- 7 maja 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekCzy kolejka gondolowa nad Jeziorem Solińskim jest potrzebna?
Wywiad z dr Jackiem Rodzinką, dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie na temat budowy kolejki gondolowej w Bieszczadach, rewitalizacji wokół terenów przy Jeziorze Tarnobrzeskim i egzaminów maturalnych.
- 29 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczJak osiągnąć sukces?
Czym jest sukces? W jaki sposób go definiujemy? Jak przekuć wiedzę zdobytą na studiach w sukces? Rozmowa z Bernadettą Kulinowską, kierownikiem Biura Doradztwa Personalnego WSIiZ.
- 27 kwietnia 2021 | Obserwator LokalnyŚpiewa, gra na gitarze, sama pisze teksty
Z karierą wokalną 21-latka z Żyrakowa łączy swoją przyszłość. Ale na razie skupia się na studiach. Rozmowa z Iloną Babicz, laureatką konkursu „WSIiZ ma Talent”, studentką filologii angielskiej z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.
- 27 kwietnia 2021 | TVP InfoMsze online. Ile parafii zorganizowało transmisje w czasie pandemii?
40,8 proc. parafii rzymskokatolickich w Polsce transmitowało online mszę św. podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa – wynika z badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
- 25 kwietnia 2021 | niezależna.pl / red. Dominika PazdykaKomunikacja cyfrowa – nowy kierunek studiów w Rzeszowie
Czym charakteryzuje się nowy kierunek studiów we WSIiZ? Dlaczego warto studiować komunikację cyfrową?
- 24 kwietnia 2021 | wgospodarce.plNASA chce zmodyfikować genetycznie kolonizatorów Księżyca i Marsa!
W przyszłej dekadzie ludzkość powinna już zacząć kolonizować Marsa. Wówczas spełni się jedno z naszych odwiecznych marzeń o podboju obcej planety. NASA dostrzega jednak wielki problem, który może rozwiązać inżynieria genetyczna.
- 19 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCo dzieje się na Białorusi?
Dynamika protestów na Białorusi nieco spadła, czy Białorusini nadal chcą zmiany? Jak wygląda sytuacja społeczna i polityczna na Białorusi? Rozmowa z dr Andrewem Schumannem, prof. WSIiZ.
- 17 kwietnia 2021 | Super Nowości / red. Mariusz AndresPandemia zabrała dzieciom beztroskie życie
Eksperci przestrzegają, że pokolenie nastolatków doby koronawirusa jest stracone dla przyszłości. Jak temu zapobiec? Wywiad mgr Barbarą Rozmus, Kierownikiem Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ.
- 16 kwietnia 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekJaki nowy kierunek oferuje lotnisko w Jasionce?
Rozmowa z dr Jackiem Rodzinką, dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie na temat nowych kierunków lotniczych z Rzeszowa, przebudowy stadionu w Jarosławiu i namiotów handlowych przed Galerią Krosno.
- 14 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCzy Internet powinien być kontrolowany?
Czy w Internecie może nas coś jeszcze szokować? W jaki sposób funkcjonują Media Społecznościowe? Kto jest właścicielem wpisów i zdjęć, które umieszczamy w przestrzeni Internetu? Rozmowa z Iwoną Leonowicz-Bukałą, Adiunktem w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
- 26 maja 2022Konferencja „Social Media Today: Platforming Visibility, Recognition and Independence”
Dr Iwona Leonowicz-Bukała na konferencji „Social Media Today: Platforming Visibility, Recognition and Independence” opowiedziała o roli mediów społecznościowych jako platform wspierających emancypację grup marginalizowanych.
- 24 maja 2022Zmiany we Władzach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Od 1 czerwca br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zyska Wiceprezydenta, będzie nim obecny Rektor Uczelni dr Wergiliusz Gołąbek. Rektorem WSIiZ zostanie dr hab. Andrzej Rozmus, Prorektorem ds. Nauczania – dr Małgorzata Gosek a Prorektorem ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej pozostaje dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka.
- 24 maja 2022Dzień Afrykański 2022 we WSIiZ
Opowieści, prezentacja regionalnych instrumentów oraz wspólne tańce i zabawa – w niezwykle przyjemnej atmosferze upłynął plenerowy Dzień Afrykański w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Spotkanie było okazją do lepszego poznania się Międzynarodowej Społeczności WSIiZ.
- 24 maja 2022Nauka języka i inne możliwości dla uchodźców z Ukrainy
Nauka języka polskiego i rozmówki w języku angielskim, a także malowanie twarzy i wyjście na kręgle – to propozycje dla ukraińskich dzieci. Dorośli nadal mogą korzystać z porad prawnych i psychologicznych oraz brać udział w kursach językowych. W tym tygodniu w ramach działającej we WSIiZ świetlicy „Przyjdź i odpocznij, Nauka, relaks, zabawa” zaplanowane są także pokazy filmowe, strefa relaksu przy kawie i posiłku oraz możliwość korzystania ze stanowisk komputerowych.
- 23 maja 2022Dzień Afrykański 2022 we WSIiZ
- 23 maja 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoJaka przyszłość czeka produkcję żywności?
Jakie formy produkcji żywności istnieją obecnie, czy mają one wpływ na środowisko i zdrowie konsumenta? Czym są farmy wertykalne i jak taka uprawa wygląda? Czy w celu zapewnienia odpowiedniej ilości żywności w skali świata będziemy musieli opracować alternatywne modele produkcji? Zachęcamy do odsłuchania wywiadu z prof. Janem Krupą na temat przyszłości produkcji żywności.
- 23 maja 2022Wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza – zapraszamy 6 czerwca br. do Auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego
„Polska wkroczyła w niebezpieczny zakręt swojej historii. Uniknięcie wielkiego historycznego upadku wymaga jak największej liczby dobrze poinformowanych obywateli” – przekonuje prof. Leszek Balcerowicz. Jego wykład otwarty we WSIiZ nosi tytuł: „Scenariusze dla Polski”.
- 23 maja 2022WSIiZ patronem honorowym Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania objęła patronatem honorowym VII edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów. W wydarzeniu weźmie udział kilkunastu reprezentantów WSIiZ – siedmiu z nich współorganizuje konferencję, a czterech zaprezentuje w konkursie stworzoną przez siebie aplikację.