- 1 marca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Barbara KozłowskaŚrodki czyszczące często zawierają szkodliwe substancje
Sok z cytryny, soda i ocet – posiadając tylko trzy produkty będziemy stanie wyczyścić cały dom! Uliana Hojan i Tomasz Bujak informowali na antenie Radia Rzeszów po jakie produkty czyszczące należy sięgać.
- 27 lutego 2022 | RzeczpospolitaWSIiZ z prestiżowym Certyfikatem Doskonałości Kształcenia
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to pierwsza i jedyna w Polsce uczelnia niepubliczna, która otrzymała od Polskiej Komisji Akredytacyjnej Certyfikat Doskonałości Kształcenia. Profesor Andrzej Rozmus w wypowiedziach dla Rzeczpospolitej zaznacza, że uzyskanie tego certyfikatu, to sukces całej uczelni.
- 26 lutego 2022Generał Tomasz Bąk o wojnie na Ukrainie
Generał Tomasz Bąk analizuje zachowanie rosyjskich i ukraińskich żołnierzy w trakcie toczącej się wojny. Która armia ma większą szansę na zwycięstwo?
- 25 lutego 2022 | Gazeta Wyborcza / red. Dominika WielowieyskaProf. Hall: „Platforma już za daleko zabrnęła na lewo”
Profesor Aleksander Hall na łamach „Gazety Wyborczej” analizuje sytuację w polskie polityce. Jak ocenia rodzime patie polityczne? Czy dostrzega miejsce, w którym mogłaby się ukształtować nowa prawica?
- 24 lutego 2022 | Forum Akademickie / dr Joanna WójcikO skutecznym zdalnym nauczaniu
Sukces edukacji zdalnej nie byłby możliwy bez istniejącej niemalże na każdej uczelni grupy entuzjastów e-learningu, którzy wiele lat spędzili na propagowaniu tej formy kształcenia. Taką entuzjastką we WSIiZ jest dr Joanna Wójcik, która doskonale wie, że dobrze przygotowane i przemyślane materiały mogą służyć wiele lat i stanowić wartość dodaną zajęć (niezależnie od trybu ich realizacji). Ciekawe informacje o zdalnym nauczaniu oraz wpływie pandemii na e-learning można znaleźć w Forum Akademickim, które opublikowało artykuł dr Wójcik.
- 22 lutego 2022 | TVP Rzeszów / red. Anna ArciszewskaAkademia 50+ rozpoczyna kolejny semestr działalności
Akademia 50+ zaprasza osoby powyżej 50 roku życia do udziału w zajęciach w semestrze letnim 2021/22. O przygotowanych aktywnościach na nowy semestr opowiadała dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektor Akademii 50+, a Panie Małgorzata Cisek-Kozieł oraz Marianna Krupa przybliżyły widzom aktywności, z jakich mogą korzystać seniorzy.
- 22 lutego 2022 | Polskie Radio Kraków / red. Kamil WszołekWojna cybernetyczna – kto ma najlepszych hakerów?
Czym charakteryzuje się wojna cybernetyczna? Czy Słowianie są dobrymi programistami i hackerami? Które państwo ma największy potencjał cybernetyczny na świecie? Zachęcamy do wysłuchania ciekawej rozmowy pt. Wojna cybernetyczna”. O tajnikach cyber-świata opowiadał dr Mirosław Hajder.
- 20 lutego 2022Międzynarodowe media o Ukrainie – wypowiedzi studentów i pracowników WSIiZ
Grupowanie wojsk rosyjskich przy granicach z Ukrainą, a także późniejszą inwazję śledzi cały świat. Wielu dziennikarzy z różnych kontynentów przyjechało na naszą uczelnię, by porozmawiać z osobami z Ukrainy o tym co dzieje się w ich ojczyźnie.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Łukasz WacławekOszczędzanie – w jaki sposób robić to dobrze?
Drożejące produkty i usługi znacząco wpływają na stan gotówki na kontach Polaków, dlatego dr Jacek Rodzinka, dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ przeanalizował różne możliwości oszczędzania. Czy któreś z nich są sprawdzone i mogą polepszyć majętność Polaków?
- 14 lutego 2022Generał Tomasz Bąk o amerykańskich żołnierzach na Podkarpaciu – opinie eksperckie
Grupowanie się wojsk rosyjskich na granicy Rosji i Białorusi z Ukrainą to sytuacja, na którą zwrócone są oczy całego świata. Decyzją Prezydenta USA – Joe Bidena, na Podkarpacie przyleciało wielu amerykańskich żołnierzy. Gen. bryg. rez. dr hab. inż. Tomasz Bąk, prof. WSIiZ udzielił wywiadów wielu lokalnym mediom na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej.
- 14 maja 2025Jubileuszowe Seminarium z okazji 10-lecia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się Jubileuszowe Seminarium, zorganizowane z okazji 10-lecia utworzenia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej (KLiIP). Wydarzenie zgromadziło ponad 30 uczestników – studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz przedstawicieli firm z sektora logistyki, przemysłu i nowoczesnych technologii.
- 14 maja 2025Studentka i absolwentka WSIiZ w finale „Konfrontacji Plakatu Studenckiego”
Do finału konkursu „Konfrontacje Plakatu Studenckiego” i prestiżowej wystawy zakwalifikowały się absolwentka i studentka WSIiZ. Ich prace, z ponad 1300 nadesłanych, wybrała Rada Programowa złożona z profesjonalnych artystów z Polski i zagranicy.
- 14 maja 2025ALO awansowało w najnowszym rankingu liceów portalu WaszaEdukacja.pl
Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie znalazło się na czwartym miejscu w Rzeszowie wśród liceów w najnowszym rankingu liceów i techników portalu WaszaEdukacja.pl. W całej Polsce wzięto pod uwagę 2246 liceów i 1622 techników.
- 13 maja 2025Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
Wymiana doświadczeń, prowadzenie wspólnej działalności naukowej, kreatywnej i promocyjnej – to główne założenia umowy partnerskiej między Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. W wyniku umowy WDK stał się partnerem dla kierunku Projektowanie graficzne.
- 13 maja 2025Centrum Symulacji Medycznej
Nowoczesność, technologia i edukacja na najwyższym poziomie – tak w skrócie można opisać Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka w Kielnarowej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie, nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce.
- 13 maja 2025Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej WSIiZ – informacje medialne
W Kielnarowej zostało otwarte Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce. Symulacja medyczna pozwala na zdobywanie praktycznego doświadczenia w warunkach odzwierciedlających realia pracy klinicznej, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo i eliminując ryzyko dla pacjentów.
- 13 maja 2025Carpathian Startup Fest 2025 – startuje 21 maja
Przed nami Carpathian Startup Fest 2025. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny została Partnerem Akademickim tego wydarzenia, które jest jednym z największych na Podkarpaciu w obszarze przedsiębiorczości oraz startupów. Carpathian Startup Fest 2025 odbędzie się 21 i 22 maja br. w Zen.com Expo w Jasionce koło Rzeszowa.
- 12 maja 2025Mariusz Pisarski doktorem habilitowanym
9 maja 2025 roku Rada Naukowa Dyscypliny Nauki o Komunikacji Społecznej i Mediach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nadała Panu Mariuszowi Pisarskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Było to pierwsze kolokwium habilitacyjne we WSIiZ.
- 12 maja 2025Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nauka i pasja kluczem do sukcesu” 21-22 maja w Kielnarowej
21-22 maja 2025 roku w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej odbędzie się szesnasta edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”. Celem konferencji jest promocja działalności młodych naukowców, prezentacja badań i poglądów oraz integracja środowisk akademickich.
- 9 maja 2025Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej WSIiZ imienia dr n. med. Ryszarda Palczaka w Kielnarowej
Nowoczesność, technologia i edukacja na najwyższym poziomie – tak w skrócie można opisać otwarte wczoraj w Kielnarowej Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce.