- 7 marca 2022Solidarni z Ukrainą
Jakie odczucia towarzyszą młodym Ukraińcom oraz jakie możliwości wsparcia oferuje im Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie?
- 4 marca 2022 | Super Nowości / red. Wioletta KrukCyberwojna – hakerzy na wojnie z Putinem
Hakerstwo to działalność, z którą mamy do czynienia od lat 80, i długo było profesją bardzo wysoko etyczną – mówi dr Mirosław Hajder, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa WSIiZ. Jak wygląda obecna działalność hakerów? Czy należy jej się obawiać? I w końcu – czy Rosyjscy hakerzy są lepsi od amerykańskich, europejskich lub azjackich? Odpowiedzi na te nurtujące pytania można znaleźć w artykule pt. „Hakerzy na wojnie z Putinem”.
- 2 marca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Bernadeta SzczyptaNie jesteśmy bezradni wobec dezinformacji
Wojna informacyjna jest elementem agresji, którą Rosja toczy nie tylko w Ukrainie, ale także m.in. w Polsce. Eksperci apelują, aby zachować szczególną rozwagę i odpowiedzialność oraz weryfikować przeczytane i usłyszane informacje. Jak to robić? – Wyjaśnia dr Barbara Przywara, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej.
- 1 marca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Barbara KozłowskaŚrodki czyszczące często zawierają szkodliwe substancje
Sok z cytryny, soda i ocet – posiadając tylko trzy produkty będziemy stanie wyczyścić cały dom! Uliana Hojan i Tomasz Bujak informowali na antenie Radia Rzeszów po jakie produkty czyszczące należy sięgać.
- 27 lutego 2022 | RzeczpospolitaWSIiZ z prestiżowym Certyfikatem Doskonałości Kształcenia
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to pierwsza i jedyna w Polsce uczelnia niepubliczna, która otrzymała od Polskiej Komisji Akredytacyjnej Certyfikat Doskonałości Kształcenia. Profesor Andrzej Rozmus w wypowiedziach dla Rzeczpospolitej zaznacza, że uzyskanie tego certyfikatu, to sukces całej uczelni.
- 26 lutego 2022Generał Tomasz Bąk o wojnie na Ukrainie
Generał Tomasz Bąk analizuje zachowanie rosyjskich i ukraińskich żołnierzy w trakcie toczącej się wojny. Która armia ma większą szansę na zwycięstwo?
- 25 lutego 2022 | Gazeta Wyborcza / red. Dominika WielowieyskaProf. Hall: „Platforma już za daleko zabrnęła na lewo”
Profesor Aleksander Hall na łamach „Gazety Wyborczej” analizuje sytuację w polskie polityce. Jak ocenia rodzime patie polityczne? Czy dostrzega miejsce, w którym mogłaby się ukształtować nowa prawica?
- 24 lutego 2022 | Forum Akademickie / dr Joanna WójcikO skutecznym zdalnym nauczaniu
Sukces edukacji zdalnej nie byłby możliwy bez istniejącej niemalże na każdej uczelni grupy entuzjastów e-learningu, którzy wiele lat spędzili na propagowaniu tej formy kształcenia. Taką entuzjastką we WSIiZ jest dr Joanna Wójcik, która doskonale wie, że dobrze przygotowane i przemyślane materiały mogą służyć wiele lat i stanowić wartość dodaną zajęć (niezależnie od trybu ich realizacji). Ciekawe informacje o zdalnym nauczaniu oraz wpływie pandemii na e-learning można znaleźć w Forum Akademickim, które opublikowało artykuł dr Wójcik.
- 22 lutego 2022 | TVP Rzeszów / red. Anna ArciszewskaAkademia 50+ rozpoczyna kolejny semestr działalności
Akademia 50+ zaprasza osoby powyżej 50 roku życia do udziału w zajęciach w semestrze letnim 2021/22. O przygotowanych aktywnościach na nowy semestr opowiadała dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektor Akademii 50+, a Panie Małgorzata Cisek-Kozieł oraz Marianna Krupa przybliżyły widzom aktywności, z jakich mogą korzystać seniorzy.
- 22 lutego 2022 | Polskie Radio Kraków / red. Kamil WszołekWojna cybernetyczna – kto ma najlepszych hakerów?
Czym charakteryzuje się wojna cybernetyczna? Czy Słowianie są dobrymi programistami i hackerami? Które państwo ma największy potencjał cybernetyczny na świecie? Zachęcamy do wysłuchania ciekawej rozmowy pt. Wojna cybernetyczna”. O tajnikach cyber-świata opowiadał dr Mirosław Hajder.
- 27 stycznia 2023Wojna w Ukrainie oczami korespondenta. Spotkanie i dyskusja wokół książki „Opór” Pawła Pieniążka z udziałem Wojciecha Jagielskiego
Paweł Pieniążek w swojej książce „Opór” relacjonuje, jak wyglądało życie Ukraińców w przededniu wybuchu wojny i jak zmieniło się ono po 24 lutego 2022 roku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół najnowszej książki autora, które odbędzie się 22 lutego br. we WSIiZ. W spotkaniu weźmie udział również reporter i były korespondent wojenny Wojciech Jagielski.
- 26 stycznia 2023 | Super Nowości / Grzegorz KrólOlej droższy o 51 procent, masło o 40. Taniej na razie nie będzie
Rok do roku codzienne zakupy podrożały o ponad 19 procent. Wśród produktów liderem został olej, którego cena podskoczyła o ponad połowę. Temat inflacji w Polsce podjął Dominik Łazarz, ekspert ds. UE Europe Direct WSIiZ w Rzeszowie i Europe Direct w Gdańsku.
- 26 stycznia 2023Inżynieria oprogramowanie w bezpiecznych sieciach
- 26 stycznia 2023Zrównoważony rozwój i środowisko
- 25 stycznia 2023Za nami pierwsze w Rzeszowie spotkanie TEDx na temat klimatu – informacje medialne
W Rzeszowie po raz pierwszy zagościł TEDx Rzeszów Countdown. Wobec zmian klimatycznych nie jesteśmy bezradni, a każda i każdy z nas może przyczynić się do zmian na lepsze. Taki wniosek płynie z pierwszego zorganizowanego w Rzeszowie spotkanie TEDx Countdown. Temat spotkania brzmiał „Klimat to ludzie”. Wydarzenie odbyło się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi.
- 25 stycznia 2023Praca socjalna
- 25 stycznia 2023 | Gospodarka Podkarpacka / AdminDr inż. Magdalena Biesiadecka ekspertem w programie startupowym Shesnnovation Academy
Inauguracja IV edycji programu startupowego dla kobiet w technologiach „Shesnnovation Academy” odbyła się 13 stycznia br. w Warszawie. Celem programu jest wspieranie kobiet w rozwoju własnych firm technologicznych. Jedną z mentorek została dr inż. Magdalena Biesiadecka, adiunkt w Katedrze Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych oraz dyrektor Centrum Badań i Usług Biomedycznych, współzałożycielka i prezes spółki Orcideo.
- 25 stycznia 2023Praktycy z firmy Cisco
- 25 stycznia 2023Przyznanie finansowania w ramach konkursu OPUS 22 LAP dla Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych
Projekt badawczy pt. „Charakterystyka właściwości antyoksydacyjnych i chemoprewencyjnych polskich miodów odmianowych z wykorzystaniem modeli trawienia i absorpcji w przewodzie pokarmowym”, którego współautorkami są badaczki z Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych WSIiZ, otrzymał finansowanie Narodowego Centrum Nauki (NCN) w kwocie ponad 638 tysięcy złotych. Projekt ten oprócz NCN otrzymał również pozytywną opinię niemieckiego German Research Foundation (DFG).
- 25 stycznia 2023Wszyscy mamy moc zmiany klimatu na lepsze czyli TEDx Rzeszów Countdown
Wobec zmian klimatycznych nie jesteśmy bezradni, a każda i każdy z nas może przyczynić się do zmian na lepsze! Taki wniosek płynie z pierwszego zorganizowanego w Rzeszowie spotkanie TEDx Countdown. Temat spotkania brzmiał „Klimat to ludzie”.