- 25 kwietnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Małgorzata IwanickaStudenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zostali turystami
Nawiązywanie międzynarodowych znajomości i trening języka angielskiego połączone z promocją regionu to idee konkursu „Let me show you Łańcut around”. Uczniowie z łańcuckich podstawówek, wcielając się w role ambasadorów kultury, na jeden dzień zostali przewodnikami po swoim mieście. Ich zadaniem było przekazanie w języku angielski wiedzy na temat miasta i jego zabytków. W role turystów wcielili się zagraniczni studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie głównie z Zimbabwe.
- 18 kwietnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Szymon TarandaProf. Jerzy Bralczyk o uczuciach do języka
Prof Jerzy Bralczyk Wykładowca w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ mówił na antenie Polskiego Radia Rzeszów o tym, czy jeszcze kocha język polski i co jest podstawą przyjaźni z językiem.
- 17 kwietnia 2024 | Rzeczpospolita / Dorota Gajos-KaniewskaDr Ulyana Zaremba współautorką raportu „Restrukturyzacje i upadłości w Polsce 2023”
Dr Ulyana Zaremba z WSIiZ w Rzeszowie jest współautorką raportu „Restrukturyzacje i upadłości w Polsce 2023”, z którego wynika, że przedsiębiorcy z długami coraz częściej korzystają z postępowania o zatwierdzanie układu, gdyż mogą w ten sposób łatwo uruchomić ochronę przed egzekucją długu.
- 17 kwietnia 2024 | Tygodnik Powszechny / Michał SowińskiProrektorka WSIiZ o kształceniu studentów zagranicznych
Prorektorka WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. WSIiZ w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego” o kształceniu na światowym poziomie. W rozmowie Prorektorka podkreśliła ważną rolę dla współczesnej edukacji, jaką jest kształcenie ludzi otwartych, ciekawych świata i samodzielnie myślących.
- 6 kwietnia 2024HackCarpathia – relacje medialne
Studenci i młodzi przedsiębiorcy uczestniczyli w największym hackathonie w Rzeszowie – HackCarpathia, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Innowacji. Za zadanie mieli zaprojektować w ciągu 24 godzin własny biznes czy aplikację. Tworzyli innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Wszystko miało formę konkursu, a najlepsi otrzymali nagrody.
- 5 kwietnia 2024 | Gazeta Wyborcza Rzeszów / Agata KulczyckaRektor WSIiZ o daniu szansy kandydatom w wyborach samorządowych
Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, rozmawiał z dziennikarką Gazety Wyborczej o wyborach samorządowych. Mówił, że nie ma kandydatów idealnych, ale możemy wywierać silny i oddolny naciska na sposób sprawowania przez nich mandatu. Wyjaśnił również, że należy dać kandydatom szansę, a później ich rozliczyć.
- 2 kwietnia 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Justyna PiekłoDr Barbara Przywara o greenwashingu
Prorektorka WSIiZ ds. Nauczania dr Barbara Przywara w porannym magazynie informacyjnym „Kalejdoskop” na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiedziała, czym jest greenwashing.
- 29 marca 2024Wystawa plakatów studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w WDK – informacje medialne
26 marca 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy „B1 z WSIiZ” organizowanej przez Koło Projektowania Plakatu B1. Na ekspozycji zaprezentowano prace studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 25 marca 2024 | Polskie Radio Rzeszów / Szymon TarandaProf. Tadeusz Pomianek o rolnictwie i żywności
Gościem programu „Gospodarski poranek” był prof. Tadeusz Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, autor „Zielonego Bloga”, rozmowa dotyczyła tego, jak odmienić polskie rolnictwo, żeby było zdrowe i opłacalne.
- 23 marca 2024 | Jasło365.pl / bnDzień Azji we WSIiZ
Prawie 200 osób wzięło udział w Dniu Azji/Asia Day, zorganizowanym przez Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jak przebiegało to wydarzenie?
- 17 kwietnia 2026Kreatywność w erze AI – jak sztuczna inteligencja zmienia edukację i rynek pracy?
Ponad 100 uczestników wzięło udział w webinarze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie poświęconym roli AI w edukacji i pracy. Eksperci nie tylko pokazali szanse, ale też wskazali realne zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji.
- 17 kwietnia 2026SUNRISE Workshop ACM Hypertext 2026
- 16 kwietnia 2026DIMAQ Masterclass „Branża pod lupą” – poznaj realia pracy w marketingu
Chcesz pracować w marketingu, ale nie wiesz, od czego zacząć? DIMAQ Masterclass „Branża pod lupą” to wydarzenie, które pokazuje digital od kuchni. Poznasz realia pracy, oczekiwania pracodawców i konkretne ścieżki wejścia do branży. Bez teorii. Z praktyką i ludźmi, którzy realnie w niej działają.
- 15 kwietnia 2026WSIiZ zaprasza na Targi PCI Days 2026. Zarejestruj się bezpłatnie!
Już za dwa miesiące Warszawa stanie się centrum innowacji dla branży farmaceutycznej, kosmetycznej i suplementów diety. Jako patron wydarzenia, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza do udziału w VII edycji targów PCI Days – miejscu, gdzie wiedza spotyka biznes, a inspiracje zamieniają się w konkretne działania.
- 14 kwietnia 2026Startup. Co to jest i czy można się nauczyć „startupowania” na studiach?
Cukiernia może być startupem. Warsztat samochodowy też. A sklep online? Niekoniecznie. Startup to coś więcej niż nowy biznes. To organizacja zbudowana wokół niestandardowego pomysłu, który może zmienić rynek, zanim jeszcze ktokolwiek dowie się, jak dokładnie na tym zarobić. Gdzie zatem najlepiej nauczyć się „startupowania”? My polecamy nasz nowy kierunek studiów – Biznes i innowacje, który rusza w październiku 2026 roku.
- 14 kwietnia 2026Startup. Co to jest i czy można się nauczyć „startupowania” na studiach?
Cukiernia może być startupem. Warsztat samochodowy też. A sklep online? Niekoniecznie. Startup to coś więcej niż nowy biznes. To organizacja zbudowana wokół niestandardowego pomysłu, który może zmienić rynek, zanim jeszcze ktokolwiek dowie się, jak dokładnie na tym zarobić. Gdzie zatem najlepiej nauczyć się „startupowania”? My polecamy nasz nowy kierunek studiów – Biznes i innowacje, który rusza w październiku 2026 roku.
- 14 kwietnia 2026Studenci WSIiZ ponownie w finale prestiżowych Igrzysk PMI PC 2026!
Zespół studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych z najlepszych – nasi reprezentanci awansowali do finału Ogólnopolskich Uczelnianych Igrzysk Zarządzania Projektami PMI PC 2026!
- 14 kwietnia 2026MasterClass WSIiZ – spotkania studentów z praktykami branży
Studenci WSIiZ ponownie będą mieli okazję spotkać się z ekspertami z różnych branż i zobaczyć, jak w praktyce wygląda ich przyszła praca. Najbliższe spotkania z cyklu MasterClass to cztery różne perspektywy – od IT w lotnictwie, przez logistykę i tworzenie produktów cyfrowych, aż po systemy ERP i sztuczną inteligencję w biznesie.
- 10 kwietnia 2026Seminarium z prof. Anną Jupowicz-Ginalską w ramach cyklu „Warsztat badacza społecznego 2.0″
Profesor Anna Jupowicz-Ginalska poprowadzi seminarium z cyklu „Warsztat badacza społecznego 2.0″ pt. „Różnorodność aparatu badawczego w naukach o komunikacji społecznej i mediach: perspektywa zarządzania i marketingu mediów”, które odbędzie się 24 kwietnia br. o godz. 11.00 w Sali Senatu.
- 10 kwietnia 2026Siła plakatu – MasterClass z Danielem Meierem
Już 18 kwietnia studenci kierunku Projektowanie graficzne będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z cyklu MasterClass, które odbędzie się w formule online w godzinach 14:30–15:30, w ramach zajęć z przedmiotu „Przygotowanie i prezentacja dorobku projektowego”. Gościem WSIiZ będzie Daniel Meier – międzynarodowy artysta plakatu, projektant społeczny oraz edukator designu.