- 22 maja 2025 | MIT SloanUnikaj tych pięciu pułapek, a zorganizujesz lepszy hackathon
Hackathony to cenne narzędzie wspierające innowacyjne rozwiązania trudnych problemów — ale mogą też zakończyć się fiaskiem. Jest to szczególnie przykre. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę ogromne zasoby czasu, pieniędzy i innych środków zaangażowanych w przygotowanie, organizację i realizację wydarzenia. Co zatem sprawia, że niektóre hackathony zawodzą? O pięciu pułapkach, które czyhają na organizatorów hackathonów opowiada dr Maciej Ryś, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, pomysłodawca Hack Carpathia.
- 21 maja 2025Absolwenci Pielęgniarstwa we WSIiZ gotowi do pracy w zawodzie – informacje medialne
Szerokim echem w mediach odbiła się informacja o czepkowaniu Absolwentek i Absolwentów kierunku Pielegniarstwo w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wydarzenie odbyło się 16 maja br. w Auli Głównej Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. Czepki pielęgniarskie i przypinki przedstawiające czepek otrzymało łącznie 64 absolwentów – 28 osób ze ścieżki anglojęzycznej oraz 36 ze ścieżki polskojęzycznej.
- 20 maja 2025 | Polskie Radio Rzeszów / Adam GłaczyńskiMagdalena Louis o swojej dziesiątej książce „Moja rodzina na piętrze. Pola”
Magda Louis, Dyrektorka ds. Współpracy Międzynarodowej i Rekrutacji WSIiZ, opowiedziała na radiowej antenie o swojej pisarskiej twórczości, najnowszej książce, wyjątkowym jubileuszu oraz o tym, że pisanie jest dla nie formą terapii. Mówiła, że pisze o tym, co w sobie nosi, i przez to, że ciągle ma coś do powiedzenia, pisanie przychodzi jej dość łatwo. W rozmowie z dziennikarzem przyznała, że zanim napisze swoją książkę, czyta wiele innych, szczególnie jeśli chce się pokusić o przedstawienie jakiegoś tła historycznego, ciekawszego niż takie oczywiste.
- 13 maja 2025Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej WSIiZ – informacje medialne
W Kielnarowej zostało otwarte Centrum Symulacji Medycznej im. dr. Ryszarda Palczaka przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To przełomowe przedsięwzięcie nie tylko podnosi standard kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia, ale także stawia uczelnię wysoko wśród instytucji oferujących innowacyjne metody nauczania medycyny w Polsce. Symulacja medyczna pozwala na zdobywanie praktycznego doświadczenia w warunkach odzwierciedlających realia pracy klinicznej, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo i eliminując ryzyko dla pacjentów.
- 7 maja 2025 | Polskie Radio Rzeszów / Alina Pochwat-CichaGwiezdne wojny na plakacie i w malarstwie cyfrowym
O wystawie plakatów przygotowanych przez studentów Koła B1 oraz o wystawie malarstwa cyfrowego przygotowanej przez studentów z Koła sztuki malarstwa cyfrowego i wykładowców Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mówiła dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ. Prace obu wystaw utrzymane są w klimacie Gwiezdnych wojen i zorganizowane zostały w związku w pierwszym Star Wars Day w Rzeszowie. Prof. Longawa mówiła także o sztuce w zderzeniu z rozwojem technologicznym.
- 7 maja 2025 | Polskie Radio Rzeszów / Alina Pochwat-Cicha„Emocje” – niezwykła wystawa w piwnicach rzeszowskiego Ratusza
Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Daria Karandzejewa, Dmitry Lazarau i Franek Bieleń opowiedzieli na antenie radiowej, jakie emocje we współczesnym świecie targają młodymi ludźmi, i jak próbują je przekazać poprzez swoją sztukę. Niestety mówili o tym, że przez to co dzieje się na świecie, są pokoleniem smutnym, które w dobie internetu boi się podejść do drugiego człowieka, a sztuka pomaga „wykrzyczeć i uwolnić” te emocje, które się w nich gromadzą, ale mają w sobie także wiele pozytywnych emocji. To jedni z autorów prac prezentowanych na wyjątkowej wystawie „Emocje”, którą można obejrzeć do 14 maja br. w piwnicach rzeszowskiego Ratusza.
- 30 kwietnia 2025 | Polskie Radio Rzeszów / Adam GłaczyńskiO metodach łamania i tworzenia haseł internetowych
Czy jesteśmy zupełnie bezbronni wobec błyskawicznie rozwijających się technologii? Czy możemy zabezpieczyć się przed zagrożeniami czyhającymi na nas w Internecie? O tym, że nasze myślenie o bezpieczeństwie w sieci musi zmieniać się razem z rozwojem technologicznym, mówił na antenie radiowej mgr Kamil Dembowski, Wykładowca w Katedrze Inteligentnych Systemów i Sieci WSIiZ.
- 25 kwietnia 2025 | RadioVia / Agnieszka BojdaDr Barbara Przywara o wpływie papieża Franciszka na młodych ludzi
Dr Barbara Przywara, Prorektor ds. Nauczania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, mówiła w audycji radiowej o wpływie papieża Franciszka na młodych ludzi. Mówiła o tym, jak jednoczył młodych ludzi i przyciągał ich swoim nauczaniem do Kościoła. Podkreśliła również, że papież Franciszek sam zaznaczał, że „młodzi ludzie, którzy w społeczeństwie są znakiem nadziei, mają trudności, aby dostrzec nadzieję w sobie samych”.
- 17 kwietnia 2025HackCarpathia 2025: Rzeszów stał się centrum europejskiej innowacji i technologii – informacje medialne
Największy hackathon w Rzeszowie już za nami. II edycja HackCarpathia odbiła się szerokim echem w mediach. Było to wydarzenie międzynarodowe, wśród uczestników hackathonu były osoby z całej Polski, ale także z Europy i innych krajów świata. Po raz pierwszy w HackCarpathii wzięli udział przedstawiciele partnerskich uniwersytetów z sojuszu SUNRISE z Niemiec i Włoch. Przez 24 godziny ponad 200 osób walczyło z wyzwaniami, jakie postawiła przed nimi II edycja HackCarpathia. Nagrodę główną oraz nagrodę publiczności zdobył CyberOpiekun, czyli Marlena Guła oraz Michał Szczygieł z V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.
- 15 kwietnia 2025 | Gazeta Wyborcza / Wojciech SzotArtur Wojciechowski o konsekwencjach ściągania e-booków z nielegalnych źródeł
Artur Wojciechowski, dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na łamach gazety mówił m.in. o tym skąd w sieci biorą się nielegalne e-booki, dlaczego źródłem ich nielegalnej obecności w sieci mogą być biblioteki i dlaczego walka z piractwem leży w polskim interesie militarnym. A to wszystko w kontekście odkrycia przez polskich pisarzy faktu, że Meta wykorzystała ich książki do szkolenia sztucznej inteligencji. Okazało się, że książki pobrano z LibGen, pirackiej biblioteki dokumentów i książek z Rosji.
- 27 listopada 2025Przygotujmy świąteczną „Szlachetną paczkę” dla Pani Zofii
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz szybciej, ale niestety nie dla wszystkich jest to magiczny czas. W tym roku ponownie chcielibyśmy zjednoczyć studentów i pracowników naszej uczelni i – w ramach projektu „Szlachetna Paczka” – spełnić marzenia Pani Zofii i jej syna.
- 27 listopada 2025Rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka! Maraton Pisania Listów 2025 na WSIiZ
Od 1 do 14 grudnia trwa największa globalna akcja na rzecz praw człowieka – Maraton Pisania Listów Amnesty International. Co roku miliony ludzi na całym świecie piszą listy w obronie osób, których prawa zostały złamane. W tym roku Maraton obchodzi wyjątkowy jubileusz – 25 lat od pierwszej edycji zorganizowanej przez grupę polskich aktywistów i aktywistek. Od tamtego czasu akcja stała się globalnym ruchem solidarności, a listy wspierające prześladowanych liczone są już w milionach.
- 26 listopada 2025Przed nami finał XII edycji konkursu „WSIiZ ma Talent”
Emocje związane z castingiem już za nami, finaliści zostali wybrani. Przed nami wielki finał XII edycji Międzynarodowego Konkursu „WSIiZ ma Talent”, w którym pula nagród wynosi 4500 zł. Występy finalistów zobaczysz 10 grudnia br. w Klubie IQ. Zapraszamy!
- 26 listopada 2025Mikropoświadczenia WSIiZ. Jak zdobyć i użyć ich w praktyce?
Pokazanie pracodawcom swoich kompetencji, jeszcze nigdy nie było tak proste. We WSIiZ możesz potwierdzić konkretne umiejętności dzięki mikropoświadczeniom i cyfrowym odznakom i to już w trakcie studiów. Zobacz, jak działa ten system i jak wykorzystać go na swoją korzyść.
- 26 listopada 2025Mikropoświadczenia WSIiZ. Jak zdobyć i użyć ich w praktyce?
Pokazanie pracodawcom swoich kompetencji, jeszcze nigdy nie było tak proste! We WSIiZ możesz potwierdzić konkretne umiejętności dzięki mikropoświadczeniom i cyfrowym odznakom i to już w trakcie studiów. Zobacz, jak działa ten system i jak wykorzystać go na swoją korzyść.
- 25 listopada 2025 | Radio TOK FM / Marcin StarzecDlaczego dajemy się nabrać na Black Friday?
Co sprawia, że nawet rozsądni konsumenci przestają myśleć racjonalnie podczas szału przedświątecznych wyprzedaży? O tym, że Black Friday działa na te same mechanizmy, które odpowiadają za emocje, nagrody i poczucie zwycięstwa, mówił dr Olga Kurek-Ochmańska, psychoterapeutka w Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Wsparcia Psychologicznego WSIiZ.
- 25 listopada 2025Seminarium „Be eco friendly, eat healty food” już za nami
20 listopada br. odbyło się seminarium naukowe poświęcone zdrowemu odżywianiu młodzieży, zorganizowane przez Koło naukowe Green Economics WSIiZ. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem studentów oraz gości, a jego celem była promocja zdrowych nawyków żywieniowych oraz pokazanie, że troska o własne zdrowie może harmonijnie łączyć się z troską o środowisko naturalne.
- 25 listopada 2025WSIiZ na międzynarodowym kolokwium “Homo Eco-politicus in Literary and Cultural Studies”
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprezentowała swoje badania na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju podczas międzynarodowego kolokwium “Homo Eco-politicus in Literary and Cultural Studies”. Wydarzenie zgromadziło wybitnych badaczy ze Stanów Zjednoczonych, Europy oraz Azji, podejmujących temat relacji człowieka z planetą w dobie globalnych kryzysów środowiskowych. WSIiZ reprezentowały dwie przedstawicielki Zakładu Filologii Angielskiej: dr Paula Wieczorek oraz dr Nikoleta Zampaki.
- 24 listopada 2025 | Polskie Radio RzeszówO wyborze kierunku, praktycznej stronie studiów i byciu liderką koła naukowego – rozmowa ze studentką WSIiZ Weroniką Pasierp
Weronika Pasierp, studentka kierunku Marketing i Nowe Media w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, na antenie radiowej mówi o wyborze studiów, zmianie kierunku i uczelni, oraz o tym, jak ważna jest strona praktyczna studiowania. A także o swojej funkcji liderki koła naukowego marketingu i mediów i roli social media menadżerki Studenckiej Grupy Medialnej i Intro Media.
- 24 listopada 2025„Rektorska kawa z Absolwentem” z Marcinem Deręgowskim
Gościem listopadowej „Rektorskiej kawy z Absolwentem” był Marcin Deręgowski, absolwent kierunków informatycznych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz podyplomowej analityki biznesowej. Z branżą IT jest związany od przeszło 13 lat. Obecnie pełni funkcję pierwszego wiceprezydenta Rzeszowa.