- 26 kwietnia 2024„Polek portret własny” – informacje medialne
W Rzeszowie debatowano o współczesnych kobietach. W spotkaniu zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania dyskutowały m.in. siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia” oraz pisarka Joanna Kuciel – Frydryszak, autorka bestsellerowej książki „Chłopki”, a także dr hab. prof. UR Anna Siewierska – politolożka, dr hab. nauk społecznych.
- 25 kwietnia 2024 | SmogLab i Onet.pl / Klaudia UrbanProf. Tadeusz Pomianek o protestach rolników i błędach decydentów – informacje medialne
Prof. Tadeusz Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, autor „Zielonego Bloga”, w rozmowie z dziennikarką portalu SmogLab mówił o przyczynach protestów rolników, a także o szeregu błędów oraz zaniedbań na poziomie krajowym i unijnym.
- 25 kwietnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Małgorzata IwanickaStudenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zostali turystami
Nawiązywanie międzynarodowych znajomości i trening języka angielskiego połączone z promocją regionu to idee konkursu „Let me show you Łańcut around”. Uczniowie z łańcuckich podstawówek, wcielając się w role ambasadorów kultury, na jeden dzień zostali przewodnikami po swoim mieście. Ich zadaniem było przekazanie w języku angielski wiedzy na temat miasta i jego zabytków. W role turystów wcielili się zagraniczni studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie głównie z Zimbabwe.
- 18 kwietnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Szymon TarandaProf. Jerzy Bralczyk o uczuciach do języka
Prof Jerzy Bralczyk Wykładowca w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ mówił na antenie Polskiego Radia Rzeszów o tym, czy jeszcze kocha język polski i co jest podstawą przyjaźni z językiem.
- 17 kwietnia 2024 | Rzeczpospolita / Dorota Gajos-KaniewskaDr Ulyana Zaremba współautorką raportu „Restrukturyzacje i upadłości w Polsce 2023”
Dr Ulyana Zaremba z WSIiZ w Rzeszowie jest współautorką raportu „Restrukturyzacje i upadłości w Polsce 2023”, z którego wynika, że przedsiębiorcy z długami coraz częściej korzystają z postępowania o zatwierdzanie układu, gdyż mogą w ten sposób łatwo uruchomić ochronę przed egzekucją długu.
- 17 kwietnia 2024 | Tygodnik Powszechny / Michał SowińskiProrektorka WSIiZ o kształceniu studentów zagranicznych
Prorektorka WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. WSIiZ w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego” o kształceniu na światowym poziomie. W rozmowie Prorektorka podkreśliła ważną rolę dla współczesnej edukacji, jaką jest kształcenie ludzi otwartych, ciekawych świata i samodzielnie myślących.
- 6 kwietnia 2024HackCarpathia – relacje medialne
Studenci i młodzi przedsiębiorcy uczestniczyli w największym hackathonie w Rzeszowie – HackCarpathia, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Innowacji. Za zadanie mieli zaprojektować w ciągu 24 godzin własny biznes czy aplikację. Tworzyli innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Wszystko miało formę konkursu, a najlepsi otrzymali nagrody.
- 5 kwietnia 2024 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / Agata KulczyckaRektor WSIiZ o daniu szansy kandydatom w wyborach samorządowych
Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, rozmawiał z dziennikarką Gazety Wyborczej o wyborach samorządowych. Mówił, że nie ma kandydatów idealnych, ale możemy wywierać silny i oddolny naciska na sposób sprawowania przez nich mandatu. Wyjaśnił również, że należy dać kandydatom szansę, a później ich rozliczyć.
- 2 kwietnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Justyna PiekłoDr Barbara Przywara o greenwashingu
Prorektorka WSIiZ ds. Nauczania dr Barbara Przywara w porannym magazynie informacyjnym „Kalejdoskop” na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiedziała, czym jest greenwashing.
- 29 marca 2024Wystawa plakatów studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w WDK – informacje medialne
26 marca 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy „B1 z WSIiZ” organizowanej przez Koło Projektowania Plakatu B1. Na ekspozycji zaprezentowano prace studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 31 marca 2025 | Kurier Rzeszowski / Justyna KozłowskaSpotkanie z dr Ewą Woydyłło i Katarzyną Nosowską – siła jest w nas
Dr Ewa Woydyłło oraz Katarzyna Nosowska, na spotkaniu w Filharmonii Podkarpackiej, mówiły m.in. o tym – do czego służy nam siła, która jest w nas? Czy człowiek jest zdolny do przekraczania siebie? Jak odnaleźć swoją siłę oraz jak dbać o jej regenerację? To niezwykłe spotkanie odbyło się 26 marca br. Bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie, sala koncertowa Filharmonii wypełniła się po brzegi, a spotkanie pozostanie w pamięci publiczności na długo.
- 31 marca 2025Wykładowczynie WSIiZ na międzynarodowej konferencji naukowej w Austrii
Dziekan Kolegium Medycznego, dr hab. Katarzyna Gaweł-Bęben, prof. WSIiZ, wygłosiła referat podczas PhytoValley – Austriackiego Szczytu Produktów Naturalnych – Nauka i technologia stojąca za fitofarmacją, fitokosmetykami i fitoodżywianiem. Dwie inne wykładowczynie naszej uczelni zaprezentowały badania naukowe w formie posterów.
- 29 marca 2025Mgr Karolina Kuśnierz
- 27 marca 2025Siła jest w nas – spotkanie z dr Ewą Woydyłło i Katarzyną Nosowską
Do czego służy nam siła, która jest w nas? Czy człowiek jest zdolny do przekraczania siebie? Jak odnaleźć swoją siłę oraz jak dbać o jej regenerację? To tylko część kwestii, jakie zostały poruszone podczas wczorajszego, niezwykłego spotkania z dr Ewą Woydyłło oraz Katarzyną Nosowską. Bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie, sala koncertowa Filharmonii Podkarpackiej wypełniła się po brzegi, a spotkanie pozostanie w pamięci publiczności na długo.
- 27 marca 2025Film „Góra” dra Mikołaja Birka zakwalifikował się do międzynarodowego festiwalu animacji Athens Animfest
Athens Animfest to międzynarodowy festiwal animacji, do którego zakwalifikowana została krótkometrażowa animacja wykładowcy WSIiZ – dra Mikołaja Birka. Film „Góra” był już prezentowany także na innych festiwalach, m.in. na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu.
- 27 marca 2025 | Radio Złote PrzebojeO odmładzającej sile Akademii 50+
Dr Monika Struck-Peregończyk w wywiadzie na antenie radia opowiadała o korzyściach, jakie niesie ze sobą przynależność do Akademii 50+. Zwróciła uwagę, że uczestnictwo w Akademii to doskonała okazja, by rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w różnych dziedzinach. Uczestnicy mają szansę nauczyć się języków obcych, co nie tylko pozwala na poszerzenie horyzontów, ale również sprzyja aktywizacji umysłowej. Ponadto, Akademia 50+ oferuje kursy podnoszące umiejętności komputerowe, co jest szczególnie cenne w dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie. Ważnym atutem uczestnictwa w Akademii jest także możliwość nawiązania nowych znajomości i spotkania osób w podobnym wieku, które mają wspólne pasje i zainteresowania. To świetna okazja do integracji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego odkrywania nowych, ciekawych tematów.
- 27 marca 2025Jakie znaczenie dla mózgu ma dieta, czyli najnowszy wykład w ramach projektu Akademia Zdrowia 50+
Serdecznie zapraszamy na najnowszy wykład w ramach projektu Akademia Zdrowia 50+. Spotkanie pt. „Dieta wspomagająca procesy poznawcze – co jeść aby mózg był sprawny i młody” odbędzie się 2 kwietnia br. o godzinie 17.00 w auli głównej im. prof. Jerzego Chłopeckiego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 26 marca 2025Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek Polska!
Podkarpackie szkoły podstawowe i przedszkola w dniach 2-9 kwietnia 2025 roku mogą wziąć udział w akcji czytelniczej pt. „III Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek Polska!”. Organizatorem akcji jest EUROPE DIRECT Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie działający w sieci informacyjnej Komisji Europejskiej.
- 26 marca 2025Rzeszów stolicą innowacji naukowych – przed nami Dni Narodowego Centrum Nauki
Rzeszów stanie się stolicą innowacji naukowych za sprawą kolejnej edycji Dni Narodowego Centrum Nauki. To prestiżowe wydarzenie, organizowane cyklicznie w różnych częściach Polski, tym razem zawita do stolicy Podkarpacia. WSIiZ jest uczelnią partnerską tego wydarzenia. Dni NCN odbędą się w dniach 12–13 maja br.
- 26 marca 2025Natural Cosmetics International Meeting – odkryj z nami tajemnice naturalnych kosmetyków
Zapraszamy na jedyną w Polsce międzynarodową konferencję naukową poświęconą w całości tematyce naturalnych kosmetyków. Kolejna, trzecia już edycja konferencji Natural Cosmetics International Meeting odbędzie w dniach 17-19 września 2025 w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.