia się ludzi w kosmosie konieczna będzie modyfikacja genetyczna człowieka? Na te i inne pytania odpowiedział dr Konrad Szocik w rozmowie z drem Tomaszem Rożkiem.
- 13 czerwca 2023 | Tygodnik Zamojski / Anna RudyJesteśmy za Unią – rozmowa z Dominikiem Łazarzem
20 lat temu odbyło się referendum w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej. Rozmowa z Dominikiem Łazarzem, ekonomistą, ekspertem ds. UE w Europe Direct przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz w Europe Direct w Gdańsku.
- 13 czerwca 2023 | Rzeszów News / -Po co nam studia z zakresu zrównoważonego rozwoju?
Pojęcie zrównoważonego rozwoju jest kojarzone przez większość z nas z ochroną środowiska. Nie można uznać tego za błąd, jednak jest to duże uproszczenie. W zrównoważonym rozwoju chodzi o osiągnięcie równowagi pomiędzy trzema czynnikami postępu cywilizacyjnego: społecznym, gospodarczym i ekologicznym. Edukacja lokalnych lub międzynarodowych specjalistów z zakresu zrównoważonego rozwoju jest szansą na realną zmianę w naszym myśleniu o współczesnym świecie.
- 9 czerwca 2023 | Polsat News / Katarzyna ZdanowiczEcha marszu opozycji – rozmowa z Aleksandrem Hallem, profesorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Rozmowa z Aleksandrem Hallem, profesorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w programie Gość Wydarzeń 24.
- 8 czerwca 2023Studenci WSIiZ zajęli 3 miejsce w Konkursie Młodych Inżynierów – informacje medialne
Aplikacja „Better World – help refugees” stworzona przez studentów WSIiZ: Mateusza Partykę, Gabrielę Nowak, Pawła Sołtysa i Macieja Wojturskiego zdobyła trzecie miejsce w VII Ogólnopolskiej Konferencji i Konkursie Młodych Inżynierów.
- 7 czerwca 2023 | Onet.pl / Bartłomiej JejdaOtwierała Polakom drzwi do wielkiej sławy. Po latach przemówiła – rozmowa z Magdaleną Louis
Magdalena Louis to postać doskonale znana kibicom żużla przełomu wieków. Przez dekadę była promotorką klubu Ipswich Witches, w którym swego czasu ramię w ramię startowali wielcy rywale – Tomasz Gollob i Tony Rickardsson. To za jej sprawą polscy żużlowcy zaczęli pojawiać się w lidze brytyjskiej. Kilkanaście lat temu odcięła się jednak od czarnego sportu i zajęła zupełnie inną działalnością. Zwykle odmawia rozmów, jednak dla nas zrobiła wyjątek. Rozmowa z Magdaleną Louis, Dyrektorem do spraw współpracy i rekrutacji międzynarodowej we WSIiZ.
- 6 czerwca 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Adam GłaczyńskiBadania kliniczne – postęp medycyny, szansa dla pacjentów – rozmowa z dr Marleną Krawczyk-Suszek
O specyfice badań klinicznych, pacjentach, którzy biorą w nich udział, a także naukowcach prowadzących takie badania opowiadała dr Marlena Krawczyk-Suszek w Polskim Radiu Rzeszów.
- 2 czerwca 2023Uczniowie z Rzeszowa, Mielca i Dynowa zostali laureatami pierwszej edycji konkursu „Młodzi dziennikarze dla planety” – informacje medialne
Uczniowie z Rzeszowa, Mielca i Dynowa zostali laureatami pierwszej edycji konkursu „Młodzi dziennikarze dla planety”. Ich prace nawiązywały do pozytywnych działań proekologicznych prowadzonych w najbliższej okolicy, ale także odnosiły się do degradacji środowiska wynikającej z aktywności człowieka.
- 16 czerwca 2025Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej z referatem w Northwestern University w Evanston
Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ w dniach 6-8 czerwca 2025 roku uczestniczył w konferencji „Ethics 2025” – „IEEE International Symposium on Ethics in Engineering, Science, and Technology”, organizowanej przez IEEE Society on Social Implications of Technology (SSIT). Tegoroczna edycja odbyła się w „Department of Black Studies” Northwestern University w Evanston (Illinois) w USA. Jest to jeden z lepszych prywatnych uniwersytetów badawczych w USA.
- 13 czerwca 2025Wakanda, Talokan i siła opowieści. Jak kino Marvela inspiruje do rozmowy o kulturze, tożsamości i przyszłości
Czy filmy Marvela mogą być punktem wyjścia do rozmowy o kolonializmie, żałobie, sile kobiet i przyszłości planety? Uczestnicy seminarium Africanfuturism: Speculative Futures and Resistance, które odbyło się 11 czerwca 2025 roku w Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, nie mają co do tego wątpliwości – tak. Wydarzenie zorganizowane przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Humanus (sekcja Black Studies) pokazało, że popkultura może być doskonałym pretekstem do głębokiej refleksji nad współczesnym światem.
- 13 czerwca 2025Badaczki z WSIiZ na międzynarodowej konferencji PSE Young Scientists Meeting we Wrocławiu
Aktywny i inspirujący tydzień mają za sobą badaczki z Katedry Kosmetologii WSIiZ, które reprezentowały uczelnię podczas prestiżowej konferencji naukowej PSE Young Scientists Meeting we Wrocławiu. Wydarzenie było okazją do prezentacji wyników badań, nawiązania międzynarodowych kontaktów i budowania pozycji Kolegium Medycznego WSIiZ na naukowej mapie Polski.
- 12 czerwca 2025Estrada Rzeszowska i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
– To dla nas zaszczyt móc współpracować z tak prestiżową uczelnią, a także wspierać młode talenty i wspólnie kreować przyszłość kultury w Rzeszowie – powiedział dyrektor Estrady Rzeszowskiej podczas podpisania umowy partnerskiej z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 12 czerwca 2025Ekrany kontra dzieciństwo. Cienie ery cyfrowej
Obecność dzieci i młodzieży w świecie wirtualnym od lat interesuje badaczy. Na przestrzeni lat raporty dostarczają coraz to nowych analiz i wniosków, głównie w zakresie niebezpieczeństw. Działania te mają na celu scharakteryzowanie czynników wpływających na ryzykowne zachowania młodych ludzi, a co za tym idzie, znalezieniu odpowiednich środków dla przeciwdziałania ich negatywnym skutkom.
- 11 czerwca 2025Twoje talenty i pasje są ważne. W WSIiZ pomożemy Ci je rozwinąć i pokazać światu
Studia to nie tylko wykłady i egzaminy. To przede wszystkim czas odkrywania siebie, rozwijania pasji i budowania przyszłości. We WSIiZ stworzyliśmy przestrzeń, w której możesz w pełni wykorzystać swój potencjał – artystyczny, naukowy, sportowy, społeczny czy zawodowy.
- 11 czerwca 2025Naukowcy WSIiZ o roli PSZOK w gospodarce cyrkularnej. Wystąpienie na konferencji w Krakowie
Dr hab. Agata Gemzik-Salwach, prof. WSIiZ wraz z Mariuszem Piaseckim, doktorantem WSIiZ, wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Ekonomia Społeczna 2025: Od edukacji do transformacji: ekonomia społeczna i eko-obywatelstwo, która odbyła się 3 czerwca w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
- 11 czerwca 2025Bezpieczeństwo żywnościowe. Za nami V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego.
Bezpieczeństwo żywnościowe – za nami V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego, którego uczestnicy mieli za zadanie zaprojektowanie plakatu na temat bezpieczeństwa żywnościowego będącego jednym z priorytetów programu polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
- 11 czerwca 2025Student Grafiki i produkcji multimedialnej doceniony przez Rektora za wyniki sportowe
Pływa od dziecka, ale po raz pierwszy pod okiem doświadczonych trenerów dopiero od rozpoczęcia studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Mowa tu o Mateuszu Cyzio, studencie II roku Grafiki i produkcji multimedialnej, który regularnie odnotowuje sukcesy podczas zawodów pływackich.
- 9 czerwca 2025Pobyt dr Pauli Wieczorek w Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie
W dniach 26 maja – 2 czerwca 2025 roku dr Paula Wieczorek z Zakładu Filologii Angielskiej WSIiZ odbyła pobyt naukowy na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” – jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni w Europie. Wyjazd związany był z realizacją projektu badawczego Dekolonizacja wyobraźni: Afrofuturyzm, kobiety i ekologiczny opór w narracjach spekulatywnych.