- 26 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Dawid OsyskoCzy prowadzenie biznesu w Polsce Wschodniej może się opłacać? – Opinia ekonomisty WSIiZ
„Przedsiębiorcy nie wiedzą czy przetrwają następne pół roku, a wiadomo, że proces inwestycyjny planuje się na okres w dłuższej perspektywie mającej służyć przez wiele lat”- o preferencyjnych pożyczkach na prowadzenie biznesu w Polsce Wschodniej, przemyśle i rynku pracy opowiadał mgr Artur Chmaj, Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSIiZ.
- 26 lutego 2021 | Gazeta Wyborcza / red. Anna GorczycaJaki jest wpływ lockdownu na pracę naukową kobiet?
„Nasze badania pokazały, że kobiety nie pracują na równych zasadach jak mężczyźni. To może mieć skutki dla karier naukowych całego pokolenia badaczek” – mówi dr Iwona Leonowicz-Bukała z Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, która brała udział w międzynarodowych badaniach wpływu lockdownu na pracę naukową kobiet.
- 25 lutego 2021Seniorzy seniorom – na czym polega projekt „Fachowcy na start”?
„Fachowcy na start” – pod taką nazwą ruszyła akcja Klubu Sportowego, który działa przy Akademii 50+. Dlaczego powstał taki projekt i kto dokładnie może z niego korzystać? – O inicjatywie „Fachowcy na start” opowiadają przedstawiciele Klubu Sportowego Akademia 50+.
- 25 lutego 2021 | Super Nowości / red. Kamil LechW Polsce ceny rosną najszybciej w Unii Europejskiej
O tym, że inflacja w Polsce jest wysoka wiadomo od dawna. Konsumenci każdego dnia obserwują wysokie ceny produktów żywnościowych w tym m.in. warzyw i owoców, nabiału, wędlin czy mięs. Z czego wynika tak wysoki wzrost inflacji, czy ceny produktów i usług nadal będą rosły? – Wypowiedź mgr Dominika Łazarza, ekonomisty współpracującego z WSIiZ.
- 18 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Bernadeta SzczyptaCo zrobić, by lepiej odnaleźć się na rynku pracy?
O projekcie „Uczelnia otwarta dla nastolatków”, realizowanym dla młodzieży z Podkarpacia, na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiadała Agnieszka Cieśla z Biura Karier WSIiZ.
- 12 lutego 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaCzy w popandemicznej rzeczywistości powrócą podróże biznesowe?
Jak poradzi sobie branża hotelarka po trwającym lockdownie? Kiedy będziemy mogli korzystać z urządzenia COVID Detector do wykrawania koronawirusa? Co musi się stać, zanim produkt podkarpackiej firmy zostanie wdrożony na rynek? – Rozmowa z mgr Arturem Chmajem, Dyrektorem Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości.
- 10 lutego 2021 | Polsat SportKolejny sukces Aleksandra Śliwki. Zdobył tytuł magistra
Aleksander Śliwka, reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn, Mistrz Świata z 2018 roku, na piątkę obronił pracę magisterską w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jakim studentem był siatkarz? – Opinia dr Agaty Gemzik-Salwach, Dziekana Kolegium Zarządzania.
- 10 lutego 2021 | pulshr.plPoczątek roku nie sprzyja przedsiębiorcom. Nastroje w dół
Na rynku pracy widoczny jest mniejszy entuzjazm, zarówno pod względem potencjalnych rekrutacji, jak i podwyżek. Czy koniunktura dla polskich przedsiębiorstw znalazła się pod presją trwającej pandemii i związanych z nią restrykcji? Zachęcam do przeczytania artykułu zawierającego dane z comiesięcznej analizy ekspertów z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 5 lutego 2021 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Ula SobolBarbara Przywara: Zachowujmy rozsądek i życzliwość wobec innych. To my mamy pokonać pandemię, a nie ona nas
W jaki sposób trwająca od roku pandemia zmieniła nasze życie? Czy istnieje jakikolwiek pozytywny czynnik, który wynika z bieżącej sytuacji epidemiologicznej? – O pandemicznej rzeczywistości, utrzymującym się niepokoju i nadziei na lepsze jutro opowiada dr Barbara Przywara, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej
- 29 stycznia 2021 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Joanna PasterczykŻycie studenckie umarło?
Jak wygląda nauka i sesja w trakcie pandemii? Czy studenci tęskną za Uczelnią? Zapraszam do zapoznania się z artykułem porównującym sytuację studentów studiujących w rzeszowskich uczelniach.
- 15 maja 2025Dr Maciej Ryś, pomysłodawca HackCarpathi, wydał książkę o hackathonach!
„To wyróżnia moją książkę – nie jest ona laurką dla hackathonów, lecz krytyczną analizą ich zalet i wad” – mówi w rozmowie z redaktorką portalu wsiz.edu.pl dr Maciej Ryś, autor „Sparks for Innovation. Why Hackathons Work and How to Organize One” i pomysłodawca HackCarpathi, której współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 15 maja 2025Dr Braddock, prof. Oviedo i prof. Tachibana podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami WSIiZ
W tym semestrze akademickim studenci i wykładowcy WSIiZ mieli okazję poznania trzech światowych naukowców. Na naszej uczelni gościli dr Martin Braddock, o. prof. Lluis Oviedo i prof. Koji Tachibana. Wykładowcy poruszali m.in. takie tematy, jak spowolnienie procesów starzenia, kondycja religii i duchowości w erze cyfrowej oraz aspekt ludzkiej zależności od innych, poszerzony o relacje człowieka z naturą.
- 14 maja 2025Jubileuszowe Seminarium z okazji 10-lecia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się Jubileuszowe Seminarium, zorganizowane z okazji 10-lecia utworzenia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej (KLiIP). Wydarzenie zgromadziło ponad 30 uczestników – studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz przedstawicieli firm z sektora logistyki, przemysłu i nowoczesnych technologii.
- 14 maja 2025Studentka i absolwentka WSIiZ w finale „Konfrontacji Plakatu Studenckiego”
Do finału konkursu „Konfrontacje Plakatu Studenckiego” i prestiżowej wystawy zakwalifikowały się absolwentka i studentka WSIiZ. Ich prace, z ponad 1300 nadesłanych, wybrała Rada Programowa złożona z profesjonalnych artystów z Polski i zagranicy.
- 14 maja 2025ALO awansowało w najnowszym rankingu liceów portalu WaszaEdukacja.pl
Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie znalazło się na czwartym miejscu w Rzeszowie wśród liceów w najnowszym rankingu liceów i techników portalu WaszaEdukacja.pl. W całej Polsce wzięto pod uwagę 2246 liceów i 1622 techników.
- 13 maja 2025Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
Wymiana doświadczeń, prowadzenie wspólnej działalności naukowej, kreatywnej i promocyjnej – to główne założenia umowy partnerskiej między Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. W wyniku umowy WDK stał się partnerem dla kierunku Projektowanie graficzne.
- 13 maja 2025Centrum Symulacji Medycznej
Nowoczesność, technologia i edukacja na najwyższym poziomie – tak w skrócie można opisać Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka w Kielnarowej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie, nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce.
- 13 maja 2025Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej WSIiZ – informacje medialne
W Kielnarowej zostało otwarte Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce. Symulacja medyczna pozwala na zdobywanie praktycznego doświadczenia w warunkach odzwierciedlających realia pracy klinicznej, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo i eliminując ryzyko dla pacjentów.
- 13 maja 2025Carpathian Startup Fest 2025 – startuje 21 maja
Przed nami Carpathian Startup Fest 2025. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny została Partnerem Akademickim tego wydarzenia, które jest jednym z największych na Podkarpaciu w obszarze przedsiębiorczości oraz startupów. Carpathian Startup Fest 2025 odbędzie się 21 i 22 maja br. w Zen.com Expo w Jasionce koło Rzeszowa.
- 12 maja 2025Mariusz Pisarski doktorem habilitowanym
9 maja 2025 roku Rada Naukowa Dyscypliny Nauki o Komunikacji Społecznej i Mediach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nadała Panu Mariuszowi Pisarskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Było to pierwsze kolokwium habilitacyjne we WSIiZ.