- 19 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiJak kształtuje się aktualna sytuacja na rynku pracy?
Jak wygląda rynek pracy po okresie intensywnej izolacji spowodowanej pandemią Covid-19? Mamy kryzys czy raczej pojawiły się nowe szanse? W jakim kierunku idą zmiany? Rozmowa m.in. z dr hab. Robretem Paterem, prof. WSIiZ, Kierownikiem Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 18 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczJakie innowacyjne techniki diagnozowania raka skóry opracowują naukowcy WSIiZ?
Jak wygląda przygotowanie aplikacji do diagnostyki chorób skórnych? W jaki sposób lekarze będą mogli korzystać z efektów pracy polskich i niemieckich naukowców? Rozmowa z dr Łukaszem Piątkiem z Katedry Sztucznej Inteligencji WSIiZ, o realizacji projektu naukowego, wykorzystującego technologie cyfrowe do automatycznego rozpoznawania raka skóry.
- 14 maja 2021 | Radio VIA / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaJak wygląda obraz współczesnej polskiej rodziny?
Jaki model rodziny obowiązuje obecnie? Czy szczęście rodzinne jest najważniejszą wartością w życiu? Jak młodzi ludzie chcą, by wyglądała ich rodzina? Rozmowa z dr Barbarą Przywarą, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ.
- 11 maja 2021 | VIP BIZNES & STYL / red. Aneta GierońŻaden kraj nie jest w stanie funkcjonować bez rozwoju nauki. To droga donikąd!
Czy pandemia jeszcze bardziej podkreśliła różnice kulturowe pomiędzy różnymi regionami świata, a tym samym pogłębiła bariery komunikacyjne, które już istniały? O nauce, kulturze i religii –
rozmowa z dr hab. Anną Siewierską-Chmaj , prof. WSE, rektorką Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, wykładowczynią WSIiZ oraz dr. hab. Piotrem Kłodkowskim, prof. UJ, orientalistą z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - 11 maja 2021 | Super NowościCzekają nas horrendalne rachunki za prąd?
Energia elektryczna w Polsce będzie jeszcze droższa. Wszystko przez kolejne rekordowe opłaty za uprawnienia do emisji CO2. Efekt? Według ekspertów, 4-osobowa rodzina zapłaci za prąd o 176,8 zł rocznie więcej niż obecnie. Dlaczego ceny rosną tak gwałtownie? Wypowiedź Dominika Łazarza, ekonomisty WSIiZ.
- 9 maja 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Alicja KarłowskaJak Kościół poradził sobie w czasie pandemii?
Wywiad z prof. Andrzejem Adamskim, Kierownikiem Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIZ na temat badań dotyczących transmisji mszy świętych online w dobie pandemii.
- 7 maja 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekCzy kolejka gondolowa nad Jeziorem Solińskim jest potrzebna?
Wywiad z dr Jackiem Rodzinką, dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie na temat budowy kolejki gondolowej w Bieszczadach, rewitalizacji wokół terenów przy Jeziorze Tarnobrzeskim i egzaminów maturalnych.
- 29 kwietnia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczJak osiągnąć sukces?
Czym jest sukces? W jaki sposób go definiujemy? Jak przekuć wiedzę zdobytą na studiach w sukces? Rozmowa z Bernadettą Kulinowską, kierownikiem Biura Doradztwa Personalnego WSIiZ.
- 27 kwietnia 2021 | Obserwator LokalnyŚpiewa, gra na gitarze, sama pisze teksty
Z karierą wokalną 21-latka z Żyrakowa łączy swoją przyszłość. Ale na razie skupia się na studiach. Rozmowa z Iloną Babicz, laureatką konkursu „WSIiZ ma Talent”, studentką filologii angielskiej z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.
- 27 kwietnia 2021 | TVP InfoMsze online. Ile parafii zorganizowało transmisje w czasie pandemii?
40,8 proc. parafii rzymskokatolickich w Polsce transmitowało online mszę św. podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa – wynika z badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
- 15 maja 2025Dr Maciej Ryś, pomysłodawca HackCarpathi, wydał książkę o hackathonach!
„To wyróżnia moją książkę – nie jest ona laurką dla hackathonów, lecz krytyczną analizą ich zalet i wad” – mówi w rozmowie z redaktorką portalu wsiz.edu.pl dr Maciej Ryś, autor „Sparks for Innovation. Why Hackathons Work and How to Organize One” i pomysłodawca HackCarpathi, której współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 15 maja 2025Dr Braddock, prof. Oviedo i prof. Tachibana podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami WSIiZ
W tym semestrze akademickim studenci i wykładowcy WSIiZ mieli okazję poznania trzech światowych naukowców. Na naszej uczelni gościli dr Martin Braddock, o. prof. Lluis Oviedo i prof. Koji Tachibana. Wykładowcy poruszali m.in. takie tematy, jak spowolnienie procesów starzenia, kondycja religii i duchowości w erze cyfrowej oraz aspekt ludzkiej zależności od innych, poszerzony o relacje człowieka z naturą.
- 14 maja 2025Jubileuszowe Seminarium z okazji 10-lecia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się Jubileuszowe Seminarium, zorganizowane z okazji 10-lecia utworzenia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej (KLiIP). Wydarzenie zgromadziło ponad 30 uczestników – studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz przedstawicieli firm z sektora logistyki, przemysłu i nowoczesnych technologii.
- 14 maja 2025Studentka i absolwentka WSIiZ w finale „Konfrontacji Plakatu Studenckiego”
Do finału konkursu „Konfrontacje Plakatu Studenckiego” i prestiżowej wystawy zakwalifikowały się absolwentka i studentka WSIiZ. Ich prace, z ponad 1300 nadesłanych, wybrała Rada Programowa złożona z profesjonalnych artystów z Polski i zagranicy.
- 14 maja 2025ALO awansowało w najnowszym rankingu liceów portalu WaszaEdukacja.pl
Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie znalazło się na czwartym miejscu w Rzeszowie wśród liceów w najnowszym rankingu liceów i techników portalu WaszaEdukacja.pl. W całej Polsce wzięto pod uwagę 2246 liceów i 1622 techników.
- 13 maja 2025Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
Wymiana doświadczeń, prowadzenie wspólnej działalności naukowej, kreatywnej i promocyjnej – to główne założenia umowy partnerskiej między Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. W wyniku umowy WDK stał się partnerem dla kierunku Projektowanie graficzne.
- 13 maja 2025Centrum Symulacji Medycznej
Nowoczesność, technologia i edukacja na najwyższym poziomie – tak w skrócie można opisać Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka w Kielnarowej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie, nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce.
- 13 maja 2025Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej WSIiZ – informacje medialne
W Kielnarowej zostało otwarte Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce. Symulacja medyczna pozwala na zdobywanie praktycznego doświadczenia w warunkach odzwierciedlających realia pracy klinicznej, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo i eliminując ryzyko dla pacjentów.
- 13 maja 2025Carpathian Startup Fest 2025 – startuje 21 maja
Przed nami Carpathian Startup Fest 2025. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny została Partnerem Akademickim tego wydarzenia, które jest jednym z największych na Podkarpaciu w obszarze przedsiębiorczości oraz startupów. Carpathian Startup Fest 2025 odbędzie się 21 i 22 maja br. w Zen.com Expo w Jasionce koło Rzeszowa.
- 12 maja 2025Mariusz Pisarski doktorem habilitowanym
9 maja 2025 roku Rada Naukowa Dyscypliny Nauki o Komunikacji Społecznej i Mediach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nadała Panu Mariuszowi Pisarskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Było to pierwsze kolokwium habilitacyjne we WSIiZ.