- 22 stycznia 2022 | Polsat News / red. Grzegorz JankowskiInwazja rosyjska na Ukrainę – czy to realny scenariusz?
Prof. Aleksander Hall uważa, że nie można rządzić bagnetami. Profesor jest zdania, że rosyjskie działania chcą wymusić na Zachodzie i Stanach Zjednoczonych, że Ukrainy nigdy w NATO i UE nie będzie.
- 21 stycznia 2022Jubileuszowy finał WOŚP z udziałem WSIiZ
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przyłączyła się do 30. finału Wielkiej Orkiestry Światowej Pomocy.
- 21 stycznia 2022 | Forum Akademickie / Justyna Berniak-WoźnyWielokulturowość uczelni a kariery absolwentów
Kompetencje międzykulturowe znalazły się wśród 10 najważniejszych kompetencji przyszłości zdefiniowanych przez amerykański think tank Institute for the Future – pisze na łamach Forum Akademickiego dr Justyna Berniak-Woźny. Czy istnieje związek pomiędzy wielokulturowością grup studenckich a innowacyjnością i zarobkami absolwentów?
- 21 stycznia 2022„Jak uzdrowić polską politykę?”
Jak przezwyciężyć konflikt światopoglądowy? Czy w Polsce potrzebna jest nowa partia polityczna? Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o najnowszej książce prof. Aleksandra Halla pt. „Anatomia władzy i nowa prawica”.
- 21 stycznia 2022 | Gazeta Wyborcza / red. Rafał BolanowskiRosja zaatakuje Ukrainę? Gen. Tomasz Bąk: Putin jest z jednej strony przebiegły i sprytny, ale z drugiej szalony
Tomasz Bąk, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Co zdaniem byłego dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie wydarzy się w najbliższym czacie? Czy czeka nas konflikt zbrojny za wschodnią granica Polski, a zarazem Podkarpacia?
- 21 stycznia 2022 | Rzeczpospolita / red. Anita BłaszczakRekrutacyjna gorączka trwa i nie szybko minie
Miniony rok był rekordowy pod względem liczby wakatów ogłoszonych w internecie. Największy od trzech lat wybór ofert mieli też bezrobotni w urzędach pracy. Jak podkreśla dr hab. Robert Pater, prof WSIiZ – Nigdy wcześniej firmy nie ogłaszały w internecie tak wielu wakatów jak w 2021 r. – Zaznacza także, że: barometr uwzględnia tylko oferty dotyczące wolnych miejsc pracy (nie obejmuje np. ofert pracy dla freelancerów), których liczba od maja zeszłego roku wystrzeliła w górę.
- 20 stycznia 2022Co się stanie gdy wyłączą nam internet? – relacje radiowe
Dlaczego boimy się życia offline? Dr Barbara Przywara, zajmująca się naukowo socjologią internetu, wyjaśniła w rozgłośniach radiowych skąd biorą się nasze obawy oraz podpowiadała, w jaki sposób możemy zadbać o zachowanie cyfrowego dobrostanu w naszym życiu.
- 19 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Grzegorz BoratynRynek pracy – jak zaczyna się obecny rok?
W jaki sposób pandemia wpłynęła na rynek pracy? Czy przyniosła ona jakieś korzyści dla pracowników? Co oferuje pracownikom rynek pracy, a czego od nich potrzebuje? „Gościem Telewizji Rzeszów” był dr hab. Robert Pater, prof. WSIiZ.
- 14 stycznia 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaLiczba ofert pracy znacząco wzrosła
Dlaczego liczba ofert pracy znacząco wzrosła w ubiegłym roku? Pracownicy z jakich sektorów najłatwiej mogą znaleźć zatrudnienie? Do czego służy Barometr Ofert Pracy?- Zaparzamy do wysłuchania rozmowy z dr hab. Robertem Paterem, prof. WSIiZ.
- 14 stycznia 2022 | TVP Rzeszów / red. Grzegorz BoratynCzy rząd chce sobie kupić trochę czasu?
Artur Chmaj, ekonomista z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ był „Gościem Telewizji Rzeszów”. Ekonomista opowiadał o inflacji, spirali cenowo-płacowej, obniżonym podatku VAT oraz możliwych zrachowaniach rządu po 31. lipca 2022r.
- 15 maja 2025Dr Maciej Ryś, pomysłodawca HackCarpathi, wydał książkę o hackathonach!
„To wyróżnia moją książkę – nie jest ona laurką dla hackathonów, lecz krytyczną analizą ich zalet i wad” – mówi w rozmowie z redaktorką portalu wsiz.edu.pl dr Maciej Ryś, autor „Sparks for Innovation. Why Hackathons Work and How to Organize One” i pomysłodawca HackCarpathi, której współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 15 maja 2025Dr Braddock, prof. Oviedo i prof. Tachibana podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami WSIiZ
W tym semestrze akademickim studenci i wykładowcy WSIiZ mieli okazję poznania trzech światowych naukowców. Na naszej uczelni gościli dr Martin Braddock, o. prof. Lluis Oviedo i prof. Koji Tachibana. Wykładowcy poruszali m.in. takie tematy, jak spowolnienie procesów starzenia, kondycja religii i duchowości w erze cyfrowej oraz aspekt ludzkiej zależności od innych, poszerzony o relacje człowieka z naturą.
- 14 maja 2025Jubileuszowe Seminarium z okazji 10-lecia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się Jubileuszowe Seminarium, zorganizowane z okazji 10-lecia utworzenia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej (KLiIP). Wydarzenie zgromadziło ponad 30 uczestników – studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz przedstawicieli firm z sektora logistyki, przemysłu i nowoczesnych technologii.
- 14 maja 2025Studentka i absolwentka WSIiZ w finale „Konfrontacji Plakatu Studenckiego”
Do finału konkursu „Konfrontacje Plakatu Studenckiego” i prestiżowej wystawy zakwalifikowały się absolwentka i studentka WSIiZ. Ich prace, z ponad 1300 nadesłanych, wybrała Rada Programowa złożona z profesjonalnych artystów z Polski i zagranicy.
- 14 maja 2025ALO awansowało w najnowszym rankingu liceów portalu WaszaEdukacja.pl
Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie znalazło się na czwartym miejscu w Rzeszowie wśród liceów w najnowszym rankingu liceów i techników portalu WaszaEdukacja.pl. W całej Polsce wzięto pod uwagę 2246 liceów i 1622 techników.
- 13 maja 2025Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
Wymiana doświadczeń, prowadzenie wspólnej działalności naukowej, kreatywnej i promocyjnej – to główne założenia umowy partnerskiej między Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. W wyniku umowy WDK stał się partnerem dla kierunku Projektowanie graficzne.
- 13 maja 2025Centrum Symulacji Medycznej
Nowoczesność, technologia i edukacja na najwyższym poziomie – tak w skrócie można opisać Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka w Kielnarowej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie, nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce.
- 13 maja 2025Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej WSIiZ – informacje medialne
W Kielnarowej zostało otwarte Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce. Symulacja medyczna pozwala na zdobywanie praktycznego doświadczenia w warunkach odzwierciedlających realia pracy klinicznej, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo i eliminując ryzyko dla pacjentów.
- 13 maja 2025Carpathian Startup Fest 2025 – startuje 21 maja
Przed nami Carpathian Startup Fest 2025. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny została Partnerem Akademickim tego wydarzenia, które jest jednym z największych na Podkarpaciu w obszarze przedsiębiorczości oraz startupów. Carpathian Startup Fest 2025 odbędzie się 21 i 22 maja br. w Zen.com Expo w Jasionce koło Rzeszowa.
- 12 maja 2025Mariusz Pisarski doktorem habilitowanym
9 maja 2025 roku Rada Naukowa Dyscypliny Nauki o Komunikacji Społecznej i Mediach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nadała Panu Mariuszowi Pisarskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Było to pierwsze kolokwium habilitacyjne we WSIiZ.