- 23 czerwca 2021 | Radio VIA / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaJaka jest rola ojca we współczesnej rodzinie?
Jaki jest współczesny model rodziny? Czym powinien zajmować się tata? Czy ojciec ma wpływ na kształtowanie osobowości dziecka? Rozmowa m.in. z dr Barbarą Przywarą, Prodziekanem Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 14 czerwca 2021 | Dziennik Polski / red. Paulina SzymczewskaUczelnie kuszą atrakcyjnymi nowościami
Bioinformatyka, geopolityka, psychologia zwierząt, etno-lingwistyka, komunikacja cyfrowa, archikultura – to tylko niektóre z mnóstwa ciekawych nowości, które zaoferują w nadchodzącym roku akademickim uczelnie wyższe. Jaką ofertę przygotowała WSIiZ w Rzeszowie?
- 11 czerwca 2021 | Gazeta Wyborcza / red. Rafał BolanowskiBrakuje wizji miasta
Ta kampania miała zakończyć się miesiąc temu, ale data wyborów została przesunięta. Jak oceniają ją politolodzy? Kto wypadł najlepiej? Wypowiedzi dr hab. Agaty Jurkowskiej-Gomułki. prof. WSiiZ, Prorektor WSIiZ ds. Nauki oraz dr Anny Siewierskiej-Chmaj, Rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, wykładowczyni WSIiZ.
- 11 czerwca 2021 | Gazeta Wyborcza / red. Magdalena MachProf. Anna Siewierska-Chmaj: Każda niedziela działała na korzyść Ewy Leniart, mocno poparł ją Kościół
Każda dodatkowa niedziela działa na korzyść pani Ewy Leniart, ponieważ dość mocno Kościół w Rzeszowie opowiedział się po stronie kandydatki PiS, co akurat może mieć znaczenie, aczkolwiek nie przeważające, bo jednak w drugiej turze wydaje mi się, że zwycięstwo pana Konrada Fijołka jest przesądzone – mówi w podcaście „Bitwa o Rzeszów” prof. Anna Siewierska-Chmaj, politolog, rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, z pochodzenia rzeszowianka.
- 10 czerwca 2021 | Nowiny / red. Andrzej PlęsGdzie na Podkarpaciu żyje się najbardziej komfortowo?
Nie ma bogatej, ale znerwicowanej pracą północy Podkarpacia i nie ma biednego, acz sielankowego południa regionu. Upada mit o cywilizacyjnym podziale województwa. „Ranking jakości życia w województwie podkarpackim” – brzmi tytuł jednej z części raportu o finansach państwa i samorządów, sporządzonego przez naukowców Instytutu Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 10 czerwca 2021 | Biznes 24Wieczór na żywo: Coraz więcej ofert pracy
Jak wynika z Barometru Ofert Pracy przygotowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych: w maju liczba ofert zatrudnienia mocno wzrosła m.in. za sprawą odmrożenia sektora usług. Jak pobudzenie gospodarki (po zniesieniu lockdownu) wpływa na rynek pracy? Jakie miejsca pracy są najczęściej tworzone? – Rozmowa m.in. z dr hab. Robertem Paterem, prof. WSIiZ, Kierownikiem Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 10 czerwca 2021 | fxmag.plBarometr ofert pracy mocno wystrzelił w górę! W tych zawodach liczba ofert zatrudnienia znacząco wzrosła
Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w samym maju, po dłuższej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, mocno wystrzelił w górę. Jakie zmiany nastąpiły na rynku pracy?
- 10 czerwca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Szymon TarandaChroń się przed wyłudzeniem danych osobowych!
Wakacje to, jak co roku, żniwa dla oszustów, pragnących wyłudzić nasze dane osobowe. Taka kradzież może być nawet bardziej dotkliwa niż kradzież rzeczy materialnej. Przestępcy wykorzystują nowe i modyfikują wcześniej stosowane sposoby, żeby wejść w posiadanie wrażliwych danych. Jakie są sposoby na uniknięcie takich kłopotów? – Wypowiedź Wojciech Szymański, ekspert w dziedzinie e-commerce, wykładowca m.in. Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 8 czerwca 2021 | kobieta.wp.pl / red. Joanna PasterczykMłode pary uczą się domowych budżetów w pandemii. „Przeszliśmy przez kilka kłótni”
Młode pary, które teraz zaczęły wspólne życie, wcale nie mają łatwiej niż ich rodzice w latach 80. i 90. Z jednej strony zarabiają więcej, z drugiej – mieszkania są dziś horrendalnie drogie, a żeby je kupić, trzeba nie tylko się zadłużyć, ale też mieć oszczędności na wkład własny. Do tego pandemia wywróciła świat do góry nogami. Jak z ekonomicznego punktu widzenia wygląda obecna sytuacja młodych? Komentarz mgr Dominika Łazarza, ekonomisty WSIiZ.
- 4 czerwca 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Barbara KozłowskaPodkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu
Pomoc w zakresie wejścia na nowe rynki, we wdrażaniu wyników prac badawczych, usprawnienia procesu produkcji czy promocji w internecie. Te i wiele innych usług wspierających rozwój firm oferuje Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu. To pilotażowy projekt realizowany przez Województwo Podkarpackie we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Polega na kojarzeniu usługodawców z mikro, małymi i średnimi firmami z całego regionu. Rozmowa z Grzegorzem Karpiukiem, Kierownikiem Biura Projektów WSIiZ.
- 25 września 2023Najbardziej popularne studia podyplomowe na WSIiZ
Big Data – technologie analizy danych, Inżynieria oprogramowania oraz Monitorowanie i koordynacja badan klinicznych – te kierunki studiów podyplomowych we WSIiZ cieszą się w tym roku największą popularnością wśród przyszłych słuchaczy. Zajęcia na studiach podyplomowych, podobnie jak studiach I i II stopnia, ruszają już w październiku, w tym miesiącu mija też termin zapisów.
- 22 września 2023Kosmetyki naturalne w roli głównej – relacja z II edycji Natural Cosmetics International Meeting
Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi z roku na rok rośnie i producenci kosmetyków naturalnych sięgają po coraz bardziej zaawansowane metody, aby pozyskiwać właściwe surowce kosmetyczne. Ważna jest dla nich również ocena bezpieczeństwa tychże surowców i naukowa weryfikacja skuteczności działania nowych preparatów, stąd konieczność ścisłej współpracy z naukowcami. O naturalnych kosmetykach rozmawiano podczas II edycji międzynarodowej konferencji naukowej Natural Cosmetics International Meeting, która odbyła się w dniach od 20 do 22 września w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 22 września 2023Mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill obronili rozprawy doktorskie
Kolejni słuchacze Seminarium Doktoranckiego WSIiZ: mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill – dołączyli do grona osób, które obroniły swoje rozprawy doktorskie.
- 21 września 2023Dlaczego bioróżnorodność jest ważna w wytwarzaniu żywności? – relacja z pierwszego wykładu V edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”
Dlaczego bez bioróżnorodności nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa żywnościowego? Na to i inne pytania odpowiedziała dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ podczas swojego wykładu pt. „Nie będzie żywności bez bioróżnorodności”, który został zrealizowany w ramach cyklu „Przybij Piątkę Nauce”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Wyzwania cywilizacyjne”.
- 20 września 2023Nie będzie żywności bez bioróżnorodności
- 20 września 2023Mgr Michał Wichrowski poprowadził Kongres Regionalny Rynku Lotniczego w Zielonej Górze
Mgr Michał Wichrowski był moderatorem Kongresu Regionalnego Rynku Lotniczego, który odbył się 15 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była partnerem wydarzenia. Kongres był zorganizowany w celu podkreślenia roli regionalnych portów lotniczych na rynku usług lotniczych.
- 20 września 2023Co motywuje ludzi do uczestnictwa w hackathonie i jak je wygrywać?
Warto zacząć od odpowiedzi na proste pytanie – czym są hackathony? Ogólnie przyjmuje się, że jest to narzędzie lub metoda rozwoju pomysłów i innowacji, w której uczestnicy stawiają czoła konkretnemu wyzwaniu lub grupie wyzwań w wyznaczonym czasie, a ważnym wyróżnikiem tej metody jest współpraca oraz rywalizacja.
- 20 września 2023Mgr Kinga Bajorek
- 20 września 2023 | Radio 357 / -POPOŁUDNIÓWKA 357
Rozmowa z Dominikiem Łazarzem w na antenie Radia 357.