- 16 lipca 2022 | forsal.pl / red. forsal.plMocny zjazd liczby ofert pracy w czerwcu. To zwiastuje recesję
W czerwcu br. odnotowano największy spadek liczby internetowych ofert zatrudnienia. Analitycy Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych przeanalizowali rynek pracy pod kątem dostępnych wakatów.
- 10 lipca 2022 | Rzeszów Nasze Miasto / red. Andrzej PlęsWe WSIiZ trwa wystawa rzeczy pięknych, a użytecznych
PufLapka i przeciwdeszczowe wdzianko dla psów wraz z akcesoriami, lampy morficzne i modularny pawilon autonomiczny – to część eksponatów na wystawie prac słuchaczy studiów podyplomowych Wzornictwo Przemysłowe i Druk 3D WSIiZ w Rzeszowie.
- 27 czerwca 2022Międzynarodowa wystawa „Kobieta w plakacie” we WSIiZ – informacje medialne
Plakaty artystów z całego świata zawisły w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Czego dotyczy wystawa, kto zaprezentuje tam swoje dzieła oraz kiedy można oglądać plakaty? Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi.
- 23 czerwca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Karol SkrobaczLiście roślin – odpad czy ważny składnik kosmetyków?
Agro-odpady czyli liście, zawierają dużo substancji aktywnych np. przeciwutleniaczy (wychwytujących wolne rodniki). W jaki sposób można te właściwości liści wykorzystać w kosmetologii? O tym starała się opowiedzieć dr hab. inż. Zofia Nizioł-Łukaszewska, prof. WSIiZ, która razem ze swoim zespołem prowadziła badania naukowe na ten temat.
- 20 czerwca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / rad. Adam GłaczyńskiMarnotrawstwo żywności – problem wieloaspektowy
„Powinniśmy się skłonić do racjonalnego gospodarowania żywnością. Począwszy od przemyślanych zakupów, przetwarzania jej oraz właściwego przechowywania, po nie przygotowywanie potraw w nadmiernej ilości, do czego nadal mamy skłonności” – uważa dr hab. inż. Jan Krupa, prof. WSIiZ. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?
- 15 czerwca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Roman AdamskiRozmowa o aktualnej sytuacji w Europie Wschodniej
Wizyta prezydenta Francji, kanclerza Niemiec i premiera Włoch w Ukrainie, wstąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej oraz aktualna sytuacja w Europie Wschodniej – to tematyka wywiadu z dr Andrew Schumannem, prof. WSIiZ oraz dr Martą Pietras-Eichberger z WSPiA.
- 10 czerwca 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Anna LeśniewskaProf. Jerzy Hausner o aktualnej sytuacji gospodarczej
W trakcie II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej im. prof. Jana Winieckiego wystąpił prof. Jerzy Hausner (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), który po przeprowadzonym wykładzie udzielił wywiadu o konsekwencjach pandemii oraz o nadchodzącej transformacji energetycznej.
- 1 czerwca 2022 | TVP Rzeszów / red. Ilona MałekJakie plany na nadchodzącą kadencję ma nowy Rektor WSIiZ?
Nowo wybrany Rektor WSIiZ – dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIZ – w programie „Gość Telewizji Rzeszów” opowiadał o międzynarodowości, zmieniającym się pokoleniu studentów oraz o kierunku zmian, w jakich podąży uczelnia.
- 30 maja 2022 | Ogólnopolski Przegląd Medyczny / dr Małgorzata PaszkowskaCzy ustawa o pomocy dla obywateli Ukrainy ma wpływ na działalność leczniczą w Polsce?
W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie od 24 lutego do Polski masowo przybywają obywatele Ukrainy. Ich status i uprawnienia wymagały szybkiego uregulowania ustawowego – pisze dr Małgorzata Paszkowska na łamach Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy.
- 27 maja 2022Nowy Rektor i Wiceprezydent WSIiZ
Od 1 czerwca br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zyska Wiceprezydenta, będzie nim obecny Rektor Uczelni dr Wergiliusz Gołąbek. Rektorem WSIiZ zostanie dr hab. Andrzej Rozmus, Prorektorem ds. Nauczania – dr Małgorzata Gosek a Prorektorem ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej pozostaje dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi dotyczącymi ww. zmian we WSIiZ.
- 15 maja 2025Dr Braddock, prof. Oviedo i prof. Tachibana podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami WSIiZ
W tym semestrze akademickim studenci i wykładowcy WSIiZ mieli okazję poznania trzech światowych naukowców. Na naszej uczelni gościli dr Martin Braddock, o. prof. Lluis Oviedo i prof. Koji Tachibana. Wykładowcy poruszali m.in. takie tematy, jak spowolnienie procesów starzenia, kondycja religii i duchowości w erze cyfrowej oraz aspekt ludzkiej zależności od innych, poszerzony o relacje człowieka z naturą.
- 14 maja 2025Jubileuszowe Seminarium z okazji 10-lecia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się Jubileuszowe Seminarium, zorganizowane z okazji 10-lecia utworzenia Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej (KLiIP). Wydarzenie zgromadziło ponad 30 uczestników – studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz przedstawicieli firm z sektora logistyki, przemysłu i nowoczesnych technologii.
- 14 maja 2025Studentka i absolwentka WSIiZ w finale „Konfrontacji Plakatu Studenckiego”
Do finału konkursu „Konfrontacje Plakatu Studenckiego” i prestiżowej wystawy zakwalifikowały się absolwentka i studentka WSIiZ. Ich prace, z ponad 1300 nadesłanych, wybrała Rada Programowa złożona z profesjonalnych artystów z Polski i zagranicy.
- 14 maja 2025ALO awansowało w najnowszym rankingu liceów portalu WaszaEdukacja.pl
Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie znalazło się na czwartym miejscu w Rzeszowie wśród liceów w najnowszym rankingu liceów i techników portalu WaszaEdukacja.pl. W całej Polsce wzięto pod uwagę 2246 liceów i 1622 techników.
- 13 maja 2025Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisały umowę o współpracy
Wymiana doświadczeń, prowadzenie wspólnej działalności naukowej, kreatywnej i promocyjnej – to główne założenia umowy partnerskiej między Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. W wyniku umowy WDK stał się partnerem dla kierunku Projektowanie graficzne.
- 13 maja 2025Centrum Symulacji Medycznej
Nowoczesność, technologia i edukacja na najwyższym poziomie – tak w skrócie można opisać Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka w Kielnarowej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie, nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce.
- 13 maja 2025Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej WSIiZ – informacje medialne
W Kielnarowej zostało otwarte Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce. Symulacja medyczna pozwala na zdobywanie praktycznego doświadczenia w warunkach odzwierciedlających realia pracy klinicznej, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo i eliminując ryzyko dla pacjentów.
- 13 maja 2025Carpathian Startup Fest 2025 – startuje 21 maja
Przed nami Carpathian Startup Fest 2025. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny została Partnerem Akademickim tego wydarzenia, które jest jednym z największych na Podkarpaciu w obszarze przedsiębiorczości oraz startupów. Carpathian Startup Fest 2025 odbędzie się 21 i 22 maja br. w Zen.com Expo w Jasionce koło Rzeszowa.
- 12 maja 2025Mariusz Pisarski doktorem habilitowanym
9 maja 2025 roku Rada Naukowa Dyscypliny Nauki o Komunikacji Społecznej i Mediach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nadała Panu Mariuszowi Pisarskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Było to pierwsze kolokwium habilitacyjne we WSIiZ.
- 12 maja 2025Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nauka i pasja kluczem do sukcesu” 21-22 maja w Kielnarowej
21-22 maja 2025 roku w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej odbędzie się szesnasta edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”. Celem konferencji jest promocja działalności młodych naukowców, prezentacja badań i poglądów oraz integracja środowisk akademickich.