- 17 kwietnia 2021 | Super Nowości / red. Mariusz AndresPandemia zabrała dzieciom beztroskie życie
Eksperci przestrzegają, że pokolenie nastolatków doby koronawirusa jest stracone dla przyszłości. Jak temu zapobiec? Wywiad mgr Barbarą Rozmus, Kierownikiem Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ.
- 16 kwietnia 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekJaki nowy kierunek oferuje lotnisko w Jasionce?
Rozmowa z dr Jackiem Rodzinką, dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie na temat nowych kierunków lotniczych z Rzeszowa, przebudowy stadionu w Jarosławiu i namiotów handlowych przed Galerią Krosno.
- 14 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCzy Internet powinien być kontrolowany?
Czy w Internecie może nas coś jeszcze szokować? W jaki sposób funkcjonują Media Społecznościowe? Kto jest właścicielem wpisów i zdjęć, które umieszczamy w przestrzeni Internetu? Rozmowa z Iwoną Leonowicz-Bukałą, Adiunktem w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
- 13 kwietnia 2021 | Nowiny / red. Ula SobolDrogie polskie truskawki i tanie jabłka. Wpływu na ceny nie ma epidemia
W ostatnim czasie klienci zauważyli, że podrożały pietruszka i marchew, natomiast mniej płacimy za jabłka. Co wpływa na ceny poszczególnych owoców i warzyw? – Opinia Dominika Łazarza, ekonomisty z WSIiZ.
- 9 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaJakie będą skutki kryzysu demograficznego w Polsce?
Najważniejszym wyzwaniem dla Polski jest demografia i poprawa dzietności. Niedługo mamy poznać założenia nowej strategii demograficznej kraju – jak szybko wyludnia się Polska?
Jakie konsekwencje niesie niż demograficzny z ekonomicznego punktu widzenia? A także, jaka jest aktualna stopa bezrobocia w regionie? Rozmowa z mgr Arturem Chmajem, dyrektorem Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSIiZ - 8 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Bernadetta SzczyptaDzień otwarty ALO – co oferuje szkoła?
Jakie projekty realizują uczniowie? W jaki sposób wygląda proces kształcenia w liceum? Czy uczniowie są zadowoleni z wyboru szkoły? Wypowiedzi uczniów ALO oraz Renaty Łunarskiej, Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.
- 3 kwietnia 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekCzy połączenie gminy i miasta Sanok pogorszy jakość życia mieszkańców?
Rozmowa z dr Jackiem Rodzinką, dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie na temat poszerzenia granic miasta Sanok.
- 29 marca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoMarketing kontra klient – jakie mechanizmy stosują sprzedawcy?
W jaki sposób skusić klienta, by kupił daną usługę/ produkt? Jak docierać do klientów? Czy na prawdę istnieją w sklepach promocje -50% lub -70%? Rozmowa z mgr Marcinem Nicgorskim, Kierownikiem Działu Marketingu WSIiZ o mechanizmach działania marketingu w sklepach i usługach.
- 26 marca 2021 | Gazeta Wyborcza / red. Joanna Pasterczyk i red. Mateusz ChmielRzeszów – wyzwania na 20 lat
Rzeszów w ostatnich latach rozwinął się na wielu płaszczyznach, a to kreuje nowe wyzwania. Nadal są też pola, które dopiero czekają na impuls rozwojowy.
- 26 marca 2021 | Polskie Radio Kraków / red. Paweł SołtysikDlaczego warto studiować projektowanie gier komputerowych?
Jakie zajęcia będą przewidziane na kierunku projektowanie gier komputerowych? Gdzie będą mogli pracować absolwenci? Czym się różni programowanie na kierunku Informatyka od projektowania na kierunku Gier komputerowych? Rozmowa z mgr Łukaszem Bisem, EMBA, Prodziekanem Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.
- 26 września 2023WSIiZ współwydawcą nowej książki o. Ludwika Wiśniewskiego pt. „Czarne z białym”
„Czarne z białym. Zapiski nieoczywiste” to nowość wydawnicza, która ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Książka zawiera przenikliwe, inspirujące i wymykające się schematom teksty o. Ludwika Wiśniewskiego, znanego polskiego dominikanina, rekolekcjonisty, duszpasterza akademickiego i działacza opozycji antykomunistycznej.
- 25 września 2023Najbardziej popularne studia podyplomowe we WSIiZ
Big Data – technologie analizy danych, Inżynieria oprogramowania oraz Monitorowanie i koordynacja badan klinicznych – te kierunki studiów podyplomowych we WSIiZ cieszą się w tym roku największą popularnością wśród przyszłych słuchaczy. Zajęcia na studiach podyplomowych, podobnie jak studiach I i II stopnia, ruszają już w październiku, w tym miesiącu mija też termin zapisów.
- 25 września 2023Kosmetyki naturalne w roli głównej. Debata na WSIZ w Rzeszowie – informacje medialne
Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi z roku na rok rośnie i producenci kosmetyków naturalnych sięgają po coraz bardziej zaawansowane metody, aby pozyskiwać właściwe surowce kosmetyczne. Ważna jest dla nich również ocena bezpieczeństwa tychże surowców i naukowa weryfikacja skuteczności działania nowych preparatów, stąd konieczność ścisłej współpracy z naukowcami. O naturalnych kosmetykach rozmawiano podczas II edycji międzynarodowej konferencji naukowej Natural Cosmetics International Meeting, która odbyła się w dniach od 20 do 22 września w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 22 września 2023Kosmetyki naturalne w roli głównej – relacja z II edycji Natural Cosmetics International Meeting
Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi z roku na rok rośnie i producenci kosmetyków naturalnych sięgają po coraz bardziej zaawansowane metody, aby pozyskiwać właściwe surowce kosmetyczne. Ważna jest dla nich również ocena bezpieczeństwa tychże surowców i naukowa weryfikacja skuteczności działania nowych preparatów, stąd konieczność ścisłej współpracy z naukowcami. O naturalnych kosmetykach rozmawiano podczas II edycji międzynarodowej konferencji naukowej Natural Cosmetics International Meeting, która odbyła się w dniach od 20 do 22 września w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 22 września 2023Mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill obronili rozprawy doktorskie
Kolejni słuchacze Seminarium Doktoranckiego WSIiZ: mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill – dołączyli do grona osób, które obroniły swoje rozprawy doktorskie.
- 21 września 2023Dlaczego bioróżnorodność jest ważna w wytwarzaniu żywności? – relacja z pierwszego wykładu V edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”
Dlaczego bez bioróżnorodności nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa żywnościowego? Na to i inne pytania odpowiedziała dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ podczas swojego wykładu pt. „Nie będzie żywności bez bioróżnorodności”, który został zrealizowany w ramach cyklu „Przybij Piątkę Nauce”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Wyzwania cywilizacyjne”.
- 20 września 2023Nie będzie żywności bez bioróżnorodności
- 20 września 2023Mgr Michał Wichrowski poprowadził Kongres Regionalny Rynku Lotniczego w Zielonej Górze
Mgr Michał Wichrowski był moderatorem Kongresu Regionalnego Rynku Lotniczego, który odbył się 15 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była partnerem wydarzenia. Kongres był zorganizowany w celu podkreślenia roli regionalnych portów lotniczych na rynku usług lotniczych.
- 20 września 2023Co motywuje ludzi do uczestnictwa w hackathonie i jak je wygrywać?
Warto zacząć od odpowiedzi na proste pytanie – czym są hackathony? Ogólnie przyjmuje się, że jest to narzędzie lub metoda rozwoju pomysłów i innowacji, w której uczestnicy stawiają czoła konkretnemu wyzwaniu lub grupie wyzwań w wyznaczonym czasie, a ważnym wyróżnikiem tej metody jest współpraca oraz rywalizacja.
- 20 września 2023Mgr Kinga Bajorek