- 16 maja 2024 | GC Nowiny i Rzeszów Nasze Miasto / Urszula SobolSukcesy animacji dra Mikołaja Birka
Krótkometrażowa animacja wykładowcy WSIiZ dra Mikołaja Birka „Góra” zakwalifikowała się do Konkursu Filmów Polskich na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu. Animacja z tego filmu znalazła się wśród 100 najlepszych prac konkursu-wyzwania organizowanego przez Clintona Jonesa. Dr Mikołaj Birek stworzył także teledysk do utworu „Demons” zespołu Banisher. Film powstał przy użyciu kombinacji wielu technik, w tym narzędzi opartych o sztuczną inteligencję.
- 16 maja 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Szymon TarandaDr Barbara Przywara o pokoleniu wychowanym w kulturze strachu
Prorektorka WSIiZ ds. Nauczania dr Barbara Przywara na antenie Polskiego Radia Rzeszów mówiła o pokoleniu wychowanym w kulturze strachu – straszonym w mediach i mediach społecznościowych od najmłodszych lat. Podkreśliła, że ci młodzi ludzie są bardzo wrażliwi na krytykę, szybko doznają uczucia wypalenia, potrzebują pochwał i są skupieni na realizacji swoich celów. Jest to pokolenie, które właśnie kończy szkoły średnie.
- 15 maja 2024 | Puls Biznesu / Sylwia WedziukDuża popularność restrukturyzacji
Uproszczona restrukturyzacja cieszy się sporym zainteresowaniem, choć nie zawsze jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem – informuje m.in. o tym raport „Restrukturyzacje i upadłości w Polsce 2023”, którego współautorką jest Dr Ulyana Zaremba z WSIiZ w Rzeszowie.
- 14 maja 2024 | Gazeta Wyborcza / -Prof. Tadeusz Pomianek o koniecznej reformie szkolnictwa wyższego
Prof. Tadeusz Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, autor „Zielonego Bloga”, mówił o jakości kształcenia i systemie finansowania uczelni oraz o korzyściach dla całego społeczeństwa płynących z przemyślanych inwestycji w szkolnictwie wyższym.
- 13 maja 2024 | Rzeszów Info / Karolina WiniarskaDr Paula Wieczorek o kierunkach studiów wybieranych przez młodych ludzi i ich obawach
Dr Paula Wieczorek, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Filologia, w programie „Rozmowy Rzeszów Info”, mówiła o obecnych trendach, które kształtują wybory edukacyjne młodych ludzi, a także o zmianach w motywacji młodzieży do podjęcia nauki na uczelniach wyższych oraz o największych obawach z tym związanych.
- 10 maja 2024 | Kurier Rzeszowski / Justyna KozłowskaPoczucie własnej wartości to klucz do satysfakcjonującego życia
Mgr Agata Ziemiakowicz, doświadczony psycholog i psychoterapeutka, z Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ, mówiła o tym, że poczucie własnej wartości jest fundamentem dobrego samopoczucia i zdrowej psychiki. Wyjaśniła, jak to poczucie wpływa na podejmowane decyzje, relacje interpersonalne oraz ogólną jakość życia.
- 10 maja 2024Stypendia dla studentów WSIiZ będą wyższe – informacje medialne
Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w semestrze letnim otrzymają wyższe stypendia. Podwyższenie wysokości stypendiów będzie możliwe dzięki większej niż rok temu dotacji przyznanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
- 10 maja 2024 | hej.rzeszow.pl / hmTydzień Zdrowia we WSIiZ
Warsztaty, prelekcje oraz konkursy z nagrodami – tak Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zachęcała swoich pracowników i pracowniczki do dbania o zdrowie. Akcja profilaktyczna „Tydzień Zdrowia” odbyła się 22-26 kwietnia, jej partnerem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.
- 9 maja 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Adam GłaczyńskiProf. Andrzej Głowacki o sztuce w świecie współczesnym
Prof. Andrzej Głowacki, Kierownik Zakładu Grafiki Komputerowej, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, na antenie Polskiego Radia Rzeszów mówił o sztuce w świecie współczesnym, o twórcach sztuki i jej odbiorcach oraz o tym, co go w sztuce bulwersuje.
- 26 kwietnia 2024„Polek portret własny” – informacje medialne
W Rzeszowie debatowano o współczesnych kobietach. W spotkaniu zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania dyskutowały m.in. siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia” oraz pisarka Joanna Kuciel – Frydryszak, autorka bestsellerowej książki „Chłopki”, a także dr hab. prof. UR Anna Siewierska – politolożka, dr hab. nauk społecznych.
- 6 grudnia 2024Cóż to był za finał! „WSIiZ ma Talent” już za nami
Munashe Tapiwa Muchedzi został zwycięzcą 11. edycji Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”. Wokalista wykonał wzruszający utwór własnego autorstwa, który opowiadał o jego przyjacielu i jego problemach oraz o pomocy, jaką otrzymał od bliskich. Munashe pochodzi z Zimbabwe i jest studentem kierunku International Business Management.
- 6 grudnia 2024Szlachetna Paczka dla rodziny Pani Moniki
W tym zbliżającym się magicznym okresie świąt chcemy razem sprawić, żeby każdy poczuł ciepło świątecznej magii. Dlatego Samorząd Studencki WSIiZ kolejny raz włączył się w pomoc za pośrednictwem Szlachetnej Paczki. W tym roku będziemy pomagać Pani Monice i jej rodzinie.
- 6 grudnia 2024Konferencja „Rynek pracy przyszłości – jak nowe technologie, kryzys klimatyczny i trendy demograficzne zmienią miejsca pracy”
W konferencji wzięli udział doradcy zawodowi, nauczyciele oraz praktycy zawodowi poszukujący inspiracji do pracy z uczniami szkół ponadpodstawowych. Organizatorem wydarzenia był Dział Rekrutacji WSIiZ. Podczas spotkania prelegenci starali się odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące zagrożeń ze strony AI, co czeka nas za 10, 30 i 50 lat w dobie zielonej transformacji, czy jak odnaleźć się na rynku pracy teraz i w przyszłości.
- 6 grudnia 2024Prof. Konrad Szocik redaktorem gościnnym numeru specjalnego czasopisma „Bioethics”
Dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ, jest redaktorem gościnnym numeru specjalnego czasopisma „Bioethics”, pt. „The bioethics of space exploration”. „Bioethics” na ministerialnej liście punktowanych czasopism ma 200 punktów i jest jednym z wiodących na świecie z zakresu bioetyki i etyki medycznej.
- 5 grudnia 2024Rozmowa o wolontariacie i planach na przyszłość ze studentką WSIiZ – Mass Blessed Chiweshe
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony 5 grudnia, to szczególna okazja, aby zwrócić uwagę na wartość i znaczenie wolontariatu w różnych społecznościach na całym świecie. To dzień, w którym doceniamy wkład wolontariuszy i ich nieocenioną pomoc w wielu dziedzinach życia społecznego. O blaskach i cieniach wolontariatu rozmawialiśmy ze studentką kierunku Praca socjalna – Mass Blessed Chiweshe.
- 5 grudnia 2024mgr Piotr Niedbała
- 4 grudnia 2024Wielki Finał „WSIiZ ma Talent”
- 4 grudnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Barbara KozłowskaMgr Maryna Kuzmyn o inteligencji emocjonalnej i regulowaniu stresu
Mgr Maryna Kuzmyn – psycholożka i terapeutka traumy, pracująca w Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Wsparcia Psychologicznego we WSIiZ, była gościem podczas audycji „Szlachetne zdrowie” prowadzonej przez Barbarę Kozłowską w Polskim Radiu Rzeszów. Podczas audycji mówiła o tym czym jest inteligencja emocjonalna, 5 kluczowych obszarach inteligencji emocjonalnej, takich jak: samoświadomość, samoregulacja, empatia, motywacja i umiejętności społeczne. Polecała również techniki oddechowe, które pomagają w regulowaniu emocji i stresu np. świadome oddychanie. To pomaga w skupieniu się na tym co jest tu i teraz oraz w odcięciu się od bodźców zewnętrznych.
- 4 grudnia 2024Mateusz Liput