- 8 kwietnia 2025 | Polskie Radio Kraków / Kamil WszołekDr inż. Mirosław Hajder o wojnie cybernetycznej
Dr inż. Mirosław Hajder, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, mówił na antenie radiowej o tym czym jest wojna cybernetyczna i czy istnieją jakieś naukowe teorie mówiące o strategii czy przebiegu wojny cybernetycznej? Mówił także o atakach hakerskich oraz roli hakerów w procesie dezinformacji. Podkreślił, że dezinformacja, którą się sieje z wykorzystaniem metod cyberprzestępczych jest bardzo groźnym orężem walki osób, które chcą doprowadzić do konfliktu. Wskazał także, że Polska jest szczególnie narażona na cyberzagrożenia również ze względów geopolitycznych.
- 2 kwietnia 2025 | Polskie Radio Rzeszów / Justyna PiekłoJak technologie cyfrowe wspierają rozwój kobiet?
Inż. Ewa Basara, Kierownik Działu Rozwoju i Koordynacji Projektów IT w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, mówiła na radiowej antenie o tym, jaki jest udział kobiet w wieku 55+ w świecie cyfrowym. Wyjaśniła także, jak kompetencje cyfrowe wspierają integrację, aktywizację i rozwój osobisty kobiet, oraz jak i gdzie podnoszą jakość ich życia. Mówiła także o tym, gdzie i jak można zdobywać kompetencje cyfrowe.
- 31 marca 2025Spotkanie z dr Ewą Woydyłło i Katarzyną Nosowską – informacje medialne
Dr Ewa Woydyłło oraz Katarzyna Nosowska, na spotkaniu w Filharmonii Podkarpackiej, mówiły m.in. o tym – do czego służy nam siła, która jest w nas? Czy człowiek jest zdolny do przekraczania siebie? Jak odnaleźć swoją siłę oraz jak dbać o jej regenerację? To niezwykłe spotkanie odbyło się 26 marca br. Bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie, sala koncertowa Filharmonii wypełniła się po brzegi, a spotkanie pozostanie w pamięci publiczności na długo. Dr Ewa Woydyłło na antenie radiowej mówiła także o zmianach w życiu, inspiracjach i trudnościach.
- 27 marca 2025 | Radio Złote PrzebojeO odmładzającej sile Akademii 50+
Dr Monika Struck-Peregończyk w wywiadzie na antenie radia opowiadała o korzyściach, jakie niesie ze sobą przynależność do Akademii 50+. Zwróciła uwagę, że uczestnictwo w Akademii to doskonała okazja, by rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w różnych dziedzinach. Uczestnicy mają szansę nauczyć się języków obcych, co nie tylko pozwala na poszerzenie horyzontów, ale również sprzyja aktywizacji umysłowej. Ponadto, Akademia 50+ oferuje kursy podnoszące umiejętności komputerowe, co jest szczególnie cenne w dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie. Ważnym atutem uczestnictwa w Akademii jest także możliwość nawiązania nowych znajomości i spotkania osób w podobnym wieku, które mają wspólne pasje i zainteresowania. To świetna okazja do integracji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego odkrywania nowych, ciekawych tematów.
- 25 marca 2025 | Radio 357 / Grażyna BochenekCzy kobiety w nauce mają szanse na równi z mężczyznami?
Dr Iwona Leonowicz-Bukała, dr Monika Struck-Peregończyk i dr Olga Kurek-Ochmańska, wykładowczynie Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gościły na radiowej antenie. Mówiły o szansach kobiet w nauce i przyczynach dysproporcji w tytułach naukowych kobiet i mężczyzn. Przedstawiły także wnioski wynikające z międzynarodowego badania COVID G.A.P., poświęconego produktywności kobiet i mężczyzn w czasie pandemii.
- 20 marca 2025 | Polskie Radio Rzeszów / Adam GłaczyńskiO cyberbezpieczeństwie i wpływie cyfrowego świata na człowieka
Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa WSIiZ mgr Artur Wojciechowski oraz mgr Kamil Dembowski informatyk, wykładowca, ekspert Cisco Systems mówili na antenie radia o rosnącym wpływie cyfrowego świata na nasze życie. Zauważyli, że technologie, takie jak elektroniczne dokumenty, internetowe płatności, zakupy online czy rezerwacje, stały się codziennością, ułatwiając nam funkcjonowanie. Jednak z drugiej strony zwrócili uwagę na zagrożenia związane z nadmiernym uzależnieniem od technologii, naruszeniami prywatności oraz ryzykiem związanym z bezpieczeństwem danych, podkreślając, jak ważne jest utrzymanie równowagi między wygodą cyfrowego świata a ochroną naszej prywatności i bezpieczeństwa.
- 20 marca 2025 | Polskie Radio Rzeszów / Bernadeta SzczyptaO „Projekcie Matura” i wyborze kierunku studiów
Prorektor ds. Nauczania dr Barbara Przywara mówiła na antenie radia o inicjatywie „Projekt Matura”, omawiając podejście rodziców maturzystów, ale również wyzwania, przed którymi stoją młodzi ludzie przygotowujący się do matury. Poruszyła także kwestię tego, czy wykształcenie wyższe jest nadal istotne w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie zawodowym. W rozmowie nie zabrakło również refleksji na temat samego procesu przygotowań do matury, które obejmują nie tylko intensywną naukę, ale także aspekty psychologiczne i organizacyjne.
- 20 marca 2025O dalekosiężnych planach gospodarczych prezydenta Trumpa – informacje medialne
Dr Krzysztof Błędowski, wykładowca WSIiZ, członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich, o drodze do poprawy dochodów najsłabiej sytuowanych Amerykanów, która wiedzie przez przygotowanie ich do wymagań współczesnego rynku pracy. Oraz o zapowiedziach prezydenta Trumpa, w których brak jest programów, które podniosłyby ich kwalifikacje, poprawiły system edukacji i inwestowały w infrastrukturę obszarów najbardziej dotkniętych biedą.
- 13 marca 2025 | Radio ESKA2 Rzeszów / Tomasz WidakCentrum Cyberbezpieczeństwa WSIiZ
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie utworzone zostało Centrum Cyberbezpieczeństwa. Cele i zadania Cybercentrum, cyberzagrożenia, stale rosnące zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa i nowy kierunek studiów we WSIiZ, to tylko niektóre tematy poruszane na radiowej antenie przez Artura Wojciechowskiego, Dyrektora Centrum Cyberbezpieczeństwa WSIiZ oraz dr Barbarę Przywarę, Prorektor ds. Nauczania.
- 11 marca 2025 | Rzeszów NewsCyberzagrożenia zmieniają się z minuty na minutę
Ciągła transformacja cyberzagrożeń sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa stale rośnie. Szyfrowanie i wycieki danych, ataki ransomware, blokada sieci, kradzież patentów – każdego dnia, każda firma na świecie, narażona jest na cyberataki. O faktach i mitach na temat cyberzagrożeń mówi Artur Wojciechowski, Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 14 kwietnia 2025Grafika komputerowa i produkcja multimedialna
- 14 kwietnia 2025Wielokulturowość, tolerancja i języki świata – warsztaty dla uczniów V LO w Rzeszowie w ramach projektu „Ciekawa lekcja”
Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Rzeszowie wzięli udział w warsztatach pt. „Multiculturalism in University Life: Mastering Intercultural Communication Skills”, które przeprowadziła dr Paula Wieczorek z Zakładu Filologii Angielskiej WSIiZ. Spotkania odbyły się w ramach projektu „Ciekawa lekcja”, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych, w tym szczególnie maturzystów. Projekt jest finansowany ze środków własnych Uczelni i całkowicie bezpłatny dla uczestników.
- 12 kwietnia 2025Game Design and Development
- 11 kwietnia 2025Marek Jaszuk, PhD
- 11 kwietnia 2025Leszek Puzio, Phd, Eng.
- 11 kwietnia 2025Krzysztof Groń, PhD