- 17 marca 2020 | Polskie Radio Rzeszów / red. Agnieszka LipskaCzy pandemia COVID-19 pozwoli nam rozwinąć system szkolnictwa, pracy zdalnej lub innych dziedzin życia?
Rozmowa z dr Konradem Szocikiem z Katedry Nauk Społecznych WSIiZ
- 14 marca 2020 | TVP RZESZÓW / red. Grzegorz BoratynAntropocen – Czy weszliśmy w epokę, w której ludzka działalność kształtuje naszą planetę bardziej, niż jakakolwiek do tej pory naturalna siła?
Rozmowa z dr Magdaleną Hoły-Łuczaj z Katedry Nauk Społecznych WSIiZ
- 11 marca 2020 | Gazeta WyborczaW jaki sposób należy kierować środki do określonej grupy badawczej?
Dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, opisuje sposób finansowania oraz rozdysponowania środków dla uczelni
- 11 marca 2020 | Gazeta Wyborcza / Tadeusz PomianekNagradzać tych, którzy dobrze uczą. Spór o reformę Gowin
(rozmowa z prof. dr. hab. inż. Tadeuszem Pomiankiem)
- 22 lutego 2020 | www.nowiny24.pl / red. Beata TerczyńskaLubimy marki i firmy, które są stabilne
Rozmowa z Bartolomeo Bialasem, specjalistą ds. strategii marki.
- 13 lutego 2020 | TVP RZESZÓW / red. Grzegorz BoratynDlaczego powinniśmy się szczepić?
Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Janem Gmińskim, Kierownik Katedry Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej WSIiZ
- 16 stycznia 2020 | TVP RZESZÓWDlaczego ceny mieszkań w Rzeszowie wzrastają?
Rozmowa dr Joanną Podgórską, Prodziekan Kolegium Zarządzania ds. kierunku Zarządzanie
- 29 listopada 2019 | TVP RZESZÓWWiększość społeczeństwa nie wie, czym jest nauka
(z Rektorem WSIiZ dr Wergiliuszem Gołąbkiem rozmawia red. Grzegorz Boratyn)
- 23 października 2011 | SupernowościDramatem polskiego szkolnictwa wyższego jest system jego finansowania
(z prof. dr. hab. inż. Tadeuszem Pomiankiem – rektorem obchodzącej 15-lecie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozmawia Jacek Stachiewicz)
- 11 września 2024Trwa rekrutacja na seminaria doktoranckie
W ramach Seminariów doktoranckich prowadzonych przez WSIiZ możliwe jest uzyskanie stopnia doktora w dyscyplinach: Nauki o komunikacji społecznej i mediach, Ekonomia i finanse lub Nauki medyczne. Oferta dotyczy osób, które chcą realizować doktorat w trybie eksternistycznym. Udział w seminariach umożliwia zdobycie odpowiednich kompetencji oraz uzyskanie zaświadczenia o osiągnięciu efektów kształcenia na 8 poziomie Polskich Ram Kwalifikacji, co jest niezbędne do wszczęcia postępowania o uzyskanie stopnia naukowego doktora.
- 10 września 2024„Lunch z e-commerce Gen Z Mindset” oraz „GrafConf” – nowe inspiracje dla kierunków na Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej
Dr Gabriela Piechnik-Czyż, Prodziekan ds. kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna, uczestniczyła w dwóch konferencjach branżowych, które odbyły się w Warszawie oraz Toruniu. Spotkania te przyniosły nie tylko nowe kontakty, ale również cenne informacje, które mogą wpłynąć na ofertę edukacyjną oferowaną przez WSIiZ na kierunkach graficznych i związanych z marketingiem.
- 10 września 2024WSIiZ na Salonie Maturzystów
Spotkajmy się na Rzeszowskim Salonie Maturzystów. Wypatruj naszego czerwonego stoiska, na którym dowiesz się, jak możesz rozwinąć swoje pasje na studiach we WSIiZ! Widzimy się 26 – 27 września br.
- 10 września 2024Badaczka z WSIiZ na konferencji European Sociological Association w Portugalii
Dr Iwona Leonowicz-Bukała, Dziekanka Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej naszej Uczelni, wygłosiła referat podczas XVI konferencji międzynarodowej zorganizowanej przez Europejskie Towarzystwo Socjologiczne w Porto. Konferencja poświęcona była transformacji i zaufaniu we współczesnym społeczeństwie, a tematem wystąpienia naszej badaczki była dezinformacja w grupach wsparcia dla osób z cukrzycą na Facebooku.
- 10 września 2024Praktyczne umiejętności i ekspercka wiedza – kluczem do sukcesu na rynku pracy
Na pewno spotkałeś się z wyrażeniem – „Praktyka czyni mistrza”. To nie jest pusty slogan, a praktyka powinna Ci towarzyszyć od początku studiów. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie doskonale wiemy, jak ważne są zajęcia praktyczne, dlatego blisko 70% zajęć we WSIiZ ma właśnie taki charakter. I to też nie jest pusty slogan – przekonaj się SAM!
- 9 września 2024Narracje – wernisaż prac Pauliny Dębosz
„Narracje” to tytuł wystawy i tym samym nazwa cyklu obrazów mgr Pauliny Dębosz, które powstawały od lutego do lipca 2024 r. Główne pytanie, na które odpowiadają jej prace, to: Jak treść informacji, wiadomości wpływa na stworzenie formalnego, fizycznego obrazu? Wernisaż prac odbędzie się 13 września br. o godz. 18.00 w galerii r_z w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy.
- 9 września 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Piotr MalecCzy sztuczna inteligencja zagraża procesowi edukacyjnemu?
Dr Iwona Leonowicz-Bukała, Dziekanka Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, na antenie radia mówiła o obawie zakłócenia procesu edukacyjnego przez sztuczną inteligencję. O coraz powszechniejszej roli AI wśród uczniów, jako narzędzia tworzącego za nich wypracowania. Mówiła również o konieczności szkolenia nauczycieli, aby nadążali za bardzo szybkim rozwojem tych narzędzi. Podkreśliła także konieczność podnoszenia świadomości uczniów, na wszystkich szczeblach edukacji i w szkołach podstawowych i w szkołach średnich, na temat ograniczeń tych narzędzi oraz kwestii etycznych, które się wiążą z ich używaniem.
- 8 września 2024WSIiZ stolicą Internetu – przed nami 16. Konferencja InternetBeta
Już 11 września br. do Kampusu w Kielnarowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przyjadą osoby z całej Polski, by wziąć udział w 16. Konferencji InternetBeta. Jest to wydarzenie pełne prelekcji i spotkań poświęconych najbardziej aktualnym trendom w branży internetowej. Konferencja potrwa do 13 września br.
- 6 września 2024Zmiany we Władzach Rektorskich Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, pozostaje na stanowisku Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na drugą kadencję. Nowym Prorektorem ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej został dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ.
- 6 września 2024Vademecum
Studia to dla wielu osób najlepszy okres w życiu. Jednak pierwsze dni spędzone na uczelni mogą okazać się stresujące. Głównym tego powodem jest najczęściej nadmiar nowych informacji dotyczących organizacji nauki w szkole wyższej.