- 26 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaRynek pracy kontra kobiety po urlopie macierzyńskim – jak radzą sobie mamy?
Matki po okresie macierzyństwa chcą wrócić na rynek pracy i szukają elastycznych form zatrudnienia – mówiła na antenie Radia VIA ekonomistka dr Mirosława Braja, Kierownik Ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy WSIiZ.
- 19 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Dawid OsyskoNowy Ład czy stary nieład? Rozmowa o założeniach nowo wdrażanego rządowego programu
Demografii nie można oszukać i jako społeczeństwo bardzo szybko się starzejemy. Dlatego konieczna jest dłuższa aktywność zawodowa. Nie ma innej drogi niż ciężka praca, żeby zapewnić sobie godną emeryturę – o założeniach Nowego Ładu i wątkach ekonomicznych rządowego programu opowiadał mgr Artur Chmaj, Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSIiZ.
- 19 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiJak kształtuje się aktualna sytuacja na rynku pracy?
Jak wygląda rynek pracy po okresie intensywnej izolacji spowodowanej pandemią Covid-19? Mamy kryzys czy raczej pojawiły się nowe szanse? W jakim kierunku idą zmiany? Rozmowa m.in. z dr hab. Robretem Paterem, prof. WSIiZ, Kierownikiem Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 18 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczJakie innowacyjne techniki diagnozowania raka skóry opracowują naukowcy WSIiZ?
Jak wygląda przygotowanie aplikacji do diagnostyki chorób skórnych? W jaki sposób lekarze będą mogli korzystać z efektów pracy polskich i niemieckich naukowców? Rozmowa z dr Łukaszem Piątkiem z Katedry Sztucznej Inteligencji WSIiZ, o realizacji projektu naukowego, wykorzystującego technologie cyfrowe do automatycznego rozpoznawania raka skóry.
- 14 maja 2021 | Radio VIA / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaJak wygląda obraz współczesnej polskiej rodziny?
Jaki model rodziny obowiązuje obecnie? Czy szczęście rodzinne jest najważniejszą wartością w życiu? Jak młodzi ludzie chcą, by wyglądała ich rodzina? Rozmowa z dr Barbarą Przywarą, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 11 maja 2021 | VIP BIZNES & STYL / red. Aneta GierońŻaden kraj nie jest w stanie funkcjonować bez rozwoju nauki. To droga donikąd!
Czy pandemia jeszcze bardziej podkreśliła różnice kulturowe pomiędzy różnymi regionami świata, a tym samym pogłębiła bariery komunikacyjne, które już istniały? O nauce, kulturze i religii –
rozmowa z dr hab. Anną Siewierską-Chmaj , prof. WSE, rektorką Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, wykładowczynią WSIiZ oraz dr. hab. Piotrem Kłodkowskim, prof. UJ, orientalistą z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - 11 maja 2021 | Super NowościCzekają nas horrendalne rachunki za prąd?
Energia elektryczna w Polsce będzie jeszcze droższa. Wszystko przez kolejne rekordowe opłaty za uprawnienia do emisji CO2. Efekt? Według ekspertów, 4-osobowa rodzina zapłaci za prąd o 176,8 zł rocznie więcej niż obecnie. Dlaczego ceny rosną tak gwałtownie? Wypowiedź Dominika Łazarza, ekonomisty WSIiZ.
- 9 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Alicja KarłowskaJak Kościół poradził sobie w czasie pandemii?
Wywiad z prof. Andrzejem Adamskim, Kierownikiem Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIZ na temat badań dotyczących transmisji mszy świętych online w dobie pandemii.
- 7 maja 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekCzy kolejka gondolowa nad Jeziorem Solińskim jest potrzebna?
Wywiad z dr Jackiem Rodzinką, dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie na temat budowy kolejki gondolowej w Bieszczadach, rewitalizacji wokół terenów przy Jeziorze Tarnobrzeskim i egzaminów maturalnych.
- 29 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczJak osiągnąć sukces?
Czym jest sukces? W jaki sposób go definiujemy? Jak przekuć wiedzę zdobytą na studiach w sukces? Rozmowa z Bernadettą Kulinowską, kierownikiem Biura Doradztwa Personalnego WSIiZ.
- 2 czerwca 2023Wykonywanie zawodu ratownika medycznego w świetle ustawy o zawodzie ratownika medycznego i samorządzie ratowników medycznych – nowa książka dr Małgorzaty Paszkowskiej
W książce przedstawiono organizację Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz zasady wykonywania zawodu ratownika medycznego po wejściu w życie ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych. Jest to pierwsze omówienie powyższej ustawy w postaci publikacji zwartej. Publikacja w zamierzeniu autorki ma stanowić przejrzyste kompendium wiedzy o zawodzie – w aspekcie organizacyjnym i ustawowym – dla każdej osoby wykonującej zawód ratownika medycznego oraz dla zarządzających ratownictwem medycznym.
- 2 czerwca 2023Prace dr Patrycji Longawy oraz studentki WSIiZ w konkursie Bolivia Poster Biennial BICeBé 2023
Prace dr Patrycji Longawy oraz Moniki Stopyry, studentki kierunku Projektowanie Graficzne, dostały się do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów plakatowych na świecie – Bolivia Poster Biennial BICeBé 2023.
- 2 czerwca 2023Prace studentów WSIiZ w finale konkursu IV. Konfrontacje Plakatu Studenckiego
Dr Patrycja Longawa do konkursu zgłosiła 10 plakatów studentów, które powstały podczas jej zajęć. Do ścisłego finału i wystawy plakatów oraz konkursu głównego „Międzynarodowe Konfrontacje Plakatu Studenckiego” w Tarnowie dostali się Martyna Zajdel, absolwentka kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna oraz Dominik Kamiński, student kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna.
- 2 czerwca 2023„Co i dlaczego musimy zmienić w systemie produkcji żywności?” – zapraszamy na wykład prof. Zbigniewa Karaczuna
Prelegentem ostatniego wykładu realizowanego w ramach IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” będzie prof. Zbigniew Karaczun. W czasie spotkania Profesor zaprezentuje zmiany, jakie powinny zostać podjęte w procesie produkcji rolnej, aby zapewnić nam w średniej i dłuższej perspektywie bezpieczeństwo żywnościowe.
- 1 czerwca 2023Znamy laureatów konkursu „Młodzi dziennikarze dla planety”
Uczniowie z Rzeszowa, Mielca i Dynowa zostali laureatami pierwszej edycji konkursu „Młodzi dziennikarze dla planety”. Ich prace nawiązywały do pozytywnych działań proekologicznych prowadzonych w najbliższej okolicy, ale także odnosiły się do degradacji środowiska wynikającej z aktywności człowieka.
- 1 czerwca 2023Za nami Dzień Otwarty dwóch kierunków – Zrównoważony rozwój i Biomedycyna
Blisko 200 osób wzięło udział w Dniu Otwartym dwóch kierunków – Zrównoważony rozwój i Biomedycyna, który został zorganizowany w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej. Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji m.in. warsztatów tematycznych, prezentacji kierunków i kół naukowych, konkursów z nagrodami oraz konsultacji z Działem Rekrutacji.
- 1 czerwca 2023Dr hab. Katarzyna Gaweł-Bęben wzięła udział w konferencji naukowej Cosm’Innov w Orleanie (Francja)
Dr hab. Katarzyna Gaweł Bęben, prof. WSIZ uczestniczyła w konferencji naukowej Cosm’Innov w Orleanie (Francja). Cosm’Innov to międzynarodowy kongres mający na celu ustalenie aktualnego stanu badań nad kosmetykami, promowanie najnowszych odkryć naukowych i powiązanie ich z głównymi wyzwaniami przemysłu kosmetycznego. Łącząc publiczne i prywatne podmioty badawcze, przyczynia się do rozwoju partnerstwa i transferu technologii w celu tworzenia przyszłości kosmetyków. Konferencja odbyła się w dniach 22-25 maja br.
- 31 maja 2023Współpraca z Grupą Wanicki – autoryzowanym dealerem DAF
Prowadzenie wybranych zajęć praktycznych dla studentów w serwisie DAF w Trzcianie oraz w siedzibie uczelni, udostępnienie materiałów szkoleniowych dla studentów przez partnera, współpraca w zakresie praktyk studenckich oraz realizacja konkretnych tematów prac dyplomowych związanych z pracą serwisu samochodów ciężarowych – to główne założenia umowy o współpracy podpisanej między władzami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a Grupą Wanicki.
- 31 maja 2023Współpraca partnerska z Kliniken Beelitz GmbH
- 31 maja 2023Green Bike WSIiZ: w kampusie w Kielnarowej możemy bezpłatnie wypożyczyć elektryczny rower!
Od 1 czerwca studenci, pracownicy WSIiZ oraz uczniowie ALO będą mogli bezpłatnie korzystać z wypożyczalni rowerów Green Bike. Wypożyczalnia jest zlokalizowana w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej. W ofercie jest sześć rowerów elektrycznych marki Ecobike Traffic.