- 10 lipca 2024 | Puls Biznesu / Sylwia WedziukJaka jest skuteczność restrukturyzacji
Wierzyciele mogą odzyskać znacznie więcej należności w efekcie restrukturyzacji dłużnika niż w przypadku jego bankructwa. Jaka jest faktyczna skuteczność restrukturyzacji na podstawie raportu „Restrukturyzacje i upadłości w Polsce 2023”, którego współautorką jest Dr Ulyana Zaremba z WSIiZ w Rzeszowie.
- 10 lipca 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Barbara KozłowskaJakie znaczenie dla naszego organizmu ma cukier?
Dietetyczka Orszula Binduga z Katedry Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mówiła na radiowej antenie o złych i dobrych stronach cukru, wyjaśniając jednocześnie, jakie ma on znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.
- 8 lipca 2024Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dołączyła do grona Uniwersytetów Europejskich – informacje medialne
28 czerwca 2024 roku rozstrzygnięto piąty już konkurs w programie Erasmus + European Universities, w wyniku którego wyłoniono 14 nowych konsorcjów uniwersyteckich. Na listę Uniwersytetów Europejskich trafiło 9 polskich uczelni, a Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest w tym gronie jedną z 3 uczelni niepublicznych. WSIiZ wraz z 8 innymi uczelniami będzie realizował projekt SUNRISE.
- 4 lipca 2024Studenci WSIiZ zwycięzcami w konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych w Łodzi – informacje medialne
Studenci WSIiZ tworzący zespół „Hexateam” zwyciężyli w 16 edycji konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych Politechniki Łódzkiej. Grupa startowała w kategorii Game Design, prezentując vertical slice gry „Dream Invaders”. Z 40 zgłoszeń w tej kategorii, najpierw znaleźli się wśród 28 zespołów, które dotarły do finału, a następnie wśród 3 zespołów wybranych przez jury by zaprezentować swoje gry na scenie.
- 4 lipca 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Szymon TarandaCzasy taniej energii w Europie już się skończyły
Dr Jacek Rodzinka, ekonomista z Instytutu Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, mówił o przyczynach wzrostu cen energii. Wyjaśnił, ze cena prądu to nie tylko koszt samej energii, ale także dodatkowe opłaty, które m.in. są przeznaczane na poszukiwania i rozwój nowych źródeł energii. Wspomniał także, że wojna Rosji z Ukrainą zmusza kraje do przechodzenia na alternatywne źródła – jako przykład podał Chiny i USA, które odkryły technologię wydobywania gazu łupkowego.
- 3 lipca 2024 | Radio 357 / Adrian BąkProf. Tadeusz Pomianek gościem podcastu „Zielony Ład i czarny sen”
Prof. Tadeusz Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, autor „Zielonego Bloga”, jako jeden z ekspertów wypowiadał się o tym – dlaczego europejska strategia rozwoju, zmierzająca do osiągnięcia neutralności klimatycznej i poprawy życia Europejczyków, okazała się totalną klapą? Dlaczego rolnicy tak bardzo boją się Zielonego Ładu i czy to właśnie Zielony Ład jest główną przyczyną ich nieszczęść?
- 1 lipca 2024International Day na WSIiZ – informacje medialne
Różne języki, kultury i tradycje połączyły się w ramach International Day, który odbył się w Kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej. Na WSIiZ studiuje blisko 1400 osób z ponad 50 krajów. Uczestnicy mogli poznać muzykę, tańce i kuchnię z takich krajów, jak Indie, Ukraina, Zimbabwe, Japonia, Kazachstan, Nigeria czy Polska.
- 27 czerwca 2024Młodzi dla Planety – „Coraz większa świadomość, do czego doprowadziliśmy”
”Świat przyrody jest jak waga. Nie da się bezkarnie dokładać odważników na jedną z szalek, żeby waga nie straciła równowagi” – mówi Wiktoria Dziedzic, uczennica II LO im. Leopolda Lisa Kuli w Rzeszowie, laureatka konkursu „Młodzi dla Planety”. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje konkurs, aby kształtować wrażliwość młodych ludzi na zrównoważony rozwój.
- 13 czerwca 2024Nowe laboratoria Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania – informacje medialne
Laboratoria bioróżnorodności, mikrobiologii, gleby i wody, a także ogródek dydaktyczny – wzbogaciły zaplecze naukowo-badawcze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dzięki nim studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę o przyrodzie i problemach środowiska. Będą rozpoznawać objawy degradacji bioróżnorodności oraz określać, jak dewastacja środowiska wpływa na jakość żywności, nasze zdrowie i komfort życia.
- 6 czerwca 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Bernadeta SzczyptaAkademia Zdrowia 50+
Dr Monika Struck-Peregończyk, dyrektor Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, podsumowała pierwszy rok projektu Akademia Zdrowia 50+, który jest skierowany do wszystkich osób powyżej 50 roku życia z województwa podkarpackiego. Mówiła także o tym, co zmieniło się w ciągu tych kilkunastu lat działalności Akademii 50+.
- 14 listopada 2024 | Krosno112.pl / Tomasz JefimowHonorowa odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej” dla prof. Patrycji Longawy
Dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ, znalazła się w gronie ludzi kultury docenionych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, która jest przyznawana osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.
- 14 listopada 2024Tenisiści stołowi z KU AZS WSIiZ z pucharem Akademickich Mistrzostw Podkarpacia
III miejsce w klasyfikacji drużynowej w tenisie stołowym to kolejny sportowy sukces zawodników KU AZS Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Gratulacje należą się także naszym zawodniczkom.
- 14 listopada 2024Wykładowczyni WSIiZ mgr Patrycja Wilczyńska na Animafest Gdańsk 2024
Gdański festiwal animacji to wydarzenie rangi międzynarodowej, prezentowane są na nim filmy animowane twórców z Polski i z zagranicy. W wydarzeniu uczestniczyła wykładowczyni WSIiZ mgr Patrycja Wilczyńska.
- 14 listopada 2024Chcesz wiedzieć, jak założyć własną firmę? Weź udział w Warsztatach Biznesowych
Zapraszamy na warsztaty „Załóż własną firmę” – inicjatywę Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, organizowanej pod patronatem Katedry Przedsiębiorczości. Warsztaty skierowane są do młodych, kreatywnych osób z pomysłem na swoją przyszłość. Koszt warsztatów wynosi 450 zł.
- 13 listopada 2024Afrofusion – wydarzenie celebrujące afrykańską kulturę i dziedzictwo!
To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w afrykańskie tradycje, kulturę, sztukę i poznać idee afrofuturyzmu. Zapraszamy na Afrofusion – celebrację afrykańskiej kultury i dziedzictwa – wydarzenie odbędzie się 22 listopada br. w Klubie IQ!
- 13 listopada 2024Dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ, uhonorowana odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”
Dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ, znalazła się w gronie ludzi kultury docenionych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, która jest przyznawana osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.
- 13 listopada 2024Turniej „What? Where? When?” 2024
- 13 listopada 2024Dzień Otwarty Kół Naukowych i Organizacji Studenckich oraz Biblioteki Akademickiej WSIiZ
28 listopada br. o godz. 9.00 w Klubie Akademickim IQ rozpocznie się XVIII Dzień Otwarty Kół Naukowych i Organizacji Studenckich. Wszyscy odwiedzający będą mogli poznać bogatą ofertę kół naukowych, spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach, a także w przygotowanych konkursach i quizach wygrać ciekawe nagrody. W tym roku równolegle odbywać się będzie Dzień Otwarty Biblioteki Akademickiej WSIiZ.
- 12 listopada 2024Seminarium Naukoznawcze – wykład prof. Eugeniusza Moczuka z Politechniki Rzeszowskiej
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Seminarium Naukoznawcze – wykładów organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w roku akademickim 2024/2025. Będzie to wykład prof. Eugeniusza Moczuka z Politechniki Rzeszowskiej pt. „Teorie wojny w ujęciu sekwencyjnym w XX i XXI wieku”, który odbędzie się 13 listopada 2024 roku.