- 3 stycznia 2023 | Rzeszów Info / -Polacy pokazali, że potrafią jednoczyć się w trudnych chwilach
Wojna w Ukrainie pokazała, że Europa nie może czuć się bezpieczna z Rosją pod przywództwem zbrodniarza Putina. Jednak z kolei Polki i Polacy przekonali się jak ważne jest to, że nasz kraj jest członkiem Unii Europejskiej i NATO, które gwarantują nam bezpieczeństwo, w każdym wymiarze. Z drugiej strony miniony rok to drożyzna, która uwidoczniła w całej krasie jak nieodpowiedzialną politykę prowadzi obecny rządu, choćby praktycznie zmarnowane ostatnie lata pod względem modernizacji polskiej energetyki. Temat ten podjął Dominik Łazarz, ekspert ds. UE Europe Direct WSIiZ w Rzeszowie i Europe Direct w Gdańsku.
- 2 stycznia 2023 | Gospodarka Podkarpacka / -Jak zmieniła się branża lotnicza w ostatnich latach – opinia Michała Wichrowskiego
Mgr inż. Michał Wichrowski przekonuje, że dwa ostatnie lata zmieniły sektor szeroko rozumianej turystyki. Najpierw pandemia, później rosyjska agresja na Ukrainę, a teraz spowolnienie gospodarcze (połączone z inflacją, spadkiem nastojów konsumenckich i wzrostem praktycznie wszystkich cen). W efekcie widać zmiany w branży lotniczej zarówno po stronie popytowej (pasażerskiej), jak i podażowej (linie lotnicze i touroperatorzy).
- 29 grudnia 2022Dr Wergiliusz Gołąbek, Wiceprezydent WSIiZ, Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa – informacje medialne
„Jego działalność i osiągnięcia przynoszą zaszczyt Miastu Rzeszów” – tak brzmi fragment uzasadnienia, na bazie którego Rada Miasta Rzeszowa na sesji w dniu 29 grudnia 2022 r. przyjęła Uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla wieloletniego Rektora WSIiZ, obecnie Wiceprezydenta Uczelni, dra Wergiliusza Gołąbka. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 24 grudnia 2022 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / Wioletta KrukJak Polacy spędzą święta bez lockdownu?
O tym jak pandemia zmieniła świąteczne zwyczaje Polaków opowiedziała dr Barbara Przywara, socjolog z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
- 23 grudnia 2022Studenci z różnych zakątków świata wzięli udział w „Wigilii po polsku” – informacje medialne
Ponad 100 studentów z różnych zakątków świata miało okazję wziąć udział w „Wigilii po polsku” zorganizowanej przez Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych WSIiZ. W tym roku wydarzenie miało formę świątecznego quizu. Studenci po wybraniu prawidłowej odpowiedzi, mogli wysłuchać opowieści o tradycjach i zwyczajach. Były też występy artystyczne i tańce. Goście mieli okazję spróbować polskich potraw świątecznych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 22 grudnia 2022Co obejrzeć na święta? Świąteczne rekomendacje filmowe WSIiZ – informacje medialne
Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja na wyciszenie i rodzinne spotkania. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie zaprasza na swój kanał YouTube, gdzie znajdują się m.in. relacje filmowe z wykładów otwartych organizowanych przez uczelnię w ostatnich latach.
- 20 grudnia 2022Zagraniczni studenci WSIiZ opowiedzieli o świętach w swoich krajach – informacje medialne
Dla niektórych będzie to pierwsze Boże Narodzenie w Polsce, a inni kolejny już raz spędzą je w gronie przyjaciół, z dala od rodziny. Z najbliższymi połączą się online i złożą sobie życzenia. Studenci WSIiZ z różnych zakątków świata m.in. z Nigerii czy Zimbabwe opowiedzieli czego będzie im te święta najbardziej brakować.
- 19 grudnia 2022WSIiZ drugą uczelnią w Polsce w rankingu UI GreenMetric – informacje medialne
W międzynarodowym rankingu UI GreenMetric Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazła się na drugim miejscu wśród polskich uczelni – rok temu była na miejscu trzecim. Ranking uwzględnia rozwiązania ekologiczne oraz z zakresu zrównoważonego rozwoju, a zestawienie obejmuje 1050 uczelni z całego świata.
- 14 grudnia 2022 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / Wioletta KrukCzy Wszechświat miał początek? Inauguracja cyklu Wielkie Pytania w Nauce
Czy Wszechświat miał początek, a może wszechświaty trwają jedne po drugich? Czy w zrozumieniu najtrudniejszych naukowych zagadnień pomoże człowiekowi sztuczna inteligencja? Te rozważania były tematem pierwszego spotkania inaugurującego VII edycję cyklu „Wielkie pytania w nauce”. Publiczność zgromadzona w Filharmonii Podkarpackiej wysłuchała wystąpień dwóch fizyków: prof. Krzysztofa Meissnera oraz dr. Tomasza Rożka.
- 13 grudnia 2022Za nami 9. edycja konkursu „WSIiZ ma Talent” – informacje medialne
9. edycja Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent” za nami. Wielki finał tego wydarzenia odbywał się 7 grudnia w Klubie IQ. O tytuł najbardziej utalentowanego studenta WSIiZ walczyło 20 uczestników. Byli to piosenkarze, tancerze, raperka oraz wirtuozi gry na instrumentach. Nagrodę główną w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym „WSIiZ ma Talent” zdobyła studentka Informatyki Oluwanifemi Okugbe z Nigerii, która zaśpiewała autorski utwór „I want it”.
- 3 lutego 2023Sukcesy studentów reprezentujących KU AZS WSIiZ na sportowych arenach akademickich
W styczniu studenci KU AZS WSIiZ z sukcesami reprezentowali uczelnię w trakcie Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego. Sportowcy zdobyli srebrny medal w badmintonie oraz sześć dodatkowych punktów w ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn, które zostaną doliczone do współzawodnictwa generalnego Uczelni Wyższych na Podkarpaciu.
- 3 lutego 2023Prace dr Patrycji Longawy oraz studentki WSIiZ zakwalifikowane do II etapu konkursu Satyrykon 2023
Prace dr Patrycji Longawy oraz jej studentki – Moniki Stopyry znalazły się w drugim etapie konkursu Satyrykon 2023. Kolejny jego etap związany jest z Międzynarodową Wystawą SATYRYKON – Legnica 2023.
- 3 lutego 2023Zapraszamy na wykład on-line dra Łukasza Lamży pt. „Jak czytać naturę?”
Dostrzegając współczesne wyzwania dla społeczeństwa i środowiska naturalnego, w ramach IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” zapraszamy do wysłuchania kolejnego z wykładów, poświęconego tematyce zrównoważonego rozwoju. Hasłem przewodnim IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” jest „Razem na rzecz lepszego jutra”.
- 2 lutego 2023Zmiany klimatyczne a eksploracja kosmosu
W czasopismie Futures ukazał się artykuł dra Konrada Szocika z WSIiZ oraz Michaela J. Reissa z University College London pod tytułem: Why space exploitation may provide sustainable development: Climate ethics and the human future as a multi-planetary species. Publikacja powstała w ramach pobytu naukowego dra Szocika na Uniwersytecie Yale w ramach stypendium im. Bekkera z NAWA.
- 2 lutego 2023Ruszył program Start IT – Cisco4Ukraine. 10 tysięcy osób będzie mogło rozwinąć kompetencje cyfrowe – informacje medialne
Program Start IT – Cisco4Ukraine został zaprojektowany z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować swoje umiejętności cyfrowe. Celem programu jest przeszkolenie 10 000 osób w ciągu najbliższych 2 lat. Start IT jest częścią programu Cisco Country Digital Acceleration (CDA) w Polsce. Kursy w ramach programu są prowadzone w języku ukraińskim i obejmują dwa obszary: Cyberbezpieczeństwo i Programowanie. Wkrótce dołączą do nich kolejne: Analiza Danych i Sieci Komputerowe. Inauguracja programu połączona z debatą „NOWOCZESNA UKRAINA – EDUKACJA, GOSPODARKA, TECHNOLOGIE” odbyła się 1 lutego 2022 r. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 2 lutego 2023Adaptacja kulturowa
- 2 lutego 2023LB Club – Leading in Business
- 1 lutego 202310 tysięcy ukraińskich uchodźców może skorzystać z bezpłatnych kursów IT! Razem z Cisco Networking Academy zainaugurowaliśmy program Start IT – Cisco4Ukraine
Program Start IT – Cisco4Ukraine został zaprojektowany z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować swoje umiejętności cyfrowe. Celem programu jest przeszkolenie 10 000 osób w ciągu najbliższych 2 lat. Start IT jest częścią programu Cisco Country Digital Acceleration (CDA) w Polsce. Inauguracja programu połączona z debatą „NOWOCZESNA UKRAINA – EDUKACJA, GOSPODARKA, TECHNOLOGIE” odbyła się 1 lutego 2022 r.
- 1 lutego 2023Sukcesy studentki WSIiZ w dwóch konferencjach naukowych
Aleksandra Niemiec, studentka pierwszego roku studiów II stopnia na kierunku Projektowanie graficzne, została wyróżniona podczas dwóch konferencji naukowych – XI Edycji Konferencji „Badania Naukowe z Perspektyw Studenta” zorganizowanej przez Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz V Uczelnianego Seminarium Marketingowego Marketing Box na Wydziale Zarządzania Politechnki Rzeszowskiej. Studentka przedstawiła prezentacje dotyczące komunikacji wizualnej.