- 8 października 2024Zbiórka darów dla uczniów i szkół z zalanych terenów – informacje medialne
Dzięki zorganizowanej przez WSIiZ i ALO zbiórce do uczniów i szkół z terenów powodziowych trafi wiele potrzebnych rzeczy, które wypełniły po sufit dwa duże samochody dostawcze. W zbiórkę włączyli się nie tylko studenci i pracownicy WSIiZ oraz uczniowie i nauczyciele ALO, ale przede wszystkim mieszkańcy Rzeszowa i inne rzeszowskie szkoły. W piątek, uczniowie ALO oraz studenci i pracownicy WSIiZ przystąpili do pakowania darów. Zebrane artykuły szkolne oraz inne rzeczy zostały spakowane w aż 50 dużych pudeł. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przekazała także 30 komputerów i 30 monitorów, które trafią do części poszkodowanych szkół.
- 3 października 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Barbara KozłowskaPodkarpacie krainą derenia jadalnego – patenty dla WSIiZ
Początkiem sierpnia 2024 r. Urząd Patentowy RP przyznał Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dwa patenty na wynalazki będące efektem projektu realizowanego w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Dr hab. Zofia Nizioł-Łukaszewska, prof. WSIiZ, mgr Martyna Zagórska-Dziok i mgr Aleksandra Ziemlewska, z Katedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych, w rozmowie na radiowej antenie wyjaśniają założenia projektu „Innowacyjna seria ekologicznych i organicznych emulsji ciekłokrystalicznych z dodatkiem micelarnego ekstraktu z derenia jadalnego” oraz przedstawiają szeroki wachlarz właściwości derenia jadalnego.
- 17 września 202416. edycja InternetBeta – informacje medialne
Umiejętna komunikacja, zastosowanie sztucznej inteligencji, etyka i aspekty psychologiczne funkcjonowania w świecie cyfrowym – to główne wątki podejmowane podczas 16. edycji Konferencji InternetBeta. To jedna z najważniejszych konferencji w Polsce poświęconych branży internetowej i nowym technologiom. Wykłady i prezentacje odbywały się w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 9 września 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Piotr MalecCzy sztuczna inteligencja zagraża procesowi edukacyjnemu?
Dr Iwona Leonowicz-Bukała, Dziekanka Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, na antenie radia mówiła o obawie zakłócenia procesu edukacyjnego przez sztuczną inteligencję. O coraz powszechniejszej roli AI wśród uczniów, jako narzędzia tworzącego za nich wypracowania. Mówiła również o konieczności szkolenia nauczycieli, aby nadążali za bardzo szybkim rozwojem tych narzędzi. Podkreśliła także konieczność podnoszenia świadomości uczniów, na wszystkich szczeblach edukacji i w szkołach podstawowych i w szkołach średnich, na temat ograniczeń tych narzędzi oraz kwestii etycznych, które się wiążą z ich używaniem.
- 6 września 2024 | Program Pierwszy Polskiego Radia / Jakub DomoradzkiO logice i formach jej refleksji
Dr Andrew Schumann, prof. WSIiZ, Kierownik Katedry Kognitywistyki i Modelowania Matematycznego, opowiada na antenie Jedynki Polskiego Radia o swojej nowej książce pt. „Archeologia logiki”. Książka analizuje powstanie logiki i jej rozpowszechnienie oraz wczesne formy jej refleksji, a także porównuje sposoby, w jakich logika była używana w starożytnych kulturach oraz w jakich będzie używana w XXI wieku. Dr Andrew Schumann mówi o poszukiwaniu logiki w różnych stronach świata.
- 26 sierpnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Justyna PiekłoOdwiedziny w laboratoriach WSIiZ
Odwiedziny w laboratoriach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, były okazją do rozmów o zielonej transformacji biznesu i budowie świadomości studentów o stojących przed nimi wyzwaniach. Dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, podkreślił, że studenci muszą najpierw zrozumieć przyrodę oraz zachodzące w niej procesy, żeby móc ją naprawić. Muszą wiedzieć, czym jest bioróżnorodność, jakie są etapy jej degradacji i jak to wpływa na nasze zdrowie, jakość żywności i komfort życia. O rozwoju rynku pracy i prognozach zwiększającego się zapotrzebowania na pracowników z zielonymi kompetencjami mówiła dr Małgorzata Gosek, Prorektor ds. Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju.
- 20 sierpnia 2024 | SmogLab / Klaudia UrbanZrównoważony rozwój – czyli nowe podejście do studentów
Zielone kompetencje to nie tylko umiejętność przeliczania śladu węglowego. To także krytyczne myślenie, umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność społeczna, kreatywność czy zarządzanie projektami. Powinni je nabyć nie tylko specjaliści od zrównoważonego rozwoju, ale wszyscy przyszli pracownicy, niezależnie od branży czy stanowiska. O nowym podejściu do studentów mówią nam dr Joanna Świętoniowska, dyrektorka Centrum Zaawansowanych Technologii Dydaktycznych i dr Karolina Palimąka z Instytutu Badań i Analiz Finansowych z WSIiZ w Rzeszowie.
- 14 sierpnia 2024Ruszyła II tura rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 we WSIiZ – informacje medialne
Kierunki: Informatyka, Logistyka, Zarządzanie, Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, Filologia angielska, Marketing i nowe media oraz Kosmetologia cieszyły się największym zainteresowaniem kandydatów w I turze rekrutacji na rok akademicki 2024/2025. 12 sierpnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ruszyła druga tura rekrutacji, potrwa ona do 30 września br. W ofercie edukacyjnej WSIiZ znalazły się kierunki oferujące kandydatom najwyższą jakość kształcenia, odpowiadające oczekiwaniom współczesnego rynku pracy oraz przygotowujące do dalszego rozwoju zawodowego, nie tylko w obrębie kraju, ale także na całym świecie.
- 7 sierpnia 2024 | BIZNESiSTYLJakie wyzwania przed przedsiębiorstwami stawia Gospodarka o Obiegu Zamkniętym?
W roku 2050 Unia Europejska ma stać się neutralna klimatycznie. Aby to osiągnąć, przygotowano strategię Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, która zakłada najwyższą efektywność wykorzystywania zasobów, wydłużenie cyklu życia produktów i ograniczenie powstawania odpadów do absolutnego minimum. Co strategia GOZ oznacza dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce tłumaczy Jacek Chmiel, specjalista ochrony środowiska, szkoleniowiec w dokumentacji środowiskowej BDO, KOBIZE, GOZ oraz ESG, wykładowca WSIiZ współpracujący jako ekspert branżowy z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
- 31 lipca 2024 | SmogLabProf. Tadeusz Pomianek o problemie degradacji gleb
Prof. Tadeusz Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, autor „Zielonego Bloga”, wyjaśnia, że zdrowe gleby są niezbędne do skutecznej walki ze zmianami klimatycznymi, do wyżywienia ludzi oraz zapobiegania powodziom i suszom. Przypomina, że właśnie wykorzystując glebę, produkuje się aż 95 proc. żywności, a aż 90 proc. leków wytwarza się z wykorzystaniem roślin.
- 31 marca 2025 | Kurier Rzeszowski / Justyna KozłowskaSpotkanie z dr Ewą Woydyłło i Katarzyną Nosowską – siła jest w nas
Dr Ewa Woydyłło oraz Katarzyna Nosowska, na spotkaniu w Filharmonii Podkarpackiej, mówiły m.in. o tym – do czego służy nam siła, która jest w nas? Czy człowiek jest zdolny do przekraczania siebie? Jak odnaleźć swoją siłę oraz jak dbać o jej regenerację? To niezwykłe spotkanie odbyło się 26 marca br. Bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie, sala koncertowa Filharmonii wypełniła się po brzegi, a spotkanie pozostanie w pamięci publiczności na długo.
- 31 marca 2025Wykładowczynie WSIiZ na międzynarodowej konferencji naukowej w Austrii
Dziekan Kolegium Medycznego, dr hab. Katarzyna Gaweł-Bęben, prof. WSIiZ, wygłosiła referat podczas PhytoValley – Austriackiego Szczytu Produktów Naturalnych – Nauka i technologia stojąca za fitofarmacją, fitokosmetykami i fitoodżywianiem. Dwie inne wykładowczynie naszej uczelni zaprezentowały badania naukowe w formie posterów.
- 29 marca 2025Mgr Karolina Kuśnierz
- 27 marca 2025Siła jest w nas – spotkanie z dr Ewą Woydyłło i Katarzyną Nosowską
Do czego służy nam siła, która jest w nas? Czy człowiek jest zdolny do przekraczania siebie? Jak odnaleźć swoją siłę oraz jak dbać o jej regenerację? To tylko część kwestii, jakie zostały poruszone podczas wczorajszego, niezwykłego spotkania z dr Ewą Woydyłło oraz Katarzyną Nosowską. Bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie, sala koncertowa Filharmonii Podkarpackiej wypełniła się po brzegi, a spotkanie pozostanie w pamięci publiczności na długo.
- 27 marca 2025Film „Góra” dra Mikołaja Birka zakwalifikował się do międzynarodowego festiwalu animacji Athens Animfest
Athens Animfest to międzynarodowy festiwal animacji, do którego zakwalifikowana została krótkometrażowa animacja wykładowcy WSIiZ – dra Mikołaja Birka. Film „Góra” był już prezentowany także na innych festiwalach, m.in. na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu.
- 27 marca 2025 | Radio Złote PrzebojeO odmładzającej sile Akademii 50+
Dr Monika Struck-Peregończyk w wywiadzie na antenie radia opowiadała o korzyściach, jakie niesie ze sobą przynależność do Akademii 50+. Zwróciła uwagę, że uczestnictwo w Akademii to doskonała okazja, by rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w różnych dziedzinach. Uczestnicy mają szansę nauczyć się języków obcych, co nie tylko pozwala na poszerzenie horyzontów, ale również sprzyja aktywizacji umysłowej. Ponadto, Akademia 50+ oferuje kursy podnoszące umiejętności komputerowe, co jest szczególnie cenne w dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie. Ważnym atutem uczestnictwa w Akademii jest także możliwość nawiązania nowych znajomości i spotkania osób w podobnym wieku, które mają wspólne pasje i zainteresowania. To świetna okazja do integracji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego odkrywania nowych, ciekawych tematów.
- 27 marca 2025Jakie znaczenie dla mózgu ma dieta, czyli najnowszy wykład w ramach projektu Akademia Zdrowia 50+
Serdecznie zapraszamy na najnowszy wykład w ramach projektu Akademia Zdrowia 50+. Spotkanie pt. „Dieta wspomagająca procesy poznawcze – co jeść aby mózg był sprawny i młody” odbędzie się 2 kwietnia br. o godzinie 17.00 w auli głównej im. prof. Jerzego Chłopeckiego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 26 marca 2025Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek Polska!
Podkarpackie szkoły podstawowe i przedszkola w dniach 2-9 kwietnia 2025 roku mogą wziąć udział w akcji czytelniczej pt. „III Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek Polska!”. Organizatorem akcji jest EUROPE DIRECT Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie działający w sieci informacyjnej Komisji Europejskiej.
- 26 marca 2025Rzeszów stolicą innowacji naukowych – przed nami Dni Narodowego Centrum Nauki
Rzeszów stanie się stolicą innowacji naukowych za sprawą kolejnej edycji Dni Narodowego Centrum Nauki. To prestiżowe wydarzenie, organizowane cyklicznie w różnych częściach Polski, tym razem zawita do stolicy Podkarpacia. WSIiZ jest uczelnią partnerską tego wydarzenia. Dni NCN odbędą się w dniach 12–13 maja br.
- 26 marca 2025Natural Cosmetics International Meeting – odkryj z nami tajemnice naturalnych kosmetyków
Zapraszamy na jedyną w Polsce międzynarodową konferencję naukową poświęconą w całości tematyce naturalnych kosmetyków. Kolejna, trzecia już edycja konferencji Natural Cosmetics International Meeting odbędzie w dniach 17-19 września 2025 w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.