- 25 lutego 2022 | Gazeta Wyborcza / red. Dominika WielowieyskaProf. Hall: „Platforma już za daleko zabrnęła na lewo”
Profesor Aleksander Hall na łamach „Gazety Wyborczej” analizuje sytuację w polskie polityce. Jak ocenia rodzime patie polityczne? Czy dostrzega miejsce, w którym mogłaby się ukształtować nowa prawica?
- 24 lutego 2022 | Forum Akademickie / dr Joanna WójcikO skutecznym zdalnym nauczaniu
Sukces edukacji zdalnej nie byłby możliwy bez istniejącej niemalże na każdej uczelni grupy entuzjastów e-learningu, którzy wiele lat spędzili na propagowaniu tej formy kształcenia. Taką entuzjastką we WSIiZ jest dr Joanna Wójcik, która doskonale wie, że dobrze przygotowane i przemyślane materiały mogą służyć wiele lat i stanowić wartość dodaną zajęć (niezależnie od trybu ich realizacji). Ciekawe informacje o zdalnym nauczaniu oraz wpływie pandemii na e-learning można znaleźć w Forum Akademickim, które opublikowało artykuł dr Wójcik.
- 22 lutego 2022 | TVP Rzeszów / red. Anna ArciszewskaAkademia 50+ rozpoczyna kolejny semestr działalności
Akademia 50+ zaprasza osoby powyżej 50 roku życia do udziału w zajęciach w semestrze letnim 2021/22. O przygotowanych aktywnościach na nowy semestr opowiadała dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektor Akademii 50+, a Panie Małgorzata Cisek-Kozieł oraz Marianna Krupa przybliżyły widzom aktywności, z jakich mogą korzystać seniorzy.
- 22 lutego 2022 | Polskie Radio Kraków / red. Kamil WszołekWojna cybernetyczna – kto ma najlepszych hakerów?
Czym charakteryzuje się wojna cybernetyczna? Czy Słowianie są dobrymi programistami i hackerami? Które państwo ma największy potencjał cybernetyczny na świecie? Zachęcamy do wysłuchania ciekawej rozmowy pt. Wojna cybernetyczna”. O tajnikach cyber-świata opowiadał dr Mirosław Hajder.
- 20 lutego 2022Międzynarodowe media o Ukrainie – wypowiedzi studentów i pracowników WSIiZ
Grupowanie wojsk rosyjskich przy granicach z Ukrainą, a także późniejszą inwazję śledzi cały świat. Wielu dziennikarzy z różnych kontynentów przyjechało na naszą uczelnię, by porozmawiać z osobami z Ukrainy o tym co dzieje się w ich ojczyźnie.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Łukasz WacławekOszczędzanie – w jaki sposób robić to dobrze?
Drożejące produkty i usługi znacząco wpływają na stan gotówki na kontach Polaków, dlatego dr Jacek Rodzinka, dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ przeanalizował różne możliwości oszczędzania. Czy któreś z nich są sprawdzone i mogą polepszyć majętność Polaków?
- 14 lutego 2022Generał Tomasz Bąk o amerykańskich żołnierzach na Podkarpaciu – opinie eksperckie
Grupowanie się wojsk rosyjskich na granicy Rosji i Białorusi z Ukrainą to sytuacja, na którą zwrócone są oczy całego świata. Decyzją Prezydenta USA – Joe Bidena, na Podkarpacie przyleciało wielu amerykańskich żołnierzy. Gen. bryg. rez. dr hab. inż. Tomasz Bąk, prof. WSIiZ udzielił wywiadów wielu lokalnym mediom na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Czwórka / red. Kamil JasińskiKogo dotyczą cyberzagrożenia – wielkich przedsiębiorstw czy każdego człowieka?
Dr inż. Mirosław Hajder zwracał uwagę słuchaczom Radia Czwórka w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Wskazał także co grozi nam (jako odbiorcom), gdy zaatakowana zostanie wielka korporacja np. bank.
- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoBiografie polskich naukowców
Dr Kamil Łuczaj, socjolog z Instytutu Analiz Edukacji WSIiZ, na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiadał o rozpoczynających się badaniach, w których przeanalizuje materiały autobiograficzne pozostawione przez polskich naukowców pracujących w krajach zachodnich.
- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoStereotypy na temat płci nadal istnieją i wpływają na lukę płacową
Jak podają ostatnie badania publikowane w magazynie „Science” – już małe dziewczynki wierzą w stereotypy nt. płci. Socjolog, dr Barbara Przywara, zauważa, że im wyżej w hierarchii płacowej znajdują się kobiety i mężczyźni, tym ta luka płacowa pomiędzy nimi jest większa.
- 4 lipca 2025Studia w języku angielskim w Polsce? Sprawdź, dlaczego to świetny wybór, także dla Ciebie
Jeszcze niedawno taka opcja kojarzyła się głównie z wyjazdem za granicę. Dziś coraz więcej młodych ludzi – zarówno z Polski, jak i z innych krajów – decyduje się na studia w języku angielskim w Polsce. To rozwiązanie, które łączy międzynarodowy charakter z dostępnością i rozsądnymi kosztami. Wysoki poziom nauczania, praktyczne przygotowanie do pracy w globalnych branżach oraz multikulturowe środowisko anglojęzycznych kierunków sprawiają, że ten wybór zyskuje coraz większą popularność.
- 4 lipca 2025Czym jest Analityka danych i Big Data?
Wielu młodym ludziom po maturze, którzy właśnie planują swoją zawodową przyszłość, kierunek studiów Analityka danych i Big Data, niewiele mówi. Z czym wiąże się ten kierunek i jakie może dać nam profity w przyszłości? Przeczytaj rozmowę z dr. inż. Arkadiuszem Gawłem, Prodziekanem kierunków Analityka danych w biznesie oraz Analityka biznesowa i Big Data we WSIiZ.
- 3 lipca 2025Twoje talenty i pasje są ważne. W WSIiZ pomożemy Ci je rozwinąć i pokazać światu
Studia to nie tylko wykłady i egzaminy. To przede wszystkim czas odkrywania siebie, rozwijania pasji i budowania przyszłości. We WSIiZ stworzyliśmy przestrzeń, w której możesz w pełni wykorzystać swój potencjał – artystyczny, naukowy, sportowy, społeczny czy zawodowy.
- 3 lipca 2025Umowa partnerska WSIiZ z Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Rzeszowie – informacje medialne
Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rzeszowie i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę partnerską, której głównymi założeniami są wymiana doświadczeń, realizacja wspólnych projektów i organizacja wspólnych przedsięwzięć. W wyniku umowy COM w Rzeszowie stał się partnerem dla kierunku Praca socjalna.
- 3 lipca 2025WSIiZ nawiązało strategiczne partnerstwo z firmą Splunk
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została partnerem edukacyjnym firmy Splunk, nasza uczelnia została także członkiem Splunk Academic Alliance. Splunk to światowy lider w dziedzinie analityki danych operacyjnych oraz rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.
- 3 lipca 2025Prof. Agata Gemzik-Salwach zwyciężczynią prestiżowego Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego
Dr hab. Agata Gemzik-Salwach, prof. WSIiZ, z Katedry Ekonomii i Finansów, otrzymała Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z zakresu bankowości, pieniądza i finansów. Pani Profesor jest jedyną nagrodzoną w tym konkursie osobą w całej Polsce.
- 3 lipca 2025Reprezentacja WSIiZ uhonorowana na Podkarpackiej Gali Sportu
Przedstawiciele Klubu AZS WSIiZ na czele z dr Barbarą Przywarą, Prorektorką ds. Nauczania, w sobotę (28 czerwca) wzięli udział w bardzo uroczystej Podkarpackiej Gali Sportu Akademickiego, podczas której podsumowano mijający sezon 2024/25.
- 2 lipca 2025Zobacz wystawę „Bezpieczeństwo, Europo!”
W kampusie WSIiZ w Rzeszowie można zobaczyć wystawę autorstwa Adriana Sowińskiego – „Bezpieczeństwo, Europo!”. Prezentuje ona plakaty poświęcone priorytetom polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, w okresie od stycznia do czerwca 2025 roku. Kuratorem wystawy jest EUROPE DIRECT Rzeszów działający w sieci informacyjnej Komisji Europejskiej.