- 15 listopada 2023 | Poradnik Budowlany / Marcin BoskiRobot to za mało. Z dobrą strategią cyfryzacji przedsiębiorstwo zrobi skok w przyszłość – rozmowa z Marcinem Boskiem
Rozmowa z Marcinem Boskiem, konsultantem w obszarze innowacji i cyfryzacji, współpracującym jako ekspert branżowy z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
- 14 listopada 2023 | Kurier Rzeszowski / Justyna KozłowskaStudiujesz na WSIiZ i masz talent, który chcesz pokazać innym? Prześlij swoje zgłoszenie, zaprezentuj się i wygraj nagrody pieniężne!
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już po raz kolejny organizuje konkurs między studentami tej uczelni. Masz talent do czegoś? Malujesz, rzeźbisz, robisz grafiki – tradycyjne lub komputerowe, fotografujesz, realizujesz video art? A może ładnie śpiewasz, tańczysz, grasz na jakimś instrumencie? Jednym słowem masz talent, który chciałbyś pokazać światu i do tego wygrać wysokie nagrody pieniężne, jednocześnie studiujesz obecnie na WSIiZ? Zgłoś się koniecznie do „WSIIZ MA TALENT” i pokaż innym swoje zainteresowania.
- 13 listopada 2023 | Radio Eska Rzeszów / Marcin StarzecZakupowe szaleństwo na Black Friday – rozmowa z Dominikiem Łazarzem
Na temat zakupowego szaleństwa z okazji Black Friday mówił Dominik Łazarz na antenie Radia ESKA Rzeszów i Supernova Rzeszów.
- 11 listopada 2023 | Radio VIA / Małgorzata Oczoś-BłądzińskaSocjolog dr Barbara Przywara o współczesnym patriotyzmie
Patriotyzm dla współczesnych Polaków to świadome czasami odważne, pełne pasji zaangażowanie – mówiła na antenie Radia VIA dr Barbara Przywara, socjolog z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowa.
- 8 listopada 2023 | Strefa Designu Uniwersytetu SWPS / Anna SierońJak Al wpływa na projektowanie graficzne? – dr Mikołaj Birek wziął udział w webinarze Uniwersytetu SWPS
Jak Al wpływa na projektowanie graficzne? Sztuczna inteligencja weszła w obszar do tej pory zależny od ludzkiej kreatywności, doświadczenia i umiejętności. Z jednej strony, może być przydatnym narzędziem determinującym przyszłość projektowania, z drugiej – źródłem niepokoju. Czy ten niepokój jest uzasadniony? Dr Mikołaj Birek, specjalista z zakresu grafiki multimedialnej WSIiZ, wziął udział w webinarze zorganizowanym przez Strefę Designu Uniwersytetu SWPS.
- 6 listopada 2023W WSIiZ w Rzeszowie powstała gra szerząca wiedzę o mitologii skandynawskiej – informacje medialne
W ramach jednej z prac licencjackich obronionych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała gra karciana „Mito Starcie”, szerząca wiedzę o mitologii skandynawskiej.
- 3 listopada 2023 | Polskie Radio Rzeszów / Alicja KarłowskaPisma i znaki: dar czasu, radość życia – rozmowa z dr Barbarą Przywarą
Czy potrafimy cieszyć się danym nam czasem? A może ciągle toczymy nierówną walkę z przemijaniem, koncentrując na tym swoje myśli i wysiłek? W najnowszym wydaniu audycji Pisma i znaki – rozmowa o emocjach, pragmatyzmie i ludzkiej skończoności. Gościem programu była dr Barbara Przywara – Prorektorka ds. Nauczania we WSIiZ, socjolog, medioznawca.
- 31 października 2023 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / Rafał BolanowskiWszystkich Świętych zero waste? Na razie to święto sprzedawców plastiku. Ekolożka: Liczy się pamięć, nie czas wypalania znicza
Problemom ekologicznym współczesnego świata można skutecznie przeciwdziałać na poziomie systemowym i jednostkowym. Całkowita wymiana na rynku plastikowych wkładów i zniczy na opakowania szklane wielokrotnego użytku, jak dawniej bywało z wymianą w sklepie, byłaby skutecznym rozwiązaniem zero waste – uważa dr Oksana Balanda z Katedry Bioróżnorodności i Zrównoważonego Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ale jak zmienić przyzwyczajenia Polaków?
- 29 października 2023Firma Sii partnerem kierunku Informatyka we WSIiZ – informacje medialne
Objęcie przez Sii partnerstwa nad kierunkiem Informatyka, wzajemna wymiana doświadczeń, realizacja wspólnych celów, organizacja wspólnych przedsięwzięć o charakterze biznesowym oraz szkoleniowym – to główne założenia umowy o współpracy podpisanej między władzami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a firmą Sii.
- 28 października 2023 | SuperNowości24.pl / Kinga DereniowskaProf. Andrzej Głowacki: w Rzeszowie potrzebny jest efekt wow
Czy miasto może być żywą galerią? Czy pomnik Tadeusza Nalepy, najsłynniejszego muzyka z Rzeszowa, powinien być interaktywny? A może powinno być tutaj święto wiosny? Swoimi pomysłami na kulturę dzieli się prof. dr hab. Andrzej Głowacki, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Krakowa w latach 1999 -2000 r.
- 16 czerwca 2025Współpraca międzynarodowa w praktyce. Studenci i kadra Kolegium Medycznego WSIiZ z wizytą w Kliniken Beelitz GmbH
W dniach 13-15.06.2025 odbyła się wizyta studyjna pracowników i studentów Kolegium Medycznego WSIiZ w Kliniken Beelitz GmbH z siedzibą w Beelitz-Heilstätten w Niemczech. W wizycie wzięli udział: mgr Katarzyna Wyczarska-Dziki, Prodziekan ds. kierunku Pielęgniarstwo, dr n. med. Marzena Mańdziuk, Pełnomocnik Dziekana Kolegium Medycznego ds. fizjoterapii w języku obcym oraz studenci kierunku pielęgniarstwo: Arun Devasia, Monika Jończyk, Gabriela Sikora i studenci kierunku fizjoterapia: Katarzyna Bober i Łukasz Karnas.
- 16 czerwca 2025„Percepcje – Podsumowanie i zapowiedź”. Wernisaż w rzeszowskiej „Siemaszce”
W dniach 21–30 czerwca 2025 roku w Foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się wystawa „Percepcje – Podsumowanie i zapowiedź” – największa jak dotąd prezentacja międzynarodowego projektu artystycznego zainicjowanego przez dr hab. Patrycję Longawę, prof. WSIiZ. Ekspozycja podsumowuje cztery dotychczasowe edycje przedsięwzięcia oraz zapowiada kolejną – „Percepcje V – Zwierzęta”, której otwarcie zaplanowano na koniec roku.
- 16 czerwca 2025Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej z referatem w Northwestern University w Evanston
Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ w dniach 6-8 czerwca 2025 roku uczestniczył w konferencji „Ethics 2025” – „IEEE International Symposium on Ethics in Engineering, Science, and Technology”, organizowanej przez IEEE Society on Social Implications of Technology (SSIT). Tegoroczna edycja odbyła się w „Department of Black Studies” Northwestern University w Evanston (Illinois) w USA. Jest to jeden z lepszych prywatnych uniwersytetów badawczych w USA.
- 13 czerwca 2025Wakanda, Talokan i siła opowieści. Jak kino Marvela inspiruje do rozmowy o kulturze, tożsamości i przyszłości
Czy filmy Marvela mogą być punktem wyjścia do rozmowy o kolonializmie, żałobie, sile kobiet i przyszłości planety? Uczestnicy seminarium Africanfuturism: Speculative Futures and Resistance, które odbyło się 11 czerwca 2025 roku w Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, nie mają co do tego wątpliwości – tak. Wydarzenie zorganizowane przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Humanus (sekcja Black Studies) pokazało, że popkultura może być doskonałym pretekstem do głębokiej refleksji nad współczesnym światem.
- 13 czerwca 2025Badaczki z WSIiZ na międzynarodowej konferencji PSE Young Scientists Meeting we Wrocławiu
Aktywny i inspirujący tydzień mają za sobą badaczki z Katedry Kosmetologii WSIiZ, które reprezentowały uczelnię podczas prestiżowej konferencji naukowej PSE Young Scientists Meeting we Wrocławiu. Wydarzenie było okazją do prezentacji wyników badań, nawiązania międzynarodowych kontaktów i budowania pozycji Kolegium Medycznego WSIiZ na naukowej mapie Polski.
- 12 czerwca 2025Estrada Rzeszowska i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
– To dla nas zaszczyt móc współpracować z tak prestiżową uczelnią, a także wspierać młode talenty i wspólnie kreować przyszłość kultury w Rzeszowie – powiedział dyrektor Estrady Rzeszowskiej podczas podpisania umowy partnerskiej z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 12 czerwca 2025Ekrany kontra dzieciństwo. Cienie ery cyfrowej
Obecność dzieci i młodzieży w świecie wirtualnym od lat interesuje badaczy. Na przestrzeni lat raporty dostarczają coraz to nowych analiz i wniosków, głównie w zakresie niebezpieczeństw. Działania te mają na celu scharakteryzowanie czynników wpływających na ryzykowne zachowania młodych ludzi, a co za tym idzie, znalezieniu odpowiednich środków dla przeciwdziałania ich negatywnym skutkom.
- 11 czerwca 2025Twoje talenty i pasje są ważne. W WSIiZ pomożemy Ci je rozwinąć i pokazać światu
Studia to nie tylko wykłady i egzaminy. To przede wszystkim czas odkrywania siebie, rozwijania pasji i budowania przyszłości. We WSIiZ stworzyliśmy przestrzeń, w której możesz w pełni wykorzystać swój potencjał – artystyczny, naukowy, sportowy, społeczny czy zawodowy.
- 11 czerwca 2025Naukowcy WSIiZ o roli PSZOK w gospodarce cyrkularnej. Wystąpienie na konferencji w Krakowie
Dr hab. Agata Gemzik-Salwach, prof. WSIiZ wraz z Mariuszem Piaseckim, doktorantem WSIiZ, wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Ekonomia Społeczna 2025: Od edukacji do transformacji: ekonomia społeczna i eko-obywatelstwo, która odbyła się 3 czerwca w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
- 11 czerwca 2025Bezpieczeństwo żywnościowe. Za nami V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego.
Bezpieczeństwo żywnościowe – za nami V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego, którego uczestnicy mieli za zadanie zaprojektowanie plakatu na temat bezpieczeństwa żywnościowego będącego jednym z priorytetów programu polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.