- 20 stycznia 2022Co się stanie gdy wyłączą nam internet? – relacje radiowe
Dlaczego boimy się życia offline? Dr Barbara Przywara, zajmująca się naukowo socjologią internetu, wyjaśniła w rozgłośniach radiowych skąd biorą się nasze obawy oraz podpowiadała, w jaki sposób możemy zadbać o zachowanie cyfrowego dobrostanu w naszym życiu.
- 19 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Grzegorz BoratynRynek pracy – jak zaczyna się obecny rok?
W jaki sposób pandemia wpłynęła na rynek pracy? Czy przyniosła ona jakieś korzyści dla pracowników? Co oferuje pracownikom rynek pracy, a czego od nich potrzebuje? „Gościem Telewizji Rzeszów” był dr hab. Robert Pater, prof. WSIiZ.
- 14 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaLiczba ofert pracy znacząco wzrosła
Dlaczego liczba ofert pracy znacząco wzrosła w ubiegłym roku? Pracownicy z jakich sektorów najłatwiej mogą znaleźć zatrudnienie? Do czego służy Barometr Ofert Pracy?- Zaparzamy do wysłuchania rozmowy z dr hab. Robertem Paterem, prof. WSIiZ.
- 14 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Grzegorz BoratynCzy rząd chce sobie kupić trochę czasu?
Artur Chmaj, ekonomista z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ był „Gościem Telewizji Rzeszów”. Ekonomista opowiadał o inflacji, spirali cenowo-płacowej, obniżonym podatku VAT oraz możliwych zrachowaniach rządu po 31. lipca 2022r.
- 13 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczEkologia a uczelnie wyższe. Co zrobić, by być bardziej eko?
Jakie inicjatywy należy podjąć, by uczelnie i inne instytucje były bardziej ekologiczne? – Wywiad z dr Justyną Berniak-Woźny, adiunktem w Katedrze Zarządzania WSIZ na temat rozwiązań ekologicznych z zakresu zrównoważonego rozwoju pod kątem wdrażania ich w placówkach edukacyjnych.
- 12 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiJak rozpoznać fałszywe informacje w Internecie?
Czy świat nauki oddał pole siejącym dezinformację użytkownikom mediów społecznościowych? Jak oddzielić prawdziwą informację medyczną od fałszywej? Dyskusja z udziałem prof. dr hab. Tomasza Gobana-Klasa z Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ i dr Jarosław Kinal z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
- 10 stycznia 2022 | VIP BIZNES & STYL / red. Alina BosakIdą chude lata. Zapłacimy za błędy w gospodarce
Chciałbym móc powiedzieć, że gorzej już być nie może, więc wszystko, co nas czeka musi być lepsze, ale nawet o taki optymizm dziś trudno. Myślę, że jednak będzie jeszcze gorzej. Kluczowy pozytywny scenariusz, jakiego możemy wyglądać, to zahamowanie trendów inflacyjnych – zauważa Artur Chmaj z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ. Co przyniesie gospodarcza przyszłość? Zachęcamy do przeczytania wywiadu w magazynie VIP Biznes i Styl.
- 5 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Iwona PiętakJak demografia wpływa na polski system emerytalny?
W jaki sposób mała liczba urodzeń wpłynie na wysokość emerytur? Rozważaniami na ten temat podzielili się: dr Krzysztof Kaszuba, Prezes rzeszowskiego oddziału ekonomicznego oraz dr Jacek Rodzinka, Dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
- 29 grudnia 2021 | Strefa Biznesu - Podkarpacie / red. Urszula SobolEnterprise Europe Network – czym zajmuje się ośrodek działający przy WSIiZ?
Z jakich usług Ośrodka Enterprise Europe Network mogą skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa? Czego dotyczą usługi doradcze, szkolenia, jaki jest ich zakres? W jaki sposób ośrodek starał się lub stara pomóc przedsiębiorcom? – Rozmowa z dr Mirosławą Brają, kierowniczką Ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 28 grudnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczCzym właściwie jest ten eyetracking?
Pierwsze urządzenia przypominające eyetrackery funkcjonowały już dawno temu i służyły do badania wzroku. Obecnie technologia ta rozwinęła się niesamowicie i eyetracking’u można wykorzystywać np. w medycynie przy schorzeniach SM, psychologii czy marketingu. O specyfice technologii śledzenia ludzkiego wzroku opowiadała Weronika Górska, studentka WSIiZ.
- 26 maja 2022Konferencja „Social Media Today: Platforming Visibility, Recognition and Independence”
Dr Iwona Leonowicz-Bukała na konferencji „Social Media Today: Platforming Visibility, Recognition and Independence” opowiedziała o roli mediów społecznościowych jako platform wspierających emancypację grup marginalizowanych.
- 24 maja 2022Zmiany we Władzach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Od 1 czerwca br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zyska Wiceprezydenta, będzie nim obecny Rektor Uczelni dr Wergiliusz Gołąbek. Rektorem WSIiZ zostanie dr hab. Andrzej Rozmus, Prorektorem ds. Nauczania – dr Małgorzata Gosek a Prorektorem ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej pozostaje dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka.
- 24 maja 2022Dzień Afrykański 2022 we WSIiZ
Opowieści, prezentacja regionalnych instrumentów oraz wspólne tańce i zabawa – w niezwykle przyjemnej atmosferze upłynął plenerowy Dzień Afrykański w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Spotkanie było okazją do lepszego poznania się Międzynarodowej Społeczności WSIiZ.
- 24 maja 2022Nauka języka i inne możliwości dla uchodźców z Ukrainy
Nauka języka polskiego i rozmówki w języku angielskim, a także malowanie twarzy i wyjście na kręgle – to propozycje dla ukraińskich dzieci. Dorośli nadal mogą korzystać z porad prawnych i psychologicznych oraz brać udział w kursach językowych. W tym tygodniu w ramach działającej we WSIiZ świetlicy „Przyjdź i odpocznij, Nauka, relaks, zabawa” zaplanowane są także pokazy filmowe, strefa relaksu przy kawie i posiłku oraz możliwość korzystania ze stanowisk komputerowych.
- 23 maja 2022Dzień Afrykański 2022 we WSIiZ
- 23 maja 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoJaka przyszłość czeka produkcję żywności?
Jakie formy produkcji żywności istnieją obecnie, czy mają one wpływ na środowisko i zdrowie konsumenta? Czym są farmy wertykalne i jak taka uprawa wygląda? Czy w celu zapewnienia odpowiedniej ilości żywności w skali świata będziemy musieli opracować alternatywne modele produkcji? Zachęcamy do odsłuchania wywiadu z prof. Janem Krupą na temat przyszłości produkcji żywności.
- 23 maja 2022Wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza – zapraszamy 6 czerwca br. do Auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego
„Polska wkroczyła w niebezpieczny zakręt swojej historii. Uniknięcie wielkiego historycznego upadku wymaga jak największej liczby dobrze poinformowanych obywateli” – przekonuje prof. Leszek Balcerowicz. Jego wykład otwarty we WSIiZ nosi tytuł: „Scenariusze dla Polski”.
- 23 maja 2022WSIiZ patronem honorowym Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania objęła patronatem honorowym VII edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów. W wydarzeniu weźmie udział kilkunastu reprezentantów WSIiZ – siedmiu z nich współorganizuje konferencję, a czterech zaprezentuje w konkursie stworzoną przez siebie aplikację.