- 4 lipca 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Szymon TarandaCzasy taniej energii w Europie już się skończyły
Dr Jacek Rodzinka, ekonomista z Instytutu Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, mówił o przyczynach wzrostu cen energii. Wyjaśnił, ze cena prądu to nie tylko koszt samej energii, ale także dodatkowe opłaty, które m.in. są przeznaczane na poszukiwania i rozwój nowych źródeł energii. Wspomniał także, że wojna Rosji z Ukrainą zmusza kraje do przechodzenia na alternatywne źródła – jako przykład podał Chiny i USA, które odkryły technologię wydobywania gazu łupkowego.
- 3 lipca 2024 | Radio 357 / Adrian BąkProf. Tadeusz Pomianek gościem podcastu „Zielony Ład i czarny sen”
Prof. Tadeusz Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, autor „Zielonego Bloga”, jako jeden z ekspertów wypowiadał się o tym – dlaczego europejska strategia rozwoju, zmierzająca do osiągnięcia neutralności klimatycznej i poprawy życia Europejczyków, okazała się totalną klapą? Dlaczego rolnicy tak bardzo boją się Zielonego Ładu i czy to właśnie Zielony Ład jest główną przyczyną ich nieszczęść?
- 1 lipca 2024International Day na WSIiZ – informacje medialne
Różne języki, kultury i tradycje połączyły się w ramach International Day, który odbył się w Kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej. Na WSIiZ studiuje blisko 1400 osób z ponad 50 krajów. Uczestnicy mogli poznać muzykę, tańce i kuchnię z takich krajów, jak Indie, Ukraina, Zimbabwe, Japonia, Kazachstan, Nigeria czy Polska.
- 27 czerwca 2024Młodzi dla Planety – „Coraz większa świadomość, do czego doprowadziliśmy”
”Świat przyrody jest jak waga. Nie da się bezkarnie dokładać odważników na jedną z szalek, żeby waga nie straciła równowagi” – mówi Wiktoria Dziedzic, uczennica II LO im. Leopolda Lisa Kuli w Rzeszowie, laureatka konkursu „Młodzi dla Planety”. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje konkurs, aby kształtować wrażliwość młodych ludzi na zrównoważony rozwój.
- 13 czerwca 2024Nowe laboratoria Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania – informacje medialne
Laboratoria bioróżnorodności, mikrobiologii, gleby i wody, a także ogródek dydaktyczny – wzbogaciły zaplecze naukowo-badawcze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dzięki nim studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę o przyrodzie i problemach środowiska. Będą rozpoznawać objawy degradacji bioróżnorodności oraz określać, jak dewastacja środowiska wpływa na jakość żywności, nasze zdrowie i komfort życia.
- 6 czerwca 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Bernadeta SzczyptaAkademia Zdrowia 50+
Dr Monika Struck-Peregończyk, dyrektor Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, podsumowała pierwszy rok projektu Akademia Zdrowia 50+, który jest skierowany do wszystkich osób powyżej 50 roku życia z województwa podkarpackiego. Mówiła także o tym, co zmieniło się w ciągu tych kilkunastu lat działalności Akademii 50+.
- 5 czerwca 2024 | Radio VIA / Jwona KosztyłaJak sobie radzić z lękiem i problemami
O coraz częstszych problemach natury psychicznej wśród młodych ludzi. O ich niepokojach i lękach, oraz coraz większych trudnościach w radzeniu sobie z problemami. A także o roli wparcia psychologicznego dla studentów i pracowników, mówił na antenie radia mgr Jan Gosztyła, psychoterapeuta z Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ.
- 29 maja 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Barbara KozłowskaCo możemy zrobić dla naszej planety?
Dr Małgorzata Gosek, Prorektor ds. Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju WSIiZ mówiła na antenie Polskiego Radia Rzeszów o tym, że przekroczyliśmy już granice 6 z 9 procesów utrzymujących ziemię w równowadze, oraz że konieczne jest globalne, wspólne działanie, a także wysiłek każdego człowieka, by chronić nasze środowisko i nas samych.
- 28 maja 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Adam GłaczyńskiCzym jest równowaga hormonalna i jaki ma wpływ na nasze życie
Dr hab. Konrad Szychowski, prof. WSIiZ, Kierownik Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki – mówił na antenie Radia Rzeszów o tym, czym jest równowaga hormonalna, o jej wpływie na nasze schorzenia, o grupach przyczyn zaburzeń hormonalnych. Opowiedział także o fitoestrogenach i ich wpływie na nasze zdrowie, a nawet zachowanie.
- 23 maja 2024Dream Team z WSIiZ zwyciężył w kategorii Open w największym lotniczym hackathonie w Europie – informacje medialne
Dream Team – międzynarodowy zespół studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – zwyciężył w kategorii Open w Hackathonie AviaTech Challenge w Mielcu. Ich projekt dotyczył tworzenia na lotniskach bezpiecznych przestrzeni dla osób z neuroróżnorodnością. W największym lotniczym hackathonie w Europie wzięło udział niemal 400 uczestników pracujących w ponad 90 zespołach.
- 15 stycznia 2025WSIiZ w Podkarpackiej Radzie Rektorów Szkół Wyższych
Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, wspólnie z Rektorami podkarpackich uczelni wyższych podpisał deklarację przystąpienia do Podkarpackiej Rady Rektorów Szkół Wyższych. Rada została powołana z inicjatywy Marszałka Województwa Podkarpackiego.
- 15 stycznia 2025ALO z tytułem Złotej Szkoły w Rankingu Perspektywy 2025!
Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie działające przy WSIiZ otrzymało tytuł Złotej Szkoły w Rankingu Perspektywy 2025. ALO zajęło 199 miejsce w Polsce na 1000 najlepszych liceów. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
- 15 stycznia 2025Trzecia edycja konkursu dla Kół Naukowych WSIiZ
Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ ogłasza konkurs na projekty naukowe, artystyczne i popularyzujące naukę oraz sztukę, realizowane przez studenckie koła naukowe WSIiZ w 2025 roku. Jest to już trzecia edycja konkursu, mająca na celu zaangażowanie studentów z kół w rozwój naukowy i artystyczny oraz wsparcie innowacyjności i kreatywności studenckiej.
- 15 stycznia 2025Studenci Filologii angielskiej odkrywają Chiny – wymiana semestralna na Uniwersytecie w Anshan
Studenci kierunku Filologia angielska we WSIiZ mogli zobaczyć Chiny. Uczestnicząc w wymianie semestralnej na Uniwersytecie w Anshan mieli wyjątkową okazję rozwinięcia kompetencji językowych, poznania kultury Chin oraz zdobycia cennych doświadczeń międzynarodowych.
- 14 stycznia 2025WSIiZ drugi w międzynarodowym rankingu UI GreenMetric – informacje medialne
W międzynarodowym rankingu UI GreenMetric Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, po raz trzeci z rzędu, zajęła drugie miejsce wśród polskich uczelni. Ranking uwzględnia rozwiązania ekologiczne oraz z zakresu zrównoważonego rozwoju, a zestawienie objęło 1477 uczelni z całego świata.
- 14 stycznia 2025„Pierwsze kroki na rynku pracy” – spotkanie w języku angielskim
Zapraszamy serdecznie na kolejne wydarzenie z cyklu „Loża Biznesu” organizowane przez Zakład Filologii Angielskiej. Gościem specjalnym będzie Karolina Dobroch, Talent Acquisition Specialist, Human Resources Services w firmie Lufthansa Group Business Services sp. z o.o.
- 13 stycznia 2025Po raz kolejny WSIiZ zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! – informacje medialne
33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej! Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą. Zapraszamy do udziału w 33. Finale WOŚP oraz zachęcamy do licytacji przedmiotów i spotkań, które dla Państwa przygotowaliśmy.
- 13 stycznia 2025Zostań studentem WSIiZ – rusza rekrutacja na semestr letni 2024/2025 we WSIiZ!
Może Twoim noworocznym postanowieniem jest podjęcie studiów magisterskich? Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otworzyła właśnie rekrutację na nadchodzący semestr letni roku akademickiego 2024/2025.
- 13 stycznia 2025Spotkania w ramach „Loży biznesu” dla studentów WSIiZ
„Loża biznesu” to spotkania z pracodawcami i praktykami biznesu, w trakcie których studenci mają możliwość posłuchać o tajnikach danej branży, jej specyfice i wymogach, mogą również zadawać pytanie. W ubiegłym tygodniu, w ramach cyklu „Loża biznesu”, studenci WSIiZ uczestniczyli w trzech spotkaniach.