- 22 sierpnia 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Dariusz KapałaStudenci z Rzeszowa poznawali język i kulturę chińską
Studenci z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczestniczyli w dwutygodniowym obozie w Chinach. Jego celem była nauka języka chińskiego i poznawanie kultury Państwa Środka.
- 9 sierpnia 2023Powstaje aplikacja do wczesnego wykrywania raka skóry – informacje medialne
Polsko-niemieckie konsorcjum z udziałem naukowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pracuje nad aplikacją, która posłuży do wykrywania raka skóry we wczesnym stadium rozwoju. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie m.in. w gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu.
- 4 sierpnia 2023 | Kurier Rzeszowski / Justyna KozłowskaPoznaj tematy prac dyplomowych, które przygotowali absolwenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania
Zachęcamy do zapoznania się z tematami prac dyplomowych, które podjęli tegoroczni absolwenci WSIiZ. „Zrównoważone metody projektowania: opakowanie ekologiczne” czy „Naturalne surowce jako alternatywa dla mikroplastiku w peelingach do ciała” – to tylko niektóre z tematów prac dyplomowych obronionych w tym roku akademickim we WSIiZ. Tematyka jest bardzo różnorodna, ale pewne jest jedno – te prace budzą zainteresowanie.
- 24 lipca 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Barbara KozłowskaO problematyce facebookowych grup online dla chorych na cukrzycę – rozmowa z dr Iwoną Leonowicz-Bukałą w Polskim Radiu Rzeszów
Dr Iwona Leonowicz-Bukała z Katedra Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ opowiedziała o efektach prac badawczych dotyczących problematyki facebookowych grup online dla chorych na cukrzycę lub ich opiekunów w Polskim Radiu Rzeszów.
- 20 lipca 2023 | Lublin24.pl / -Biomedycyna: nauka przyszłości
Zastosowanie biomedycyny w świecie medycyny to krok milowy w branży medycznej. Bez jej osiągnięć nie moglibyśmy mówić o nowych innowacyjnych terapiach i procedurach. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedną z pierwszych uczelni oferującą studia na kierunku Biomedycyna. Ich uruchomienie wynika z zapotrzebowania rynku pracy i konieczności wprowadzania innowacji w świecie medycyny. O wyzwaniach współczesnej biomedycyny opowiada dr Marlena Krawczyk-Suszek, Pełnomocnik Rektora WSIiZ ds. rozwoju Kolegium Medycznego, Kierownik Katedry Fizjoterapii.
- 13 lipca 2023WSIiZ z dotacją z budżetu województwa podkarpackiego – informacje medialne
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otrzymała 80 tysięcy złotych wsparcia z budżetu województwa podkarpackiego na zakupy inwestycyjne. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu związanego z kształceniem na kierunku Pielęgniarstwo.
- 12 lipca 2023Studenci WSIiZ piątym najlepszym zespołem w Polsce – informacje medialne
Studenci Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej reprezentujący zespół „Hexateam” znaleźli się w TOP 5 najlepszych zespołów w Polsce w konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Zespół „Hexateam” w składzie: Angelika Prędka, Marek Wawrzak, Igor Jajuga, Mateusz Seredyński (studenci Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej we WSIiZ) oraz Artur Szałyga (student Politechniki Rzeszowskiej) podczas konkursu zaprezentował grę „Teethcarnation”.
- 11 lipca 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Ewa Niedziałek-SzeligaJak zmiany klimatyczne wpływają na dostęp do wody pitnej?
Od ostatnich sześćdziesięciu lat powierzchnia obszarów suchych zwiększa się średnio o 1% rocznie. Już 1,5 miliarda ludzi na świecie mają problem z dostępem do wody pitnej odpowiedniej jakości i czystości. Problemem jest nie tylko utrudniony dostęp do wody pitnej, to również utrata bioróżnorodności ekologicznej i przede wszystkim, zmiany klimatyczne. Nie bez znaczenia pozostaje kondycja systemu żywności i bezpieczeństwo żywnościowe. O tym mówił dr hab. inż. Zbigniew Karaczun, prof. Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, podczas ostatniego z cyklu wykładów Przybij Piątkę nauce. Cykl zorganizowano w Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.
- 10 lipca 2023 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / Wioletta KrukCzy wyprawy w Kosmos mogą być nieetyczne? „Jest wiele argumentów przeciwko”
Gdybyśmy chcieli, żeby ludzkość kontynuowała obecność w Kosmosie, ludzie musieliby się rozmnażać w warunkach kosmicznych. Jakie miałoby to konsekwencje? Podejrzewam, że wiele negatywnych dla kobiet, które spotkałyby się z ogromną presją. Moglibyśmy mieć do czynienia z modelem seksistowsko-patriarchalnym – ocenia dr Konrad Szocik, filozof z WSIiZ w Rzeszowie. Dr Konrad Szocik jest autorem pierwszej książki na świecie poświęconej bioetyce misji kosmicznych, która jest efektem pobytu na Uniwersytecie Yale. Monografia „The Bioethics of Space Exploration. Human Enhancement and Gene Editing in Future Space Missions” została wydana przez jedno z najbardziej prestiżowych wydawnictw — Oxford Academic (Oxford University Press).
- 5 lipca 2023 | Rzeszów News / -Po tych studiach zarobisz najwięcej. Poznaj top 5 kierunków
Zainteresowania oraz chęć zrobienia kariery – to właśnie te czynniki mają wpływ na wybór kierunku studiów. Istotnym aspektem jest jednak także perspektywa zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia w danym sektorze. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie trwa rekrutacja na nowy rok akademicki. Które kierunki studiów są najlepiej opłacalne? Poznaj top 5 „pewniaków”, które zapewnią wysokie zarobki po studiach.
- 21 listopada 2024Dr Monika Struck-Peregończyk o istotnej roli pracowników socjalnych
Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony w Polsce 21 listopada, ma na celu uświetnienie, jak istotną rolę pełnią pracownicy socjalni, którzy na co dzień pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, materialnej, zdrowotnej czy psychicznej. Z tej okazji dr Moniką Struck-Peregończyk, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Praca socjalna, opowiedziała o specyfice tego zawodu i kierunku studiów oraz o studentach.
- 20 listopada 2024Graduacja 2024
- 20 listopada 2024Nuklearne dziedzictwo w obliczu zmian środowiskowych – konferencja „The Nuclear Age, Redux”
Dr Paula Wieczorek uczestniczyła w międzynarodowej konferencji naukowej „The Nuclear Age, Redux: Forms and Modes of Environmental Change”. Wydarzenie, które odbyło się 15 listopada 2024 r., zgromadziło badaczy z całego świata, podejmujących interdyscyplinarną refleksję nad kulturowymi i środowiskowymi konsekwencjami epoki nuklearnej.
- 19 listopada 2024I posiedzenie Konwentu WSIiZ – IV kadencji
14 listopada br. w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej odbyło się I posiedzenie Konwentu WSIiZ IV kadencji. Nowi Członkowie wybrani na najbliższe 4 lata, oficjalne nominacje odebrali podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w październiku.
- 19 listopada 2024Co mnie zaskoczyło na studiach we WSIiZ
17 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Studenta. Dzień ten został ustanowiony na pamiątkę tragicznych wydarzeń historycznych, ale obecnie jego wydźwięk jest pozytywny – to święto wszystkich studentów. Przyszły studencie zobacz co o studiowaniu we WSIiZ chce Ci powiedzieć Oliwia Bałut – studentka III roku na kierunku Psychologia w zarządzaniu.
- 19 listopada 2024Młodzi dla społeczeństwa
- 19 listopada 2024Młodzi dla planety
- 19 listopada 2024Graduacja 2024
- 18 listopada 2024Uroczyste powitanie kolejnych Absolwentów – Graduacja WSIiZ
Ponad 300 biretów pofrunęło pod sufit auli w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. Za nami kolejna Graduacja Absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Podczas uroczystości graduacyjnej z udziałem Władz Uczelni oraz członków rodzin, Absolwenci odebrali dyplomy ukończenia studiów wyższych.