- 23 czerwca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczLiście roślin – odpad czy ważny składnik kosmetyków?
Agro-odpady czyli liście, zawierają dużo substancji aktywnych np. przeciwutleniaczy (wychwytujących wolne rodniki). W jaki sposób można te właściwości liści wykorzystać w kosmetologii? O tym starała się opowiedzieć dr hab. inż. Zofia Nizioł-Łukaszewska, prof. WSIiZ, która razem ze swoim zespołem prowadziła badania naukowe na ten temat.
- 20 czerwca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / rad. Adam GłaczyńskiMarnotrawstwo żywności – problem wieloaspektowy
„Powinniśmy się skłonić do racjonalnego gospodarowania żywnością. Począwszy od przemyślanych zakupów, przetwarzania jej oraz właściwego przechowywania, po nie przygotowywanie potraw w nadmiernej ilości, do czego nadal mamy skłonności” – uważa dr hab. inż. Jan Krupa, prof. WSIiZ. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?
- 15 czerwca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Roman AdamskiRozmowa o aktualnej sytuacji w Europie Wschodniej
Wizyta prezydenta Francji, kanclerza Niemiec i premiera Włoch w Ukrainie, wstąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej oraz aktualna sytuacja w Europie Wschodniej – to tematyka wywiadu z dr Andrew Schumannem, prof. WSIiZ oraz dr Martą Pietras-Eichberger z WSPiA.
- 10 czerwca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaProf. Jerzy Hausner o aktualnej sytuacji gospodarczej
W trakcie II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej im. prof. Jana Winieckiego wystąpił prof. Jerzy Hausner (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), który po przeprowadzonym wykładzie udzielił wywiadu o konsekwencjach pandemii oraz o nadchodzącej transformacji energetycznej.
- 1 czerwca 2022 | TVP Rzeszów / red. Ilona MałekJakie plany na nadchodzącą kadencję ma nowy Rektor WSIiZ?
Nowo wybrany Rektor WSIiZ – dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIZ – w programie „Gość Telewizji Rzeszów” opowiadał o międzynarodowości, zmieniającym się pokoleniu studentów oraz o kierunku zmian, w jakich podąży uczelnia.
- 30 maja 2022 | Ogólnopolski Przegląd Medyczny / dr Małgorzata PaszkowskaCzy ustawa o pomocy dla obywateli Ukrainy ma wpływ na działalność leczniczą w Polsce?
W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie od 24 lutego do Polski masowo przybywają obywatele Ukrainy. Ich status i uprawnienia wymagały szybkiego uregulowania ustawowego – pisze dr Małgorzata Paszkowska na łamach Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy.
- 27 maja 2022Nowy Rektor i Wiceprezydent WSIiZ
Od 1 czerwca br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zyska Wiceprezydenta, będzie nim obecny Rektor Uczelni dr Wergiliusz Gołąbek. Rektorem WSIiZ zostanie dr hab. Andrzej Rozmus, Prorektorem ds. Nauczania – dr Małgorzata Gosek a Prorektorem ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej pozostaje dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi dotyczącymi ww. zmian we WSIiZ.
- 27 maja 2022We WSIiZ ruszyły artystyczne warsztaty dla dzieci z Ukrainy
ERGO Hestia rozpoczęła nowy ogólnopolski program „Marzenia Mamy”, którego celem jest wspieranie w procesie adaptacyjnym ukraińskich dzieci i ich mam. Program organizowany jest we współpracy z lokalnymi partnerami m.in. ERGO ARENĄ w Trójmieście, Pawilonem Sztuki w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 27 maja 2022 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Andrzej PlęsSkąd wzięły się nasze barwy narodowe i kto był ich pomysłodawcą?
Niewiele brakowało, byśmy na uroczystości trzeciomajowe wywieszali flagę narodową niepokalanie białą. Albo trójkolorową. Że jesteśmy biało-czerwoni, zawdzięczamy Walentemu Zwierkowskiemu, o którym nad Wisłą mało kto słyszał. Niemal nikt w Polsce nie wie, kto był pomysłodawcą naszych barw narodowych – zapewnia Wergiliusz Gołąbek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
- 27 maja 2022II Ogólnopolska Konferencja Naukowa im. prof. Jana Winieckiego
Już w czerwcu do Kielnarowej k. Rzeszowa przyjadą znani polscy ekonomiści. Jakie tematy poruszą, o czym będą debatować? O tym w artykułach zapowiadających konferencję.
- 3 lipca 2025Twoje talenty i pasje są ważne. W WSIiZ pomożemy Ci je rozwinąć i pokazać światu
Studia to nie tylko wykłady i egzaminy. To przede wszystkim czas odkrywania siebie, rozwijania pasji i budowania przyszłości. We WSIiZ stworzyliśmy przestrzeń, w której możesz w pełni wykorzystać swój potencjał – artystyczny, naukowy, sportowy, społeczny czy zawodowy.
- 3 lipca 2025Umowa partnerska WSIiZ z Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Rzeszowie – informacje medialne
Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rzeszowie i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę partnerską, której głównymi założeniami są wymiana doświadczeń, realizacja wspólnych projektów i organizacja wspólnych przedsięwzięć. W wyniku umowy COM w Rzeszowie stał się partnerem dla kierunku Praca socjalna.
- 3 lipca 2025WSIiZ nawiązało strategiczne partnerstwo z firmą Splunk
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została partnerem edukacyjnym firmy Splunk, nasza uczelnia została także członkiem Splunk Academic Alliance. Splunk to światowy lider w dziedzinie analityki danych operacyjnych oraz rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.
- 3 lipca 2025Prof. Agata Gemzik-Salwach zwyciężczynią prestiżowego Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego
Dr hab. Agata Gemzik-Salwach, prof. WSIiZ, z Katedry Ekonomii i Finansów, otrzymała Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z zakresu bankowości, pieniądza i finansów. Pani Profesor jest jedyną nagrodzoną w tym konkursie osobą w całej Polsce.
- 3 lipca 2025Reprezentacja WSIiZ uhonorowana na Podkarpackiej Gali Sportu
Przedstawiciele Klubu AZS WSIiZ na czele z dr Barbarą Przywarą, Prorektorką ds. Nauczania, w sobotę (28 czerwca) wzięli udział w bardzo uroczystej Podkarpackiej Gali Sportu Akademickiego, podczas której podsumowano mijający sezon 2024/25.
- 2 lipca 2025Zobacz wystawę „Bezpieczeństwo, Europo!”
W kampusie WSIiZ w Rzeszowie można zobaczyć wystawę autorstwa Adriana Sowińskiego – „Bezpieczeństwo, Europo!”. Prezentuje ona plakaty poświęcone priorytetom polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, w okresie od stycznia do czerwca 2025 roku. Kuratorem wystawy jest EUROPE DIRECT Rzeszów działający w sieci informacyjnej Komisji Europejskiej.
- 1 lipca 2025Krzysztof Trąbiński