- 17 marca 2022 | Super Nowości / red. Kamil LechInflacja szaleje – jak uchronić przed nią oszczędności?
Najpierw pandemia, a teraz wojna – oba wydarzenia spowodowały, że w Polsce rosną koszty życia niemal w każdym obszarze począwszy od żywności, a kończąc na ratach kredytów. Wysoka inflacja zjada nasze oszczędności. Co zrobić, aby nieco zminimalizować straty?
- 17 marca 2022 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Urszula SobolJak długo Polacy będą gotowi pomagać Ukraińcom?
Polacy masowo pomagają Ukrainie. Skala tych działań robi ogromne wrażenie. Czy to znaczy, że potrafimy się solidaryzować z innymi? Rozmowa z dr Barbarą Przywarą, socjologiem, prodziekanem Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 15 marca 2022 | bankier.pl / red. Karolina MózgowiecCo dalej z rynkiem pracy? Wzrost liczby ofert pod znakiem zapytania
Dalszy wzrost liczby ofert pracy stoi pod znakiem zapytania, m.in. ze względu na sytuację geopolityczną, obawy rozszerzenia się wojny na inne kraje i zakłócenia w łańcuchach dostaw – wynika z Barometru Ofert Pracy. Według analizy napływ uchodźców może częściowo wypełnić luki na rynku pracy.
- 13 marca 2022 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Dorota MękarskaLekarze z Ukrainy nie muszą obawiać się o pracę. A co z resztą uchodźców?
Z powodu wojny do naszego kraju przybyły kobiety, kobiety z dziećmi oraz mężczyźni powyżej 60 roku życia. Czy nasz rynek pracy jest w stanie odpowiednio zagospodarować ukraińskich uchodźców? Rozmowa z dr hab. Robertem Paterem, prof. WSIiZ.
- 11 marca 2022 | autoelectromoto.pl / red. Paweł BednarzZawód kierowcy nie zniknie, a jedynie zmieni nazwę…
Czy w dobie rozwoju elektromobilności i transportu autonomicznego – zawód kierowcy jest zawodem na liście zawodów bez przyszłości? Mgr Iryna Prokopiuk, asystent w Katedrze Logistyki i Inżynierii Procesowej WSIiZ opowiadała o przyszłości kierowców oraz samochodów ciężarowych.
- 7 marca 2022Solidarni z Ukrainą
Jakie odczucia towarzyszą młodym Ukraińcom oraz jakie możliwości wsparcia oferuje im Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie?
- 4 marca 2022 | Super Nowości / red. Wioletta KrukCyberwojna – hakerzy na wojnie z Putinem
Hakerstwo to działalność, z którą mamy do czynienia od lat 80, i długo było profesją bardzo wysoko etyczną – mówi dr Mirosław Hajder, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa WSIiZ. Jak wygląda obecna działalność hakerów? Czy należy jej się obawiać? I w końcu – czy Rosyjscy hakerzy są lepsi od amerykańskich, europejskich lub azjackich? Odpowiedzi na te nurtujące pytania można znaleźć w artykule pt. „Hakerzy na wojnie z Putinem”.
- 2 marca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Bernadeta SzczyptaNie jesteśmy bezradni wobec dezinformacji
Wojna informacyjna jest elementem agresji, którą Rosja toczy nie tylko w Ukrainie, ale także m.in. w Polsce. Eksperci apelują, aby zachować szczególną rozwagę i odpowiedzialność oraz weryfikować przeczytane i usłyszane informacje. Jak to robić? – Wyjaśnia dr Barbara Przywara, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej.
- 1 marca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Barbara KozłowskaŚrodki czyszczące często zawierają szkodliwe substancje
Sok z cytryny, soda i ocet – posiadając tylko trzy produkty będziemy stanie wyczyścić cały dom! Uliana Hojan i Tomasz Bujak informowali na antenie Radia Rzeszów po jakie produkty czyszczące należy sięgać.
- 27 lutego 2022 | RzeczpospolitaWSIiZ z prestiżowym Certyfikatem Doskonałości Kształcenia
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to pierwsza i jedyna w Polsce uczelnia niepubliczna, która otrzymała od Polskiej Komisji Akredytacyjnej Certyfikat Doskonałości Kształcenia. Profesor Andrzej Rozmus w wypowiedziach dla Rzeczpospolitej zaznacza, że uzyskanie tego certyfikatu, to sukces całej uczelni.
- 21 listopada 2024Dr Monika Struck-Peregończyk o istotnej roli pracowników socjalnych
Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony w Polsce 21 listopada, ma na celu uświetnienie, jak istotną rolę pełnią pracownicy socjalni, którzy na co dzień pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, materialnej, zdrowotnej czy psychicznej. Z tej okazji dr Moniką Struck-Peregończyk, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Praca socjalna, opowiedziała o specyfice tego zawodu i kierunku studiów oraz o studentach.
- 20 listopada 2024Graduacja 2024
- 20 listopada 2024Nuklearne dziedzictwo w obliczu zmian środowiskowych – konferencja „The Nuclear Age, Redux”
Dr Paula Wieczorek uczestniczyła w międzynarodowej konferencji naukowej „The Nuclear Age, Redux: Forms and Modes of Environmental Change”. Wydarzenie, które odbyło się 15 listopada 2024 r., zgromadziło badaczy z całego świata, podejmujących interdyscyplinarną refleksję nad kulturowymi i środowiskowymi konsekwencjami epoki nuklearnej.
- 19 listopada 2024I posiedzenie Konwentu WSIiZ – IV kadencji
14 listopada br. w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej odbyło się I posiedzenie Konwentu WSIiZ IV kadencji. Nowi Członkowie wybrani na najbliższe 4 lata, oficjalne nominacje odebrali podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w październiku.
- 19 listopada 2024Co mnie zaskoczyło na studiach we WSIiZ
17 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Studenta. Dzień ten został ustanowiony na pamiątkę tragicznych wydarzeń historycznych, ale obecnie jego wydźwięk jest pozytywny – to święto wszystkich studentów. Przyszły studencie zobacz co o studiowaniu we WSIiZ chce Ci powiedzieć Oliwia Bałut – studentka III roku na kierunku Psychologia w zarządzaniu.
- 19 listopada 2024Młodzi dla społeczeństwa
- 19 listopada 2024Młodzi dla planety
- 19 listopada 2024Graduacja 2024
- 18 listopada 2024Uroczyste powitanie kolejnych Absolwentów – Graduacja WSIiZ
Ponad 300 biretów pofrunęło pod sufit auli w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. Za nami kolejna Graduacja Absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Podczas uroczystości graduacyjnej z udziałem Władz Uczelni oraz członków rodzin, Absolwenci odebrali dyplomy ukończenia studiów wyższych.