- 7 grudnia 2021 | EurostudentCovid-19 a rynek pracy dla młodszych specjalistów
Czy młodsi specjaliści w okresie pandemii Covid-19 mają szansę na znalezienie zatrudnienia? W jakich firmach są najbardziej poszukiwani? Jakie cechy i umiejętności są najważniejsze dla pracodawcy? – opinia mgr Hermana Cherniaieva, asystent w Katedrze Ekonomii i Finansów.
- 26 listopada 2021 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / red. Agata KulczyckaTrzeba biec, by pozostać w tym samym miejscu
U-Multirank to narzędzie wspierające proces wyboru uczelni. Ocenia uczelnie na podstawie szeregu kryteriów, co pozwala je sensownie porównywać – o rankingu uczelni wyższych, w którym wysoką pozycję ma Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, mówi dr Justyna Berniak-Woźny, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Umiędzynarodowienia Uczelni.
- 26 listopada 2021 | Gospodarka Podkarpacka / red. Adam CyłoGospodarka – dokąd to wszystko zmierza?
Sytuacja gospodarcza w Polsce i w Europie jest mocno napięta. Artur Chmaj, Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości WSIiZ, twierdzi: tarcze rządowe mają przypudrować chorobę a nie leczyć przyczynę. Problemy energetyczne, wysokie ceny a co za tym idzie wysoka inflacja to tematy, które rozważano w audycji „Po pierwsze gospodarka”.
- 21 listopada 2021 | money.plJest praca. Na rynku coraz więcej ofert
W październiku wzrosła liczba ofert pracy we wszystkich województwach – wynika z Barometru Ofert Pracy przygotowanego przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Najwięcej ofert przybyło w województwach o najniższej stopie bezrobocia. Jak wynika z raportu ekonomistów – w etatach mogą przebierać zwłaszcza pracownicy techniczni i fizyczni.
- 21 listopada 2021 | Kurier Rzeszowski / red. Zuzanna JaroszLaptopy z projektu „Programista z klasą” trafiły do Szkoły Podstawowej w Woli Zarczyckiej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania uroczyście przekazała 10 laptopów o wartości około 40 tys. zł na rzecz Szkoły Podstawowej w Woli Zarczyckiej. Wcześniej urządzenia były wykorzystywane w szkołach do realizacji zajęć w ramach projektu „Programista z klasą”.
- 17 listopada 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Adam GłaczyńskiCzy eskalacja konfliktu na granicy polsko-ukraińskiej może przybrać na sile?
Ten konflikt był przewidywany przez białoruskich analityków już od dawna. Łukaszenka chce utrzymać władzę (…) potrzebuje on „małej walki”, która skończy się jego zwycięstwem – uważa dr Andrew Schumann, prof. WSIiZ, Kierownik Katedry Kognitywistyki i Modelowania Matematycznego WSIiZ, z pochodzenia Białorusin.
- 5 listopada 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Jerzy PasierbTomasz Bąk o incydentach na granicy z Białorusią
Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wpisuje się w szerszy kontekst różnych działań hybrydowych (politycznych, militarnych, gospodarczych, informatycznych, cybernetycznych) prowadzonych wobec Polski ze strony Białorusi. Mają na celu destabilizację sytuacji w Polsce i wprowadzenie sytuacji obniżenia sterowności państwa – mówił na antenie Radia Rzeszów generał Tomasz Bąk ekspert ds. bezpieczeństwa i terroryzmu WSIZ.
- 5 listopada 2021 | Radio VIA / red. Małgorzata Oczoś-BłądzińskaArtur Chmaj o Kongresie 590
Politycy, eksperci i przedsiębiorcy dyskutowali w trakcie Kongresu 590 m.in. o innowacjach oraz kierunkach zmian polskiej i europejskiej gospodarki. Jak Artur Chmaj, dyrektor Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ocenia podpisane porozumienia dotyczącego powstania klastra technologii kosmicznych na Podkarpaciu oraz rolę start-up(ów) w regionie?
- 29 października 2021 | Polskie Radio Rzeszów / red. Alina Pochwat-CichaCyberatak – czy potrafimy uchronić przed nim nasze dane?
Różne zagrożenia potrafią przedostawać się przez systemy ochronne. Co powinniśmy zrobić aby nasze komputery i urządzania mobilne były bezpieczne? – Janusz Korniak, Prodziekan Kolegium Informatyki Stosowanej wyjaśniał dlaczego należy zainstalować ochronę przeciw złośliwym oprogramowaniem (potocznie nazywaną antywirusem) oraz wykonywać aktualizacje. Wspomniał także o urządzeniach mobilnych i dbałości o bezpieczeństwo zapewnianej przez dostawców urządzeń mobilnych.
- 27 października 2021 | TVP Rzeszów / red. Konrad DudekJak będzie wyglądał nowy dworzec PKS w Rzeszowie?
Nowy dworzec PKS potrzebny jest w Rzeszowie „od zaraz”. Ten obecny jest reliktem przeszłości i zdecydowanie nie zachęca, by wysiąść z autobusu w stolicy innowacji. Jakie są plany na zagospodarowanie terenów w centrum, obok budynków PKP? Rozmowa m.in. z dr Jackiem Rodzinką, Dyrektorem ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.
- 30 czerwca 2025 | torzeszow.plRóżnorodność kultur na International Day we WSIiZ
International Day w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to coś więcej niż przegląd tradycji. To dowód na to, że różnorodność może łączyć, a nie dzielić. Tradycyjne tańce, pieśni, stroje z różnych kontynentów i radość ze wspólnego bycia razem – tak wyglądała tegoroczna edycja International Day w WSIiZ w Rzeszowie. Wydarzenie przyciągnęło blisko 350 osób reprezentujących kilkanaście krajów, od Indii, przez Gruzję i Tadżykistan, po Nigerię i Zimbabwe.
- 30 czerwca 2025Prof. Patrycja Longawa laureatką stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców
Dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej, została laureatką jubileuszowej XX edycji postępowania w sprawie przyznania 3-letniego stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Prof. Longawa otrzymała stypendium w dziedzinie artystycznej.
- 30 czerwca 2025Warsztaty Rozwojowe dla dzieci pracowników WSIiZ
Siedmiolatek na uczelni wyższej? W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania to możliwe! Pion Zarządzania Zasobami Ludzkimi we WSIiZ zorganizował Warsztaty Rozwojowe, które były idealną okazją do tego, aby dzieci naszych pracowników zobaczyły, gdzie pracują ich rodzice. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób w wieku 7-14 lat.
- 27 czerwca 2025 | Rzeszów NewsNaturalne składniki, światowa nauka. Kielnarowa centrum kosmetologii we wrześniu
Trzecia edycja Natural Cosmetics International Meeting odbędzie się w dniach 17-19 września 2025 w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej. Międzynarodowa konferencja naturalnych kosmetyków przyciągnie naukowców z krajowych i zagranicznych jednostek naukowych oraz przedstawicieli branży kosmetycznej.
- 27 czerwca 2025Różne kultury połączone przez muzykę, taniec i śpiew – za nami International Day
Tradycyjne stroje, regionalne tańce i pieśni z różnych krajów świata wypełniły program spotkania integracyjnego międzynarodowej studenckiej społeczności Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W tegorocznym International Day wzięło udział blisko 350 osób, reprezentujących poza Polską takie kraje jak: Indie, Ukraina, Zimbabwe, Nigeria, Gruzja, Tadżykistan, Kazachstan i Turcja.
- 25 czerwca 2025IMAGINARIA 2025 – czyli, jak wygląda wyobraźnia w praktyce!
Za nami druga odsłona wystawy IMAGINARIA! Tegoroczna prezentacja najlepszych prac studentów kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna to nie tylko podsumowanie roku akademickiego 2024/2025, ale także prawdziwe święto twórczości i wyobraźni.
- 25 czerwca 2025Odkryj z nami tajemnice naturalnych kosmetyków na konferencji Natural Cosmetics International Meeting
Zapraszamy na jedyną w Polsce międzynarodową konferencję naukową poświęconą w całości tematyce naturalnych kosmetyków. Kolejna, trzecia już edycja konferencji Natural Cosmetics International Meeting odbędzie w dniach 17-19 września 2025 w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.
- 25 czerwca 2025Studia to więcej niż zawód. WSIiZ poszerza horyzonty