- 22 listopada 2022 | TVP3 Rzeszów / Magazyn studencki INDEKSMieszkanie dla studenta
Pracownicy Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych w drugim odcinku magazynu studenckiego INDEKS opowiedzieli o pomocy w znalezieniu zakwaterowania studentom międzynarodowym.
- 17 listopada 2022 | Korso / Dominik ŁazarzRozmowy z partnerami z NATO powinny iść w kierunku wzmocnienia obronnego przestrzeni nad polskim niebem
Rozmowy z partnerami z NATO powinny iść w kierunku wzmocnienia obronnego przestrzeni nad polskim niebem – o incydencie w Przewodowie mówi Dominik Łazarz, ekspert ds. UE Europe Direct WSIiZ w Rzeszowie i Europe Direct w Gdańsku.
- 15 listopada 2022Barometr Ofert Pracy: mniej ofert pracy, a wakatów nadal więcej niż przed pandemią – informacje medialne
W październiku barometr ofert pracy spadł ponownie do 353,4 pkt. z 362,2 pkt. we wrześniu – podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 15 listopada 2022 | Polskie Radio Rzeszów / Małgorzata IwanickaZamkolandia
Temat gier planszowych i edukacji medialnej dzieci podjęła dr Iwona Leonowicz-Bukała w programie dla dzieci w Polskim Radiu Rzeszów.
- 14 listopada 2022 | Biznes i Styl / Alina BosakFilozofka i socjolog ze wzgórza w Kielnarowej badają świat
Dziś naukę uprawia się w Internecie, pracując w międzynarodowych zespołach. Dlatego nie ma znaczenia, czy dołączasz do nich z Rzeszowa czy Warszawy, bo tak naprawdę i tak najważniejszy jest Cambridge albo Harvard. Liczy się natomiast, co do tej pory opublikowałeś i czy zajmujesz się tym, co interesuje świat – mówią filozofka dr Magdalena Hoły-Łuczaj i socjolog dr Kamil Łuczaj, pracownicy Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej, prywatnie – małżeństwo.
- 13 listopada 2022 | Polskie Radio Rzeszów / Alicja KarłowskaCzy wirtualna działalność nas uwieczni?
Wirtualne in memoriam – czyli o tym, jak nowe technologie oraz Internet, zmieniają sposób opisywania zjawisk, które od zawsze towarzyszą człowiekowi: radość życia, skończoność, śmierć. Udostępniamy zdjęcia i zapiski różnych doświadczeń, emocji: od radości, dumy, aż po ból i cierpienie. Czy dzięki temu, zostaniemy „na dłużej”? Temat podjęła dr Barbara Przywara, socjolog z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w Polskim Radiu Rzeszów.
- 11 listopada 2022Elektromobilność – przyszłość czy teraźniejszość? Opinia Macieja Wocha – informacje medialne
Inż. Maciej Woch przekonuje, że samochody elektryczne, autobusy, rowery, hulajnogi oraz pojazdy wolnobieżne na dobre wpisały się w otaczający nas krajobraz.
- 29 października 2022„Granica. Ludzie w drodze”. Wystawa zdjęć fotoreporterki Agnieszki Sadowskiej – informacje medialne
Fotoreporterka „Gazety Wyborczej Agnieszka Sadowska od początku kryzysu humanitarnego jest z aparatem na polsko-białoruskiej granicy i w podlaskich lasach, gdzie przed służbami kryją się wycieńczeni uchodźcy. Agnieszka Sadowska pokazała swoje fotografie i spotkała się z widzami w Klubie Akademickim IQ Clubie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 22 października 2022 | TVP3 Rzeszów / Anna WeselakKompetencje medialne uczniów i nauczycieli kluczem do edukacji w społeczeństwie zmediatyzowanym
Projekt pt. „Kompetencje medialne uczniów i nauczycieli kluczem do edukacji w społeczeństwie zmediatyzowanym” przedstawiła w TVP3 Rzeszów dr Barbara Przywarą, socjolog, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunków: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Komunikacja cyfrowa.
- 21 października 2022 | Nowiny / Beata TerczyńskaUczelnie oszczędzają, jak tylko mogą. Nie chcą wprowadzać nauki zdalnej
Uczelnie „blokują” zajęcia, żeby nie było długich przerw między nimi oraz i żeby nie kończyły się po zmroku, regulują temperaturę, inwestują w fotowoltaikę, gaszą światła i komputery. Karol Wal, pełnomocnik rektora WSIiZ ds. zrównoważonego rozwoju, przyznaje, że uczelnia jest w dobrej sytuacji – umowa na dostawę energii została zawarta nie na rok, jak w przypadku innych uczelni, tylko na dwa lata, czyli do końca grudnia 2023 roku.
- 27 stycznia 2023Wojna w Ukrainie oczami korespondenta. Spotkanie i dyskusja wokół książki „Opór” Pawła Pieniążka z udziałem Wojciecha Jagielskiego
Paweł Pieniążek w swojej książce „Opór” relacjonuje, jak wyglądało życie Ukraińców w przededniu wybuchu wojny i jak zmieniło się ono po 24 lutego 2022 roku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół najnowszej książki autora, które odbędzie się 22 lutego br. we WSIiZ. W spotkaniu weźmie udział również reporter i były korespondent wojenny Wojciech Jagielski.
- 26 stycznia 2023 | Super Nowości / Grzegorz KrólOlej droższy o 51 procent, masło o 40. Taniej na razie nie będzie
Rok do roku codzienne zakupy podrożały o ponad 19 procent. Wśród produktów liderem został olej, którego cena podskoczyła o ponad połowę. Temat inflacji w Polsce podjął Dominik Łazarz, ekspert ds. UE Europe Direct WSIiZ w Rzeszowie i Europe Direct w Gdańsku.
- 26 stycznia 2023Inżynieria oprogramowanie w bezpiecznych sieciach
- 26 stycznia 2023Zrównoważony rozwój i środowisko
- 25 stycznia 2023Za nami pierwsze w Rzeszowie spotkanie TEDx na temat klimatu – informacje medialne
W Rzeszowie po raz pierwszy zagościł TEDx Rzeszów Countdown. Wobec zmian klimatycznych nie jesteśmy bezradni, a każda i każdy z nas może przyczynić się do zmian na lepsze. Taki wniosek płynie z pierwszego zorganizowanego w Rzeszowie spotkanie TEDx Countdown. Temat spotkania brzmiał „Klimat to ludzie”. Wydarzenie odbyło się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 25 stycznia 2023Praca socjalna
- 25 stycznia 2023 | Gospodarka Podkarpacka / AdminDr inż. Magdalena Biesiadecka ekspertem w programie startupowym Shesnnovation Academy
Inauguracja IV edycji programu startupowego dla kobiet w technologiach „Shesnnovation Academy” odbyła się 13 stycznia br. w Warszawie. Celem programu jest wspieranie kobiet w rozwoju własnych firm technologicznych. Jedną z mentorek została dr inż. Magdalena Biesiadecka, adiunkt w Katedrze Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych oraz dyrektor Centrum Badań i Usług Biomedycznych, współzałożycielka i prezes spółki Orcideo.
- 25 stycznia 2023Praktycy z firmy Cisco
- 25 stycznia 2023Przyznanie finansowania w ramach konkursu OPUS 22 LAP dla Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych
Projekt badawczy pt. „Charakterystyka właściwości antyoksydacyjnych i chemoprewencyjnych polskich miodów odmianowych z wykorzystaniem modeli trawienia i absorpcji w przewodzie pokarmowym”, którego współautorkami są badaczki z Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych WSIiZ, otrzymał finansowanie Narodowego Centrum Nauki (NCN) w kwocie ponad 638 tysięcy złotych. Projekt ten oprócz NCN otrzymał również pozytywną opinię niemieckiego German Research Foundation (DFG).
- 25 stycznia 2023Wszyscy mamy moc zmiany klimatu na lepsze czyli TEDx Rzeszów Countdown
Wobec zmian klimatycznych nie jesteśmy bezradni, a każda i każdy z nas może przyczynić się do zmian na lepsze! Taki wniosek płynie z pierwszego zorganizowanego w Rzeszowie spotkanie TEDx Countdown. Temat spotkania brzmiał „Klimat to ludzie”.