- 11 marca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Alicja KarłowskaPrzekaz internetowy – co ułatwia, a czego nie może zastąpić w szkolnictwie wyższym?
Jakie są blaski i cienie wykładów online? Co się zmieniło w relacji nauczyciel – uczeń na przestrzeni ostatniego roku? Gościem audycji była dr Iwona Leonowicz-Bukała z Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 10 marca 2021 | Biznes 24Rynek pracy w obliczu pandemii
Z czego wynika spadek popytu na pracę? Czy głównym powodem tego zjawiska jest pandemia i przedłużające się zamknięcie wielu branż? Na jakich pracowników jest obecnie największe zapotrzebowanie na rynku pracy?
- 5 marca 2021 | Polsat News / red. Agnieszka GozdyraJak wygląda sytuacja w Polsce rok po wybuchu pandemii?
Minął rok od wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce. Nadal nie możemy przewidzieć kiedy powróci normalność. Czujemy lęk przed przyszłością, stawiamy pytania „co dalej”? Jak powinniśmy myśleć, by nie popaść w depresję? Jak odnaleźć stabilność psychiczną? Debata z udziałem dr Barbary Przywary, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 26 lutego 2021 | Super Nowości / red. Wioletta KrukPokolenie zarazy. Jakie będzie?
W czasie pandemii odnotowano spadek rocznego przyrostu wiedzy o 60 – 70 proc (wg. Banku Światowego). W jaki sposób wyrwa w edukacji oraz długa izolacja wpłynie na młodych ludzi?
- 26 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Dawid OsyskoCzy prowadzenie biznesu w Polsce Wschodniej może się opłacać? – Opinia ekonomisty WSIiZ
„Przedsiębiorcy nie wiedzą czy przetrwają następne pół roku, a wiadomo, że proces inwestycyjny planuje się na okres w dłuższej perspektywie mającej służyć przez wiele lat”- o preferencyjnych pożyczkach na prowadzenie biznesu w Polsce Wschodniej, przemyśle i rynku pracy opowiadał mgr Artur Chmaj, Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSIiZ.
- 26 lutego 2021 | Gazeta Wyborcza / red. Anna GorczycaJaki jest wpływ lockdownu na pracę naukową kobiet?
„Nasze badania pokazały, że kobiety nie pracują na równych zasadach jak mężczyźni. To może mieć skutki dla karier naukowych całego pokolenia badaczek” – mówi dr Iwona Leonowicz-Bukała z Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, która brała udział w międzynarodowych badaniach wpływu lockdownu na pracę naukową kobiet.
- 25 lutego 2021Seniorzy seniorom – na czym polega projekt „Fachowcy na start”?
„Fachowcy na start” – pod taką nazwą ruszyła akcja Klubu Sportowego, który działa przy Akademii 50+. Dlaczego powstał taki projekt i kto dokładnie może z niego korzystać? – O inicjatywie „Fachowcy na start” opowiadają przedstawiciele Klubu Sportowego Akademia 50+.
- 25 lutego 2021 | Super Nowości / red. Kamil LechW Polsce ceny rosną najszybciej w Unii Europejskiej
O tym, że inflacja w Polsce jest wysoka wiadomo od dawna. Konsumenci każdego dnia obserwują wysokie ceny produktów żywnościowych w tym m.in. warzyw i owoców, nabiału, wędlin czy mięs. Z czego wynika tak wysoki wzrost inflacji, czy ceny produktów i usług nadal będą rosły? – Wypowiedź mgr Dominika Łazarza, ekonomisty współpracującego z WSIiZ.
- 18 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Bernadeta SzczyptaCo zrobić, by lepiej odnaleźć się na rynku pracy?
O projekcie „Uczelnia otwarta dla nastolatków”, realizowanym dla młodzieży z Podkarpacia, na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiadała Agnieszka Cieśla z Biura Karier WSIiZ.
- 12 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaCzy w popandemicznej rzeczywistości powrócą podróże biznesowe?
Jak poradzi sobie branża hotelarka po trwającym lockdownie? Kiedy będziemy mogli korzystać z urządzenia COVID Detector do wykrawania koronawirusa? Co musi się stać, zanim produkt podkarpackiej firmy zostanie wdrożony na rynek? – Rozmowa z mgr Arturem Chmajem, Dyrektorem Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości.
- 16 czerwca 2025Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej z referatem w Northwestern University w Evanston
Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ w dniach 6-8 czerwca 2025 roku uczestniczył w konferencji „Ethics 2025” – „IEEE International Symposium on Ethics in Engineering, Science, and Technology”, organizowanej przez IEEE Society on Social Implications of Technology (SSIT). Tegoroczna edycja odbyła się w „Department of Black Studies” Northwestern University w Evanston (Illinois) w USA. Jest to jeden z lepszych prywatnych uniwersytetów badawczych w USA.
- 13 czerwca 2025Wakanda, Talokan i siła opowieści. Jak kino Marvela inspiruje do rozmowy o kulturze, tożsamości i przyszłości
Czy filmy Marvela mogą być punktem wyjścia do rozmowy o kolonializmie, żałobie, sile kobiet i przyszłości planety? Uczestnicy seminarium Africanfuturism: Speculative Futures and Resistance, które odbyło się 11 czerwca 2025 roku w Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, nie mają co do tego wątpliwości – tak. Wydarzenie zorganizowane przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Humanus (sekcja Black Studies) pokazało, że popkultura może być doskonałym pretekstem do głębokiej refleksji nad współczesnym światem.
- 13 czerwca 2025Badaczki z WSIiZ na międzynarodowej konferencji PSE Young Scientists Meeting we Wrocławiu
Aktywny i inspirujący tydzień mają za sobą badaczki z Katedry Kosmetologii WSIiZ, które reprezentowały uczelnię podczas prestiżowej konferencji naukowej PSE Young Scientists Meeting we Wrocławiu. Wydarzenie było okazją do prezentacji wyników badań, nawiązania międzynarodowych kontaktów i budowania pozycji Kolegium Medycznego WSIiZ na naukowej mapie Polski.
- 12 czerwca 2025Estrada Rzeszowska i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
– To dla nas zaszczyt móc współpracować z tak prestiżową uczelnią, a także wspierać młode talenty i wspólnie kreować przyszłość kultury w Rzeszowie – powiedział dyrektor Estrady Rzeszowskiej podczas podpisania umowy partnerskiej z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 12 czerwca 2025Ekrany kontra dzieciństwo. Cienie ery cyfrowej
Obecność dzieci i młodzieży w świecie wirtualnym od lat interesuje badaczy. Na przestrzeni lat raporty dostarczają coraz to nowych analiz i wniosków, głównie w zakresie niebezpieczeństw. Działania te mają na celu scharakteryzowanie czynników wpływających na ryzykowne zachowania młodych ludzi, a co za tym idzie, znalezieniu odpowiednich środków dla przeciwdziałania ich negatywnym skutkom.
- 11 czerwca 2025Twoje talenty i pasje są ważne. W WSIiZ pomożemy Ci je rozwinąć i pokazać światu
Studia to nie tylko wykłady i egzaminy. To przede wszystkim czas odkrywania siebie, rozwijania pasji i budowania przyszłości. We WSIiZ stworzyliśmy przestrzeń, w której możesz w pełni wykorzystać swój potencjał – artystyczny, naukowy, sportowy, społeczny czy zawodowy.
- 11 czerwca 2025Naukowcy WSIiZ o roli PSZOK w gospodarce cyrkularnej. Wystąpienie na konferencji w Krakowie
Dr hab. Agata Gemzik-Salwach, prof. WSIiZ wraz z Mariuszem Piaseckim, doktorantem WSIiZ, wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Ekonomia Społeczna 2025: Od edukacji do transformacji: ekonomia społeczna i eko-obywatelstwo, która odbyła się 3 czerwca w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
- 11 czerwca 2025Bezpieczeństwo żywnościowe. Za nami V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego.
Bezpieczeństwo żywnościowe – za nami V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego, którego uczestnicy mieli za zadanie zaprojektowanie plakatu na temat bezpieczeństwa żywnościowego będącego jednym z priorytetów programu polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
- 11 czerwca 2025Student Grafiki i produkcji multimedialnej doceniony przez Rektora za wyniki sportowe
Pływa od dziecka, ale po raz pierwszy pod okiem doświadczonych trenerów dopiero od rozpoczęcia studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Mowa tu o Mateuszu Cyzio, studencie II roku Grafiki i produkcji multimedialnej, który regularnie odnotowuje sukcesy podczas zawodów pływackich.
- 9 czerwca 2025Pobyt dr Pauli Wieczorek w Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie
W dniach 26 maja – 2 czerwca 2025 roku dr Paula Wieczorek z Zakładu Filologii Angielskiej WSIiZ odbyła pobyt naukowy na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” – jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni w Europie. Wyjazd związany był z realizacją projektu badawczego Dekolonizacja wyobraźni: Afrofuturyzm, kobiety i ekologiczny opór w narracjach spekulatywnych.