- 20 lutego 2022Międzynarodowe media o Ukrainie – wypowiedzi studentów i pracowników WSIiZ
Grupowanie wojsk rosyjskich przy granicach z Ukrainą, a także późniejszą inwazję śledzi cały świat. Wielu dziennikarzy z różnych kontynentów przyjechało na naszą uczelnię, by porozmawiać z osobami z Ukrainy o tym co dzieje się w ich ojczyźnie.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Łukasz WacławekOszczędzanie – w jaki sposób robić to dobrze?
Drożejące produkty i usługi znacząco wpływają na stan gotówki na kontach Polaków, dlatego dr Jacek Rodzinka, dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ przeanalizował różne możliwości oszczędzania. Czy któreś z nich są sprawdzone i mogą polepszyć majętność Polaków?
- 14 lutego 2022Generał Tomasz Bąk o amerykańskich żołnierzach na Podkarpaciu – opinie eksperckie
Grupowanie się wojsk rosyjskich na granicy Rosji i Białorusi z Ukrainą to sytuacja, na którą zwrócone są oczy całego świata. Decyzją Prezydenta USA – Joe Bidena, na Podkarpacie przyleciało wielu amerykańskich żołnierzy. Gen. bryg. rez. dr hab. inż. Tomasz Bąk, prof. WSIiZ udzielił wywiadów wielu lokalnym mediom na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Czwórka / red. Kamil JasińskiKogo dotyczą cyberzagrożenia – wielkich przedsiębiorstw czy każdego człowieka?
Dr inż. Mirosław Hajder zwracał uwagę słuchaczom Radia Czwórka w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Wskazał także co grozi nam (jako odbiorcom), gdy zaatakowana zostanie wielka korporacja np. bank.
- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoBiografie polskich naukowców
Dr Kamil Łuczaj, socjolog z Instytutu Analiz Edukacji WSIiZ, na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiadał o rozpoczynających się badaniach, w których przeanalizuje materiały autobiograficzne pozostawione przez polskich naukowców pracujących w krajach zachodnich.
- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoStereotypy na temat płci nadal istnieją i wpływają na lukę płacową
Jak podają ostatnie badania publikowane w magazynie „Science” – już małe dziewczynki wierzą w stereotypy nt. płci. Socjolog, dr Barbara Przywara, zauważa, że im wyżej w hierarchii płacowej znajdują się kobiety i mężczyźni, tym ta luka płacowa pomiędzy nimi jest większa.
- 4 lutego 2022 | Super Nowości / red. Wioletta KrukDemoralizacja w obozie władzy
Polska potrzebuje nowej propaństwowej i demokratycznej prawicy – uważa prof. Aleksander Hall, historyk i publicysta. W wywiadzie opublikowanym na łamach Super Nowości podkreśla na jakich wartościach powinna zostać zbudowana nowa prawica, czy powstanie nowej partii przed wyborami będzie jeszcze możliwe, a także opowiada o tym, ile w obecnej sytuacji jest winy… opozycji.
- 31 stycznia 2022 | Rzeczpospolita / red. Ewa BednarzNowe kompetencje dają większe możliwości na rynku pracy
Studia podyplomowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Przybywa też kierunków, na których można poszerzać wiedzę lub zdobyć nową. – Zachęcamy do zapoznania się z artykułem wskazującym na WSIiZ jako uczelnię, która posiada akredytacją ACCA i dzięki temu kształci międzynarodowych specjalistów z zakresu: finansów, rachunkowości i zarządzania.
- 28 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekPlanowane inwestycje – kość niezgody czy konieczne przedsięwzięcia?
Przebieg obwodnicy Tyczyna, modernizacja hali targowej w Rzeszowie i przyległych jej terenów oraz wybudowanie stoku narciarskiego w Komańczy to tematyka magazynu „Kopisto 6”. Dr Jacek Rodzinka, Dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych, oraz prof. Krzysztof Prendecki z Politechniki Rzeszowskiej analizowali planowane inwestycje pod kątem ekonomicznym i społecznym.
- 28 stycznia 2022Debata wokół książki prof. Aleksandra Halla „Anatomia władzy i nowa prawica” – relacje medialne
W jaką stronę pójdzie polska polityka? Czy istnieje antidotum na skłóconych Polaków? We WSIiZ odbyła się debata wokół najnowszej książki prof. Aleksandra Halla „Anatomia władzy i nowa prawica”. Poza autorem w spotkaniu wzięli udział politolodzy: dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, prof. UR oraz dr hab. Rafał Matyja, prof. UEK.
- 27 stycznia 2023Wojna w Ukrainie oczami korespondenta. Spotkanie i dyskusja wokół książki „Opór” Pawła Pieniążka z udziałem Wojciecha Jagielskiego
Paweł Pieniążek w swojej książce „Opór” relacjonuje, jak wyglądało życie Ukraińców w przededniu wybuchu wojny i jak zmieniło się ono po 24 lutego 2022 roku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół najnowszej książki autora, które odbędzie się 22 lutego br. we WSIiZ. W spotkaniu weźmie udział również reporter i były korespondent wojenny Wojciech Jagielski.
- 26 stycznia 2023 | Super Nowości / Grzegorz KrólOlej droższy o 51 procent, masło o 40. Taniej na razie nie będzie
Rok do roku codzienne zakupy podrożały o ponad 19 procent. Wśród produktów liderem został olej, którego cena podskoczyła o ponad połowę. Temat inflacji w Polsce podjął Dominik Łazarz, ekspert ds. UE Europe Direct WSIiZ w Rzeszowie i Europe Direct w Gdańsku.
- 26 stycznia 2023Inżynieria oprogramowanie w bezpiecznych sieciach
- 26 stycznia 2023Zrównoważony rozwój i środowisko
- 25 stycznia 2023Za nami pierwsze w Rzeszowie spotkanie TEDx na temat klimatu – informacje medialne
W Rzeszowie po raz pierwszy zagościł TEDx Rzeszów Countdown. Wobec zmian klimatycznych nie jesteśmy bezradni, a każda i każdy z nas może przyczynić się do zmian na lepsze. Taki wniosek płynie z pierwszego zorganizowanego w Rzeszowie spotkanie TEDx Countdown. Temat spotkania brzmiał „Klimat to ludzie”. Wydarzenie odbyło się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 25 stycznia 2023Praca socjalna
- 25 stycznia 2023 | Gospodarka Podkarpacka / AdminDr inż. Magdalena Biesiadecka ekspertem w programie startupowym Shesnnovation Academy
Inauguracja IV edycji programu startupowego dla kobiet w technologiach „Shesnnovation Academy” odbyła się 13 stycznia br. w Warszawie. Celem programu jest wspieranie kobiet w rozwoju własnych firm technologicznych. Jedną z mentorek została dr inż. Magdalena Biesiadecka, adiunkt w Katedrze Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych oraz dyrektor Centrum Badań i Usług Biomedycznych, współzałożycielka i prezes spółki Orcideo.
- 25 stycznia 2023Praktycy z firmy Cisco
- 25 stycznia 2023Przyznanie finansowania w ramach konkursu OPUS 22 LAP dla Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych
Projekt badawczy pt. „Charakterystyka właściwości antyoksydacyjnych i chemoprewencyjnych polskich miodów odmianowych z wykorzystaniem modeli trawienia i absorpcji w przewodzie pokarmowym”, którego współautorkami są badaczki z Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych WSIiZ, otrzymał finansowanie Narodowego Centrum Nauki (NCN) w kwocie ponad 638 tysięcy złotych. Projekt ten oprócz NCN otrzymał również pozytywną opinię niemieckiego German Research Foundation (DFG).
- 25 stycznia 2023Wszyscy mamy moc zmiany klimatu na lepsze czyli TEDx Rzeszów Countdown
Wobec zmian klimatycznych nie jesteśmy bezradni, a każda i każdy z nas może przyczynić się do zmian na lepsze! Taki wniosek płynie z pierwszego zorganizowanego w Rzeszowie spotkanie TEDx Countdown. Temat spotkania brzmiał „Klimat to ludzie”.