- 27 maja 2022We WSIiZ ruszyły artystyczne warsztaty dla dzieci z Ukrainy
ERGO Hestia rozpoczęła nowy ogólnopolski program „Marzenia Mamy”, którego celem jest wspieranie w procesie adaptacyjnym ukraińskich dzieci i ich mam. Program organizowany jest we współpracy z lokalnymi partnerami m.in. ERGO ARENĄ w Trójmieście, Pawilonem Sztuki w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 27 maja 2022 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Andrzej PlęsSkąd wzięły się nasze barwy narodowe i kto był ich pomysłodawcą?
Niewiele brakowało, byśmy na uroczystości trzeciomajowe wywieszali flagę narodową niepokalanie białą. Albo trójkolorową. Że jesteśmy biało-czerwoni, zawdzięczamy Walentemu Zwierkowskiemu, o którym nad Wisłą mało kto słyszał. Niemal nikt w Polsce nie wie, kto był pomysłodawcą naszych barw narodowych – zapewnia Wergiliusz Gołąbek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
- 27 maja 2022II Ogólnopolska Konferencja Naukowa im. prof. Jana Winieckiego
Już w czerwcu do Kielnarowej k. Rzeszowa przyjadą znani polscy ekonomiści. Jakie tematy poruszą, o czym będą debatować? O tym w artykułach zapowiadających konferencję.
- 23 maja 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoJaka przyszłość czeka produkcję żywności?
Jakie formy produkcji żywności istnieją obecnie, czy mają one wpływ na środowisko i zdrowie konsumenta? Czym są farmy wertykalne i jak taka uprawa wygląda? Czy w celu zapewnienia odpowiedniej ilości żywności w skali świata będziemy musieli opracować alternatywne modele produkcji? Zachęcamy do odsłuchania wywiadu z prof. Janem Krupą na temat przyszłości produkcji żywności.
- 23 maja 2022 | Gazeta Codzienna Nowiny / Beata TerczyńskaMłodzież od pisarzy dowie się jak napisać dobry tekst literacki
„Ogrody literackie” w Arboretum Bolestraszyce to spotkanie młodzieży szkolnej z autorami, polonistami, pedagogami, historykami literatury. Wśród zaproszonych gości była między innymi pisarka Magdalena Louis, Pełnomocnik Prezydenta WSIiZ.
- 18 maja 2022 | Rzeszów NewsPasja, wiedza, kariera – cała prawda o WSIiZ
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oferuje nie tylko naukę na najwyższym poziomie, ale także wyjątkowy tok studiów. O tym, co dokładnie WSIiZ proponuje kandydatom na studia, można przeczytać na stronie portalu Rzeszów News.
- 17 maja 2022 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Urszula SobolKomu i gdzie łatwiej znaleźć żonę/ męża?
W gminie Narol mieszka o 17,73 procent więcej mężczyzn niż kobiet. Z kolei w Rzeszowie to mężczyzna ma największe szanse na znalezienie życiowej partnerki. W stolicy Podkarpacia mieszka o 5,83 proc. więcej kobiet. Czy dr Barbara Przywara, socjolog i prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, zgadza się z tymi wnioskami?
- 16 maja 2022 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Wioletta KrukPolska chce odzyskać Lwów? Mirosław Hajder: „Dezinformacją dziś wygrywa się wojny”
Cała sztuka dezinformacji polega na tym, żeby stopniować ją powoli, niczym napięcie w filmach Alfreda Hitchcocka. Rosjanie są w tym niedoścignionymi mistrzami – przekonuje dr Mirosław Hajder, ekspert ds. bezpieczeństwa z WSIiZ w Rzeszowie.
- 14 maja 2022We WSIiZ funkcjonuje świetlica „Przyjdź i odpocznij” – relacje medialne
Działalność świetlicy dla ukraińskiej społeczności pokazuje jak bardzo potrzebna jest taka inicjatywa w regionie. W programie świetlicy są między innymi lekcje języka polskiego, porady prawników oraz atrakcyjne zajęcia dla dzieci.
- 13 maja 2022 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Rafał BolanowskiCo z tą Polską? – Wywiad z prof. Radosławem Markowskim
To, co rząd robi wobec nauki i oświaty, to jest skandal i sabotaż rozwoju kraju – uważa prof. Radosław Markowski, który razem z prof. Andrzejem Rychardem uczestniczyli w debacie pt. „Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?” w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.
- 15 maja 2025Dr Braddock, prof. Oviedo i prof. Tachibana podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami WSIiZ
W tym semestrze akademickim studenci i wykładowcy WSIiZ mieli okazję poznania trzech światowych naukowców. Na naszej uczelni gościli dr Martin Braddock, o. prof. Lluis Oviedo i prof. Koji Tachibana. Wykładowcy poruszali m.in. takie tematy, jak spowolnienie procesów starzenia, kondycja religii i duchowości w erze cyfrowej oraz aspekt ludzkiej zależności od innych, poszerzony o relacje człowieka z naturą.
- 14 maja 2025Jubileuszowe Seminarium z okazji 10-lecia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się Jubileuszowe Seminarium, zorganizowane z okazji 10-lecia utworzenia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej (KLiIP). Wydarzenie zgromadziło ponad 30 uczestników – studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz przedstawicieli firm z sektora logistyki, przemysłu i nowoczesnych technologii.
- 14 maja 2025Studentka i absolwentka WSIiZ w finale „Konfrontacji Plakatu Studenckiego”
Do finału konkursu „Konfrontacje Plakatu Studenckiego” i prestiżowej wystawy zakwalifikowały się absolwentka i studentka WSIiZ. Ich prace, z ponad 1300 nadesłanych, wybrała Rada Programowa złożona z profesjonalnych artystów z Polski i zagranicy.
- 14 maja 2025ALO awansowało w najnowszym rankingu liceów portalu WaszaEdukacja.pl
Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie znalazło się na czwartym miejscu w Rzeszowie wśród liceów w najnowszym rankingu liceów i techników portalu WaszaEdukacja.pl. W całej Polsce wzięto pod uwagę 2246 liceów i 1622 techników.
- 13 maja 2025Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
Wymiana doświadczeń, prowadzenie wspólnej działalności naukowej, kreatywnej i promocyjnej – to główne założenia umowy partnerskiej między Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. W wyniku umowy WDK stał się partnerem dla kierunku Projektowanie graficzne.
- 13 maja 2025Centrum Symulacji Medycznej
Nowoczesność, technologia i edukacja na najwyższym poziomie – tak w skrócie można opisać Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka w Kielnarowej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie, nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce.
- 13 maja 2025Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej WSIiZ – informacje medialne
W Kielnarowej zostało otwarte Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce. Symulacja medyczna pozwala na zdobywanie praktycznego doświadczenia w warunkach odzwierciedlających realia pracy klinicznej, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo i eliminując ryzyko dla pacjentów.
- 13 maja 2025Carpathian Startup Fest 2025 – startuje 21 maja
Przed nami Carpathian Startup Fest 2025. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny została Partnerem Akademickim tego wydarzenia, które jest jednym z największych na Podkarpaciu w obszarze przedsiębiorczości oraz startupów. Carpathian Startup Fest 2025 odbędzie się 21 i 22 maja br. w Zen.com Expo w Jasionce koło Rzeszowa.
- 12 maja 2025Mariusz Pisarski doktorem habilitowanym
9 maja 2025 roku Rada Naukowa Dyscypliny Nauki o Komunikacji Społecznej i Mediach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nadała Panu Mariuszowi Pisarskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Było to pierwsze kolokwium habilitacyjne we WSIiZ.
- 12 maja 2025Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nauka i pasja kluczem do sukcesu” 21-22 maja w Kielnarowej
21-22 maja 2025 roku w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej odbędzie się szesnasta edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”. Celem konferencji jest promocja działalności młodych naukowców, prezentacja badań i poglądów oraz integracja środowisk akademickich.