- 27 maja 2022II Ogólnopolska Konferencja Naukowa im. prof. Jana Winieckiego
Już w czerwcu do Kielnarowej k. Rzeszowa przyjadą znani polscy ekonomiści. Jakie tematy poruszą, o czym będą debatować? O tym w artykułach zapowiadających konferencję.
- 23 maja 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoJaka przyszłość czeka produkcję żywności?
Jakie formy produkcji żywności istnieją obecnie, czy mają one wpływ na środowisko i zdrowie konsumenta? Czym są farmy wertykalne i jak taka uprawa wygląda? Czy w celu zapewnienia odpowiedniej ilości żywności w skali świata będziemy musieli opracować alternatywne modele produkcji? Zachęcamy do odsłuchania wywiadu z prof. Janem Krupą na temat przyszłości produkcji żywności.
- 23 maja 2022 | Gazeta Codzienna Nowiny / Beata TerczyńskaMłodzież od pisarzy dowie się jak napisać dobry tekst literacki
„Ogrody literackie” w Arboretum Bolestraszyce to spotkanie młodzieży szkolnej z autorami, polonistami, pedagogami, historykami literatury. Wśród zaproszonych gości była między innymi pisarka Magdalena Louis, Pełnomocnik Prezydenta WSIiZ.
- 18 maja 2022 | Rzeszów NewsPasja, wiedza, kariera – cała prawda o WSIiZ
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oferuje nie tylko naukę na najwyższym poziomie, ale także wyjątkowy tok studiów. O tym, co dokładnie WSIiZ proponuje kandydatom na studia, można przeczytać na stronie portalu Rzeszów News.
- 17 maja 2022 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Urszula SobolKomu i gdzie łatwiej znaleźć żonę/ męża?
W gminie Narol mieszka o 17,73 procent więcej mężczyzn niż kobiet. Z kolei w Rzeszowie to mężczyzna ma największe szanse na znalezienie życiowej partnerki. W stolicy Podkarpacia mieszka o 5,83 proc. więcej kobiet. Czy dr Barbara Przywara, socjolog i prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, zgadza się z tymi wnioskami?
- 16 maja 2022 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Wioletta KrukPolska chce odzyskać Lwów? Mirosław Hajder: „Dezinformacją dziś wygrywa się wojny”
Cała sztuka dezinformacji polega na tym, żeby stopniować ją powoli, niczym napięcie w filmach Alfreda Hitchcocka. Rosjanie są w tym niedoścignionymi mistrzami – przekonuje dr Mirosław Hajder, ekspert ds. bezpieczeństwa z WSIiZ w Rzeszowie.
- 14 maja 2022We WSIiZ funkcjonuje świetlica „Przyjdź i odpocznij” – relacje medialne
Działalność świetlicy dla ukraińskiej społeczności pokazuje jak bardzo potrzebna jest taka inicjatywa w regionie. W programie świetlicy są między innymi lekcje języka polskiego, porady prawników oraz atrakcyjne zajęcia dla dzieci.
- 13 maja 2022 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Rafał BolanowskiCo z tą Polską? – Wywiad z prof. Radosławem Markowskim
To, co rząd robi wobec nauki i oświaty, to jest skandal i sabotaż rozwoju kraju – uważa prof. Radosław Markowski, który razem z prof. Andrzejem Rychardem uczestniczyli w debacie pt. „Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?” w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.
- 11 maja 2022 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Wioletta KrukRzeszów wzmacnia współpracę z uczelniami. Ma zostać wiodącym ośrodkiem akademickim w Europie
Dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor WSIiZ, razem z pięcioma innymi przedstawicielami podkarpackich szkół wyższych podpisał porozumienie dotyczące współpracy i wspólnego działania miasta Rzeszowa z regionalnymi uczelniami. Celem porozumienia są działania, które umocnią pozycję Rzeszowa jako wiodącego ośrodka akademickiego na mapie Polski i Europy.
- 10 maja 2022 | Kurier Rzeszowski / red. Krzysztof GałkowskiObchody Dnia Europy w Rzeszowie
9 maja 2022 roku w polsko-ukraińskim gronie świętowaliśmy Dzień Europy. W obu językach odśpiewano hymn europejski, a zwycięzcy Gry Miejskiej odebrali główną nagrodę w postaci zaproszenia na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego.
- 7 czerwca 2023„The Bioethics of Space Exploration. Human Enhancement and Gene Editing in Future Space Missions” – nowa książka dr Konrada Szocika
W Oxford University Press ukazała się nowa książka autorstwa Konrada Szocika pod tytułem „The Bioethics of Space Exploration. Human Enhancement and Gene Editing in Future Space Missions”. Monografia jest głównym rezultatem pobytu dr Konrada Szocika na Uniwersytecie Yale w latach 2021-2022 finansowanego ze stypendium im. Mieczysława Bekkera z NAWA. Jest to pierwsza książka na świecie, która poświęcona jest bioetyce środowiska misji kosmicznych.
- 7 czerwca 2023Studenci WSIiZ zajęli 3 miejsce w Konkursie Młodych Inżynierów
Aplikacja pt. „Better World – help refugees” stworzona przez studentów WSIiZ: Mateusza Partykę, Gabrielę Nowak, Pawła Sołtysa i Macieja Wojturskiego zdobyła 3 miejsce w VII Ogólnopolskiej Konferencji i Konkursie Młodych Inżynierów.
- 7 czerwca 2023 | Onet.pl / Bartłomiej JejdaOtwierała Polakom drzwi do wielkiej sławy. Po latach przemówiła – rozmowa z Magdaleną Louis
Magdalena Louis to postać doskonale znana kibicom żużla przełomu wieków. Przez dekadę była promotorką klubu Ipswich Witches, w którym swego czasu ramię w ramię startowali wielcy rywale – Tomasz Gollob i Tony Rickardsson. To za jej sprawą polscy żużlowcy zaczęli pojawiać się w lidze brytyjskiej. Kilkanaście lat temu odcięła się jednak od czarnego sportu i zajęła zupełnie inną działalnością. Zwykle odmawia rozmów, jednak dla nas zrobiła wyjątek. Rozmowa z Magdaleną Louis, Dyrektorem do spraw współpracy i rekrutacji międzynarodowej we WSIiZ.
- 6 czerwca 2023Studenci WSIiZ uzyskali prestiżowe certyfikaty TÜV NORD
48 studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z kierunków: Logistyka oraz Zarządzanie uzyskało prestiżowe certyfikaty – Specjalista ds. zarządzania jakością i Specjalista ds. łańcucha dostaw. Certyfikaty zostały wydane w ramach współpracy z międzynarodowym koncernem TÜV NORD.
- 6 czerwca 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Adam GłaczyńskiBadania kliniczne – postęp medycyny, szansa dla pacjentów – rozmowa z dr Marleną Krawczyk-Suszek
O specyfice badań klinicznych, pacjentach, którzy biorą w nich udział, a także naukowcach prowadzących takie badania w Polskie Radio Rzeszów mówi dr Marlena Krawczyk-Suszek, pełnomocnik rektora ds. rozwoju Kolegium Medycznego WSIiZ.
- 6 czerwca 2023Infografika – efektywna forma przekazu informacji we współczesnym świecie
We współczesnym świecie odbiorca otaczany jest dużą ilością informacji, również w formie wizualnej. Niestety nadmiar komunikatów sprawia, że nie wszystkie są zauważalne. Nadawcy komunikatów informacyjnych i reklamowych coraz częściej poszukują innowacyjnych rozwiązań, by zwrócić uwagę odbiorców i przyczynić się do większej skuteczności w przekazywaniu treści. Jedną z form stosunkowo nowych i wciąż rozwijających się jest infografika, która w świecie społeczeństwa informacyjnego i erze obrazu może być narzędziem do efektywnego przekazywania informacji.
- 6 czerwca 2023I miejsce mgr Anny Lichtarskiej podczas Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych w Białej Podlaskiej
Mgr Anna Lichtarska wygłosiła prelekcję podczas Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych pt. „Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców”, zdobywając pierwsze miejsce za najlepsze wystąpienie. Wydarzenie dedykowane studentom i zeszłorocznym absolwentom szkół wyższych odbyło się w dniu 2 czerwca br. i zostało zorganizowane przez Wydział Wychowania Fizycznego i Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – Filia w Białej Podlaskiej.
- 5 czerwca 2023Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 dla studentów rocznego kursu nauki języka angielskiego Foundation Year
W Akademickim Klubie IQ odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego dla studentów rocznego kursu nauki języka angielskiego Foundation Year. Podczas wydarzenia rozdano certyfikaty uczestnikom kursu oraz wręczono nagrody dla najbardziej aktywnych studentów.
- 5 czerwca 2023Prof. Tadeusz Pomianek o systemie produkcji żywności na konferencji w Sejmie RP
Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dr hab. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, na konferencji „Przyszłość polskiego rolnictwa – Konieczne zmiany” wygłosił referat „System produkcji żywności do kapitalnego remontu”. Konferencja odbyła się 5 czerwca 2023 roku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.
- 5 czerwca 2023Wschód Kultury. Europejski Stadion Kultury 2023 w Rzeszowie
W dniach 23 – 25 czerwca br. w Rzeszowie odbędzie się 13. edycja największego na Podkarpaciu interdyscyplinarnego festiwalu kulturalnego „Wschód Kultury. Europejski Stadion Kultury”. To kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń, w tym Koncert Główny w Parku Sybiraków z kolektywami gwiazd z Polski i zagranicy.