- 25 kwietnia 2021 | niezależna.pl / red. Dominika PazdykaKomunikacja cyfrowa – nowy kierunek studiów w Rzeszowie
Czym charakteryzuje się nowy kierunek studiów we WSIiZ? Dlaczego warto studiować komunikację cyfrową?
- 24 kwietnia 2021 | wgospodarce.plNASA chce zmodyfikować genetycznie kolonizatorów Księżyca i Marsa!
W przyszłej dekadzie ludzkość powinna już zacząć kolonizować Marsa. Wówczas spełni się jedno z naszych odwiecznych marzeń o podboju obcej planety. NASA dostrzega jednak wielki problem, który może rozwiązać inżynieria genetyczna.
- 19 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCo dzieje się na Białorusi?
Dynamika protestów na Białorusi nieco spadła, czy Białorusini nadal chcą zmiany? Jak wygląda sytuacja społeczna i polityczna na Białorusi? Rozmowa z dr Andrewem Schumannem, prof. WSIiZ.
- 17 kwietnia 2021 | Super Nowości / red. Mariusz AndresPandemia zabrała dzieciom beztroskie życie
Eksperci przestrzegają, że pokolenie nastolatków doby koronawirusa jest stracone dla przyszłości. Jak temu zapobiec? Wywiad mgr Barbarą Rozmus, Kierownikiem Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ.
- 16 kwietnia 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekJaki nowy kierunek oferuje lotnisko w Jasionce?
Rozmowa z dr Jackiem Rodzinką, dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie na temat nowych kierunków lotniczych z Rzeszowa, przebudowy stadionu w Jarosławiu i namiotów handlowych przed Galerią Krosno.
- 14 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCzy Internet powinien być kontrolowany?
Czy w Internecie może nas coś jeszcze szokować? W jaki sposób funkcjonują Media Społecznościowe? Kto jest właścicielem wpisów i zdjęć, które umieszczamy w przestrzeni Internetu? Rozmowa z Iwoną Leonowicz-Bukałą, Adiunktem w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
- 13 kwietnia 2021 | Nowiny / red. Ula SobolDrogie polskie truskawki i tanie jabłka. Wpływu na ceny nie ma epidemia
W ostatnim czasie klienci zauważyli, że podrożały pietruszka i marchew, natomiast mniej płacimy za jabłka. Co wpływa na ceny poszczególnych owoców i warzyw? – Opinia Dominika Łazarza, ekonomisty z WSIiZ.
- 9 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaJakie będą skutki kryzysu demograficznego w Polsce?
Najważniejszym wyzwaniem dla Polski jest demografia i poprawa dzietności. Niedługo mamy poznać założenia nowej strategii demograficznej kraju – jak szybko wyludnia się Polska?
Jakie konsekwencje niesie niż demograficzny z ekonomicznego punktu widzenia? A także, jaka jest aktualna stopa bezrobocia w regionie? Rozmowa z mgr Arturem Chmajem, dyrektorem Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSIiZ - 8 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Bernadetta SzczyptaDzień otwarty ALO – co oferuje szkoła?
Jakie projekty realizują uczniowie? W jaki sposób wygląda proces kształcenia w liceum? Czy uczniowie są zadowoleni z wyboru szkoły? Wypowiedzi uczniów ALO oraz Renaty Łunarskiej, Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.
- 3 kwietnia 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekCzy połączenie gminy i miasta Sanok pogorszy jakość życia mieszkańców?
Rozmowa z dr Jackiem Rodzinką, dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie na temat poszerzenia granic miasta Sanok.
- 6 grudnia 2024Cóż to był za finał! „WSIiZ ma Talent” już za nami
Munashe Tapiwa Muchedzi został zwycięzcą 11. edycji Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”. Wokalista wykonał wzruszający utwór własnego autorstwa, który opowiadał o jego przyjacielu i jego problemach oraz o pomocy, jaką otrzymał od bliskich. Munashe pochodzi z Zimbabwe i jest studentem kierunku International Business Management.
- 6 grudnia 2024Szlachetna Paczka dla rodziny Pani Moniki
W tym zbliżającym się magicznym okresie świąt chcemy razem sprawić, żeby każdy poczuł ciepło świątecznej magii. Dlatego Samorząd Studencki WSIiZ kolejny raz włączył się w pomoc za pośrednictwem Szlachetnej Paczki. W tym roku będziemy pomagać Pani Monice i jej rodzinie.
- 6 grudnia 2024Konferencja „Rynek pracy przyszłości – jak nowe technologie, kryzys klimatyczny i trendy demograficzne zmienią miejsca pracy”
W konferencji wzięli udział doradcy zawodowi, nauczyciele oraz praktycy zawodowi poszukujący inspiracji do pracy z uczniami szkół ponadpodstawowych. Organizatorem wydarzenia był Dział Rekrutacji WSIiZ. Podczas spotkania prelegenci starali się odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące zagrożeń ze strony AI, co czeka nas za 10, 30 i 50 lat w dobie zielonej transformacji, czy jak odnaleźć się na rynku pracy teraz i w przyszłości.
- 6 grudnia 2024Prof. Konrad Szocik redaktorem gościnnym numeru specjalnego czasopisma „Bioethics”
Dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ, jest redaktorem gościnnym numeru specjalnego czasopisma „Bioethics”, pt. „The bioethics of space exploration”. „Bioethics” na ministerialnej liście punktowanych czasopism ma 200 punktów i jest jednym z wiodących na świecie z zakresu bioetyki i etyki medycznej.
- 5 grudnia 2024Rozmowa o wolontariacie i planach na przyszłość ze studentką WSIiZ – Mass Blessed Chiweshe
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony 5 grudnia, to szczególna okazja, aby zwrócić uwagę na wartość i znaczenie wolontariatu w różnych społecznościach na całym świecie. To dzień, w którym doceniamy wkład wolontariuszy i ich nieocenioną pomoc w wielu dziedzinach życia społecznego. O blaskach i cieniach wolontariatu rozmawialiśmy ze studentką kierunku Praca socjalna – Mass Blessed Chiweshe.
- 5 grudnia 2024mgr Piotr Niedbała
- 4 grudnia 2024Wielki Finał „WSIiZ ma Talent”
- 4 grudnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Barbara KozłowskaMgr Maryna Kuzmyn o inteligencji emocjonalnej i regulowaniu stresu
Mgr Maryna Kuzmyn – psycholożka i terapeutka traumy, pracująca w Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Wsparcia Psychologicznego we WSIiZ, była gościem podczas audycji „Szlachetne zdrowie” prowadzonej przez Barbarę Kozłowską w Polskim Radiu Rzeszów. Podczas audycji mówiła o tym czym jest inteligencja emocjonalna, 5 kluczowych obszarach inteligencji emocjonalnej, takich jak: samoświadomość, samoregulacja, empatia, motywacja i umiejętności społeczne. Polecała również techniki oddechowe, które pomagają w regulowaniu emocji i stresu np. świadome oddychanie. To pomaga w skupieniu się na tym co jest tu i teraz oraz w odcięciu się od bodźców zewnętrznych.
- 4 grudnia 2024Mateusz Liput