Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu

Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu

DANE OGÓLNE

Jednostka organizacyjna Kolegium Medycznego o charakterze dydaktycznym.

Do Zadań Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu należy między innymi realizowanie programu wychowania fizycznego, sportu i turystyki opracowanego na podstawie ”Programu wychowania fizycznego, sportu i turystyki w Szkole Wyższej” Ministerstwa Edukacji Narodowej; współpraca z Akademickim Związkiem Sportowym i Samorządem Studenckim WSIiZ w organizowaniu imprez sportowych oraz z innymi klubami sportowymi ,oraz organizacja rozgrywek, turniejów i innych imprez sportowych.

Zakład WFiS ściśle współpracuje z Klubem Uczelnianym AZS WSIiZ Rzeszów, organizując imprezy sportowe i biorąc czynny udział we Współzawodnictwie Sportowym Uczelni Wyższych na Podkarpaciu.

Informacje dotyczące warunków zaliczenia przedmiotu WF:

a) FREKWENCJA NA ZAJĘCIACH

– Student ma obowiązek czynnie uczestniczyć w zajęciach. Dopuszcza się opuszczenie tylko jednej jednostki zajęć bez usprawiedliwienia – tzw. „losówka”. Każda kolejna nieobecność nieusprawiedliwiona, skutkuje obowiązkiem odrobienia zaległych zajęć.

– Jeśli Student posiada zwolnienie lekarskie z powodu choroby, usprawiedliwiamy nieobecność – nie trzeba jej odrabiać.

– Jeśli Student posiada zwolnienie lekarskie z całego semestru (przewlekła kontuzja/choroba), kierujemy go do Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami (p. D. Liśkiewicz) i jeśli jest taka możliwość, realizuje przedmiot w innej formie (np. basen).

– Jeśli Student posiada Indywidualną Organizację Studiów, obowiązuje go frekwencja w zakresie 50% obecności, niekoniecznie u swojego prowadzącego.

b) AKTYWNOŚĆ NA ZAJĘCIACH

– Student ma obowiązek posiadać na każdych zajęciach strój sportowy oraz czyste obuwie zmienne.

– Dopuszcza się jednorazowy brak stroju, który należy odnotować na liście obecności. Każdy kolejny brak stroju, skutkuje nieobecnością.

– Student ma obowiązek czynnie uczestniczyć w każdych zajęciach, tj.: wykonywać zadane ćwiczenia, brać udział w grach zespołowych, korzystać z siłowni. Jeśli Student nie wykazuje żadnej aktywności i nie reaguje na uwagi prowadzącego, musi odrobić zajęcia z inną grupą.

– Podczas trwania zajęć, nie korzystamy z telefonów komórkowych!

– Zajęcia rozpoczyna i kończy PROWADZĄCY. Nie ma możliwości wcześniejszego wyjścia z hali bez naszej zgody. (Od czasu do czasu, dopuszczamy sprawdzenie obecności na koniec zajęć 😊.)

– Wspólnie dbamy i porządek w kantorku ze sprzętem sportowym.

c) ODRABIANIE ZAJĘĆ

– Zaległości powstałe w wyniku nieobecności na zajęciach, powinny zostać odrobione w czasie do 2 tygodni.

– Dopuszcza się odrabianie zajęć z inną grupą lub u innego prowadzącego. Warunkiem zaliczenia obecności, jest podpisane ręczne zaświadczenie przez prowadzącego.

– W uzasadnionych przypadkach (np. wyjazd Studenta do pracy przed końcem semestru) możliwe jest „nadrabianie” zajęć.

ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

KIEROWNIK ZAKŁADU

mgr Damian LIŚKIEWICZ   (dliskiewicz@wsiz.edu.pl)

SEKRETARZ

mgr Piotr Grabowski   (pgrabowski@wsiz.edu.pl)

mgr Michał Środa   (msroda@wsiz.edu.pl)

mgr Piotr Najda   (pnajda@wsiz.edu.pl)

dr hab. Iwona Tabaczek-Bejster   (itabaczek@wsiz.edu.pl)

AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY WSIiZ

azs@wsiz.edu.pl

17 866 13 52

AZS Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Rzeszów

Zasady dotyczące zaliczenia przedmiotu Wychowanie Fizyczne w II terminie (trybie poprawkowym) w semestrze letnim 2023/24:

– Studenci odrabiają zajęcia w trybie zdalnym, podejmując aktywność fizyczną w dowolnym dla siebie czasie i dokumentując ją w odpowiedni sposób (opisany poniżej).
– liczba podjętych aktywności musi odpowiadać liczbie nieobecności podczas zajęć tradycyjnych,
– dokumentacja zajęć powinna się składać ze zdjęcia wykonanego podczas aktywności (forma sportu dowolna – spacer, bieg, kolarstwo, pływanie…) oraz zrzutu ekranu z aplikacji, dokonującej pomiar wysiłku-  obydwie zasady są OBOWIĄZKOWE do spełnienia,
– aktywność powinna trwać minimum JEDNĄ GODZINĘ (60 minut).
– w ciągu jednego dnia, Student może wysłać zdjęcia/zrzuty z aplikacji z jednego treningu – nie ma możliwości wysyłania zbiorowej dokumentacji dla kilku nieobecności,

Jeśli nie posiadasz aplikacji do zarejestrowania treningu – polecamy „SPORT TRACKER”.

Termin na zaliczenie przedmiotu w trybie poprawkowym, kończy się w dniu 31 lipca. O liczbie zajęć do odrobienia, potrzebnych do zaliczenia przedmiotu – dowiecie się u swojego Prowadzącego. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu mailowego z odpowiednim nauczycielem wychowania fizycznego.

DANE KONTAKTOWE:

Lokalizacja:
Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej,

Hala Sportowa pok. 101 , tel. 17 866 13 52

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do czwartku
w godzinach: 8:00 – 15:00
oraz w trakcie trwania zajęć dydaktycznych

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2