- 10 lutego 2021 | Polsat SportKolejny sukces Aleksandra Śliwki. Zdobył tytuł magistra
Aleksander Śliwka, reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn, Mistrz Świata z 2018 roku, na piątkę obronił pracę magisterską w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jakim studentem był siatkarz? – Opinia dr Agaty Gemzik-Salwach, Dziekana Kolegium Zarządzania.
- 10 lutego 2021 | pulshr.plPoczątek roku nie sprzyja przedsiębiorcom. Nastroje w dół
Na rynku pracy widoczny jest mniejszy entuzjazm, zarówno pod względem potencjalnych rekrutacji, jak i podwyżek. Czy koniunktura dla polskich przedsiębiorstw znalazła się pod presją trwającej pandemii i związanych z nią restrykcji? Zachęcam do przeczytania artykułu zawierającego dane z comiesięcznej analizy ekspertów z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 5 lutego 2021 | Gazeta Codzienna Nowiny / red. Ula SobolBarbara Przywara: Zachowujmy rozsądek i życzliwość wobec innych. To my mamy pokonać pandemię, a nie ona nas
W jaki sposób trwająca od roku pandemia zmieniła nasze życie? Czy istnieje jakikolwiek pozytywny czynnik, który wynika z bieżącej sytuacji epidemiologicznej? – O pandemicznej rzeczywistości, utrzymującym się niepokoju i nadziei na lepsze jutro opowiada dr Barbara Przywara, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej
- 29 stycznia 2021 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Joanna PasterczykŻycie studenckie umarło?
Jak wygląda nauka i sesja w trakcie pandemii? Czy studenci tęskną za Uczelnią? Zapraszam do zapoznania się z artykułem porównującym sytuację studentów studiujących w rzeszowskich uczelniach.
- 29 stycznia 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekZ ekonomicznego punktu widzenia: wymiana piecy, solidarność samorządowa i klaster kosmiczny na Poskarpaciu
W jaki sposób wymiana piecy tzw. „kopciuchów” przyczynia się do zwiększenia zatrudnienia? Dzięki czemu tempo odbudowy infrastruktury w gminach dotkniętych ubiegłoroczną powodzią błyskawiczną na Podkarpaciu było aż tak duże? Czy klaster kosmiczny na Podkarpaciu ma rację bytu? – wyjaśnia dr Jacek Rodzinka, Dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.
- 28 stycznia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczCzy nasz mózg potrafi być wielozadaniowy?
Co można zrobić, by mózg lepiej pracował? Czy potrafimy być wielozadaniowi? Rozmowa z mgr Anną Kampinos z Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ o podzielności i przerzutności uwagi oraz o występowaniu różnic w funkcjonowaniu męskiego i kobiecego mózgu.
- 18 stycznia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCzy wyobrażają sobie Państwo życie człowieka poza ziemską planetą?
Człowiek w kosmosie to nie tylko inny byt, to także sfera… wartości, etyki, emocji. Czy zasady moralne obowiązujące tu na ziemi, będą respektowane także w kosmosie? Jak dylematy będą mieć ludzie szukający dla siebie miejsca w kosmosie? – Na te pytania odpowiadał dr Konrad Szocik, Adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych WSIiZ.
- 15 stycznia 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekDlaczego tak gwałtownie wzrosły ceny energii i odpadów?
Dlaczego tak gwałtownie wzrosły ceny energii i odpadów? Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe oraz skąd się biorą pieniądze na wcześniejsze emerytury? Zachęcam do obejrzenia wypowiedzi dr Jacka Rodzinki – Dyrektora ds. Rozwoju Komercji Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.
- 14 stycznia 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Szymon UkraińskiJakie są skuteczne techniki zapamiętywania?
W jaki sposób przyswoić bardzo duży zakres materiału? Jakie są skuteczne techniki zapamiętywania? Czy pora dnia wpływa na jakość ucznia się? – Rozmowa z mgr inż. Bernadettą Kulinowską, Kierownikiem Biura Doradztwa Personalnego WSIiZ.
- 11 stycznia 2021 | rmf24.pl / red. Sara BounaouiCały 2020 r. ze spadkiem rekrutacji. Jak zmienił się rynek pracy w Polsce?
Jakie zmiany przyniósł 2020 rok dla rynku pracy? Czy w grudniu liczba rekrutacji wzrosła we wszystkich grupach ofert? Zapraszam do zapoznania się z artykułem przedstawiającym dane opublikowane w „Barometrze Ofert” – raporcie tworzonym przez pracowników Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ.
- 24 maja 2022Zmiany we Władzach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Od 1 czerwca br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zyska Wiceprezydenta, będzie nim obecny Rektor Uczelni dr Wergiliusz Gołąbek. Rektorem WSIiZ zostanie dr hab. Andrzej Rozmus, Prorektorem ds. Nauczania – dr Małgorzata Gosek a Prorektorem ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej pozostaje dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka.
- 24 maja 2022Dzień Afrykański 2022 we WSIiZ
Opowieści, prezentacja regionalnych instrumentów oraz wspólne tańce i zabawa – w niezwykle przyjemnej atmosferze upłynął plenerowy Dzień Afrykański w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Spotkanie było okazją do lepszego poznania się Międzynarodowej Społeczności WSIiZ.
- 24 maja 2022Nauka języka i inne możliwości dla uchodźców z Ukrainy
Nauka języka polskiego i rozmówki w języku angielskim, a także malowanie twarzy i wyjście na kręgle – to propozycje dla ukraińskich dzieci. Dorośli nadal mogą korzystać z porad prawnych i psychologicznych oraz brać udział w kursach językowych. W tym tygodniu w ramach działającej we WSIiZ świetlicy „Przyjdź i odpocznij, Nauka, relaks, zabawa” zaplanowane są także pokazy filmowe, strefa relaksu przy kawie i posiłku oraz możliwość korzystania ze stanowisk komputerowych.
- 23 maja 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoJaka przyszłość czeka produkcję żywności?
Jakie formy produkcji żywności istnieją obecnie, czy mają one wpływ na środowisko i zdrowie konsumenta? Czym są farmy wertykalne i jak taka uprawa wygląda? Czy w celu zapewnienia odpowiedniej ilości żywności w skali świata będziemy musieli opracować alternatywne modele produkcji? Zachęcamy do odsłuchania wywiadu z prof. Janem Krupą na temat przyszłości produkcji żywności.
- 23 maja 2022Wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza – zapraszamy 6 czerwca br. do Auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego
„Polska wkroczyła w niebezpieczny zakręt swojej historii. Uniknięcie wielkiego historycznego upadku wymaga jak największej liczby dobrze poinformowanych obywateli” – przekonuje prof. Leszek Balcerowicz. Jego wykład otwarty we WSIiZ nosi tytuł: „Scenariusze dla Polski”.
- 23 maja 2022WSIiZ patronem honorowym Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania objęła patronatem honorowym VII edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów. W wydarzeniu weźmie udział kilkunastu reprezentantów WSIiZ – siedmiu z nich współorganizuje konferencję, a czterech zaprezentuje w konkursie stworzoną przez siebie aplikację.
- 23 maja 2022Student WSIiZ z wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie
Tobiasz Ciemierkiewicz, student pierwszego roku Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej, otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Komiksowym pt. „Legendy i baśnie z krajów Europy Karpat”.
- 23 maja 2022Bioetyczny panel dyskusyjny z udziałem dr Szocika
Uniwersytet Toronto zaprosił dr Konrada Szocika z Katedry Nauk Społecznych WSIiZ do udziału w panelu dyskusyjnym online pod tytułem „Interstellar Health: Medicine to New Heights”.
- 23 maja 2022Letnia Graduacja we WSIiZ – witamy kolejnych Absolwentów!
Do grona społeczności Absolwentów WSIiZ dołączyło kolejnych kilkaset osób. Są to tegoroczni absolwenci kierunków: Informatyka (studia I stopnia inżynierskie), Filologia (studia I stopnia licencjackie), Logistyka (studia I stopnia inżynierskie), Fizjoterapia (studia II stopnia). Wszystkim magistrom, inżynierom oraz licencjatom serdecznie gratulujemy!
- 19 maja 2022Edukacja medialna jest naszym prawem
W świecie dezinformacji, fake newsów i informacyjnych baniek trzeba włożyć sporo wysiłku, żeby zachować rzeczowy ogląd sytuacji. Trudno o to dbać, skoro nikt z nas nie był uczony, jak odróżniać manipulację medialną od prawdy, gdzie weryfikować fakty, oraz co warto, a czego nie warto podawać dalej. Spędzamy większość dnia w świecie online, którego wielu z nas nie rozumie, stając się obiektem działań, których nie jesteśmy świadomi. Jeśli w tym świecie wciąż mamy wątpliwości, czy warto wdrażać edukację medialną w kształceniu dzieci i młodzieży, to chyba czas na rewizję podejścia. Mamy prawo wiedzieć, kto i jak na nas wpływa.